Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.539.043
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma ništa gamersko, Philips 24" 75Hz, curved. Kažem, bavim se drugim stvarima uglavnom, povremeno igram tek, ali sada moram nešto uzeti jer imam prastaro nešto. Razmišljao sam o RX 6600 XT, ali su u dućanu cijene iste ko i 6650, pa zato.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako se neces micat sa tog 1080p 75hz uzmi rx6600 ne trebas nista jace, 700kn dtavi u dzep ili potrosi na nesto drugo

4 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ekipa jel ovo ok cijena za ovu grafu? pola godine stara, ima garanciju.? 

 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/graficka-kartica-asrock-amd-radeon-rx-6600xt-oglas-38273547

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Je, dobra je jer je fino manje nego nova. Za taj iznos ne možeš kupiti ništa brže. 

16 godina
moderator
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MENIT kaže...
Hoće moderator konačno obrisat ovih zadnjih 20-30 postova i podijelit koji žuti?
Ili da prijavim svaki post posebno pa da imaju još i za te reporte malo više posla :)

 U pravu si - fakat neki ne znaju stati.

 

Privremeno tema ide pod lock dok se ne očisti.

 

...
Moj PC  
6 0 hvala 3
16 godina
moderator
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Tema je pročišćena (koliko toliko) i opet se otvara.

 

No, sudeći prema količini off-topic postova vama treba tema u kojoj bi se općenito razgovaralo o grafičkim karticama, tako da se ovdje samo traže i daju savjeti u vezi konkretnih upita.

 

 

EDIT:

Da odmah razriješimo ovaj problem kreirao sam novu temu u kojoj možete voditi slobodnu raspravu o grafičkim karticama, kako bi ova ostala fokusirana na davanje savjeta.

...
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2022 1:05 (Miro).
Moj PC  
9 0 hvala 5
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

bok ekipa... 

trebam malu pomoć.... prije godinu dana "krepala" mi grafička... pošto su cijene takve kakve jesu, čekao sam do sad... pa me sad zanima što uzeti umjesto ove "krepane". Nije da baš previše igram, ali zadnje što sam igrao je bio mount end blade bannerlord II, pa bi opet zaigrao nakon dugo vremena.. eventualno noviji PES ili Fifu.... pošto sam totalni laik za grafičke i ostale stvari, molim vas za pomoć kod kupnje.

STARI KOMP konfiguracija: grafa - msi amd radeon R7 370 gaming, 4gb, DDR5

                     proc - amd fx x8 8300 box

                     matična - asus m5a97 le r2.0, amd 970/sb950, ddr3

                     memorija - pc - 12800, 8gb, g skill ripjaws x series

 

                     monitor LED samsung ls24E390HL/EN + spojeno na Philips smart TV (4K)

 

 

što uzeti sad za grafu? može nešto malo bolje od ove prijašnje? cijena do 2500 kn

 

unaprijed zahvaljujem, 

živjeli!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sobzirom na procesor polovnu gtx 1060 ili RX 580
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ajmo globalno razmišljat ne lokalno.

Upitno je kad će platforma letit van.

Uzmi si rx 6600 vrh kartica za 1080p uostalom novu mozes fino sa garancijom uzet uloženo dobiveno dobar omjer.

E sad ako hoćeš polovnjaču staru 4 do 5 godina onda uzmi 1060 ili 1050ti 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Tebi je RX 6600 overkill za stari FX, ali svakako je ipak kupi jer ćeš danas/sutra radit upgrade platformi i ne škodi da uzmeš sada što bolju grafu pa si opet miran godinama, jer ti nisi zahtjevan po tom pitanju.

 

Što se tiče same RX 6600, kako je to vrlo štedljiva grafa i "laka" za hladnjak, gledaj slobodno najjeftiniji model koji imaš po trgovinama. Ja sam kupio svoju u Infokomu za 2700kn i do nekidan sam vidio da imaju u ponudi. Sad više ne vidim, ali im se možeš javiti i pitati hoće li imati uskoro i koja je cijena. Dakle, ne moraš gledati neke skuplje modele i slično jer ti ne donosi nikakvu "added value". Alternativa ti je polovna na oglasima koja se onda sigurno da naći za 2500kn ili manje.

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Blackie kaže...

bok ekipa... 

trebam malu pomoć


STARI KOMP konfiguracija: grafa - msi amd radeon R7 370 gaming, 4gb, DDR5

                     proc - amd fx x8 8300 box

                     matična - asus m5a97 le r2.0, amd 970/sb950, ddr3

                     memorija - pc - 12800, 8gb, g skill ripjaws x series

 

forumaš kaže...
Sobzirom na procesor polovnu gtx 1060 ili RX 580

 Evo kolega Blackie ako želiš imaš od mene RX580 4GB Sapphire Pulse model čim buraz ugradi novi MBO i GPU (ja sam trenutno na ljetnoj sezoni inače bi bilo već u kompu). Ako te bude grizla savjest što ti ju dajem za džabe, možeš simbolično uplatiti za gajbu piva ili dvije 

LOL: Crobrother
4 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ekipa, gdje najjeftinije kupiti rx 6600 xt ili rx 6650 xt? Nisam upoznat sa svim dućanima/webshopovima koji postoje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ukucaš nabsva net i pretraži ti gdje je najjeftinije.
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Uvijek gledaj na nabava.net.

4 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam još dilemu ako je uzmem sada, valjda mi se neće tipa za 2 tjedna dogoditi da će bit 1000kn jeftinija? 😂 Kakve sam sreće 😞

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Cisto sumnjam da ce cijene uopce visi ici dolje, a ako i odu nekada dolje nece sigurno biti 1.000kn nego 100-200kn uvrh glave

4 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Da, nekako dijelim tvoje mišljenje. Uvijek su stvari u Europi bile dosta skuplje nego u US. Tipa rx 6600 xt je sada 350$ na Newegg ili sličnim webshop-ovima. Znam da sam vodio borbe kad sam kupovao gitaru tipa Gibson, Martin da je cijena girare koja u US košta 18000kn, kod nas u Europi je 28000kn. Strašno ali istinito.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kaj nisu u USA cijene izražene bez PDV-a?

4 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Meni ne dodaje nikakav pdv dodatno na cijenu koja je, a sad neznam.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Koliko zuam sve cijene u USA su bez poreza, veleprodajne cijene pa zato izgleda puno jeftinije. Na tu cijenu kupci u USA plaćaju dodatni PDV koji različito iznosi od države do države.

4 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Moguće da.

4 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Koliko bi kod njih koštala rx 6600 xt npr.?

8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ekipa, kupio rx 6600, zamijenio strau grafu, ubacio novu i nakon instalacije NO SIGNAL na tv-u i monitoru... Help pliz...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Blackie kaže...

Ekipa, kupio rx 6600, zamijenio strau grafu, ubacio novu i nakon instalacije NO SIGNAL na tv-u i monitoru... Help pliz...

  Probaj s hdmi kablom, pa displayport kabel, clear cmos na matičnoj... restar po nekoliko puta, gasi pali pc...

 

teško to na daljinu

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 10:13 (rokonja).
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nema grafe uopce u Device Manageru... par puta je ponovno spojio... nema je...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jesio obrisao sa DDU stare drivere? Ako nisi probaj tako, pa svježi install novih drivera.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma instalirao nove windowse... Izvadio bateriju... Itd....

 

Sad nit ne zeli prebaciti na basic driver... Pa ne mogu nit u bios... Užas... Sad će ispast na kraju da problem nije bio u grafickoj... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Vrati staru grafičku. Vidi kako s njom radi.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice