Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.836
|
čitano: 5.741.134
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
Stjepanj kaže...
ibme74 kaže...

Gdje ti gledas te cijene? Imaju te grafe i za manje love:

 

MSI GTX1060 3GB 3 godine jamstva 1.850kn klik

 

MSI Armor GTX1060 3 godine jamstva 2.400kn klik

 

Ima i ovih modela sa jednim ventom i koje kakvih inno 3d inslicno sa 2 godine jamstva za nekih 2.200-2.250kn ali po meni ni one a ni ova gore ne opravdavaju tih 350 odnosno 550kn razlike s obzirom na ulozeno-dobiveno izmedju njih dviju.

 ibme to su sve škart modeli, postenog modela ispod 2300 za 3gb nema, u tom slucaju nek razmisli o jacoj rx580 4gb...lp

 

Kakav škart? Te kartice trose 120w, mozes ih ohladiti i na propuhu a kamoli sa ovim hladnjacima od MSI-a sa dva ventilatora.

 naravno da nemozes, o hladenju ce ovisiti core clock od kartice a shodno tome i perfomanse, ovaj skart bu vjerovatno u igrama kad se ugrije na 70+°c imala boost oko 1700mhz, msi i bolji hladnjaci 1900+...zato veli out of box rx 580 4gb je trenutno puno bolji izbor

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 21:15 (Stjepanj).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
DarthMarkus kaže...

 Za WH bi ti preporučio 1060 6gb, budući da je igra gladna gpu rama. Sa ovom 3gb budeš morao koristi i sistemski(unlimited video memory opcija), a to ti je njesra na kvadrat. Stutter da se usereš.

 

Pa i nije baš, više si limitiran samom snagom GTX1060 jer ako baš sve nabiješ na ultra nemaš baš "bajan" fps

 

 

Ako je razlika u cijeni između 3Gb i 6Gb prevelika ja bi rađe uzeo 3Gb na njegovom mjestu

 Jačine kartice je jačina kartice. Ja sam sa 1080ti kresao sjene na toj igri. To je neminovno. AA na FXAA je must.

 

Još veći problem je kad dođeš u velike bitke, te kad krene rovarit po sistemskom ili spuštat detalje sa limitiranom opcijom. 

 

Testirao sam igru do bola na barem 4-5 setupa tako da vrlo dobro znam što treba.

 

Tkđ. još od Attile ovdje puno znači brza sistemska memorija (3200+) i visok takt cpu-a ( 5 ghza +-).

 

Moja iduća konfa je primarno za tu igru.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa eto mojs "skart" od wf2 ne ide preko 60-62c max i boost je uvijek tu oko 2.000MHz (vec je bilo price o tome na onoj sada zakljucanoj temi gdje sam cak i videe snimao u superpostion i furmarku.

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

samo me zanima vaša mišljenje da li da uzmem 3gb ili 6gb, 1070 mi ne treba zatošto ne igram "moderne" igre osim  wh2.

samo wh2 je zahtjevno ostalo šta igram je baldur's gate, sw kotor 1,2, dragon age origins, mass effect 1,2,3, i witcher 1,2,3, i da imam win7 tako da dx11

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 21:22 (Crosgok).
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

6gb bez premišljanja ako te ne žulja buđet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Crosgok kaže...

samo me zanima vaša mišljenje da li da uzmem 3gb ili 6gb, 1070 mi ne treba zatošto ne igram "moderne" igre osim  wh2.

samo wh2 je zahtjevno ostalo šta igram je baldur's gate, sw kotor 1,2, dragon age origins, mass effect 1,2,3, i witcher 1,2,3, i da imam win7 tako da dx11

3gb, zasto da dajes 500-600kn doplate zbog jedne igre koju neces moc maksat bez obzira jel uzmes 3gb ili 6gb.

I ne daji 2.800kn za karticu te snage ni u ludilu.

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kes ili kartica? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ma uzet ču 3gb kao šta je ibme74 napisao ne isplati se davat 600 kn više zbog jedne igre. Hvala

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Pa eto mojs "skart" od wf2 ne ide preko 60-62c max i boost je uvijek tu oko 2.000MHz (vec je bilo price o tome na onoj sada zakljucanoj temi gdje sam cak i videe snimao u superpostion i furmarku.

 ti se tak lako uvrijedis da je to strasno, ja na nabavi vidim sve od reda škart modele, ichil, icx i ta smeca, tko je spominjao tvoj model i tamo neku wf2 koja je 300kn skuplja od nabrojanih?

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Crosgok kaže...

ma uzet ču 3gb kao šta je ibme74 napisao ne isplati se davat 600 kn više zbog jedne igre. Hvala

 nije ti to jedna igra ima ih hrpetinu, u pubg s gtx1060 3gb ces toliko morati smanjivati detalje da ce ti igra izgledati kao izbljuvak iz 98g...a posto imas naknap cpu za tu karticu smanjivanjem detalja ces samo vise opterecivati cpu a fps nece rasti kak bi trebao, neznam zasto si navalio na gtx od 3gb kad mozes uzeti jacu i bolju rx580 4gb, ili stovise za 2300kn ima hrpetina model od 8gb..lp

Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Pa eto mojs "skart" od wf2 ne ide preko 60-62c max i boost je uvijek tu oko 2.000MHz (vec je bilo price o tome na onoj sada zakljucanoj temi gdje sam cak i videe snimao u superpostion i furmarku.

 čekaj, jel ti to govoriš o giga wf2 oc verziji, koja ima jedan heat pipe i šugavi komadić aluminijskog bloka na slici dolje?

 

daj nemoj zajebavat, pa testovi g1 gaming verzije koja ima duplo potentniji hladnjak pokazuju preko 65 stupnjeva uz rpm preko 1400 okretaja - link

i to je ok grafa ta gaming g1, ali nikako ne mogu vjerovati da duplo slabiji hladnjak ima bolje rezultate

 

moja bivša msi 1050ti gaming je imala hladnjak sličan tvom, čak i nešto bolji i uz poprilično manji tdp, pa bi je mafia 3 zagrijala na 70 stupnjeva uz 1300rpm 

sorry, ali malo mi to tvoje zvuči kao znanstvena fantastika obzirom na testove koje sam gledao kod grafi koje imaju i duplo jače hladnjake od tvojeg

 

na koliko su ti ventovi dok održavaš 65 stupnjeva u benčanju?

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

Pa eto mojs "skart" od wf2 ne ide preko 60-62c max i boost je uvijek tu oko 2.000MHz (vec je bilo price o tome na onoj sada zakljucanoj temi gdje sam cak i videe snimao u superpostion i furmarku.

 čekaj, jel ti to govoriš o giga wf2 oc verziji, koja ima jedan heat pipe i šugavi komadić aluminijskog bloka na slici dolje?

 

daj nemoj zajebavat, pa testovi g1 gaming verzije koja ima duplo potentniji hladnjak pokazuju preko 65 stupnjeva uz rpm preko 1400 okretaja - link

i to je ok grafa ta gaming g1, ali nikako ne mogu vjerovati da duplo slabiji hladnjak ima bolje rezultate

 

moja bivša msi 1050ti gaming je imala hladnjak sličan tvom, čak i nešto bolji i uz poprilično manji tdp, pa bi je mafia 3 zagrijala na 70 stupnjeva uz 1300rpm 

sorry, ali malo mi to tvoje zvuči kao znanstvena fantastika obzirom na testove koje sam gledao kod grafi koje imaju i duplo jače hladnjake od tvojeg

 

na koliko su ti ventovi dok održavaš 65 stupnjeva u benčanju?

Ima nas svakakvih, neki testiraju temperaturu graficke sa otvorenim kucistem, klimom koja puse direkt u njega i fps-om limitiranim na 30 

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

koju bi mi rx580 4gb preporučio?

i koja je razlika između 570 4gb 580 4gb i 1060 3gb

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 22:04 (Crosgok).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

Pa eto mojs "skart" od wf2 ne ide preko 60-62c max i boost je uvijek tu oko 2.000MHz (vec je bilo price o tome na onoj sada zakljucanoj temi gdje sam cak i videe snimao u superpostion i furmarku.

 čekaj, jel ti to govoriš o giga wf2 oc verziji, koja ima jedan heat pipe i šugavi komadić aluminijskog bloka na slici dolje?

 

daj nemoj zajebavat, pa testovi g1 gaming verzije koja ima duplo potentniji hladnjak pokazuju preko 65 stupnjeva uz rpm preko 1400 okretaja - link

i to je ok grafa ta gaming g1, ali nikako ne mogu vjerovati da duplo slabiji hladnjak ima bolje rezultate

 

moja bivša msi 1050ti gaming je imala hladnjak sličan tvom, čak i nešto bolji i uz poprilično manji tdp, pa bi je mafia 3 zagrijala na 70 stupnjeva uz 1300rpm 

sorry, ali malo mi to tvoje zvuči kao znanstvena fantastika obzirom na testove koje sam gledao kod grafi koje imaju i duplo jače hladnjake od tvojeg

 

na koliko su ti ventovi dok održavaš 65 stupnjeva u benčanju?

 O Đizus nisam znao za ovo. Faking sramota.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
ibme74 kaže...

Pa eto mojs "skart" od wf2 ne ide preko 60-62c max i boost je uvijek tu oko 2.000MHz (vec je bilo price o tome na onoj sada zakljucanoj temi gdje sam cak i videe snimao u superpostion i furmarku.

 ti se tak lako uvrijedis da je to strasno, ja na nabavi vidim sve od reda škart modele, ichil, icx i ta smeca, tko je spominjao tvoj model i tamo neku wf2 koja je 300kn skuplja od nabrojanih?

 

Nisam se ja nista uvrijedio nego kazem, wf2 spada pod "losije" hladnjake pa nema problema kod gtx1060 modela.

I nije 300kn skuplja kad jenima za 1.980kn u hg spotu.

 

Stjepanj kaže...
Crosgok kaže...

ma uzet ču 3gb kao šta je ibme74 napisao ne isplati se davat 600 kn više zbog jedne igre. Hvala

 nije ti to jedna igra ima ih hrpetinu, u pubg s gtx1060 3gb ces toliko morati smanjivati detalje da ce ti igra izgledati kao izbljuvak iz 98g...a posto imas naknap cpu za tu karticu smanjivanjem detalja ces samo vise opterecivati cpu a fps nece rasti kak bi trebao, neznam zasto si navalio na gtx od 3gb kad mozes uzeti jacu i bolju rx580 4gb, ili stovise za 2300kn ima hrpetina model od 8gb..lp

Pricas bzv i bez pokrica, ja igram PUBG na prakticki istom sistemu, ihra radi ok na visokim postavkama ali sam neke stvari stavio na med/low cisto radi lakseg uocavanja drugih igraca i slicno.

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

Pa eto mojs "skart" od wf2 ne ide preko 60-62c max i boost je uvijek tu oko 2.000MHz (vec je bilo price o tome na onoj sada zakljucanoj temi gdje sam cak i videe snimao u superpostion i furmarku.

 čekaj, jel ti to govoriš o giga wf2 oc verziji, koja ima jedan heat pipe i šugavi komadić aluminijskog bloka na slici dolje?

 

daj nemoj zajebavat, pa testovi g1 gaming verzije koja ima duplo potentniji hladnjak pokazuju preko 65 stupnjeva uz rpm preko 1400 okretaja - link

i to je ok grafa ta gaming g1, ali nikako ne mogu vjerovati da duplo slabiji hladnjak ima bolje rezultate

 

moja bivša msi 1050ti gaming je imala hladnjak sličan tvom, čak i nešto bolji i uz poprilično manji tdp, pa bi je mafia 3 zagrijala na 70 stupnjeva uz 1300rpm 

sorry, ali malo mi to tvoje zvuči kao znanstvena fantastika obzirom na testove koje sam gledao kod grafi koje imaju i duplo jače hladnjake od tvojeg

 

na koliko su ti ventovi dok održavaš 65 stupnjeva u benčanju?

 

Nemam ja šta zajebavat niti pričat znanstvenu fantastiku, imam pun k testova na kanalu pa gledaj ako ti se gleda.
također ima cijela rasprava o temperaturama i kloku u zaključanoj temi stranica 681.

BF1 



Shadow of Mordor



Tom Clancy's Rainbow Six Siege



CoD WWII

 

RE7




Project Cars



GTA V Max Settings (VRAM limit off, igra "zahtjeva" 3.8GB VRAM-a)



FC5



ansha kaže...
picajzla0707 kaže...

Ima nas svakakvih, neki testiraju temperaturu graficke sa otvorenim kucistem, klimom koja puse direkt u njega i fps-om limitiranim na 30 

 

Klimu u prostoriji gdje mi je računalo nemam, stranicu od kućišta nikada ne skidam jer time samo dobiješ prašinu u kućištu i ništa drugo (pogotovo ako imaš neko bolje/kvalitetnije kućište) a svaki test radim sa vsync off jer koja je poanta testa ako zaključavas FPS?

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 23:07 (ibme74).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

 

Nisam se ja nista uvrijedio nego kazem, wf2 spada pod "losije" hladnjake pa nema problema kod gtx1060 modela.

I nije 300kn skuplja kad jenima za 1.980kn u hg spotu.

 

Stjepanj kaže...
Crosgok kaže...

ma uzet ču 3gb kao šta je ibme74 napisao ne isplati se davat 600 kn više zbog jedne igre. Hvala

 nije ti to jedna igra ima ih hrpetinu, u pubg s gtx1060 3gb ces toliko morati smanjivati detalje da ce ti igra izgledati kao izbljuvak iz 98g...a posto imas naknap cpu za tu karticu smanjivanjem detalja ces samo vise opterecivati cpu a fps nece rasti kak bi trebao, neznam zasto si navalio na gtx od 3gb kad mozes uzeti jacu i bolju rx580 4gb, ili stovise za 2300kn ima hrpetina model od 8gb..lp

Pricas bzv i bez pokrica, ja igram PUBG na prakticki istom sistemu, ihra radi ok na visokim postavkama ali sam neke stvari stavio na med/low cisto radi lakseg uocavanja drugih igraca i slicno.

 

 Kako nije 300kn skuplja kad je najeftinija 1700 a ta wf2 2000kn?

Cuj promjenio sam hrpu grafickih bas zbog te igre(eto i usao u top 1000:), na 4gb ta igra izgleda isto kao sto bi izgledala i na grafickoj od 300kn...podizanjem nekih i bitnih detalja igru je nemoguce igrati zbog enormnog "stekanja" tj manjka video rama, sad posto sam presao na 1440p i gtx 1080ti neznam dali se sta situacija promjenila patchevima na fullhd i problemom s visokim vram usageom, no posto velis da si smanjivao detalje vjerojatno i nema neke bitne promjene...

Inace svaki test ti je na 61°c, ocigledno je temp target namjesten na tolikolp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 22:55 (Stjepanj).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...

 Kako nije 300kn skuplja kad je najeftinija 1700 a ta wf2 2000kn?

Cuj promjenio sam hrpu grafickih bas zbog te igre(eto i usao u top 1000:), na 4gb ta igra izgleda isto kao sto bi izgledala i na grafickoj od 300kn...podizanjem nekih i bitnih detalja igru je nemoguce igrati zbog enormnog "stekanja" tj manjka video rama, sad posto sam presao na 1440p i gtx 1080ti neznam dali se sta situacija promjenila patchevima na fullhd i problemom s visokim vram usageom, no posto velis da si smanjivao detalje vjerojatno i nema neke bitne promjene...

Inace svaki test ti je na 61°c, ocigledno je temp target namjesten na tolikolp

 

1.700kn su inno3d, zotac i ostale i to verzije sa 1 ventom, ja sam govorio za oni msi sto sam mu linkao (1.850kn) i gigu wf2 (1.980kn).

 

Ne znam ti reci za prije jer igru sam nabavio tek nedavno (ovog ljeta, oko 7. mj na nagovor ekipe iako nisam bas neki veliki fan battle royala) ali jgra radi ok, grafa nema nikakvih problema. Vise mi problem pravi CPU u nekim situacijama.

 

Kako mislis temp target na 61? Nisam nista namjestao vezano za temperature.

12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pa kartica ti je mozda limitirana na 61°c, kad dode do te temperature pada core clock, nemoguce je da u svakoj igri nakon 5minuta imas konstantni rast do 61°c i onda tu naglo stane...pogledaj s msi afterburnerom.LP

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 23:54 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...

pa kartica ti je mozda limitirana na 61°c, kad dode do te temperature pada core clock, nemoguce je da u svakoj igri nakon 5minuta imas konstantni rast do 61°c i onda tu naglo stane...pogledaj s msi afterburnerom.LP

Nije limitiran, u afterburneru je po default na 83c.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

 

Nemam ja šta zajebavat niti pričat znanstvenu fantastiku, imam pun k testova na kanalu pa gledaj ako ti se gleda.
također ima cijela rasprava o temperaturama i kloku u zaključanoj temi stranica 681.

BF1 

 nemaš nigdje rpm na videima, a i kako ti je to cpu temperatura na tom bf1 37 stupnjeva sa 100%? gdje testiraš, u sibiru?

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Neznam na koju foru onda imas te temperature s tom grafom.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Polirao cooler od grafe i stavio najbolju pastu out there?!?!

 

Ili brutalan case sa airflowom za showoff?

coffe,coffe,coffe.....
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

 

Nemam ja šta zajebavat niti pričat znanstvenu fantastiku, imam pun k testova na kanalu pa gledaj ako ti se gleda.
također ima cijela rasprava o temperaturama i kloku u zaključanoj temi stranica 681.

BF1 

 nemaš nigdje rpm na videima, a i kako ti je to cpu temperatura na tom bf1 37 stupnjeva sa 100%? gdje testiraš, u sibiru?

i5 6400 ima bolesno niske temperature...doslovno 40°C max pod zračnim coolerom... tipa p95 mu pustiš i on pokaže 42°C nakon pola sata... vidio probao, istina je a vi baljezgajte o sibirima i tundrama 

 

i ovo za GPU temps, isto istina, G1 ima 2-3°C niže temps od ovih wf2 temps... na nekih 1700rpm, 50ak% fana... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 9:12 (lav1000).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...

 i5 6400 ima bolesno niske temperature...doslovno 40°C max pod zračnim coolerom... tipa p95 mu pustiš i on pokaže 42°C nakon pola sata... vidio probao, istina je a vi baljezgajte o sibirima i tundrama 

 pa dobro jbga, ja pitam jer sam isti takav lc cc95 pizdek od hladnjaka stavio i testirao na koleginom i5 4460, pa pod opterećenjem diže temperature iznad 60 stupnjeva

zato mi je blesavo, jer i moj be quiet je teški overkill za i5 4590 i ne prelazi 800rpm i 65 stupnjeva pod najvećim opterećenjem, ali 37 stupnjeva vidim samo u idle

izgleda mi blesavo sve to skupa jbga

 

i moja je grafa hladna i tiha, pa svejedno je poštena igra zaprdi i do 70 stupnjeva, doduše uz max 1300rpm, ali svejedno

još je hladnija bila 1050ti sa jačim hladnjakom od njegovog i upola tdp-a, pa je isto tako išla preko 65 stupnjeva

a sad njegova s tom igračkom od hladnjaka odjednom ledena i tiha... nikako mi to nejde jedno s drugim, ali baš nikako 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

 i5 6400 ima bolesno niske temperature...doslovno 40°C max pod zračnim coolerom... tipa p95 mu pustiš i on pokaže 42°C nakon pola sata... vidio probao, istina je a vi baljezgajte o sibirima i tundrama 

 pa dobro jbga, ja pitam jer sam isti takav lc cc95 pizdek od hladnjaka stavio i testirao na koleginom i5 4460, pa pod opterećenjem diže temperature iznad 60 stupnjeva

zato mi je blesavo, jer i moj be quiet je teški overkill za i5 4590 i ne prelazi 800rpm i 65 stupnjeva pod najvećim opterećenjem, ali 37 stupnjeva vidim samo u idle

izgleda mi blesavo sve to skupa jbga

 

i moja je grafa hladna i tiha, pa svejedno je poštena igra zaprdi i do 70 stupnjeva, doduše uz max 1300rpm, ali svejedno

još je hladnija bila 1050ti sa jačim hladnjakom od njegovog i upola tdp-a, pa je isto tako išla preko 65 stupnjeva

a sad njegova s tom igračkom od hladnjaka odjednom ledena i tiha... nikako mi to nejde jedno s drugim, ali baš nikako 

 

 

Hasani se očito jače zagrijavaju, + još njihovi turbo featuri, 6400 stock je na bijednih 3.1Ghz allcore boost...pod mugen maxom za dignuti ga preko 40°C se trebalo pošteno namučiti...srećom ja ga držao na asrock z170 pa se dao raditi BLK OC

 

pa pusti malo zraka u kućište pa će GPU prodisati sa temp... kako si uspio 1050ti dignuti na 65°C i to još gamingX, ona Gorštakova kutija cigara zotac mini 1050ti, kako me chasetrol zajebavao za nju, što sam ju držao par dana, nije vidila 60°C, fanove nisi mogao ništa namještati, sve zaključano.... niti je imala tachometar, na koliko je RPM radila nemam pojma, samo % loada fana se vidjelo... temp bf1 medium high, grafa stalno 99% load tipa 58°C max... 

 

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...

Hasani se očito jače zagrijavaju, + još njihovi turbo featuri, 6400 stock je na bijednih 3.1Ghz allcore boost...pod mugen maxom za dignuti ga preko 40°C se trebalo pošteno namučiti...srećom ja ga držao na asrock z170 pa se dao raditi BLK OC

 

pa pusti malo zraka u kućište pa će GPU prodisati sa temp... kako si uspio 1050ti dignuti na 65°C i to još gamingX, ona Gorštakova kutija cigara zotac mini 1050ti, kako me chasetrol zajebavao za nju, što sam ju držao par dana, nije vidila 60°C, fanove nisi mogao ništa namještati, sve zaključano.... niti je imala tachometar, na koliko je RPM radila nemam pojma, samo % loada fana se vidjelo... temp bf1 medium high, grafa stalno 99% load tipa 58°C max... 

 EDIT: zaboravio sam na ovo sa mugenom - on nema mugen max, nego lc cc95, pa iako je taj hladnjak inače sasvim adekvatan za taj proc, nekako mi je nevjerojatno da ga uspjeva držati na 37 stupnjeva pod opterećenjem

 

 

ne puštam case ventove preko 1000rpm

 

ja od početka ove rasprave stojim na tome da tvrdnja jel bolji hladnjak isplativ ili ne ovisi o tome jel ti tišina bitna i u tom smislu raspravljam i dalje

dakle meni je 2000rpm na grafi big no-no bez obzira jel to njoj "tek" 60% 

isto tako mi je big no-no i nafrljivanje ventova na kućištu

 

zato trpe temperature, no opet i nakon višesatnog igranja te temperature na grafi ne prelaze 70ºc/1300rpm, a na procu 65ºc/800rpm uz case ventove na max 1000rpm

da hoću, temperature na grafi ne bi prelazile 60ºc i na procu 50ºc, ali bi se onda pozdravio sa tišinom

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 10:28 (picajzla0707).
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

Hasani se očito jače zagrijavaju, + još njihovi turbo featuri, 6400 stock je na bijednih 3.1Ghz allcore boost...pod mugen maxom za dignuti ga preko 40°C se trebalo pošteno namučiti...srećom ja ga držao na asrock z170 pa se dao raditi BLK OC

 

pa pusti malo zraka u kućište pa će GPU prodisati sa temp... kako si uspio 1050ti dignuti na 65°C i to još gamingX, ona Gorštakova kutija cigara zotac mini 1050ti, kako me chasetrol zajebavao za nju, što sam ju držao par dana, nije vidila 60°C, fanove nisi mogao ništa namještati, sve zaključano.... niti je imala tachometar, na koliko je RPM radila nemam pojma, samo % loada fana se vidjelo... temp bf1 medium high, grafa stalno 99% load tipa 58°C max... 

 ne puštam case ventove preko 1000rpm

 

ja od početka ove rasprave stojim na tome da tvrdnja jel bolji hladnjak isplativ ili ne ovisi o tome jel ti tišina bitna i u tom smislu raspravljam i dalje

dakle meni je 2000rpm na grafi big no-no bez obzira jel to njoj "tek" 60% 

isto tako mi je big no-no i nafrljivanje ventova na kućištu

 

zato trpe temperature, no opet i nakon višesatnog igranja te temperature na grafi ne prelaze 70ºc/1300rpm, a na procu 65ºc/800rpm uz case ventove na max 1000rpm

da hoću, temperature na grafi ne bi prelazile 60ºc i na procu 50ºc, ali bi se onda pozdravio sa tišinom

 

 

svejedno nisi pojasnio kako ti se 1050ti gamingX dizala na 65°C... pa da joj fanove iskopčaš trebalo bi joj bar koji minut furmarka da joj temp tako skoči 

to da si silent freak znamo svi, svatko ima svoje gušte 

 

da vidio sam llcc95 da ima, ja neko vrijeme imao raijintek aidos na 6400, to je isto 90mm hladnjak, nema neke razlike, taj proc na stocku ima drekić TDP...

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 10:31 (lav1000).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže... 

 

svejedno nisi pojasnio kako ti se 1050ti gamingX dizala na 65°C... pa da joj fanove iskopčaš trebalo bi joj bar koji minut furmarka da joj temp tako skoči 

 probaj odigrat mafiu 3 pa ćeš vidjet kako, ide ona i preko 65 stupnjeva i na 1300rpm, što na toj grafi nisam vidio niti na furmarku

inače sam viđao temperature od 65 stupnjeva ili malo veće i na witcheru, doduše sa 1100rpm max

 

ne kužim čemu čuđenje, evo ti recenzija sa techpowerup i normalno im u gejmanju grafa ide na 65 stupnjeva, ocana na 66 - link

uzmi u obzir da oni testiraju grafu na otvorenom, a da je moja bila zatvorena u kućištu i klokana do maksimuma

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže... 

 

svejedno nisi pojasnio kako ti se 1050ti gamingX dizala na 65°C... pa da joj fanove iskopčaš trebalo bi joj bar koji minut furmarka da joj temp tako skoči 

 probaj odigrat mafiu 3 pa ćeš vidjet kako, ide ona i preko 65 stupnjeva i na 1300rpm, što na toj grafi nisam vidio niti na furmarku

inače sam viđao temperature od 65 stupnjeva ili malo veće i na witcheru, doduše sa 1100rpm max

 

ne kužim čemu čuđenje, evo ti recenzija sa techpowerup i normalno im u gejmanju grafa ide na 65 stupnjeva, ocana na 66 - link

uzmi u obzir da oni testiraju grafu na otvorenom, a da je moja bila zatvorena u kućištu i klokana do maksimuma

 https://www.guru3d.com/articles_pages/zotac_geforce_gtx_1050_ti_mini_review,9.html

 

MSI gamingX u 1050/1050ti izvedbi su smeće teže u usporedbi sa ovom kutijicom cigara, zna Gorštak što valja 

 

Eto čemu čuđenje, nisam uopce gledao recenzije 1050ti, majke mi uvjeren bio da te gamingX , strixice i sl. 1050ti izvedbi ne idu do 50°C

Intelov stock cooler izgleda kao kriogena komora u usporedbi sa hlađenjem na toj zotac mini, taj cooler mozda ima 50ak grama, a eto doslovno osramotio jace razvikanije modele

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 11:20 (lav1000).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice