Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.625
|
čitano: 5.583.695
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Midza43 kaže...

Pozdrav, ima li iko RX 6600? Kakva je za 1440p? Isplati li se dati 380€ za novu sa garancijom?

 Kod nas je nova u trgovini baš 2500kn što je oko 330 eura pa ti vidi . Za 1440p je sasvim ok, no naravno, ovisi od igre do igre s kojim grafičkim postavakama. Ali ako ti je do igranja igara, onda je to manje važno a više da bez problema igraš sve igre. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Koju biste preporučili za 1440? Može rabljena s garancijom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

6700xt, 6750xt, 3060ti, 3070

 

sto jeftinije s sto duzom garancijom garancijom

 

gledaj da ima uredni racun, da mozes isprobat prije kupnje ako si blizu. ako lik prodaje vise grafi znaci da je majnao i zaobidi takve osim ako je debelo ispod cijene

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Alfredo nr.2 kaže...

 

čovjeku se omakle 2 nule viške kad je pisao cijenu

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Alfredo nr.2 kaže...

 To je ponuda za sladokusce i prava prilika!

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pogledajte i ostale njegove oglase pa ćete vidjeti da mu se nije omaklo. Ili je trol ili peca neupučene. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

 

čovjeku se omakle 2 nule viške kad je pisao cijenu

 

Sviđa mi se što je odgovoran, ne želi tako vrijednu robu slati poštom već isključivo primopredaja u 4 oka dolazi u obzir.

Samo da mu neko ne slupa kutiju skup sa tim "karticama" od glavu kad se nađe uživo sa njim haha

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa da primopredaja ne starta s 4 oka a završi s 3. 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

To je kako vidim retro ponuda i u tom slucaju prodavac moze doslovno stavit cijenu kakvu zeli ako postoje kupci i trziste za taj proizvod.

Sad jeli to uistinu rijedak artikl vrijedan te cijene,nemam pojma jer ne pratim retro trziste pc hardvera.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Treba pomoć u svezi odabira nove grafičke kartice.

Moja konfiguracija se vidi pod Moj PC.

U pitanju je radna stanica sa 5 ekrana i trebaju mi nove 2. grafičke kartice da imaju HDMI ulaze (ako je moguće 3 ulaza minimalno a 4 bi bilo bolje) , da su spremene za Crossfire/SLI. Kompjuter se ne koristi za igranje igrica, ali često pokrećem 3D software na kojem radim i naravno treba mi grafička/ke kartica/ce koje će bez problema raditi sa time. Cijena po kartici do 3500 kn. Isto tako 6GB po kartici najmanje.

Hvala unaprijed.



 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Imaš ove palitove po 3.400kn komad, 12GB VRAM, 1xHDMI i 3xDP 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 13:11 (ibme74).
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da li bi netko bio ljubazan objasniti laiku zasto je izmedju ove dvije kartice tako velika razlika u cijeni

1660 MSI 1660 Zotac

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ByteRat kaže...

Da li bi netko bio ljubazan objasniti laiku zasto je izmedju ove dvije kartice tako velika razlika u cijeni

1660 MSI 1660 Zotac

Ova ultra skupa je relikt iz proslosti kad su cijene divljale, i onako ti jasno pise da nije dostupna...

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma vidim da nije dostupna, ali mi cisto nije jasno zasto je toliko razlika u cijeni. Znaci nisu ju prilagodili novim cijenama posto je nedostupna. Ono cisto me zanimalo, znas ono kad vidis nesto i nema ti smisla, pa reko da pitam ljude koji se razumiju bolje od mene, mozda ima neka tajna.

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pozz, ljudi, jel mi možete preporučiti nekakvu grafu,,, treba mi prvenstveno za gledanje filmova u 4K rezi i za igranje igrica... da nije preskupa, tako cirka do 3000kn.
Npr. jel bi ovo valjalo: https://edigital.hr/amd/powercolor-amd-rx-6600-8gb-gddr6-axrx-6600-8gbd6-3dh-graficka-kartica-p918927 ?
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2022 11:56 (Hajo1234).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Hajo1234 kaže...
Pozz, ljudi, jel mi možete preporučiti nekakvu grafu,,, treba mi prvenstveno za gledanje filmova u 4K rezi i za igranje igrica... da nije preskupa, tako cirka do 3000kn.
Npr. jel bi ovo valjalo: https://edigital.hr/amd/powercolor-amd-rx-6600-8gb-gddr6-axrx-6600-8gbd6-3dh-graficka-kartica-p918927 ?

 Za gledanje filmova ok,ali ako misliš igrat na 4k onda ipak gledaj jaču grafičku(ne kažem da nečeš moč igrat na 4k ali..)

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tomic009 i Gemmy, ipak je na kraju RX 6600😊
Pokušavao naći 1660 super sa što više garancije da mi je negdje blizu. Neki nisu ni odgovarali na upite i na kraju uzeo rx 6600 za 2000. Nisam ni pokušavao spuštati cijenu. Nazvao, dogovorili se, sjeo u auto i otišao blizu mene nekih pola sata. Primopredaja, još 2 god garancije.
Gledao sam dosta videa sa ryzen 1600 je odlična za forza horizon 3,4,5. Čak i na 2K. U biti najviše me i forza zanima.
Hvala vam na savjetima👍
Moj PC  
13 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Dobro si trzio, uzivaj u gamingu . Ja imao bas taku Sapphire i grafa je kompaktna, trosi kao upaljac i necujna, odlican deal. Forze su dobro optimizirane, tako da ce ti super raditi. Forza 4 pogotovo nije zahtjevan i tu sigurno imas debelo preko 60fps Ultra na 1440p. Forza 5 je zahtjevnija ali i dalje dobro optimizirana. Tu si isto na 1440p bez problema na high, mozda i na ultra 60fps+. 

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Malo je reći da sam oduševljen. Još prvi put sam stavio grafu u komp.
Forza horizon 3 i 5 su mi top.
Sada igrao sat vremena Forza 5 (ipak 3 sata, proletilo vrijeme)😆
Stavio na 1440p/high i 60 fps je cijelo vrijeme.
Čini mi se da je lock na 60, ali vjerojatno i nema koristi od više fps na 4K/60hz Tv.
Instalirao msi afterburner i pokazuje dok igram oko gpu temp 58/60c.
Valjda sam dobro sve namjestio to za temp.
Malo mi to sve djeluje nestvarno.😊
Prezadovoljan.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariclius kaže...
Malo je reći da sam oduševljen. Još prvi put sam stavio grafu u komp.
Forza horizon 3 i 5 su mi top.
Sada igrao sat vremena Forza 5 (ipak 3 sata, proletilo vrijeme)😆
Stavio na 1440p/high i 60 fps je cijelo vrijeme.
Čini mi se da je lock na 60, ali vjerojatno i nema koristi od više fps na 4K/60hz Tv.
Instalirao msi afterburner i pokazuje dok igram oko gpu temp 58/60c.
Valjda sam dobro sve namjestio to za temp.
Malo mi to sve djeluje nestvarno.😊
Prezadovoljan.

  Ha -, koliko malo treba da bi čovijek bio zadovoljan!!!!!!

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa da, kome se igraju igre, ne mislim pod bleji i trazi frame drop ili broji pixele nego da se igra i zabavi, njemu ne treba grafa od 15 000kn. 

3 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Baš to. Nekad sam igrao TES Oblivion na 800x600 jedva 30 FPSa i bio presretan. Tamo gdje je falilo oštrine slike i pixela popunila je mašta. Danas gameri igraju na 4k pa se samo žale i žale na grafiku i nikad dosta FPSa. A igre zbog tih očekavanja toliko koštaju da se špara na storylinu i svemu ostalome samo da bude dobra grafika da gejmeri ne popljuvaju igru nakon izlaska.

 
15 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Gledam uzeti grafičku karticu za gejmanje. Imam 2 34'' monitora i VR Quest 2 headset. Volio bih moći igrati na svakom mediju bezprijekorno. Budžet mi je od 5000-7000 kn. Može preporuka?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Od Nvidie za nešto više od 7000 kn imaš RTX 3080 10 GB (verzije sa 12 GB su još skuplje, logično), a od AMD-a RX 6900 XT koja je jača. Ako ne možeš nikako preko 7000 kn, onda su tu RX 6800 XT i RTX 3070 Ti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 21:26 (Izzy).
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Neznalica121212 kaže...

 Budžet mi je od 5000-7000 kn. Može preporuka?

 Kao što je kolega napisao nađu se 3080 u tom rangu čak i koja stotka niže, ima eno Strix 3080Ti verzija za 8k. Za AMD RX nisam u toku, ja sam prije 3 mjeseca kupio ovu svoju za 6k i evo još uvijek mi stoji u kutiji. Komp očistio i nadogradio s novim komponentama, međutim moram sada čekati 5800x3D da stigne da mogu nanovo dići winse i upogoniti napokon 3080.

LOL: Crobrother
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jutro ekipa.

 

Uz malo sreće, kupit ću GTX 1660 Ti OC 6 GB za 1000 kn...

E sad, kako da budem siguran da je račun (ima jamstvo) baš od te kartice? Postoje li neki brojevi na kartici i računu koji se moraju poklapati?

Nisam kupovao nikad polovnu GPU...

 

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Spiridon kaže...

Jutro ekipa.

 

Uz malo sreće, kupit ću GTX 1660 Ti OC 6 GB za 1000 kn...

E sad, kako da budem siguran da je račun (ima jamstvo) baš od te kartice? Postoje li neki brojevi na kartici i računu koji se moraju poklapati?

Nisam kupovao nikad polovnu GPU...

 

Hvala.

na nekim računima se vidi serial number od komponente koja je kupljena, ali to je više rijetkost nego praksa.... 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice