PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

poruka: 1.997
|
čitano: 670.650
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Koja verzija ti piše pod System information?

 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Piše:

System Software : Verrsion 4.55

14 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

IZVOR:PS4 HACK failoverflow

 

 

Ako ste ovdje, vjerojatno ste čuli o našoj munje razgovor na 32. Chaos Communication Congress demoing Linux na PS4. Ovaj post se nastavlja gdje je stao razgovor i pojašnjava neke aspekte onoga što radimo i zašto.

Ako još niste, molimo gledati razgovor prije čitanja ostatak ovaj post:

 

Slajdovi: Online·Preuzimanje / izvorni kod

 

Prije dvije godine, sam je rekao da PS4 nije bio posebno zanimljiv uređaj, kao proslavljen računalo.Što se dogodilo?

U suštini, dvije stvari: Prvo, mi smo hakeri i sjeckanje konzole je zabavno poslije svega. Drugo, ispostavilo se da je PS4 nije stvarno računalo (što ga čini još zanimljivijim meta čini), dok se dovoljno PC da ima neke ozbiljne prednosti. To je dovoljno teško biti zanimljivo, a lako biti praktična.

Idemo rekapitulacija (vrlo pojednostavljeno) povijest igraće konzole hack koji smo bili uključeni u:

  • Na Wii, mi zapravo vozio cijeli homebrew zajednica, od eksploatira knjižnicama u infrastrukturu. Zajednica završio kao vrlo velik i produktivan, s puno zanimljivih izdanja. Međutim, ljudi zainteresirani u igri piratstva uvijek su jahanje na coattails od homebrew jer relativno rano, i uvelike koristi od njega.
  • Na PS3, pokušali smo objavljivanju eksploatira i ostavljajući drugi riješiti zajednicu. Rezultat je bio da je, za sve praktične svrhe, jedini korisnici su oni zainteresirani za piratstvo. Azbest dopušteno Linux ponovno raditi, ali budući da nije bilo GPU vozač, a CPU je underpowered i neugodno raditi, nije bilo toliko interes osim onih koji su već pokrenut OtherOS.
  • Na Wii U, pokušali smo dobiti zajednicu prikazati interes i rad na Linux potporu prije objavljivanja eksploatira. Iako je bilo sigurno više zainteresiranih osoba, nitko s pravom iskustva pojačale zapravo bi ga stvarnost. Na kraju ostali pušteni podvige, i brzo alat piratstva postao je jedan od primarnih korištenje slučajevima za njih.

Za PS4, dakle, mi opet pokušava nešto novo. Čini se da je PS4 sigurnosna arhitektura je vrlo jednostavan i jednostavan;OS se temelji na FreeBSD, a preglednik koristi WebKit, a oba su open source. To je relativno lako naći eksploatira u oba od njih (sve u obzir), i to je sve što trebate lanca u Linux utovarivač. Međutim, kako doznajemo, iako je hardver svakako sličan PC, to nije računalo, a Linux treba vrlo malo dodatnog rada da se radi. Dakle, možemo dodati više vrijednosti na homebrew ekosustav pomažući porta Linuxa nego po objavljivanju podvige.

Naravno, to nam također oslobađa od odgovornosti za potencijalno omogućuje piratstva (i on-line igra sjeckanje i druge nepoželjne ishode), ali mislim da je možda čak i imati neto pozitivan učinak: ako možemo dobiti ljude zainteresirane za trčanje Linux na PS4 tijekom korištenja native OS, možemo preusmjeriti napore od obrnutog inženjeringa izvorni programski infrastrukturu (što je ono što su dečki piratstva treba, a oni neminovno pijavica izvan tih napora) Linux (što je potpuno beskorisno za piratstvo).

Linux na PS4 zapravo čini puno smisla, više nego što je ikada učinio na bilo koji prethodni igraće konzole. To je dovoljno blizu računala da dobivanje 3D ubrzanje rad, a umjesto bolne (kao što smo naučili), čini se sasvim moguće bez većih količina truda (u vremenskom razdoblju od mjeseca, a ne godina), do razine potrebne za prave indie igara pa čak i AAA naslova, a ne samo homebrew. I tisuće indie i AAA igara već pokrenuti na Linuxu. Da, SteamOS na PS4 treba "samo raditi" kada se pitanja vozač izdvojiti. Demoed smo glup GBA emulator jer sve što smo imali bilo 2D framebuffer, ali prava zabava je uzimajući 3D igre za pokretanje kao što rade na računalu (koje smo pokušali neke komercijalne indie igara već i oni to raditi, samo bolno sporo jer su pomoću softvera renderiranje upravo sada, naravno).

Iako su podvizi koriste u našem demo su naš vlastiti rad (mi zapravo imali Linux dizanje, doduše u vrlo slomljenom stanju, i prije bilo PS4 podvizi su javno objavljene - portanje Linux treba vremena), činjenicu da ostali timovi su također u mogućnosti da se izvršenje koda kernela dokazuje točku koju stvarno ne treba ovisiti o nama za taj aspekt. Također nema sumnje da ranjivosti u najnovijim firmware se može naći bez previše problema. Usput, sve je čisto softver. Hardver stvar je samo koristiti za istraživanja. Nema puno razloga posegnuti za hardver ranjivosti na arhitekturi poput PS4, uz vrlo širok napad površine i osrednji izolacije.

Dakle, za zajednicu: ako ste zainteresirani, mi stvarno mislite da je to način da ide za PS4. Napišite iskorištavati, to ukazuje na našu utovarivača, a vi ćete dobiti Linux (mi ćemo vam pomoći da se to zakačen / debugged ako je potrebno). A ako želite piratstva, kao i obično, otići.

Što se tiče otpuštanja rokovima: odmah, kod je u prilično ružan stanju, a neke komponente nisu oslobađanje (npr sadrže malo koda koji je izravno obrnutog inženjeringa iz tvrtke Sony izmjenama FreeBSD i treba prepisivati ​​/ cleanroomed) , Naš cilj je da na kraju dobiti zakrpe upstreamed u Linux kernelu, ali u međuvremenu ćemo otvoriti rad-u-tijeku repo čim je praktična. Ako ste zainteresirani, žele doprinijeti, a imaju pristup razinu PS4 kernel iskorištavati, slobodno doći u kontakt s nama, tako da znamo tko želi pomoći.

Za one znatiželjan: trenutni status 3D podrške je da možemo dobiti vozač kernel omogućiti ubrzanje (s nekim pitanjima), ali izvršenje naredbe tampon trenutno slomljena jer GPUVM ne radi ispravno (stranica flipping djela, ali ništa je donesena, kao naredbeni tampon sama aktivira GPU stranicu grešku). Mi aktivno radi na ispravljanje pogrešaka to. Ako vam se dogoditi da rade na Radeon DRI vozača ili su upoznati s njim, možemo koristiti ruku ovdje;).

TL;DR: Radimo na Linux kernel zakrpe, i traže da bi ih upstreamed. Nećemo objavljivanju podvige - mi smo neki drugi ljudi. Nemojte nas pitati. A ako želite besplatne igre, otići.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2016 18:58 (Wontay).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
grofTox kaže...

Piše:

System Software : Verrsion 4.55

 Nemaš druge, ako nemaš onih mapa kak sam ti napisao, znaci da je na službenom softveru i samo e3 flasher ti može downgrejdat natrag na cfw.

ja sam iz zagorja i radim to ali to ti je predpostavljam predaleko...

8 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

OK, svejedno puno hvala!

Probat ću kontaktirat Supermarija.

LP

12 godina
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
dalja46 kaže...
grofTox kaže...

Piše:

System Software : Verrsion 4.55

 Nemaš druge, ako nemaš onih mapa kak sam ti napisao, znaci da je na službenom softveru i samo e3 flasher ti može downgrejdat natrag na cfw.

ja sam iz zagorja i radim to ali to ti je predpostavljam predaleko...

 Zašto svi govorite možeš to sa E3 Flasherom? Šta ako ima staru konzolu koja je dual nand, onda je potreban teenesy ili progskeet. E3 je samo za bilo koju vrstu NOR čipa a druga dva uređaja mogu puno više stvari. U principu je E3 noob prijateljski uređaj ali u jako puno pogleda je nepouzdan, jedina prava pouzdana star kod bilo kakvih modifikacija je lemljenje žica jer tako si 100% siguran da su kontakti uvijek dobri za razliku od E3 kojem se pinovi popigaju nakon 2-3 puta skidanja klipa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2016 9:23 (donzega).
8 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

imam jedno tehnicko pitanje :) 

jucer mi je klinac igrao na ps3 (slim 120gb, jalibreak, cfw 4.6 i multiman) neku igricu koja je zablokirala , on nikako drugacije nije mogao pokrenuti ps3 nego ga je iskljucio iz struje.

tada je dobio poruku : kako ps3 nije pravilno iskljucen i da je data file corrupted

odradili smo restor koji nudi se u xmb ali opet ista poruka

zatim sam otisao u recovery mode i odradio 3. restore file sistem i opet istu poruku dobio

ponovio recovery mode i odradio 4. rebuild database i opet dobio istu poruku :(

sada mi je ostala jos koja mogucnost u recovery modu odraditi 5. restore ps3 system :(

 

e sad me zanima da li cu u tom slucaju izgubit jailbreak jer pretpostavljam da ga vraca na tvornicke postavke i da li netko ima iskustvo kako rijesiti ovaj problem ...da li je dovoljno da promijenim hdd ? jer sam ga svakako htio nadograditi na 500gb ili vise ... Da li sa mijenjanjem hdd isto gubim jailbreak ili to nije vezano za hdd nego negdje u radnoj memoriji drzi cfw,multiman, packeg instal ?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

evo to je poruka koju stalno dobivam :(

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
To mi pise svaki put kad ga iskljucim iz struje. Jednostavno inignoriram sa krugom (mislim). Ako vec postoji stvarni problem stavi ponovno putem stika cfw koji si imao. Najbrze i najjednostavnije
14 godina
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
Nisam rekao da treba e3 no on je nekako vise noob uredaj pa je pristupacniji. Dobro si rekao za limice, pucaju samo tako
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
donzega kaže...
dalja46 kaže...
grofTox kaže...

Piše:

System Software : Verrsion 4.55

 Nemaš druge, ako nemaš onih mapa kak sam ti napisao, znaci da je na službenom softveru i samo e3 flasher ti može downgrejdat natrag na cfw.

ja sam iz zagorja i radim to ali to ti je predpostavljam predaleko...

 Zašto svi govorite možeš to sa E3 Flasherom? Šta ako ima staru konzolu koja je dual nand, onda je potreban teenesy ili progskeet. E3 je samo za bilo koju vrstu NOR čipa a druga dva uređaja mogu puno više stvari. U principu je E3 noob prijateljski uređaj ali u jako puno pogleda je nepouzdan, jedina prava pouzdana star kod bilo kakvih modifikacija je lemljenje žica jer tako si 100% siguran da su kontakti uvijek dobri za razliku od E3 kojem se pinovi popigaju nakon 2-3 puta skidanja klipa.

 Piše ti na prošloj stranici koju konzolu ima covjek, ima prvu seriju slima, najvjerojatnije 2009 zadnji kvartal--"Ne znam dali nešto znači ali plejka je CECH2004B" kolko znam te serije nemaju dual nand. Ja sam odgovarao njemu nikome drugome.

A kaj se tiće e3 flashera, neznam kaj ljudi koji ih imaju rade s njima, ja sam još uvijek na prvom kojeg sam do sad koristio jedno 30 puta i još uvijek radi ko mina.

14 godina
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
Y.S Igor kaže...

imam jedno tehnicko pitanje :) 

jucer mi je klinac igrao na ps3 (slim 120gb, jalibreak, cfw 4.6 i multiman) neku igricu koja je zablokirala , on nikako drugacije nije mogao pokrenuti ps3 nego ga je iskljucio iz struje.

tada je dobio poruku : kako ps3 nije pravilno iskljucen i da je data file corrupted

odradili smo restor koji nudi se u xmb ali opet ista poruka

zatim sam otisao u recovery mode i odradio 3. restore file sistem i opet istu poruku dobio

ponovio recovery mode i odradio 4. rebuild database i opet dobio istu poruku :(

sada mi je ostala jos koja mogucnost u recovery modu odraditi 5. restore ps3 system :(

 

e sad me zanima da li cu u tom slucaju izgubit jailbreak jer pretpostavljam da ga vraca na tvornicke postavke i da li netko ima iskustvo kako rijesiti ovaj problem ...da li je dovoljno da promijenim hdd ? jer sam ga svakako htio nadograditi na 500gb ili vise ... Da li sa mijenjanjem hdd isto gubim jailbreak ili to nije vezano za hdd nego negdje u radnoj memoriji drzi cfw,multiman, packeg instal ?

 Neces izgubit jb jer je on "zapisan" u NOR čipu konzole.

Ako se konzola nikako nece pokrenut od tog ekrana dalje kolko god puta si pokušavao restart onda budeš morao dat zadnju opciju u recoveryu, restore ps3 system. s tim se brišu sve stvari sa sistema pa tako i sve igre koje imaš u mm.

14 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Zar nije lakše napravit reinstal CFW-?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Vjerojatno je ako mu uspije. Nek proba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

hvala decki :) napravio reinstal cfw iz recovery moda i sve radi bez greske :D 

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Pozdrav ekipi sa foruma,

uzeo sam ps3, cech - 2504B, date code - 0C, koji ima cfw 4.66

Ja bi sad na njega stavio cfw od rebug 4.75.3 - Cobra 7.1 koji preporucujete. Zanima me da li mogu napravit direktno update sa sa 4.66 ili moram prvo napravit downgrade na 3.55?

Ako moram radit downgrade ako mi mozete samo dat link  programa i ako jos sto treba da ne bih slucajno uzeo pogresni i zeznio stvar.

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Radiš direkt upgrade. Pripremi si managere prije koji ti rade sa tom novom verzijom firmwarea da ne tražiš kasnije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
Kad instaliras cfw pod install packages imas toolbox pa ga instaliraj. Pokreni toolbox i omoguci cobra i webman mod.
Neces vise trebati ni multiman ni nijedan manager pokraj webmana. Otkako sam otkrio webmana multiman koristim samo u nuzdi, ako mi zatreba file explorer ili nesto
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Formatirao sam USB stick(fat32) i u njemu napravio folder PS3 pa u njemu napravio folder UPDATE i u taj folder kopirao REBUG 4.75.3 REX EDITION i njega preimenovao u PS3UPDAT.PUP
Kad upalim PS3 i odem na Settings pa na system update i onda update via storage media pronade mi trazeni update version 4.75,3 REBUG. Nisam jos napravio update pa ako mi mozete potvrdit jel to dobar postupak i da li prije njega trebam napravit mozda backup sistema u slucaju da nesta ne prode u redu?

E da jos da pitam, da li moram pokrenit update obavezno iz Recovery moda ili moze i na normalno upaljenom Ps3?

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2016 14:08 (Crowley).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

To je to. Netrebaš radit backup jer se ništa ne briše. Ako ti ne bude išlo updade ovi putem probaj iz recovery-a.

8 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
Probao prvo preko recovery moda napravit update ali nije proslo, izbacilo neki error 8002F325. Drugi pokusaj je bio normalni update iz XMB settingsa i proslo sve glatko.
Hvala jos jednom.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Imam problema sa jednom fat konzolom, CECHH04 60gb.

Downgrade sa e3 flasherom prošao u redu, stavljen habib cobra 4.76 v1, sve je u redu i uđe u xbmc, imam mape install package files i onu app/home, počinjem instalirat multiman, instalira ga, pokrenem ga, black screen. Nema pomaka dalje.

 

Probao opet par puta sve na novo sa formatiranjem diska, uvijek isto. Neće mi pokrenut nijedan manager.

Napominjem da su mi sve konzole do sad radile normalno kod instalacije ovog cfw-a i multimana koji radi sa ovom verzijom firmwarea(multiMAN_04.76.00_BASE_(20150912))

Skužio sam i da se konzola malo dulje bootala nakon instaliranja cfw-a.

 

Da li je itko imao ovakvih problema ili možda zna o čemu se radi? Tražio po internetima, ništa konkretno nisam našao.

 

Probao sam stavit i rebug 4.76.1 Lite ali kad dođe do koraka kad bi trebao stavit fw javi neku grešku. Svaka sugestija kaj napravit je dobrodošla. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Imao sam Habib Lite 0 minuta, ne sječam se šta me zezalo.

Probaj stavit ovo iz XMB-a http://rebug.me/official-rebug-4-75-3-cobra-7-1-toolbox-2-02-06-sep-6th-2015/

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

budem probao navecer, hvala. ali sumnjam da bude išlo jer ovo je 4.75. ja sam na 4.76

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Zna li tko kako saznati iz nand dumpa verziju fw? Da li pokaže inače fw info neki kad se stavi novi HD?
Kupio sam ps3 fat bez harda, pa mislim da ću trebat isti ili noviji staviti, prije downgradea, formatirat prvo.

Sjećam se da na hdd ostaju neki folderi od FW i ostali neki.

I da li netko zna link za PS3 NOR/NAND Statistic (dumpstatistic.exe) program koji radi,
skinuo sam 2-3 ne žele se pokrenut, neki error, da li uopće kome radi na win7 ULTI. 32bit?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Imaš program "PS3DumpChecker", upiši u gugl, ako imaš dump nor-a nije problem saznat, izbaci ti sve podatke u txt datoteku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Znam za taj program imam ga, skužio sam sad di piše verzija, imao sam ja slim - nor dok mi servis nije shebo firmware modifikacijom neprovjerenim dumpom (koji ni nisam dobio), kao što ja sad radim na drugoj konzoli osobno, provjeravam dump sa više programa jer navodno lažne pozitivne mogu davat.

Ps3 dump checker build 479 - mi pokazuje BAD false ros0 hash
A build 486 - sad pokazuje sve OK i verziju kad kliknem ros0 hash 4.70 CEX i ros1 4.66 CEX

FlowRebuilder_v.4.2.3.0 kaže za oba NANDa 0 bad blocks, kad su spojeni unscramble

BwE NAND Validator - kaže nekakve [DANGER] i warning kod ros0 i 1.

Pa jel tko zna jel to do programa ili?
Evo primjer: "E3 Linker giving "bad dumps" but some tools say they're fine and others say otherwise"
Ne koristim clip, imam Teensy, zalemio sam na ploču žice na odvojiv konektor, a sumnjam da je baš negdje loš lem, čitam po netu (primjer gore) isto nekom "lažno" false pokazivalo, pa sad ne znam do čega je.
Jel netko imao isti error na 479 verziji? (za nand konzole)

Danas sam napravio drugi dump i isto false za ros0, da li postoji još koji validator osim ovih?
NAND_Statistic mi ne radi odguglat cu sutra error možda ga riješim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2016 0:40 (BruteElectric).
14 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Imao sam na jednoj konzoli slican slucaj sa ros 0 bad hash check, pronasao na netu negdi da taj hash check i nije tolko bitan za cijeli postupak,imas i u programu opciju da iskucis taj hash check.

Sve je proslo ok nakon flashanja nor-a.

Naravno, na tebi je da odlucis

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Novi sam na forumu, imam konzolu PS3 slim chech 2503B data code 1B.Interesuje me da li mogu šta napraviti po pitanju jailbrak-a firmware je 4.76 OFW hvala pozzz

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

  Možeš napravit downgrade i stavit CFW , pročitaj prvu stranicu i zadnjih nekoliko , ako nešto nebude jasno pitaj.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice