Nintendo Switch izdvojena tema

poruka: 1.429
|
čitano: 587.241
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Nintendo Switch

Nema switch lite sof mod. Trebalo bi ići na SX lite.

Na netu nisam našao firmu koja to radi. Console universe više ne postoji. Shopos lab ne bavi se više tim rabotama.

 

Vidio sam divinity 2 i zeldu remaster to je bilo za bf akcija. Sada je sve neki indie đir.

 

Praise the sun
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Nintendo Switch

S obzirom da najvjerojatnije sljedeće godine izlazi novi Switch, nabavit ću Zeldu i Hyrule Warriors i to je to, mislim da nema smisla gomilati igre...Super Mario mi osim klasika s SN i Nintenda ionako nikad nije bio zanimljiv.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nintendo Switch

Sry nisam znao to za lite, jel i ja sam pred par mjeseci tražio za modanje i nisam uspio nikoga nači, na kraju sam vidio da mogu i sam. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nintendo Switch
Da čuo sam da se sprema pro verzija Switch-a. Makar vjerujem da će biti biti kompatibilan sa svim ostalim verzijama. Barem je tako bio slučaj sa 3DS
Praise the sun
4 godine
offline
Re: Nintendo Switch
Yunfy-man kaže...
Da čuo sam da se sprema pro verzija Switch-a. Makar vjerujem da će biti biti kompatibilan sa svim ostalim verzijama. Barem je tako bio slučaj sa 3DS

 

Ne vjerujem dok ne vidim, Nintendo je sus.

Ako bude unatraške kompatibilnosti kao na PS5, onda ima potencijala za gomilanje igara.

13 godina
offline
Nintendo Switch

mislim da Nintendo nema potrebe za novom konzolom jer prodaja Switcha ide odlično.. možda negdje krajem 2021 vidimo novu konzolu..

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo Switch
Eric Prydz kaže...
Yunfy-man kaže...
Da čuo sam da se sprema pro verzija Switch-a. Makar vjerujem da će biti biti kompatibilan sa svim ostalim verzijama. Barem je tako bio slučaj sa 3DS

 

Ne vjerujem dok ne vidim, Nintendo je sus.

Ako bude unatraške kompatibilnosti kao na PS5, onda ima potencijala za gomilanje igara.

 Nece biti Switch Pro kao sljedeca konzola nego ce vjerovatno biti kao New 3DS XL/LL. Znaci malo vise rama, mrvicu bolji procesor/grafa zbog smanjenja noda, mozda malo vise unutranje memorije. Ali nevidim ih da investriju veliko u stari sistem kada ce moci napravit za 2~3 godine totalno novi koji ce vjerovatno imat totalni back compat i DLSS da gura 4K. Ja vjerujem da Nvidia vec sada trenira DLSS za Switch igre. 

14 godina
offline
Re: Nintendo Switch
sendjo kaže...

mislim da Nintendo nema potrebe za novom konzolom jer prodaja Switcha ide odlično.. možda negdje krajem 2021 vidimo novu konzolu..

 

Kotradiktorna prognoza...prvo kažeš nema potrebe za novom konzolom...pa onda kažeš možda je vidimo "sutra" (u timeline-u izlaska novih konzola, jer se obično najavljuju bar pola godine / godinu prije izlaska)

15 godina
offline
Re: Nintendo Switch
sendjo kaže...

mislim da Nintendo nema potrebe za novom konzolom jer prodaja Switcha ide odlično.. možda negdje krajem 2021 vidimo novu konzolu..

 

Jučer je klinac stavio Rocket League na Switch (koji nije igrao na switchu do sad) da pokupi neke Super Mario i Luigi skinove.

I pokrene igru i veli mi "tata, uh što je ovo gadno".

 

Switch je odlično napravljena konzola i često mi fali moj koji sam na kraju poklonio klincima pa sad svaki ima svoj, ali to je za skroz drugi tip igara nego ostale konzole.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Nintendo Switch

ok, u svijetu konzola sljedeći Božić nije daleko.. mislio sam samo konstatirati da Switch2 nije tu tako brzo mislivši da će se pojaviti kroz koji mjesec..

15 godina
odjavljen
offline
Nintendo Switch

Zar nije već izašao Switch 2, u isto vrijeme kad i Lite? Novija revizija čipa, dulje trajanje baterije i slično...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Nintendo Switch
Bitanga kaže...
sendjo kaže...

mislim da Nintendo nema potrebe za novom konzolom jer prodaja Switcha ide odlično.. možda negdje krajem 2021 vidimo novu konzolu..

 

Jučer je klinac stavio Rocket League na Switch (koji nije igrao na switchu do sad) da pokupi neke Super Mario i Luigi skinove.

I pokrene igru i veli mi "tata, uh što je ovo gadno".

 

Switch je odlično napravljena konzola i često mi fali moj koji sam na kraju poklonio klincima pa sad svaki ima svoj, ali to je za skroz drugi tip igara nego ostale konzole.

 

Zastarjela konzola da budemo iskreni, ali za u pokretu je jedina opcija s obzirom da je Sony za sada odustao...meni dock stoji kao punjač, inače ga ne bi izvadio iz kutije.

 

Switch je odličan za djecu i roditelje jer ih mogu jednostavno kontrolirati, nema opasnosti da će se s nekim spandžati i nema kamerui slanje.poruka.

 

Ako ne izbace 4k sposobnu konzolu s vrhunskim ekranom u pokretu, bit će velik promašaj.

13 godina
offline
Re: Nintendo Switch
Eric Prydz kaže...
Bitanga kaže...
sendjo kaže...

mislim da Nintendo nema potrebe za novom konzolom jer prodaja Switcha ide odlično.. možda negdje krajem 2021 vidimo novu konzolu..

 

Jučer je klinac stavio Rocket League na Switch (koji nije igrao na switchu do sad) da pokupi neke Super Mario i Luigi skinove.

I pokrene igru i veli mi "tata, uh što je ovo gadno".

 

Switch je odlično napravljena konzola i često mi fali moj koji sam na kraju poklonio klincima pa sad svaki ima svoj, ali to je za skroz drugi tip igara nego ostale konzole.

 

Zastarjela konzola da budemo iskreni, ali za u pokretu je jedina opcija s obzirom da je Sony za sada odustao...meni dock stoji kao punjač, inače ga ne bi izvadio iz kutije.

 

Switch je odličan za djecu i roditelje jer ih mogu jednostavno kontrolirati, nema opasnosti da će se s nekim spandžati i nema kamerui slanje.poruka.

 

Ako ne izbace 4k sposobnu konzolu s vrhunskim ekranom u pokretu, bit će velik promašaj.

 Ne znam zašto bi Nintendu trebao 4K. Pa pogledaj igre koje oni rade. Te igre izgledaju odlično i na Switchu jer se ne furaju na realistični tip grafike ni slično. Jel bi ti igranje Super Maria u 4k na malom ekranu tako bitno promijenilo iskustvo?

 

Oni su uvijek imali svoj dio kolača i tako će i ostati. Ne trebaju se oni natjecati sa Sonyem i Microsoftom po rezoluciji i broju sličica po sekundi da bi konzola bila pogodak. Pogledaj kako se i dalje prodaje Switch, nigdje ga nisi mogao nabaviti mjesecima, a konzola je zastarjela hardverom.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Nintendo Switch
antimadridista kaže...

 Ne znam zašto bi Nintendu trebao 4K. Pa pogledaj igre koje oni rade. Te igre izgledaju odlično i na Switchu jer se ne furaju na realistični tip grafike ni slično. Jel bi ti igranje Super Maria u 4k na malom ekranu tako bitno promijenilo iskustvo?

 

Oni su uvijek imali svoj dio kolača i tako će i ostati. Ne trebaju se oni natjecati sa Sonyem i Microsoftom po rezoluciji i broju sličica po sekundi da bi konzola bila pogodak. Pogledaj kako se i dalje prodaje Switch, nigdje ga nisi mogao nabaviti mjesecima, a konzola je zastarjela hardverom.

 

Da, 1080p@60Hz je nešto što bi trebali targetirati, i sasvim dovoljno. Stari jedva radi u 900p@30Hz

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Nintendo Switch
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

 Ne znam zašto bi Nintendu trebao 4K. Pa pogledaj igre koje oni rade. Te igre izgledaju odlično i na Switchu jer se ne furaju na realistični tip grafike ni slično. Jel bi ti igranje Super Maria u 4k na malom ekranu tako bitno promijenilo iskustvo?

 

Oni su uvijek imali svoj dio kolača i tako će i ostati. Ne trebaju se oni natjecati sa Sonyem i Microsoftom po rezoluciji i broju sličica po sekundi da bi konzola bila pogodak. Pogledaj kako se i dalje prodaje Switch, nigdje ga nisi mogao nabaviti mjesecima, a konzola je zastarjela hardverom.

 

Da, 1080p@60Hz je nešto što bi trebali targetirati, i sasvim dovoljno. Stari jedva radi u 900p@30Hz

 Problem je što je Switch postao tako popularan da su ga počeli kupovati i oni gamer entuzijasti koji se pale na jak hardver pa očekuju od Nintendove konzole da parira PlayStationu ili Xboxu. Ja sam volim vidjeti lijepu grafiku i sve to stoji, ali očekivati od Nintenda da ide u tom smjeru je pogrešno. I povijesno ne drži vodu. Neće oni mijenjati filozofiju koja ih čini tako uspješnima. 

 

A uostalom meni je i drago da postoji nešto drugačije. Ne treba nam još jedan Sony i Microsoft.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Nintendo Switch
antimadridista kaže...

 Problem je što je Switch postao tako popularan da su ga počeli kupovati i oni gamer entuzijasti koji se pale na jak hardver pa očekuju od Nintendove konzole da parira PlayStationu ili Xboxu. Ja sam volim vidjeti lijepu grafiku i sve to stoji, ali očekivati od Nintenda da ide u tom smjeru je pogrešno. I povijesno ne drži vodu. Neće oni mijenjati filozofiju koja ih čini tako uspješnima. 

 

A uostalom meni je i drago da postoji nešto drugačije. Ne treba nam još jedan Sony i Microsoft.

 

Moja glavna zamjerka na Switch trenutno su užasno loši joyconi i nosači koji ih drže. Imam dva switcha i na oba su apsolutno svi joyconi sjebani s driftom, a već sam 2 zamijenio. Također railovi u koje sjedaju su rasklimani i jedan joycon sam iskače van. To je vjerojatno dječje maslo, onaj koji sam ja koristio je u puno boljem stanju, ali i dalje ostavlja dojam krhkosti, kao da će puknut na pola kad ga držiš s jednom rukom.

 

Radije bih da se pozabave time u novoj reviziji. Ionako ne očekujem nikakve AAA igre na switchu koje postoje na PCu i drugim konzolama, ovo je više raj za indie igre i Nintendo naslove.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 16:01 (Bitanga).
4 godine
offline
Nintendo Switch

Ni Sony ni Microsoft nemaju on the go konzolu i to jest nešto novo. S visokom rezolucijom i konzolom u pokretu, zašto bi netko tko ne želi uzimati ekskluzive kupovao Sony ili X Box ako može dobiti 2 po cijenu jednoga? Mogli bi uvesti 3rd party naslove bez problema i boli ih uho...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nintendo Switch
Eric Prydz kaže...

 

Ako ne izbace 4k sposobnu konzolu s vrhunskim ekranom u pokretu, bit će velik promašaj.

 

Ne očekuj 4k sposobnu prijenosnu konzolu (ali da renderira igre u 4k, a ne samo da ima 4k video output) bar još 7-8 godina..a i to je optimistična procjena.

4 godine
offline
Nintendo Switch

Ne mislim na prijenosnu da ima 4k, ali do kraja 2021. da ne mogu nešto približno PS5 i X Boxu...

 
0 0 hvala 0
Nintendo Switch

Glede tog 4k.

Pa, sad. Handheld 4k nema smisla. Nikakvog. Ja sam na mobitelu spustio razlučivost na FullHD i ne namjeravam ju podizati jer doslovno ne mogu razaznati razliku, a potrošnja baterije i sistemskih resursa je dan-noć.

 

DLSS on the other hand...

Nvidia shield sa DLSS-om je fenomenalna stvar. 1080p output skoro savršeno pretvori u 4k. Stavim da mi laptop ima 720p output kako bi radio tiše, te onda shield upscale-a sliku na 1080p. Divota. Probao sam kod frenda Cyberpunk. On ima 3080 sa DLSS 2.0. Čudo. Eh, da je takvu tehnologiju staviti u novi Switch.

 

Nvidia već neko vrijeme radi na novim, štedljivim, snažnim procesorima namjenjenim za handheld i embedded uređaje. Ne bi bilo teško ugraditi jedan takav, rađen na 7nm, u novi Switch.

Što se mene tiče, ekran može ostati isti, eventualno možda 1080p i koji inch više, no da su dimenzije uređaja iste kako bi bio kompatibilan s postojećim joy-conima i dockom. Ne, switch nikad neće imati AMOLED. To je još uvijek dosta skupa tehnologija. A bome i nema tolike potrebe. Mini LED, kažu neki. Nezz, teško. IPS LCD je još uvijek kralj budget zaslona. Nek samo ugrade više od 4GB RAM-a. Sve igre na konzoli koriste maksimalno 3GB jer je 1GB sistem reserved. Koma.

 

Ako se dobro optimizira, BotW može raditi na 1080p 60fps bez da imaš užasno jak hardver. Pa pogledajte kako ljudi emuliraju Wii U verziju na svojim PC-jevima. I sad zamislite da je igra posebno pisana za novi hardver (BoTW 2 na Switch pro). Puno problema koje Switch ima se mogu rješiti softverom. UI, folderi, teme, Mii igre...

 

Samo da poprave Joy-Con drift i rail (nosači). Kontrolleri su se počeli sami od sebe odvajati od konzole, bez puno snage.

Isto bi volio da poprave sleep/wake gumb. Previše je mekan i dubok, te čitač igrica (cartridge) se zna kvariti, to jest, ne doživiti da je igra unutra.

A i bome, mogli bi staviti više od 32 GB! Memorijski čip koji je u konzoli se već sad može lako izvaditi. Nije zalemljen, već je na posebnom PCB-u. Čudno mi je, da dosad još nisu uveli verziju sa više memorije. Da, znam da postoje SD kartice, no onboard memorija će uvijek biti brža nego SD kartica.

 

Ja još uvijek živim u nadi da će postojati CD add-on čitač za stare Wii igre. Bilo bi fora kad bi bio ugrađen u neki novi dock.

 

Eh, da, dock PRO. Ima DLSS, CD čitač, bluetooth za slušalice i ps4/5 controller. A man can only dream...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nintendo Switch
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Glede tog 4k.

Pa, sad. Handheld 4k nema smisla. Nikakvog. Ja sam na mobitelu spustio razlučivost na FullHD i ne namjeravam ju podizati jer doslovno ne mogu razaznati razliku, a potrošnja baterije i sistemskih resursa je dan-noć.

 

DLSS on the other hand...

Nvidia shield sa DLSS-om je fenomenalna stvar. 1080p output skoro savršeno pretvori u 4k. Stavim da mi laptop ima 720p output kako bi radio tiše, te onda shield upscale-a sliku na 1080p. Divota. Probao sam kod frenda Cyberpunk. On ima 3080 sa DLSS 2.0. Čudo. Eh, da je takvu tehnologiju staviti u novi Switch.

 

Nvidia već neko vrijeme radi na novim, štedljivim, snažnim procesorima namjenjenim za handheld i embedded uređaje. Ne bi bilo teško ugraditi jedan takav, rađen na 7nm, u novi Switch.

Što se mene tiče, ekran može ostati isti, eventualno možda 1080p i koji inch više, no da su dimenzije uređaja iste kako bi bio kompatibilan s postojećim joy-conima i dockom. Ne, switch nikad neće imati AMOLED. To je još uvijek dosta skupa tehnologija. A bome i nema tolike potrebe. Mini LED, kažu neki. Nezz, teško. IPS LCD je još uvijek kralj budget zaslona. Nek samo ugrade više od 4GB RAM-a. Sve igre na konzoli koriste maksimalno 3GB jer je 1GB sistem reserved. Koma.

 

Ako se dobro optimizira, BotW može raditi na 1080p 60fps bez da imaš užasno jak hardver. Pa pogledajte kako ljudi emuliraju Wii U verziju na svojim PC-jevima. I sad zamislite da je igra posebno pisana za novi hardver (BoTW 2 na Switch pro). Puno problema koje Switch ima se mogu rješiti softverom. UI, folderi, teme, Mii igre...

 

Samo da poprave Joy-Con drift i rail (nosači). Kontrolleri su se počeli sami od sebe odvajati od konzole, bez puno snage.

Isto bi volio da poprave sleep/wake gumb. Previše je mekan i dubok, te čitač igrica (cartridge) se zna kvariti, to jest, ne doživiti da je igra unutra.

A i bome, mogli bi staviti više od 32 GB! Memorijski čip koji je u konzoli se već sad može lako izvaditi. Nije zalemljen, već je na posebnom PCB-u. Čudno mi je, da dosad još nisu uveli verziju sa više memorije. Da, znam da postoje SD kartice, no onboard memorija će uvijek biti brža nego SD kartica.

 

Ja još uvijek živim u nadi da će postojati CD add-on čitač za stare Wii igre. Bilo bi fora kad bi bio ugrađen u neki novi dock.

 

Eh, da, dock PRO. Ima DLSS, CD čitač, bluetooth za slušalice i ps4/5 controller. A man can only dream...

 

To je kao da kažeš da dock za handheld nema nikakvog smisla.

Naravno da 4k nema smisla na prijenosnom uređaju jer ne bi to mogao ni vrtiti, ali da možda manje zahtjevnu Nintendo igru vrti u 1440p opet bi puno bolje izgledala na 4k TVu nego u 1080p.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 15:56 (Bitanga).
15 godina
offline
Nintendo Switch
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nintendo Switch

Pozdrav svima ,

 

imam jedno pitanjce, odlučio sam se za Switch i vidim da ima raznih edicija :

Nintendo Switch (2018)

Nintendo Switch (2019) 

 

Znate li u čemu su razlike, da li ima kakvih popeglanih bugova na koje moram paziti, koju ediciju izbjegavati?

Hvala i i sretan Božić svima!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nintendo Switch
@Bitanga
To ti je sve kako ih navikneš.
Ja npr nemam doma PS/xbox već WiiU i stari Wii i klinci igraju igre koje su za njih. Pošto sam sebi kupio SNES Mini malo sam se igrao i klinci su popizdili za Earthworm Jimom, a da ne velim koliko mlate Ninja Turtles: Turtles in time.
Grafika od 750kB a njima je ko BFV meets CoD Warzone sa raytracingom.
14 godina
offline
Re: Nintendo Switch
Uzmi 2019, ili naci ces sa nazivom V2.
Ima štedljiviji proc, veću bateriju itd.
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
15 godina
offline
Re: Nintendo Switch
mrfloyd kaže...
@Bitanga
To ti je sve kako ih navikneš.
Ja npr nemam doma PS/xbox već WiiU i stari Wii i klinci igraju igre koje su za njih. Pošto sam sebi kupio SNES Mini malo sam se igrao i klinci su popizdili za Earthworm Jimom, a da ne velim koliko mlate Ninja Turtles: Turtles in time.
Grafika od 750kB a njima je ko BFV meets CoD Warzone sa raytracingom.

 

Ma ovaj stariji klinac igra 3DS i Switch i emulatore na PCu, baš voli takve igre. Ja ga nagovaram da igra nešto modernije, ljepše, on neće. Igra na Switchu u 30 FPSa.

 

No, nije to poanta. Poanta je da je grafika u istoj igri vidljivo lošija, što je potpuno očekivano. Kad usporediš Rocket League ili Fortnite sa PS5 u HDRu na dobrom TVu, naspram Switcha koji ne podržava HDR i daleko je slabiji, razlika je nebo i zemlja.

A cijenom su skoro iste. Al plaća se portabilnost i platforma za ekskluzive.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Nintendo Switch
mrfloyd kaže...

Pozdrav svima ,

 

imam jedno pitanjce, odlučio sam se za Switch i vidim da ima raznih edicija :

Nintendo Switch (2018)

Nintendo Switch (2019) 

 

Znate li u čemu su razlike, da li ima kakvih popeglanih bugova na koje moram paziti, koju ediciju izbjegavati?

Hvala i i sretan Božić svima!!!

 V1 slabija baterija ali mogućnost softmoda

V2 bolja baterija mod samo uz chip

 

pa je samo pitanje da li planiraš modati ili ne.

15 godina
offline
Nintendo Switch

Nakon sto sam prodao ps5 odlucio sam si uzeti dlc za pokemon sword and shield i za sada je odlican..

Nego jel netko probao Control na switchu? (cloud)

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo Switch
nex987 kaže...
mrfloyd kaže...

Pozdrav svima ,

 

imam jedno pitanjce, odlučio sam se za Switch i vidim da ima raznih edicija :

Nintendo Switch (2018)

Nintendo Switch (2019) 

 

Znate li u čemu su razlike, da li ima kakvih popeglanih bugova na koje moram paziti, koju ediciju izbjegavati?

Hvala i i sretan Božić svima!!!

 V1 slabija baterija ali mogućnost softmoda

V2 bolja baterija mod samo uz chip

 

pa je samo pitanje da li planiraš modati ili ne.

 

V1 koje se mogu modati su izuzetno teške konzole za naći. V2 konzole se mogu modati, no chipovi se više ne proizvode bez ikakve podrške.

15 godina
offline
Nintendo Switch

Da li ima kod nas za kupiti dok za switch ali da nije ovaj orginalni od 750kn, vidio sam ih more na amazon.de ali ništa ne dostavljaju u HR. 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice