Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.538.767
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne isplativ ti je taj skok, samo 5700 XT ili 2070S, ostalo je sve previse para za malo performansi...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pravim mali upgrade računala i koliko sam upratio 5600XT je best buy u cca 2500kn rangu... zanima me koji model odabrati, vidim da imaju neku asrokicu, sapphire, msi, xfx itd.

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sapphire Pulse

6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
INCOGNITO99 kaže...

Pravim mali upgrade računala i koliko sam upratio 5600XT je best buy u cca 2500kn rangu... zanima me koji model odabrati, vidim da imaju neku asrokicu, sapphire, msi, xfx itd.

 PowerColor Red Devil 14Gbps

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Sad sam skuzio..ja racunao oko 40% ispadne ak racunam  od 3000 kn od nove grafe..a oko 60% ak racunam od svoje grafe 1900 kn...lol..mislim da bum onda ostao dok se cijene na njusci ne skuliraju malo...najbolje bi bilo kad bi krepala..hahahaa..onda bi mogao dobro.izabrat za 4125 kn neku graficu...imam vremena jos 16 mjeseci...😁 Idemo onda kupit novi psu i pogledat u temi za kucistq kaj valja....

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Sad sam skuzio..ja racunao oko 40% ispadne ak racunam  od 3000 kn od nove grafe..a oko 60% ak racunam od svoje grafe 1900 kn...lol..

Ne brini, vecina hrvata kad im kazes da oduzmu pdv od nekog iznosa, oni skinu 25% tog iznosa..

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa skidas 20% pdv

P.s znaci jedini upgrade min rtx2070 ili 5700xt..od 5700xt mi zapela za oko saphirka nitro+ special edition kojoj su klokovi brzi nego na normalnoj nitro plus a jeftinija 250kn..neznam na koju foru i asrock taichi...fino izgledaju

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 20:39 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Pa skidas 20% pdv

P.s znaci jedini upgrade min rtx2070 ili 5700xt..od 5700xt mi zapela za oko saphirka nitro+ special edition kojoj su klokovi brzi nego na normalnoj nitro plus a jeftinija 250kn..neznam na koju foru i asrock taichi...fino izgledaju

 Nemoj se tolko opterectivat oko klokova, to je ista grafa i razlika ce bit u 1 fpsu, sad dal se isplati dat 250kn vise za taj 1fps to je pitanje... Pogledaj si i Gaming X i Red Devil.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
mariolla79 kaže...

Sad sam skuzio..ja racunao oko 40% ispadne ak racunam  od 3000 kn od nove grafe..a oko 60% ak racunam od svoje grafe 1900 kn...lol..

Ne brini, vecina hrvata kad im kazes da oduzmu pdv od nekog iznosa, oni skinu 25% tog iznosa..

 

Pravi hrvati (hrvatine, reklo bi se) ne placaju PDV

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav razmišljam o promjeni grafičke kartice ali nisam siguran dal uzet sad rtx 2070 super ili pričekat rtx 3000 seriju pa uzet tipa rtx 3070.

 

CPU: i5 8600k

MBO: MSI z370-a pro

GPU: MSI gtx 1060 6gb gaming x

RAM: 16gb corsair vengeance lpx 2666mhz

PSU: Fractal integra m 650w

Monitor: AOC 24.5 inca 75hz full hd

 

Na raspolaganju imam 5000 kn za grafičku karticu.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lol za kombinaciju monitora i hardware-a. Rade si kupi posten monitor, inace su ti proc i graficka totalno džabe.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Da razmisljao sam i o novom monitoru uskoro nabavio bi neki 2k monitor u svakom slucaju ali me zanima trenutno za grafičku kak bi ovaj i5 8600k drzao tipa 2070 super ili 3000 seriju ako najavljuju veliko poboljšanje u performansama.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pa biti ce veliko poboljsanje, sve ovisi koliko ti se da cekati. A dok cekas si uzmi monitor sa barem 144 hz. Proc ti je vise manje ok za taj rang graficke, to ne brini, samo nemoj da zavrsis na kombinaciji 8600k i grafa ranga 2070 super a na monitoru od 75 hz 1070p
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Razmisljam o novoj graficki i stvarno ne znam sta bi uzeo ako bi uzeo. Krenuo sam sa gtx 1660, pa onda presao na super verziju i za kraj dosao i na ''ti'' verziju. Amd sam totalno ignorirao. No sad pogledao 5600xt i vidio da gazi te kartice a cijena mu je tu negdje sa ''ti'' verzijom.

Jedino me muci potrosnja struje i dal mi je dobro napajanje za to. Trenutno imam 1050ti sa ryzen 1500x a napajanje mi je FSP Hyper 600w. Znam da je 600W dovoljno, samo dal je to dovoljno kvalitetno napajanje? I iskreno ne kuzim se skoro nista u racunanje potrosnje struje, al jel bi se tih otprilike 100W vise sta trosi ta kartica od 1050Ti osjetilo na racunu za struju? Pretpostavljam da je par kuna u pitanju al eto, nemam pojma

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 edit..krivo

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 11:41 (danijel00).
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bit češ dobar sa fsp-om, solidna su im napajanja. Blue storm 2 mi je zadnje koje sam imao od fortrona i nikad problema. 

A i 600W će biti dosta. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
danijel00 kaže...

Razmisljam o novoj graficki i stvarno ne znam sta bi uzeo ako bi uzeo. Krenuo sam sa gtx 1660, pa onda presao na super verziju i za kraj dosao i na ''ti'' verziju. Amd sam totalno ignorirao. No sad pogledao 5600xt i vidio da gazi te kartice a cijena mu je tu negdje sa ''ti'' verzijom.

Jedino me muci potrosnja struje i dal mi je dobro napajanje za to. Trenutno imam 1050ti sa ryzen 1500x a napajanje mi je FSP Hyper 600w. Znam da je 600W dovoljno, samo dal je to dovoljno kvalitetno napajanje? I iskreno ne kuzim se skoro nista u racunanje potrosnje struje, al jel bi se tih otprilike 100W vise sta trosi ta kartica od 1050Ti osjetilo na racunu za struju? Pretpostavljam da je par kuna u pitanju al eto, nemam pojma

 

TI se ne isplati pored Super jer Super je cijenom blize obicnoj 1660 a po performansama jako blizu skupljoj TI.

Sto se 5600xt tice nije ni ona neki potrosac, trosi oko 150w sto je samo 20-30w vise od 1660 super modela.

Hyper 600 je dosta da izgura bilo koju od tih kartica a skok naspram 1050ti ce biti osjetan.

Osobno bih isao na sapphire pulse rx5600xt ako imas love.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 14:32 (ibme74).
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ma super 1660 je bolja kupnja od TI 128 piplines više ima TI ali memory bandwith je veći kod super 336/288 gb/s

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Manje bitno, gledaju se rezultati u igrama a tu je Super jako blizu TI, jednostavno po meni se TI uopce vise ne isplati osim ako ne srezu cijenu da bude jako blizu Super varijanti

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 16:56 (ibme74).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dejo74 kaže...

ma super 1660 je bolja kupnja od TI 128 piplines više ima TI ali memory bandwith je veći kod super 336/288 gb/s

 

 Ti se isplati jedino da se uzme za cijenu koju sam ju ja uzeo, a to je 1000kn 

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Znaci najbolje da Ti izbacim iz opcije. Vidjet cu dal cu ic na najjeftiniju opciju sa 1660 ili ostale dvije. A hoce li bit kakvog bottlenecka izmedju 1500x i 5600xt? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
danijel00 kaže...

Znaci najbolje da Ti izbacim iz opcije. Vidjet cu dal cu ic na najjeftiniju opciju sa 1660 ili ostale dvije. A hoce li bit kakvog bottlenecka izmedju 1500x i 5600xt? 

 Najbolje da.

 

 Opet, gledaj samo 1660 Super, znaci niti obicnu 1660 niti 1660Ti. 1660 Super ima tu nekakvu najbolju sredinu, i dobar model vec ima od 2065kn ( Palit Gaming Pro ). Opet ako gledas 5600 XT onda imas za 2150kn Challengera (trebao bi bit dobar sto se tice novijeg biosa jer vidim da daje boost na 1750, tj. u realnosti trunku manje sto je razina ovih skupljih modela), bottlenecka nebi trebalo bit nit sa jednom osim ako igras bas neku neoptimiziranu igru.

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam jos jedno pitanje koje ne znam dal je povezano s ovom temom. Ponekad mi racunalo zna radit smetnje na tv-u u prostoriji ispod(iako rijeđe od kad je antena na krovu). To se nekako najvise događa npr dok se igra football manager, ponekad i samo gledanjem youtubea. Kod zahtjevnijih igri bas i ne toliko. Dal bi jaca graficka mogla vise smetnji proizvodit ili je nest drugo u pitanju?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav svima, zamolio bih vas za preporuku graficke kartice do nekih 2500 kn za gaming. Zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Moze bit i polovno ali da ima garanciju. 1080p. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ivan7 kaže...

Moze bit i polovno ali da ima garanciju. 1080p. 

 RX 5600 XT.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ivan7 kaže...

Moze bit i polovno ali da ima garanciju. 1080p. 

 

Prodam ti ja svoju 5700XT nitro za 3000. Stara 6-7 mjeseci

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Friday kaže...
ivan7 kaže...

Moze bit i polovno ali da ima garanciju. 1080p. 

 

Prodam ti ja svoju 5700XT nitro za 3000. Stara 6-7 mjeseci

Šta se uzima, ampere ili big navi

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jakovp kaže...

Šta se uzima, ampere ili big navi

 

Ma nema igranja do jeseni a glupo mi da stoji...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Friday kaže...

 Ma nema igranja do jeseni a glupo mi da stoji...

Ryzen 3900x nema integrirani GPU, kaj koristiš sada umjesto RX5700XT? 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice