Huawei P40

poruka: 1.086
|
čitano: 394.723
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Huawei P40
Dario7 kaže...
zv'jer2 kaže...

Imam P30 i to mi je prvi Huawei, dosta sam zadovoljan s mobom, ali EMUI ima par smiješnih problema koje ne rješavaju godinama i radi kojih jednostavno ne želim dat pare huaweiu (baš me zanima jesu riješili na novoj verziji):

- ne možeš odvojeno smanjiti glasnoću notifikacija - volume notifikacija = volume zvona telefona, može li osnovniji fičur koji je trebao biti riješen 2010.?

- upravljanje gestama umjesto gumbima na dnu ekrana - super, naviknuo se na to, ALI kad tipkaš nešto jako često telefon shvati kao da si povuko od dolje i minimizirao app te označio koji bi bio recimo na glavnom ekranu ispod tipke koju si išo stisnut što rezultira time da kad tipkaš jako često te random izbaci iz appa

 

 

1. nisam još čuo da netko odvaja glasnoću notifikacije od glasnoće zvona.

2. kao i R36 nikakvih problema sa gestama, nikad se nebi više vratio na tipke

1. Doma imam Note 9 s Andoridom 10 pa ću baš vidjet kako je na Samsungu.

10 godina
offline
Re: Huawei P40
R36 kaže...
Dario7 kaže...
zv'jer2 kaže...

Imam P30 i to mi je prvi Huawei, dosta sam zadovoljan s mobom, ali EMUI ima par smiješnih problema koje ne rješavaju godinama i radi kojih jednostavno ne želim dat pare huaweiu (baš me zanima jesu riješili na novoj verziji):

- ne možeš odvojeno smanjiti glasnoću notifikacija - volume notifikacija = volume zvona telefona, može li osnovniji fičur koji je trebao biti riješen 2010.?

- upravljanje gestama umjesto gumbima na dnu ekrana - super, naviknuo se na to, ALI kad tipkaš nešto jako često telefon shvati kao da si povuko od dolje i minimizirao app te označio koji bi bio recimo na glavnom ekranu ispod tipke koju si išo stisnut što rezultira time da kad tipkaš jako često te random izbaci iz appa

 

 

1. nisam još čuo da netko odvaja glasnoću notifikacije od glasnoće zvona.

2. kao i R36 nikakvih problema sa gestama, nikad se nebi više vratio na tipke

1. Doma imam Note 9 s Andoridom 10 pa ću baš vidjet kako je na Samsungu.

 Ma imao sam Samsung i mislim da ima tu opciju.

Zadnji sam imao iPhone i mislim da isto nije imao kao ni Huawei.


Ali kažem to nikad nebi razdvajao i nisam još čuo od nekoga da to radi.

To razumijem jedino ako si malo nagluh pa da čuješ bolje zvonjavu ;)

 

12 godina
offline
Re: Huawei P40
Dario7 kaže...
R36 kaže...
Dario7 kaže...
zv'jer2 kaže...

Imam P30 i to mi je prvi Huawei, dosta sam zadovoljan s mobom, ali EMUI ima par smiješnih problema koje ne rješavaju godinama i radi kojih jednostavno ne želim dat pare huaweiu (baš me zanima jesu riješili na novoj verziji):

- ne možeš odvojeno smanjiti glasnoću notifikacija - volume notifikacija = volume zvona telefona, može li osnovniji fičur koji je trebao biti riješen 2010.?

- upravljanje gestama umjesto gumbima na dnu ekrana - super, naviknuo se na to, ALI kad tipkaš nešto jako često telefon shvati kao da si povuko od dolje i minimizirao app te označio koji bi bio recimo na glavnom ekranu ispod tipke koju si išo stisnut što rezultira time da kad tipkaš jako često te random izbaci iz appa

 

 

1. nisam još čuo da netko odvaja glasnoću notifikacije od glasnoće zvona.

2. kao i R36 nikakvih problema sa gestama, nikad se nebi više vratio na tipke

1. Doma imam Note 9 s Andoridom 10 pa ću baš vidjet kako je na Samsungu.

 Ma imao sam Samsung i mislim da ima tu opciju.

Zadnji sam imao iPhone i mislim da isto nije imao kao ni Huawei.


Ali kažem to nikad nebi razdvajao i nisam još čuo od nekoga da to radi.

To razumijem jedino ako si malo nagluh pa da čuješ bolje zvonjavu ;)

 

Iphone nema razdvojenu opciju glasnoće poziva i alarma., pa ti ujutro alarm zvoni kao da te vojska budi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2020 11:41 (R36).
16 godina
offline
Huawei P40

Jednostavan primjer kad je to potrebno - želim čuti poziv jer bi mogao bit bitan, ne želim čuti notifikacije jer se koncentriram na posao. Ljudi na razne načine koriste uređaje koji imaju bezbroj opcija, nije opravdanje za nedostatak fičura to kako vi osobno koristite mobitel.

Iphone mi nije mjerilo jer su poznati po tome da im fali osnovnih fičura pa se često nasmijem kad izbace vijest da su uveli nešto što drugi imaju godinama..

Koristio sam redom Galaxy S1, Lumiu 920 (WP), Xiaomi Redmi Note 3, Samsung A5 2017, Huawei P30 i od svih mobitela Huawei jedini nema tu funkciju, znao bi dobro da ju drugi nemaju jer me dosta iziritiralo na huaweiu.

 

Ne kažem da je to nešto tako strašno, ali samo dočarava Huawei kao firmu kad takav fičur ne mogu riješit i kao takav stoji na njihovom forumu na requestima, a imaju toliko developerskih resursa i para za razvoj na raspolaganju. Imam filing ko da ih fanboyevski branite. :D

P30 je najbolji smartphone koji sam ikad imao (k800i je najbolji mobitel koji sam imao :P), ali ako neka sitnica ne valja onda ne valja jebiga, ne morate tražit isprike za njihov fail što nisu napravili nešto.

Welcome my son...
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2020 11:53 (zv'jer2).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P40
zv'jer2 kaže...

Jednostavan primjer kad je to potrebno - želim čuti poziv jer bi mogao bit bitan, ne želim čuti notifikacije jer se koncentriram na posao. Ljudi na razne načine koriste uređaje koji imaju bezbroj opcija, nije opravdanje za nedostatak fičura to kako vi osobno koristite mobitel.

Iphone mi nije mjerilo jer su poznati po tome da im fali osnovnih fičura pa se često nasmijem kad izbace vijest da su uveli nešto što drugi imaju godinama..

Koristio sam redom Galaxy S1, Lumiu 920 (WP), Xiaomi Redmi Note 3, Samsung A5 2017, Huawei P30 i od svih mobitela Huawei jedini nema tu funkciju, znao bi dobro da ju drugi nemaju jer me dosta iziritiralo na huaweiu.

 

Ne kažem da je to nešto tako strašno, ali samo dočarava Huawei kao firmu kad takav fičur ne mogu riješit i kao takav stoji na njihovom forumu na requestima, a imaju toliko developerskih resursa i para za razvoj na raspolaganju. Imam filing ko da ih fanboyevski branite. :D

P30 je najbolji smartphone koji sam ikad imao (k800i je najbolji mobitel koji sam imao :P), ali ako neka sitnica ne valja onda ne valja jebiga, ne morate tražit isprike za njihov fail što nisu napravili nešto.

nitko ne traži ispriku nego to mi je ne bitno.

Tebi je bitno i to je tebi fail. 

Sve 5

 

12 godina
offline
Re: Huawei P40
zv'jer2 kaže...

Jednostavan primjer kad je to potrebno - želim čuti poziv jer bi mogao bit bitan, ne želim čuti notifikacije jer se koncentriram na posao. Ljudi na razne načine koriste uređaje koji imaju bezbroj opcija, nije opravdanje za nedostatak fičura to kako vi osobno koristite mobitel.

Iphone mi nije mjerilo jer su poznati po tome da im fali osnovnih fičura pa se često nasmijem kad izbace vijest da su uveli nešto što drugi imaju godinama..

Koristio sam redom Galaxy S1, Lumiu 920 (WP), Xiaomi Redmi Note 3, Samsung A5 2017, Huawei P30 i od svih mobitela Huawei jedini nema tu funkciju, znao bi dobro da ju drugi nemaju jer me dosta iziritiralo na huaweiu.

 

Ne kažem da je to nešto tako strašno, ali samo dočarava Huawei kao firmu kad takav fičur ne mogu riješit i kao takav stoji na njihovom forumu na requestima, a imaju toliko developerskih resursa i para za razvoj na raspolaganju. Imam filing ko da ih fanboyevski branite. :D

P30 je najbolji smartphone koji sam ikad imao (k800i je najbolji mobitel koji sam imao :P), ali ako neka sitnica ne valja onda ne valja jebiga, ne morate tražit isprike za njihov fail što nisu napravili nešto.

Opće ne umanjujem taj fail ako je to tebi bitno. Normalno da se slažem da bi i to mogli stavit.

8 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P40
ocean77 kaže...

Google Pay mi je u TOP tri najkoristenije radnje na mobitelu, bez toga mi ne dolazi u obzir niti jedan mob bez toga. 

Apsolutno se slazem, ful mi nije jasno kako netko moze kupiti ovakav poluproizvod i to za gro para, al svakomu svoje.. doc ce valjda i huawei jednog dana na listu kompletnih uredaja :/

12 godina
offline
Re: Huawei P40
ivanlotz kaže...
ocean77 kaže...

Google Pay mi je u TOP tri najkoristenije radnje na mobitelu, bez toga mi ne dolazi u obzir niti jedan mob bez toga. 

Apsolutno se slazem, ful mi nije jasno kako netko moze kupiti ovakav poluproizvod i to za gro para, al svakomu svoje.. doc ce valjda i huawei jednog dana na listu kompletnih uredaja :/

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
ivanlotz kaže...
ocean77 kaže...

Google Pay mi je u TOP tri najkoristenije radnje na mobitelu, bez toga mi ne dolazi u obzir niti jedan mob bez toga. 

Apsolutno se slazem, ful mi nije jasno kako netko moze kupiti ovakav poluproizvod i to za gro para, al svakomu svoje.. doc ce valjda i huawei jednog dana na listu kompletnih uredaja :/

 Doci ce i vama iz guzice u glavu! samo polako.

10 godina
offline
Huawei P40

U ovom trenutku uz Xiaomi jedino što valja je Huawei 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P40

Ako je najveća "mana" Huaweiu GMS., ja tu manu prihvačam...jer je ispravim za 15min...

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P40
R36 kaže...

Ako je najveća "mana" Huaweiu GMS., ja tu manu prihvačam...jer je ispravim za 15min...

 koliko sam skužio mana je to što fali Google Pay a ne GMS 

12 godina
offline
Huawei P40

Pozdrav ekipa,

 

Razmišljam prodati svoj Pixel 3XL i uzeti P40 Pro. 

Kakvi su dojmovi vas koji ga imate i koristite?

A može i mišljenja ostalih kolega :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40
mrbean kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Razmišljam prodati svoj Pixel 3XL i uzeti P40 Pro. 

Kakvi su dojmovi vas koji ga imate i koristite?

A može i mišljenja ostalih kolega :)

 Ako pročitaš zadnje 3-4 stranice dobit ćeš sve odgovore. 

10 godina
offline
Re: Huawei P40
mrbean kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Razmišljam prodati svoj Pixel 3XL i uzeti P40 Pro. 

Kakvi su dojmovi vas koji ga imate i koristite?

A može i mišljenja ostalih kolega :)

 

 

Ti ides bas iz krajnosti u krajnost.

Preci sa Google mobitela koji ima najbolju Google podrsku na mob koji je baniran od strane US administracije i uskracen mu je Google.

 

Uz malo truda mozes staviti piratski SW i imati skoro sve Google aplikacije, osim Google Pay...ako ti se to sve skupa svidja, go for it.

Mob sam po sebi nije los, ali i nije neki napredak u odnosu na P30 PRO koji je po meni bolji izbor u ovom momentu prvenstveno zbog cijene i podrske.

Na P40 PRO dobijes jedino veci senzor na sirokokutnoj i bolji ekran sa visim refresh rate i uskracen si za legalnu Google podrsku...ostalo je manje vise tu negdje...uglavnom, nije vrijedan doplate.

12 godina
offline
Huawei P40

Evo da javim par dojmova nakon 3 dana korištenja P40 Pro silver. Mobitel izgleda odlicno u ovoj boji, mislim da nisam imao ljepsi mobitel i koji bolje leži u ruci, stvarno sam prezadovoljan. 

Ja sam prešao sa Pixel 3XL i prva 2 dana dok nisam stabio GMS na P40 Pro nije mi to bilo to (tako da ne preporucam P40 Pro onima koji se ne misle zezat s time). Danas nakon sto mi sve normalno funkcionira prezadovoljan sam. Prije Pixela 3XL, imao sam P30 Pro koji mi nije baš legao te sam ga prodao nakon 3mj koristenja, sto se tice P40 Pro - mislim da će ostati duže vrijeme. Baterija, ekran 90hz, brzo punjenje, sirokokutna kamera, face unlock itd. sve bolje u odnosu na Pixel.

 

Prije kupovine dvoumio sam se jer sam bio prezadovoljan s Pixelom sto se tiče kamere, point and shoot vrhunski. Jucer sam bas uzeo jedan kraj drugog i opalio par slika (grada, potrait, selfie) i mogu reći da je P40 Pro bolji. AI iskljuen, beauty mode off. Prvi put mi ne fali kamera iz pixela, pogotov selfie cam na P40 Pro je odlican zahvaljujui autofocusu (to je bila mana na P30P). Jedino sto slikama fali malo kontrasta ali i to se da popeglat u par sekundi editiranja.

 

Ako uhvatim vremena prije nego što prodam Pixela, napravit ću neku usporedbu fotografija Pixel 3XL/P40 Pro pa postam. :)

 

Long story short: Ako imate znanja i volje (i srece da sve prođe bez greške) staviti si GMS, mobitel je stvarno odlican.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P40

Nastavno na komentar kolege @mrbean...

 

Jucer na dječjem rođendanu i normalno idem uslilat svoje dijete kako lumpuje.

Ona skače, nema šanse da je mirna. Svaki put kad sam okinuo fotografiju slika je bila čista bez obzira šta ona radila. AF je fenomenalna., trenutno najbolji u mobilnom svijetu. 

Da li se isplati dati za P40 Pro 2000kn više od prošlogodišnje ili ovogodišnje konkirencije? Meni DA. Ne pristajem više na kompromise oko kamere, jer ne želim izgubit mi jedan trenutak zato jer mi dijete nije htjelo stajat mirno. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei P40
zv'jer2 kaže...

Jednostavan primjer kad je to potrebno - želim čuti poziv jer bi mogao bit bitan, ne želim čuti notifikacije jer se koncentriram na posao. 

...

 Jesi probao aktivirati Do Not Disturb Mode kad ti je to potrebno?

 

10 godina
offline
Re: Huawei P40
R36 kaže...

 

Da li se isplati dati za P40 Pro 2000kn više od prošlogodišnje ili ovogodišnje konkirencije? Meni DA. Ne pristajem više na kompromise oko kamere, jer ne želim izgubit mi jedan trenutak zato jer mi dijete nije htjelo stajat mirno. 

 

 

Nije to jedini bezkompromisni mobitel sto se kamere tice.

Za kriterije koje ti imas je odlican izbor i Pixel, iPhone pa cak i neki stariji modeli Huaweia kao i Samsung.

Svi oni su odlicni point & shot mobiteli za one koji ne vole puno mozgati o tehnikalijama oko foto parametara.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 9:27 (ocean77).
16 godina
offline
Re: Huawei P40
Eyekool kaže...
zv'jer2 kaže...

Jednostavan primjer kad je to potrebno - želim čuti poziv jer bi mogao bit bitan, ne želim čuti notifikacije jer se koncentriram na posao. 

...

 Jesi probao aktivirati Do Not Disturb Mode kad ti je to potrebno?

 

 Zar to ne stiša i zvono poziva?

Welcome my son...
16 godina
offline
Re: Huawei P40
Ovi kako ti sam odabereš u postavkama, u tome i je stvar:
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
online
Huawei P40

Nakon  Samsunga  S9 uletio sam  u Huawei P40 Lite prvenstveno zbog optimizacije tj. baterije.

S9 sam platio 1100eura a P40lite 300e te si uzeo Huawei smartwach Gt2 za 200eura.

Zaslon je losijii .Materijal izrade isto , ali to je pozitivno jer gubi na tezini a u coveru se to ne primjeti.

Posto ovisim o google mapsu instalirao sam google servise, u suprotnom ne bih jer sve ostalo radi ili ima adekvatnu zamjenu.

Baterija naspram samsunga je cudoviste koje jede sve pred sobom.Sat je odlican , koristan, jedina zamjerka mu je tezina. 

Cisti preporod. Hvala Huawei !!

Eire
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P40

Pozdrav svima, nisam bas na huawei temama kod kuce ali,

 

trebao bih 2 dobrovoljca(koji imaju p40/p40lite i slicno bez google servisa) za testiranje 1 klik instalera za google servise - procedura nije opasna, jedino tu i tamo bi bio potreban factory reset.

 

 

Naravno, dobrovoljci ce biti dodani u zahvale u "about" od aplikacije

 

Aplikacija bi trebala uskoro biti dovrsena..ako nastavim ovim tempom

 

Ako postoji netko tko bi se "zrtvovao" za razvoj nek se javi u inbox :D

 

LP, hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 2:09 (bender_007).
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Huawei P40
bender_007 kaže...

Pozdrav svima, nisam bas na huawei temama kod kuce ali,

 

trebao bih 2 dobrovoljca(koji imaju p40/p40lite i slicno bez google servisa) za testiranje 1 klik instalera za google servise - procedura nije opasna, jedino tu i tamo bi bio potreban factory reset.

 

 

Naravno, dobrovoljci ce biti dodani u zahvale u "about" od aplikacije

 

Aplikacija bi trebala uskoro biti dovrsena..ako nastavim ovim tempom

 

Ako postoji netko tko bi se "zrtvovao" za razvoj nek se javi u inbox :D

 

LP, hvala

 Javi se na xda forum...ima nas tamo. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 7:29 (R36).
12 godina
offline
Huawei P40

Vrijedi li garancija  kod nas za P40 Pro ako je kupljen u Njemačkoj u telekomu?

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P40

Kako sam najavio 1-click installer za gappse (dobro, bit ce klikova vise ali sve je servirano), moze se na videu vidjeti izgled, barem malo jer je prikazan rucni mod, automatski radi takodjer - fale mi 2 koraka

 

 

Video

 

 

Takodjer, trenutni naziv je...neinovativan a i grafike nisu neke..jer ono, ne bavim se grafikom ali ime je "Googlefier" pa ako netko ima bolje ime, prijedlog za ime..welcome

 

thx

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 19:46 (bender_007).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huawei P40
pozdrav..evo kako ovaj mob nema podrsku za google servise treba mi preporuka programa
web browser-prije koristio chrome
email klient prije bio gmail ( da mogu podesit gmail.yahoo..live account)
neku zamjenu za youtube ako postoji sta
hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P40
Youtube Vanced si skini
https://youtubevanced.com/
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Huawei P40
odlična preporuka..kao da imam youtube premium..sviranje u pozadini..svaka čast
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P40

Posto lagano dizem ruke od xiaomija poceo sad gledat ovaj p40 lite.. Malo mi to veliko al pregrist cu.. Molio bih vlasnike da puknu par dojmova.. 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice