Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.582
|
čitano: 4.709.663
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Ja ti kažem da itekako vidim DPI razliku između mog S10+ (522 dpi) i iPhone 11 (326 dpi).

Kolika je, ne zanima me previše (a sigurno veća nego 326dpi i 350dpi), ali vidim koje je bolji ekran (pogotovo što je ovaj prvi još i OLED).

 

U svemu ostalom se slažemo, ali ne pušim te općenite kvantifikacije "350dpi je max što ljudsko oko vidi". Niti smo svi jednaki, niti nema potrebe za takve paušalne ocjene. Možda je većini good enough, ali nije maksimum. Pa 350 dpi je 14 točkica po milimetru, nije to ništa pretjerano.

Printeri su prije bili 300dpi, danas su svi više manje 600dpi oni najjeftiniji. I dalje netko tko ima dobar vid može vidjeti nazubljenost fontova i na 600 dpi printu. Profi printeri printaju i više.

Ne postoji nikakav downside za printanje u više DPIa (kao kod ekrana gdje to zahtjeva više realtime processinga), pa ako se vidi razlika znači da je bolje.

 

108MP kamere su potpuno neka druga priča koja nema veze s ovim.

Jasno ti je da ne možeš tako raditi usporedbu, to su dvije potpuno različite tehnologije. Naravno da vidiš koji je display kvalitetniji, ali 200 ppi viška tu ne igra nekakvu ulogu.

Trebao bi imati dva identična displaya jedan sa 350 ppi, drugi sa 520 ppi pa onda provjeriti vidiš li razliku sa preporučene udaljenosti.

 

Nije to moja definicija maksimalnog ppi koje prosječno 20/20 ljudsko oko vidi, to su stručnjaci odredili.

Na oko 25cm udaljenosti, to je oko 340 ppi. Na 50cm to je 170 ppi.

 

Kod printera je drugačija situacija, zato imamo ppi i dpi oznake. Kod printera se koristi dpi ili dots per inch. Veličina točke može biti manja ili veća, za razliku od ppi gdje imamo pixels per inch i gdje je veličina pixela fiksna.

Upravo zato imamo razliku, pa je recimo 1200 dpi printer koji koristi 6x6 matricu u biti ekvivalent 200 ppi i zato vidiš razliku i nazubljene fontove.

 

Downside printanja u više DPI-a ipak postoji, a to su veće datoteke koje zahtijevaju više vremena za procesiranje pa samim tim i printanje duže traje.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
forumaš kaže...

 naravno da znači ako ga gledaš sa radaljine na kojoj nema efekta. što se mene tiče ti možeš gledati 75" sa pola metra :D

  

 

 

Mogu, i ja bih i dalje bio u pravu, a ti ne bi. Jer pričaš kao da su jednaki, a ustvari su samo nekima jednaki.

 

No, mislim da sam još na početku napisao da je rezolucija manji benefit dobrog 4k TVa. 

HDR je nešto što možeš dobit jedino na 4k TVu, a to je poprilični game changer.

 pa full hd ne možeš kupiti godinama i ta rezolucija što se TV-a tiče je povijest. pitanje je koliko ljudi razumiju benefite od istze i kojim uvjetima, jer jako malo ljudi znam da koriste 4K rezoluciju u uvjetima koja imsa smisla.

što se HDR tiče baš me oduševio u RE3 remake, nebo i zemlja sa HDR-om i to na mom jeftinom VA panelu. mogu misliti kako je to tek na OLED-u.

ali pričao sam da bi volio na PS da svaka igra ima opciju full HD 60 fpsa i ako ne može 4k 60. uvijek bi izabrao full HD 60 u odnosu na 4K 30, bez iznimke. a sobzirom da mi TV ima i 120 hza to bi bilo još bolje full HD 120 fpsa kao idealno za mene.

sobzirom na hardver mogu ti ubaciti samo ako žele za svaku igru.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...
Bitanga kaže...
forumaš kaže...

barem desetak puta sam se igrao sa time PC+ 4K tv 50" i desktop se vidi jasna razlika full HD i 4K, ikone, tekst i sa 3-4 metra. nema dvojbe. izbliza je razlika velika u korist 4k. Igre pauziram scenu i prebacujem fullhd/4k sa 3-4 metra ma koliko se trudio ne vidim razluku a gledam baš stvari koje bi morale imati koristi od veče oštrine, npr. kazaljke zidnog saata izua lika i sl.

a kad se igram, apsolutnoi ne vidim razliku u pokretu. tek unuitar metra se vidi razlika u korist 4K. vid mi je 12/12 i ne nosim naočale niti mi trebaju. 

tak da bi za novu konzlu 100% više želio max detalje full hd 60fps ili 120 fpsa ako je moguće nego 4K 30 fpsa. uvijek bi izabrtao više fpsa/fluidniju igru i veće detalje u odnsou na višu rezoluciju s obzirom da ne sjedim direktno ispred TV-a, i 50" mi je taman gledati sa tri metra, sve mi bude u fokusu na toj veličini ekrana.

derfinitvno više opcija je bolje, devovima malo više posla ali sobzirom koliko traže za igre na izlsku to bi trebao biti minimum optimizacije.

 

Ne razumijem ovo. Pa prvo i osnovno vidjet ćeš razliku u HUDu, slova i svi elementi HUDa će biti oštriji.

A onda vidiš puno više detalja u daljini, pogotovo u pucačinama je to nešto predobro.

 

Ako nisi vidio ama baš nikakvu razliku možda igra uopće nema 4k teksture, ili nisi dobro promijenio i rendering resolution (ne samo display resolution).

Nema nikakve šanse da ne skužiš nikakvu razliku pored zdravih očiju i naočala.

Snimi screenshot u 1080p i 4k pa onda usporedi.

 evo pokušavam i ne uspijeva mi, dvije4 slike su u 4K a dvije u full hd, raspored više nez nam ali ne vidim ni razliku. ultra teksture, 8 gb vram kartica tako da to sigurno nije problem.

 

edit full hd, 4k, full hd, 4 k  znam jer sam ih tako okidao.

 

 

 To što ti misliš da ćemo mi preko bug foruma uspoređivati slike i da to tako funlcionira dovoljno govori. Što je sljedeće, na Nokiji 3310 ćeš nam pokazati 4K sliku i reći da nema razlike?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
forumaš kaže...
Bitanga kaže...
forumaš kaže...

barem desetak puta sam se igrao sa time PC+ 4K tv 50" i desktop se vidi jasna razlika full HD i 4K, ikone, tekst i sa 3-4 metra. nema dvojbe. izbliza je razlika velika u korist 4k. Igre pauziram scenu i prebacujem fullhd/4k sa 3-4 metra ma koliko se trudio ne vidim razluku a gledam baš stvari koje bi morale imati koristi od veče oštrine, npr. kazaljke zidnog saata izua lika i sl.

a kad se igram, apsolutnoi ne vidim razliku u pokretu. tek unuitar metra se vidi razlika u korist 4K. vid mi je 12/12 i ne nosim naočale niti mi trebaju. 

tak da bi za novu konzlu 100% više želio max detalje full hd 60fps ili 120 fpsa ako je moguće nego 4K 30 fpsa. uvijek bi izabrtao više fpsa/fluidniju igru i veće detalje u odnsou na višu rezoluciju s obzirom da ne sjedim direktno ispred TV-a, i 50" mi je taman gledati sa tri metra, sve mi bude u fokusu na toj veličini ekrana.

derfinitvno više opcija je bolje, devovima malo više posla ali sobzirom koliko traže za igre na izlsku to bi trebao biti minimum optimizacije.

 

Ne razumijem ovo. Pa prvo i osnovno vidjet ćeš razliku u HUDu, slova i svi elementi HUDa će biti oštriji.

A onda vidiš puno više detalja u daljini, pogotovo u pucačinama je to nešto predobro.

 

Ako nisi vidio ama baš nikakvu razliku možda igra uopće nema 4k teksture, ili nisi dobro promijenio i rendering resolution (ne samo display resolution).

Nema nikakve šanse da ne skužiš nikakvu razliku pored zdravih očiju i naočala.

Snimi screenshot u 1080p i 4k pa onda usporedi.

 evo pokušavam i ne uspijeva mi, dvije4 slike su u 4K a dvije u full hd, raspored više nez nam ali ne vidim ni razliku. ultra teksture, 8 gb vram kartica tako da to sigurno nije problem.

 

edit full hd, 4k, full hd, 4 k  znam jer sam ih tako okidao.

 

 

 To što ti misliš da ćemo mi preko bug foruma uspoređivati slike i da to tako funlcionira dovoljno govori. Što je sljedeće, na Nokiji 3310 ćeš nam pokazati 4K sliku i reći da nema razlike?

 ako treba uplodam ti slike na neki sevis pa uspoređuj bez kompreesije. javi.

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...
 

Nije to moja definicija maksimalnog ppi koje prosječno 20/20 ljudsko oko vidi, to su stručnjaci odredili.

Na oko 25cm udaljenosti, to je oko 340 ppi. Na 50cm to je 170 ppi.

 

 

Prosječno ljudsko oko. Postoje ljudi koji vide i puno oštrije, 20/15, 20/10, a većina vidi i puno lošije od toga jer niti ne znaju da im trebaju naočale.

Postoje i pametniji i gluplji ljudi od prosjeka isto tako.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 16:09 (Bitanga).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...

 ako treba uplodam ti slike na neki sevis pa uspoređuj bez kompreesije. javi.

 

Ne moraš stari, rekao sam da sebi snimiš pa usporediš kad ne vidiš razliku. Ja ju vidim golim okom.

Zamisli, možda te šokira, ali čak vidim i razliku između 1440p i 1080p. Puno je bolje u 1440p. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
također koliko znam rezolucija tv-a se odnosi na statičnu sliku, u pokretu pokazuje manje linija od statične i "gubi" rezoluciju, obično 400 horizontalnih linija ili tako nešto. neka me ispravi tko se kuži. deklarirana statična rezolucija i motion rezolucija su dvije stvari.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...
također koliko znam rezolucija tv-a se odnosi na statičnu sliku, u pokretu pokazuje manje linija od statične i "gubi" rezoluciju, obično 400 horizontalnih linija ili tako nešto. neka me ispravi tko se kuži. deklarirana statična rezolucija i motion rezolucija su dvije stvari.

 

UI je uvijek statičan.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Imam 4K HDR TV, LG UK 6400 43" i razlika je ogromna. Tko god kaze da su 1080p i 4K slični ili da nema razlike lupetaju gluposti.



Ovo je snimljeno u 12k ali razlika između gledanja tog videa u 4k i 1080p je jednostavno pre velika.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

@cansee nasmijao si me, kako te žena odabrala  , sa time se lako poistovjetiti 🤣😂🤣😂

Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Evo slikano u 4k. Sljedeca ide u 1080p 

Moj PC  
10 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
#forumaš

2010 godine kupio Panasonic lcd fullHD 32" koji je imao pokretnu rezoluciju od 1080

ove godine nakon znači 10 godina kupio novi tv...ne zato što se Panasonic pokvario(radi i dalje ko prvog dana)...nego jer sam htio veće

s tim da sam taj Panasonic od prvog dana koristio i kao monitor za PC(milina)

u lipnju uzeo sony xg9505 od 65"...kad ga koristim koristim naočale jerbo mi je oštrina smanjena...koristim ga na nekih 330cm i između 1440 i 4K se vidi razlika a kamo ne između 1080 i 4K

s tim da tv odlično radi upscaled tako da kod fullHD sa većim bit rate ako ne znaš rekao bi da je 4K

skidam samo filmove u 4K remux obliku...ustvari prvo skinem mkv od 10-15 GB pa ako film valja onda provjerim kvalitetu transfera u 4K(bluray.com) i onda skidam remux

međutim problem je u produkciji tih filmova... kvaliteti analogne trake..oštrini objektiva...tako da usudio bih se reći da u tom slučaju je bolja "obična" 1920*1080 rezolucija...4K puno otkriva...pa su svi ti nedostaci vidljivi

4K je idealan za digitalnu produkciju...nije toliko možda problem u analognoj traci koliko u kvaliteti objektiva...međutim tek sad razvojem tehnologije objektivi imaju tu kvalitetu

onda to nije bilo bitno...ali sad kako raste rezolucija dolazi to do izražaja

a tek CGI...ma koliko god cgi recimo kod gospodara prstenova bio za svoje doba dobar na 4K bi se moglo lako vidjeti da fali pixela...što je i očekivano s obzirom na cijenu cgi u to doba...tako da bih voli da kod takvih filmova koji su još usto dobro zaradili da naprave remaster svega što je u CGI

kod igara se vidi razlika između 1080 i 4K...prije svega na svim tim sitnim detaljima

ustvari sad je trenutak da i taj 1080 profitira jerbo te sitnice koje nisam vidio gledajući fullHD na 32" sad vidim gledajući na 65"

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo,gledam sa 2m TCLov demo na Youtube. Rezolucija je 4k,odgledam ga i stavim da odvrti ponovo na 1080p. Sjedim isto ukocen,blejim pravo u TV,jel vidim razliku? Isto tako tko ne vidi neka proba ako ima 1080p monitor nek odgleda neki video,pa nek ga odgleda opet ali na 360p i nek onda kaze jel vidi razliku. 

 

Al tema je PS5 pa me zanima da li zna tko da li ce bit jos koji preorder? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

evo npr ova tablica, rezolucija u pokretu

 

http://hdtelevizija.com/baze-podataka/pokretna-rezolucija/

 

stare plazme su od reda imale pokretnu rezoluciju od 1080 linija, dok lcd pada daleko niže:D i onda pričamo o razlici u rezoluciji dok nešto u stvari igraš a ne da gledaš statičnu sliku. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Robert_84 kaže...

 kakve veze 4K il full hd kad nas 98% gleda ripove.... sa neta ispranih boja.

 

a sto se tice igre, tu se isto bas ne primjeti 4K ili full HD jer jednostavno nemas vremena za gledat detalje dok igras.

 

samo oni bolesnici sto kupe tv pa onda pauziraju i vrte slike da mjere dimenziju tockice...

 

no takvi ne igraju igre nit gledaju filmove. vec kupe tv da pricaju kakv tv imaju.

 

Na zalost prosjecan tv u Hr je nizio srednji rang... tako da netko dok ne vidi tv od recimo 55" ali cijenovnog ranga od 20 000 kn, niti ne zna sta je kvaliteta boja ili slike.

Dobro, daj mi jedan razlog zašto pored 4k tv gledaš ripove ispranih boja? Što si onda kupovao tv? Takav rip možeš gledati i na starom CRT televizoru. Neki dan se pojavila na netu trilogija povratak u budućnost u 4k. Sva tri dijela imaju oko 210 GB. Skinuo sam ih pa ću ih pogledati. Ja si svaki film skinem full, pogledam i obrišem. Neke filmove koji su mi dragi si ostavim. Uglavnom, nemam više želju gledati 1080p film nakon što sam se navukao na kvalitetan 4k film. Lako se navuči na bolje no onda povratka na staro nema. Ove isprane ripove nisam gledao niti kada sam imao CRT televizor.

Ne slažem se niti s ovim o cijeni od 20 000 kn za 55" tv jer danas cijene nisu niti približne navedenoj. Puno su pristupačnije. Recimo najbolji LG oled 55" je ispod 15k kuna. Kvalitetan LCD kupiš za 10k kuna, pa i manje.

Danas je kod nas jako dobra ponuda kvalitetnih televizora pristupačne cijene. I ono najbolje, filmovi su ti isto tako dostupni i to besplatno. Pa kad je tako gledaj kvalitetno a ne isparno.

 Potpis...

Ja otkako sam uzeo t-com optiku (vrlo dobar 4k tv imam otprije), ne pada mi na pamet skidati  filmove ispod 50gb.

Jednostavno se covjek toliko razmazi da mu je sve ispod toga u najmanju ruku-bezveze.

U toj cijeloj prici se kao jedini nedostatak javlja manjak prostora na hard disku.

 

Zena mi se do sinoc smijala, kak ti se da i sl...sve dok joj jučer nisam skinuo zadnji dokumentarac od Attenborugha u 4k...doslovno joj je vilica ispala..reko jbga, to je taj gust o kojemu ti cijelo vrijeme pričam.

 

 

 

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Neki dan sam zvao Vacom i rekli su mi da će imati par konzoli u dućanu na 19. Ali bez rezervacija.
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...

Evo slikano u 4k. Sljedeca ide u 1080p 

Mislim da će tabletić u 1080p izgubiti na detaljima a onda si najebao od žene...

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Purger155 kaže...

 

Ja otkako sam uzeo t-com optiku (vrlo dobar 4k tv imam otprije), ne pada mi na pamet skidati  filmove ispod 50gb.

Jednostavno se covjek toliko razmazi da mu je sve ispod toga u najmanju ruku-bezveze.

U toj cijeloj prici se kao jedini nedostatak javlja manjak prostora na hard disku.

 

Zena mi se do sinoc smijala, kak ti se da i sl...sve dok joj jučer nisam skinuo zadnji dokumentarac od Attenborugha u 4k...doslovno joj je vilica ispala..reko jbga, to je taj gust o kojemu ti cijelo vrijeme pričam.

 

E a odakle skidate te 4k filmove? Može u pp... Ili je sa Netflixa? Otkako je ugašen Tv Zion ni ne tražim ih

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
mzopg kaže...
 

Nije to moja definicija maksimalnog ppi koje prosječno 20/20 ljudsko oko vidi, to su stručnjaci odredili.

Na oko 25cm udaljenosti, to je oko 340 ppi. Na 50cm to je 170 ppi.

 

 

Prosječno ljudsko oko. Postoje ljudi koji vide i puno oštrije, 20/15, 20/10, a većina vidi i puno lošije od toga jer niti ne znaju da im trebaju naočale.

Postoje i pametniji i gluplji ljudi od prosjeka isto tako.

 Naravno, a treba računati i na evoluciju, koliko god ona spora bila. 

Re: Sony PlayStation 5
stiffler13 kaže...
Purger155 kaže...

 

Ja otkako sam uzeo t-com optiku (vrlo dobar 4k tv imam otprije), ne pada mi na pamet skidati  filmove ispod 50gb.

Jednostavno se covjek toliko razmazi da mu je sve ispod toga u najmanju ruku-bezveze.

U toj cijeloj prici se kao jedini nedostatak javlja manjak prostora na hard disku.

 

Zena mi se do sinoc smijala, kak ti se da i sl...sve dok joj jučer nisam skinuo zadnji dokumentarac od Attenborugha u 4k...doslovno joj je vilica ispala..reko jbga, to je taj gust o kojemu ti cijelo vrijeme pričam.

 

E a odakle skidate te 4k filmove? Može u pp... Ili je sa Netflixa? Otkako je ugašen Tv Zion ni ne tražim ih

 

imaš na rarbg gomilu ali sretno ti bilo s brzinom skidanja. Neko vrijeme sam imao pretplatu na premiumize pa je to malo poboljašalo download, no nije mi bilo do plaćanja ilegalnih stvari, ali i tako nešto je opcija.

 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

napravio pa otkazao pre order, na njemu se u pocetku nema sta igrat. nikako ne opravdava razocaranje ako se ne kupi u prvih par mjeseci

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Robert_84 kaže...

napravio pa otkazao pre order, na njemu se u pocetku nema sta igrat. nikako ne opravdava razocaranje ako se ne kupi u prvih par mjeseci

 

Misliš - ti nemaš šta za igrat.

Jer osim PS4 igara i novih PS5 igara (od toga možda čak i GT7) neće biti apsolutno ništa za igrati :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Robert_84 kaže...

napravio pa otkazao pre order, na njemu se u pocetku nema sta igrat. nikako ne opravdava razocaranje ako se ne kupi u prvih par mjeseci

 

Misliš - ti nemaš šta za igrat.

Jer osim PS4 igara i novih PS5 igara (od toga možda čak i GT7) neće biti apsolutno ništa za igrati :-)

 upravu si misljenje je definitivno subjektivno...

 

no da pored 2 PS4 pro kupim PS5 da igram PS4 igre na njemu. ne to ne zelim.

 

da budem iskren nemam ni vremena za igru. no ni sin mi nije zagrijan za njega bas

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Robert_84 kaže...

 upravu si misljenje je definitivno subjektivno...

 

no da pored 2 PS4 pro kupim PS5 da igram PS4 igre na njemu. ne to ne zelim.

 

da budem iskren nemam ni vremena za igru. no ni sin mi nije zagrijan za njega bas

 

Ali kupit ćeš prije ili kasnije, tako da se samo zavaravaš :-) 

Bolje onda prije.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Robert_84 kaže...

 upravu si misljenje je definitivno subjektivno...

 

no da pored 2 PS4 pro kupim PS5 da igram PS4 igre na njemu. ne to ne zelim.

 

da budem iskren nemam ni vremena za igru. no ni sin mi nije zagrijan za njega bas

 

Ali kupit ćeš prije ili kasnije, tako da se samo zavaravaš :-) 

Bolje onda prije.

 Da, to mi je zanimljivo općenito u ovoj temi. Svi stalno pišu kupit ću nakon godinu-dvije. I opet si na istom, nećeš ništa jeftinije platiti. A ovako ćeš bar igrati igre na višoj rezoluciji i više fpsa. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

 Da, to mi je zanimljivo općenito u ovoj temi. Svi stalno pišu kupit ću nakon godinu-dvije. I opet si na istom, nećeš ništa jeftinije platiti. A ovako ćeš bar igrati igre na višoj rezoluciji i više fpsa. 

 

A sad svi ti koji su kalkulirali su ostali bez preordera pa ni nemaju neku alternativu. 

A kad dođe release day bude bilo "di ima, idem odmah po to s kešovinom!"

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

imaš na rarbg gomilu ali sretno ti bilo s brzinom skidanja. Neko vrijeme sam imao pretplatu na premiumize pa je to malo poboljašalo download, no nije mi bilo do plaćanja ilegalnih stvari, ali i tako nešto je opcija.

 

 Zašto? Ništa ne plaćam a novi film mi skine u roku keks. Neke starije potraje koji sat duže ali opet ide jako brzo. Stvarno nemam prigovor.

 

Robert_84 kaže...

 upravu si misljenje je definitivno subjektivno...

 

no da pored 2 PS4 pro kupim PS5 da igram PS4 igre na njemu. ne to ne zelim.

 

da budem iskren nemam ni vremena za igru. no ni sin mi nije zagrijan za njega bas

Ja bih prodao ta dva PS4 i doda koliko treba i uzeo PS5 i igrao se kvalitetnije. Sigurno će igranje PS4 igri biti ugodnije na PS5 nego na PS4. Ako ništa, nećeš u sobi imati mlazni avion kako neki vole reći. I to je puno.

 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

imaš na rarbg gomilu ali sretno ti bilo s brzinom skidanja. Neko vrijeme sam imao pretplatu na premiumize pa je to malo poboljašalo download, no nije mi bilo do plaćanja ilegalnih stvari, ali i tako nešto je opcija.

 

 Zašto? Ništa ne plaćam a novi film mi skine u roku keks. Neke starije potraje koji sat duže ali opet ide jako brzo. Stvarno nemam prigovor.

 

Robert_84 kaže...

 upravu si misljenje je definitivno subjektivno...

 

no da pored 2 PS4 pro kupim PS5 da igram PS4 igre na njemu. ne to ne zelim.

 

da budem iskren nemam ni vremena za igru. no ni sin mi nije zagrijan za njega bas

Ja bih prodao ta dva PS4 i doda koliko treba i uzeo PS5 i igrao se kvalitetnije. Sigurno će igranje PS4 igri biti ugodnije na PS5 nego na PS4. Ako ništa, nećeš u sobi imati mlazni avion kako neki vole reći. I to je puno.

 

 od ps4 pro imamo zadnje generacije, te je konzola necujna.

 

ne prodajem konzole uopce jer za svaku imam od 150-200 igara.

 

inace sam kolekcionar.

 

Prvi PS4 fat je bio bucan kao mlazni motor. to mogu posvjedocit iz prve ruke.

 

sada se igram (kad igram) na 4K 32" monitoru. konzola je od mene 1m. ne znam dal sam je iti jednom cuo.

 

 

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Robert_84 kaže...

 kakve veze 4K il full hd kad nas 98% gleda ripove.... sa neta ispranih boja.

 

a sto se tice igre, tu se isto bas ne primjeti 4K ili full HD jer jednostavno nemas vremena za gledat detalje dok igras.

 

samo oni bolesnici sto kupe tv pa onda pauziraju i vrte slike da mjere dimenziju tockice...

 

no takvi ne igraju igre nit gledaju filmove. vec kupe tv da pricaju kakv tv imaju.

 

Na zalost prosjecan tv u Hr je nizio srednji rang... tako da netko dok ne vidi tv od recimo 55" ali cijenovnog ranga od 20 000 kn, niti ne zna sta je kvaliteta boja ili slike.

Dobro, daj mi jedan razlog zašto pored 4k tv gledaš ripove ispranih boja? Što si onda kupovao tv? Takav rip možeš gledati i na starom CRT televizoru. Neki dan se pojavila na netu trilogija povratak u budućnost u 4k. Sva tri dijela imaju oko 210 GB. Skinuo sam ih pa ću ih pogledati. Ja si svaki film skinem full, pogledam i obrišem. Neke filmove koji su mi dragi si ostavim. Uglavnom, nemam više želju gledati 1080p film nakon što sam se navukao na kvalitetan 4k film. Lako se navuči na bolje no onda povratka na staro nema. Ove isprane ripove nisam gledao niti kada sam imao CRT televizor.

Ne slažem se niti s ovim o cijeni od 20 000 kn za 55" tv jer danas cijene nisu niti približne navedenoj. Puno su pristupačnije. Recimo najbolji LG oled 55" je ispod 15k kuna. Kvalitetan LCD kupiš za 10k kuna, pa i manje.

Danas je kod nas jako dobra ponuda kvalitetnih televizora pristupačne cijene. I ono najbolje, filmovi su ti isto tako dostupni i to besplatno. Pa kad je tako gledaj kvalitetno a ne isparno.

 

Iako je ovo super za one koji vole, meni recimo stariji filmovi uopče ne odgovaraju u 4k rezoluciji a neki čak ni u Full HD iz jednostavnog razloga - slika je toliko detaljna da se praktički vidi da je film sniman u studiju, sve djeluje umjetno i nerealno. Baš spomenuti Povratak u Budućnost gledao sam Blue Ray i nikako se nisam mogao priviknuti na to. 4K slika je super za nove filmove, pogotove animirane. 

3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Ali kupit ćeš prije ili kasnije, tako da se samo zavaravaš :-) 

Bolje onda prije.

 To kod PS definitvno nije istina. Vidjelo se to na prvoj verziji Pro konzole koja je radila kao helikopter. Ne postoje različite revizije konzola bez razloga, uvjek se neke hardverske sitnice peglaju. Također kroz pola godine PS se za istu cijenu prodaje u bundleu s igrom. Nekom kome ne gori i ima PS4 Pro bolje je sačekati neko vrijeme, ne vidim ništa pogrešno u tom.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice