Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.700.851
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

 Da, to mi je zanimljivo općenito u ovoj temi. Svi stalno pišu kupit ću nakon godinu-dvije. I opet si na istom, nećeš ništa jeftinije platiti. A ovako ćeš bar igrati igre na višoj rezoluciji i više fpsa. 

 

A sad svi ti koji su kalkulirali su ostali bez preordera pa ni nemaju neku alternativu. 

A kad dođe release day bude bilo "di ima, idem odmah po to s kešovinom!"

 

ma je, to je sve istina, ja sam recimo uhvatio preorder na ekupi i onda sam ga otkazao, vjerojatno sam jedina bena koja je otkazala. Iskreno primarno sam to napravio jer mi je sestra imala loše iskustvo sa njima i nisam onda htio njima dati novce, mislim si ima trgovina poput Zelde, Infomarka i Gamershopa čija sam redovita mušterija i uvijek su sve odlično odradili. Ali također mi je razlog bio što nisam htio da mi ps5 skuplja prašinu po kući. Znam da neću jeftinije proći ako kupujem sada ili za 8 mjeseci, ali si mislim da mi je bolje da mi tih 8 mjeseci ne skuplja prašinu za 30 sati koliko bi igrao. S druge strane mogao sam igrati igre za ps4 koje još nisam prešao na PS5. Jebiga, ma zajebao sam se, što je je.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
user2206 kaže...
Bitanga kaže...

 

Ali kupit ćeš prije ili kasnije, tako da se samo zavaravaš :-) 

Bolje onda prije.

 To kod PS definitvno nije istina. Vidjelo se to na prvoj verziji Pro konzole koja je radila kao helikopter. Ne postoje različite revizije konzola bez razloga, uvjek se neke hardverske sitnice peglaju. Također kroz pola godine PS se za istu cijenu prodaje u bundleu s igrom. Nekom kome ne gori i ima PS4 Pro bolje je sačekati neko vrijeme, ne vidim ništa pogrešno u tom.

 
Opa, unosiš razum u gaming community. To ne može dobro završiti.

Znači, najbolje pričekati još godinu-dvije da izađe dobar bundle i da se isprave hardverske greške?

Sigurno nije lak takav život nekome tko prati ovaj forum.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

 Da, to mi je zanimljivo općenito u ovoj temi. Svi stalno pišu kupit ću nakon godinu-dvije. I opet si na istom, nećeš ništa jeftinije platiti. A ovako ćeš bar igrati igre na višoj rezoluciji i više fpsa. 

 

A sad svi ti koji su kalkulirali su ostali bez preordera pa ni nemaju neku alternativu. 

A kad dođe release day bude bilo "di ima, idem odmah po to s kešovinom!"

 

ma je, to je sve istina, ja sam recimo uhvatio preorder na ekupi i onda sam ga otkazao, vjerojatno sam jedina bena koja je otkazala. Iskreno primarno sam to napravio jer mi je sestra imala loše iskustvo sa njima i nisam onda htio njima dati novce, mislim si ima trgovina poput Zelde, Infomarka i Gamershopa čija sam redovita mušterija i uvijek su sve odlično odradili. Ali također mi je razlog bio što nisam htio da mi ps5 skuplja prašinu po kući. Znam da neću jeftinije proći ako kupujem sada ili za 8 mjeseci, ali si mislim da mi je bolje da mi tih 8 mjeseci ne skuplja prašinu za 30 sati koliko bi igrao. S druge strane mogao sam igrati igre za ps4 koje još nisam prešao na PS5. Jebiga, ma zajebao sam se, što je je.

 
Meni je ekupi uvijek bio super iskustvo, jedino što su obično skuplji od svih ostalih kad se kupuje na rate, a hardver uvijek tako kupujem.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Opa, unosiš razum u gaming community. To ne može dobro završiti.

Znači, najbolje pričekati još godinu-dvije da izađe dobar bundle i da se isprave hardverske greške?

Sigurno nije lak takav život nekome tko prati ovaj forum.

 Nema tu pametovanja s moje strane, onog koje ti uredno odrađuješ po ovoj temi. Jednostavno ne stoji tvoja rečenica da je PS5 bolje kupiti prije nego kasnije, to je toliko generalizirajuće. 

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
user2206 kaže...
Bitanga kaže...

Opa, unosiš razum u gaming community. To ne može dobro završiti.

Znači, najbolje pričekati još godinu-dvije da izađe dobar bundle i da se isprave hardverske greške?

Sigurno nije lak takav život nekome tko prati ovaj forum.

 Nema tu pametovanja s moje strane, onog koje ti uredno odrađuješ po ovoj temi. Jednostavno ne stoji tvoja rečenica da je PS5 bolje kupiti prije nego kasnije, to je toliko generalizirajuće. 

 

još manje stoji tvoje proglašenje goty 2020. u srpnju, pa šta?

3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5

Što te to još toliko smeta da to sad opet vraćaš u raspravu? Morao sam odgovoriti na tvoja jadikovanja i LGBT netoleranciju. I nisam bio jedini 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 9:23 (user2206).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
user2206 kaže...

Što te to još toliko smeta da to sad opet vraćaš u raspravu? Morao sam odgovoriti na tvoja jadikovanja i LGBT netoleranciju. I nisam bio jedini 

 

ti si morao odgovoriti, eto tebe se čekalo, svaka čast spasitelju, zatro si hitlera u meni jednim postom

3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
user2206 kaže...

Što te to još toliko smeta da to sad opet vraćaš u raspravu? Morao sam odgovoriti na tvoja jadikovanja i LGBT netoleranciju. I nisam bio jedini 

 

ti si morao odgovoriti, eto tebe se čekalo, svaka čast spasitelju, zatro si hitlera u meni jednim postom

 Nemoraš biti Hitler da bi bio netolerantan, mržnja se može skalirati. Al ovo nije teren za takve rasprave, zadnji put je tvoj kolega koji je imao slična mišljenja trajno udaljen s foruma zbog istih.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
user2206 kaže...
Bitanga kaže...

Opa, unosiš razum u gaming community. To ne može dobro završiti.

Znači, najbolje pričekati još godinu-dvije da izađe dobar bundle i da se isprave hardverske greške?

Sigurno nije lak takav život nekome tko prati ovaj forum.

 Nema tu pametovanja s moje strane, onog koje ti uredno odrađuješ po ovoj temi. Jednostavno ne stoji tvoja rečenica da je PS5 bolje kupiti prije nego kasnije, to je toliko generalizirajuće. 

 

Pa da, apsolutno sam generalizirao. Čovjek je već rekao da planira pričekati :-) 

Osim toga, valjda je jasno da je to bila zajebancija.

 

S druge strane, nekakva apstinencija i čekanje, a istovremeno čitanje vijesti svaki dan nema nikakvog smisla.

Sigurno si i prije braka čekao, bolje da budeš siguran da je to to :-)

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
user2206 kaže...
Cansee kaže...
user2206 kaže...

Što te to još toliko smeta da to sad opet vraćaš u raspravu? Morao sam odgovoriti na tvoja jadikovanja i LGBT netoleranciju. I nisam bio jedini 

 

ti si morao odgovoriti, eto tebe se čekalo, svaka čast spasitelju, zatro si hitlera u meni jednim postom

 Nemoraš biti Hitler da bi bio netolerantan, mržnja se može skalirati. Al ovo nije teren za takve rasprave, zadnji put je tvoj kolega koji je imao slična mišljenja trajno udaljen s foruma zbog istih.

 

da si imalo inteligentan i razuman, pročitao bi moje postove i vidio da postoji itekako dobar razlog zašto ja nisam baniran, a neki drugi jesu. Nikakvu ja netoleranciju nisam širio, niti ti znaš išta o meni, može te sram biti što mi spotičeš takve stvari. Pojma nemaš koliko sam puta u životu izlazio u susret i pomagao osobama koje su na razne načine drugačije. Da si imalo pročitao moje mišljenje shvatio bi da mi je deset puta gore u igri što abby kolje svoje suborce kao od šale nego što izgleda kao muško. Shvatio bi da je moje glavno pitanje što je to točno naughty dog radio svih ovih godina kad smo dobili igru sa 99% identičnim gameplayem kakav je bio 2013. 

 

Pojma ti nemaš o mom mišljenju, jer bi za početak trebao pročitati moj post i pokušati ga shvatiti, al izgleda da ti to jednostavno ne ide.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
walentkane kaže...

 

Iako je ovo super za one koji vole, meni recimo stariji filmovi uopče ne odgovaraju u 4k rezoluciji a neki čak ni u Full HD iz jednostavnog razloga - slika je toliko detaljna da se praktički vidi da je film sniman u studiju, sve djeluje umjetno i nerealno. Baš spomenuti Povratak u Budućnost gledao sam Blue Ray i nikako se nisam mogao priviknuti na to. 4K slika je super za nove filmove, pogotove animirane. 

Povratak u budućnost u 4k izgleda baš dobro. Ima onu retro dozu zrnatosti slike i slika uopće ne izgleda plastično. Ista stvar je recimo sa spartakom. Izgleda baš kako treba izgledati. Lovac na jelene je fantastičan, kao i apokalipsa. Uživam gledati ih. Neki ljudi si ne znaju poštimati tv pa im sve izgleda plastično. Iskopčam sve filtere na slici jer ne želim da mi išta utječe na sliku. Pola tih stvari u opcijama samo kvari ukupni doživljaj.

Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
walentkane kaže...

 

Iako je ovo super za one koji vole, meni recimo stariji filmovi uopče ne odgovaraju u 4k rezoluciji a neki čak ni u Full HD iz jednostavnog razloga - slika je toliko detaljna da se praktički vidi da je film sniman u studiju, sve djeluje umjetno i nerealno. Baš spomenuti Povratak u Budućnost gledao sam Blue Ray i nikako se nisam mogao priviknuti na to. 4K slika je super za nove filmove, pogotove animirane. 

Povratak u budućnost u 4k izgleda baš dobro. Ima onu retro dozu zrnatosti slike i slika uopće ne izgleda plastično. Ista stvar je recimo sa spartakom. Izgleda baš kako treba izgledati. Lovac na jelene je fantastičan, kao i apokalipsa. Uživam gledati ih. Neki ljudi si ne znaju poštimati tv pa im sve izgleda plastično. Iskopčam sve filtere na slici jer ne želim da mi išta utječe na sliku. Pola tih stvari u opcijama samo kvari ukupni doživljaj.

 

jebote takvih televizija koje moraš naknadno podešavati kako bi imao sliku zadovoljavajućeg izgleda. Upali TV i gledaj - to je tako teško imati?

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dođem tu na PS5 temu malo pogledat da vidim hype, novosti oko konzole, igara, bilo što, kad tamo rasprava 4K VS 1080p, LoU2 i neke spike oko tolerancije, jao....

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

jebote takvih televizija koje moraš naknadno podešavati kako bi imao sliku zadovoljavajućeg izgleda. Upali TV i gledaj - to je tako teško imati?

 

Da, komentirao sam nedavno da je to sve postalo ekstremno prekomplicirano.

Maltene moraš imati kod kuće mrežnog administratora i tech experta da bilo što moderno možeš koristiti kako treba.

Previše tehnologija, previše kombinacija, previše mogućnosti. Neki to volimo, ali većini ljudi je to skroz nepoznato i nezanimljivo.

 

Kupio sam bežični daljinski prije par godina u IKEI za paljenje LEDica (preko trafoa). Radio je super, pa prestao (nekad pali nekad ne). Trebalo mi je par dana da to skužim, klao mi se sa kanalom od WiFi-a na ruteru koji se promijenio na defaultni nakon HT updejta firmwarea. Promijenio WiFi channel i proradio besprijekorno. 99.99% ljudi ne bi to nikad skužilo.

 

A da ne pričamo o TVima i hrpom opcija za koje pola ni ne znaš čemu služe jer upute (iako su na 500 stranica) govore samo o tome da ga ne lupaš čekićem i da te može ubit struja na 50 jezika.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 11:38 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Novosti nema jer se sve zna. Hype nema jer ne izlazi ništa vrijedno spomena do kraja 2021.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

 

ma je, to je sve istina, ja sam recimo uhvatio preorder na ekupi i onda sam ga otkazao, vjerojatno sam jedina bena koja je otkazala. Iskreno primarno sam to napravio jer mi je sestra imala loše iskustvo sa njima i nisam onda htio njima dati novce, mislim si ima trgovina poput Zelde, Infomarka i Gamershopa čija sam redovita mušterija i uvijek su sve odlično odradili. Ali također mi je razlog bio što nisam htio da mi ps5 skuplja prašinu po kući. Znam da neću jeftinije proći ako kupujem sada ili za 8 mjeseci, ali si mislim da mi je bolje da mi tih 8 mjeseci ne skuplja prašinu za 30 sati koliko bi igrao. S druge strane mogao sam igrati igre za ps4 koje još nisam prešao na PS5. Jebiga, ma zajebao sam se, što je je.

 Nije samo to već će tih 7-8 mjeseci biti dovoljno da se uoči ima li PS5 dječjih bolesti i da se to u kasnijoj proizvodnji ispravi. Meni je to glavni razlog zašto nisam zagrijan za kupovinu odmah. Taman dok se skupi zanimljivih igara a odigram sve bitno s četvorke izaći će rev. 2.0. Možda bude i s većim storageom.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

jebote takvih televizija koje moraš naknadno podešavati kako bi imao sliku zadovoljavajućeg izgleda. Upali TV i gledaj - to je tako teško imati?

 Ne moraš. Velika većina ljudi TV upali i to je to. Oni malo napredniji koriste par pretprogramiranih postavki (movie, sport, vivid....) a tek oni (rdjavu qrcu i dlaka smeta) izgube sate tražeći po internetu postavke i testirajući da bi na kraju uglavnom dobili lošiju sliku nego da su stavili na "standard" posavke. Takvi na kraju ne gledaju filmove i serije nego gledaju kako izgleda TV i smatraju da je Endgame puno bolji film od Kuma.

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dirt 5 je potvrđen kao launch title za PS5

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
Cansee kaže...

 

ma je, to je sve istina, ja sam recimo uhvatio preorder na ekupi i onda sam ga otkazao, vjerojatno sam jedina bena koja je otkazala. Iskreno primarno sam to napravio jer mi je sestra imala loše iskustvo sa njima i nisam onda htio njima dati novce, mislim si ima trgovina poput Zelde, Infomarka i Gamershopa čija sam redovita mušterija i uvijek su sve odlično odradili. Ali također mi je razlog bio što nisam htio da mi ps5 skuplja prašinu po kući. Znam da neću jeftinije proći ako kupujem sada ili za 8 mjeseci, ali si mislim da mi je bolje da mi tih 8 mjeseci ne skuplja prašinu za 30 sati koliko bi igrao. S druge strane mogao sam igrati igre za ps4 koje još nisam prešao na PS5. Jebiga, ma zajebao sam se, što je je.

 Nije samo to već će tih 7-8 mjeseci biti dovoljno da se uoči ima li PS5 dječjih bolesti i da se to u kasnijoj proizvodnji ispravi. Meni je to glavni razlog zašto nisam zagrijan za kupovinu odmah. Taman dok se skupi zanimljivih igara a odigram sve bitno s četvorke izaći će rev. 2.0. Možda bude i s većim storageom.

 

pa da bude baš nekih velikih grešaka ljudi će vratiti pod garanciju, e sad neke manje mane su druga stvar, al je pitanje hoće li sony uopće ispravljati neke stvari tako brzo, ako nisu game breaking. Ali sad sam se sjetio što mi je bio jedan od razloga čekanja kupovine. Mislio sam uzeti neki special edition, npr. God of War 2 ako izađe iduće godine. Ali sad ispada da je sony genijalno dao mogućnost ljudima da mijenjaju izgled konzole vrlo jednostavno, već ima trgovina po netu za naručivanje toga. Čak će se i izgled kontrolera moći mijenjati bez problema.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Netko je leakao da izlazi vec 5. Veljače, sigurno cemo dobiti vise info za Božić.
Sony tempira naslove. Tek kad se prodaju launch naslovi ce poceti pricati o GOW2. Zamisli, ne kupis konzolu prvih mjesec dana jer mislis da su spiderman i valhalla mehhhh, kad ono bummm GoW 2 za dva mjeseca 😄
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Apsolutno zelim kao i Days Gone 2!!

Sony me razmazio svojim open world igrama ❤

 

https://wccftech.com/ghost-of-tsushima-2-suckerpunch-narrative-writer-japan/

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Netko je leakao da izlazi vec 5. Veljače, sigurno cemo dobiti vise info za Božić.
Sony tempira naslove. Tek kad se prodaju launch naslovi ce poceti pricati o GOW2. Zamisli, ne kupis konzolu prvih mjesec dana jer mislis da su spiderman i valhalla mehhhh, kad ono bummm GoW 2 za dva mjeseca 😄

 

ma to je prebrzo. GoW je izašao u travnju 2018. Dakle ovo bi bilo nepune 2 godine poslije. Iskreno prebrzo mi se čini da igra izađe u prosincu 2021. 

 

Mislim bilo bi fantastično da se razumijemo, ali sumnjam

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Oni su radili na tom nastavku jos dok su radili prvi dio. Htjeli su ga izbaciti kao dlc ali je Sony rekao ne. Zato u igri imas područja u koja ne mozes putovati. To su htjeli i mogli dodati ali nisu zbog uspjeha igre. Vec pri izlasku igre su imali dobar dio nastavka koji je trebao biti dlc. Tako da meni nije rano ako je veljača u pitanju.
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Oni su radili na tom nastavku jos dok su radili prvi dio. Htjeli su ga izbaciti kao dlc ali je Sony rekao ne. Zato u igri imas područja u koja ne mozes putovati. To su htjeli i mogli dodati ali nisu zbog uspjeha igre. Vec pri izlasku igre su imali dobar dio nastavka koji je trebao biti dlc. Tako da meni nije rano ako je veljača u pitanju.

 

to je druga stvar, nisam za to znao. onda vremenski bi i moglo tako biti, samo bi onda igra mogla preslična originalu. Osobno ne bi imao nekih problem s time, pogotovo što je tako malo vremena prošlo, i mislim da su stvari super funkcionirale u prošloj igri, ali pitanje je na kakvu će rekaciju naići od strane većine gamera

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Oni su radili na tom nastavku jos dok su radili prvi dio. Htjeli su ga izbaciti kao dlc ali je Sony rekao ne. Zato u igri imas područja u koja ne mozes putovati. To su htjeli i mogli dodati ali nisu zbog uspjeha igre. Vec pri izlasku igre su imali dobar dio nastavka koji je trebao biti dlc. Tako da meni nije rano ako je veljača u pitanju.

Prvi put cujem za ovo?

Gdje ne mozea otic?

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

jebote takvih televizija koje moraš naknadno podešavati kako bi imao sliku zadovoljavajućeg izgleda. Upali TV i gledaj - to je tako teško imati?

 Ne moraš. Velika većina ljudi TV upali i to je to. Oni malo napredniji koriste par pretprogramiranih postavki (movie, sport, vivid....) a tek oni (rdjavu qrcu i dlaka smeta) izgube sate tražeći po internetu postavke i testirajući da bi na kraju uglavnom dobili lošiju sliku nego da su stavili na "standard" posavke. Takvi na kraju ne gledaju filmove i serije nego gledaju kako izgleda TV i smatraju da je Endgame puno bolji film od Kuma.

mislim da si nesvjesno opisao svaku GPU/CPU temu na forumu otkad je izasao 1st gen Ryzen

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
Gogy7 kaže...
Netko je leakao da izlazi vec 5. Veljače, sigurno cemo dobiti vise info za Božić.
Sony tempira naslove. Tek kad se prodaju launch naslovi ce poceti pricati o GOW2. Zamisli, ne kupis konzolu prvih mjesec dana jer mislis da su spiderman i valhalla mehhhh, kad ono bummm GoW 2 za dva mjeseca 😄

 

ma to je prebrzo. GoW je izašao u travnju 2018. Dakle ovo bi bilo nepune 2 godine poslije. Iskreno prebrzo mi se čini da igra izađe u prosincu 2021. 

 

Mislim bilo bi fantastično da se razumijemo, ali sumnjam

 GoW je bio igra zbog koje su neki prodavali PS4 i kupovali PS4 Pro. Ne vidim razlog zašto ne bi opet napravili isto. Veći storage, jači hardware - ja to sigurno kupujem. Jedino je pitanje hoću li prije kupiti "obični" PS5

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

jebote takvih televizija koje moraš naknadno podešavati kako bi imao sliku zadovoljavajućeg izgleda. Upali TV i gledaj - to je tako teško imati?

 Majstore, u opcijama na malo boljim televizorima imaš 50 opcija za poboljšati ili ujebati sliku. Iz iskustva znam da 90% ljudi ujebe sliku jer misli da ako sve popali u opcijama da će imati bolju sliku. I onda dođem kod frenda koji ne može gledati filmove u 4k jer su mu neprirodni, slika plastična, efekti kao da su naknadno stavljeni u kadar, jednom rješju negledivo. Odem mu u opcije sve te pizdarije pogasim, ostavim ono što treba i odjednom vau. Gleda i pita kaj si to napravio? Nakon što kupiš, televizor dolazi faza ugađanja ekrana prema tvojim očima. To traje prvih mjesec dana. Naravno da ima stručnijih ljudi od mene koji će to posložiti bolje od mene ali ja si to posložim da mogu uživati u gledanju filma. Nitko tko je došao nije imao primjedbu na prikaz na ekranu. I stare ralje, i lovac na jelene i apokalipsa i predator i povratak u budućnost i spartak izgledaju fantastično ako si bar donekle posložiš prikaz slike na ekranu u opcijama.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...

 Ne moraš. Velika većina ljudi TV upali i to je to. Oni malo napredniji koriste par pretprogramiranih postavki (movie, sport, vivid....) a tek oni (rdjavu qrcu i dlaka smeta) izgube sate tražeći po internetu postavke i testirajući da bi na kraju uglavnom dobili lošiju sliku nego da su stavili na "standard" posavke. Takvi na kraju ne gledaju filmove i serije nego gledaju kako izgleda TV i smatraju da je Endgame puno bolji film od Kuma.

Ne bih se složio. Oni "napredniji" sigurno ne koriste pretprogramirane postavke. Drugo, i te postavke ovise od televizora do televizora. Recimo kada na LG oled C9 staviš pretprogramirane movie postavke imaš još cijeli niz postavki koje si možeš i trebaš prilagoditi svojim potrebama jer movie postavke ih ne diraju. I dalje trebaš odrediti svjetlo oleda, kontrast, boju, svjetlinu, oštrinu. Bez obzira što si stavio movie postavke i dalje će ti biti upaljeno recimo mpg smanjenje buke, gradacija izglađenosti, dinamički kontrast, super razlučivost, mogućnost određivanja zacrnjenosti, pravo kino, zaštita očiju pri kretnjama, trumotion, skala boja, balans bijele, sustav upravljanja bojama, najveća svjetlina. Isto tako i dalje možeš korigirati postavke HDR i dolby vision. Osobno ne volim kada ekran sjaji kao škrinjica s blagom pa korigiram i te postavke. Znači, bez obzira što si izabrao movie postavke i dalje imaš niz mogućnosti korigiranja prikaza slike. Većina nabrojanog nema smisla biti upaljena jer ne pridonosi kvaliteti prikaza.

Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

jebote takvih televizija koje moraš naknadno podešavati kako bi imao sliku zadovoljavajućeg izgleda. Upali TV i gledaj - to je tako teško imati?

 Majstore, u opcijama na malo boljim televizorima imaš 50 opcija za poboljšati ili ujebati sliku. Iz iskustva znam da 90% ljudi ujebe sliku jer misli da ako sve popali u opcijama da će imati bolju sliku. I onda dođem kod frenda koji ne može gledati filmove u 4k jer su mu neprirodni, slika plastična, efekti kao da su naknadno stavljeni u kadar, jednom rješju negledivo. Odem mu u opcije sve te pizdarije pogasim, ostavim ono što treba i odjednom vau. Gleda i pita kaj si to napravio? Nakon što kupiš, televizor dolazi faza ugađanja ekrana prema tvojim očima. To traje prvih mjesec dana. Naravno da ima stručnijih ljudi od mene koji će to posložiti bolje od mene ali ja si to posložim da mogu uživati u gledanju filma. Nitko tko je došao nije imao primjedbu na prikaz na ekranu. I stare ralje, i lovac na jelene i apokalipsa i predator i povratak u budućnost i spartak izgledaju fantastično ako si bar donekle posložiš prikaz slike na ekranu u opcijama.

 

Sreća moja pa imam entry level Samsung Q60 gdje je onemogućeno mnogo toga. Mogu uglavnom switchati Standard/Dynamic/Movie/Filmmaker mode i možda još nešto. Stavim na Standard za obične filmove i Dynamic za filmove koji bi bilo dobri za HDR ali ne dolaze s njime. Sretan i zadovoljan.

 

S druge strane, imam DELL monitor koji sam kupio nedavno i apsolutno je negledljiv bez podešavanja. Bez zajebancije, nisam mogao ništa raditi u Windowsima koliko su boje bili bljedunjave i iskrivljene. Moram sam mijenjati gomilu postavki (random brojevi, lijevo/desno scrollati) i još podesiti gammu u Windowsima za taj monitor (color profile) kako bi bilo koliko toliko prihvatljivo. I dalje ne izgleda dobro.

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice