Pitanje za školovanje

poruka: 7
|
čitano: 3.499
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Pitanje za školovanje

ljudi imam jedno pitanje,koje me jako muči,a o tome će mi ovisiti budućnost.

Ovako znači:

Završio sam Srednju školu smjer tehničar za računalstvo.Pohađam trenutno TVZ smjer informatika,podsmijer-Organizacija i Informatizacija ureda.

Hobi mi je Video montaža.Znači sve u vezi video obrade me zanima posebno Adobe programi (after effects,photoshop,premiere) makar znam i 3D modeliranje.

E sad,razmišljao sam šta bih mogao raditi nakon faksa.Posao nemogu naći jer jednostavno mi je raspored raspoređen tijekom cijelog dana,jbg.

Prvo pitanje mi je uvijek bilo gdje bih mogao raditi ako se bavim video obradom?Dali netko ima neko iskustvo ili savjet?Iskreno to bih prvo radio ako bi se dao negdje naći posao.

Drugo pitanje nakon toga mi je ako nebih imao svjetlu budućnost s video obradom,da se onda počnem zabavljati za System administratora.

E tu se sad javlja i pitanje koji certifikat uzeti.Recimo,,moji frendovi će možda ići na CISCO,dok iskreno mene više zanima System admin gledajući po informacijama literature.Onda razmišljam zbog toga da odem umjesto CISCo-ovog CCNA na ovaj tečaj http://www.algebra.hr/stranice/edukacija/program_obrazovanja.aspx?sifra=14.

Znači BILO koji savjet bi mi dobrodošao,jer recimo skino sam tonu materijala još za dodatno učenje o videu,al ako mislite da bih prije našao posao kao system admin ili SLIČNO,onda recite slobodno,jer obožavam učit sam kući,tj.samostalno sa svojim materijalima,jer jednostavno sam rođeni samouk {#}.Što se tiče materijala,to bi mi bio najmanji problem.

Eto ljudi,svaka vaša pomoć je dobrodošla.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje za školovanje

Ukoliko si student TVZ-a onda imaš mogućnost prijave na MCITP akademiju po akademskoj cijeni !!

 

http://netakademija.tvz.hr/microsoft/cijene-moc-seminara/

 

Akademija počinje početkom veljače tako da se taman stigneš prijaviti !!!

 

http://netakademija.tvz.hr/microsoft/termini-i-raspored/mcitp02.html

15 godina
offline
Pitanje za školovanje

znam ;).Mislim da ću sam sve probat naučit i ići samo na ispit ;)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pitanje za školovanje

mene zanima sljedeće... pohađam opću gimnaziju i prolazim s vrlo dobrim uspjehom... Šta mogu upisati nakon srednje škole? Informatika naravno, još iz osnovne je bila čista petica... zanimaju me komponente računala (stolno/prijenosno - nije bitno) koje su uglavnom bitne za igranje (što volim češće raditi)... čuo sam za višu informatičku u Varaždinu... detalji, pomoć?   

 

HVALA!

redzic.d
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pitanje za školovanje

ako te baš zanimaju komponente ,možeš birat TVZ smjer elektrotehnika,FER elektrotehnika ili FOI u varaždinu.

E sad,zapitaj se dali stvarno se želiš baviti tim komponentama,ako je odg da,onda biraj koji želiš :)

After Effects i Sony Vegas Pro tutoriali na hrvatskom: http://www.youtube.com/user/AdobeTemplate
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje za školovanje

ovo je za sve koji zalutaju ovdje zapravo to nije losa ideja radis ono sto volis i zaradujes ali cinjenica je ta da ima dosta konkurencije tako da nisam bas zaradio onoliko koliko sam ulozio truda i para u opremu! 

danas se ljudi cjenkaju za svaku sicu ostaju ti duzni to je moje iskustvo spotovi, emisie, logo design, tesko ces nac posao sa ovim zanimanjem u hr osim ako ne radis sam za sebe ali prvo moras nabavit opremu nabavit licence od programa otvoriti obrt i eto osuden si na propast sretno!

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje za školovanje
BugHacker kaže...

ljudi imam jedno pitanje,koje me jako muči,a o tome će mi ovisiti budućnost.

Ovako znači:

Završio sam Srednju školu smjer tehničar za računalstvo.Pohađam trenutno TVZ smjer informatika,podsmijer-Organizacija i Informatizacija ureda.

Hobi mi je Video montaža.Znači sve u vezi video obrade me zanima posebno Adobe programi (after effects,photoshop,premiere) makar znam i 3D modeliranje.

E sad,razmišljao sam šta bih mogao raditi nakon faksa.Posao nemogu naći jer jednostavno mi je raspored raspoređen tijekom cijelog dana,jbg.

Prvo pitanje mi je uvijek bilo gdje bih mogao raditi ako se bavim video obradom?Dali netko ima neko iskustvo ili savjet?Iskreno to bih prvo radio ako bi se dao negdje naći posao.

Drugo pitanje nakon toga mi je ako nebih imao svjetlu budućnost s video obradom,da se onda počnem zabavljati za System administratora.

E tu se sad javlja i pitanje koji certifikat uzeti.Recimo,,moji frendovi će možda ići na CISCO,dok iskreno mene više zanima System admin gledajući po informacijama literature.Onda razmišljam zbog toga da odem umjesto CISCo-ovog CCNA na ovaj tečaj http://www.algebra.hr/stranice/edukacija/program_obrazovanja.aspx?sifra=14.

Znači BILO koji savjet bi mi dobrodošao,jer recimo skino sam tonu materijala još za dodatno učenje o videu,al ako mislite da bih prije našao posao kao system admin ili SLIČNO,onda recite slobodno,jer obožavam učit sam kući,tj.samostalno sa svojim materijalima,jer jednostavno sam rođeni samouk {#}.Što se tiče materijala,to bi mi bio najmanji problem.

Eto ljudi,svaka vaša pomoć je dobrodošla.

 

 

Pratim intenzivno natječaje za poslove informatičara (točnije sistem administratora) u zadnje dvije godine i najviše se traže programeri. Nakon toga web znanja, nešto sistemskih i mrežnih admina, ali rijetko se nađe nešto za video montažu.

Nećeš nešto profitirati ni sa sistem admin zanimanjem, ali ako te zanima, nauči i to. Moj savjet ti je programiranje. Sistem admin područje je puno šire nego što ti se čini, moraš dobro poznavati hardver, softver, mreže, sigurnost - znači uz cisco položiti i windows ili linux certifikate, neki cert za sigurnost i održavati cisco certifikat, jer svaki cisco cert nakon CCNA možeš polagati jedino ako ti je CCNA važeći, tj. da nije prošlo više od 3 godine nakon njegova polaganja. Ako je prošlo, onda polaganje ispočetka. A za učenje kod kuće ti je potrebna skupa cisco oprema i prostor za nju. Vrlo skup sport. Dakako, za neke stvari postoji virtualizacija, ali ne za sve.

Nekako mi se čini da je jeftnije imati dobar komp i udariti po pisanju kilometara koda. Ali što mogu kad ja više volim sistem admin poslove :)

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice