Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 41.024
|
čitano: 5.886.268
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pri3s7 kaže...

pise 500w preporuceno

 

a kaj se tice ovog  je 200 kn puno, al nemam ni kn vise pa mi ovo uvrh glav 

Evo imaš tu nešto bolje Link evo i cx430 za 200kn 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.10.2014 17:11 (Patrick_cro).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
feefake kaže...

Koliko bi trebalo biti napajanje za R7 260 ili koju vec spominjete?

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=fsp-nap-hexa-400p

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act ---- 29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.10.2014 17:11 (Valentin17).
9 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

evo otvorio sam komp i vidim neko napajanje Codegen 400W...Neznam nijednu marku napajanje pa me zanima jel to valja za R7 260...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
feefake kaže...

evo otvorio sam komp i vidim neko napajanje Codegen 400W...Neznam nijednu marku napajanje pa me zanima jel to valja za R7 260...

To napajanje je preslabo, daje 192w na 12v railu, uzmi fortron hexa za 300kn ili corsair cx 430 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo imam jos i ovo napajanje...

 

Power Model:LC420H-8 ATX SWITCHING POWER SUPLY

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
feefake kaže...

Vidio sam da je netko nekome preporucio ovo graficku karticu R7 260 i vidim dosta jeftina 630kn...

 

Sad me zanima posto sam intersiran da je kupim bili ona mogla uopce stati u moje kuciste,i bili je mogao iskorisititi zbog procesora...

 

A770DE+ http://www.asrock.com/mb/AMD/A770DE+/

Gainward GeForce GT 220 GDD3 512Mb 128-bit

2Gb RAM-a (4Gb jos stizu)

CPU Type DualCore AMD Athlon II X2 245, 2900 MHz (14.5 x 200)

 

Sad neznam kakvo je napajanje jer sam ga mjenjao pa cu kasnije otvoriti jer neznam nijedu metodu osim te za porvjeriti....

 

 

Procesor je bottleneck, tako da ti ne savjetujem da kupujes tu karticu.

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

imam ati radeon asus r9 280 3gb, i zanima me jeli procesor i5 2300 2.8 ghz ok za tu graficku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ok je...u vecini situacija jedino u multy player igrama bude malo slab, zbog malog takta

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ok hvala. znaci samo u multiplayer igrama je procesor malo slab? ako sam dobro shvatio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

da...u multy player igrama neces moci iskoristiti grafu na 100%

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ima li netko na temi iskustava sa HD 5970, stiže mi jedna za smiješno mali novac, iz Dell konfe, 2G model, nije nažalost 4.

 

Stabilnost, driveri, napajanje? I najbitnije temperature?

 

Mogu li se montirati obzirom na raspored rupa, dva AC L2 Plus hladnjaka na nju, svaka na svoj GPU, a na PLX čip neki pasivac između i na memoriju i VRM-ove pasivci?

 

Tako neku kemiju sam imao u glavi.

 

Vidim da je po performansama dan danas prilično snažna, stiže 7970 kartice u pojedinim igrama, ovisno o CF skaliranju i optimiz.

 

Tnx

In the name of tragedy...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Može li mi neko reći koja je bolja grafička nvidia gtx 650 ili radeon r7 series apu (integrirana)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dcelik kaže...

Može li mi neko reći koja je bolja grafička nvidia gtx 650 ili radeon r7 series apu (integrirana)

pa naravno da je diskretna grafička (gtx650) puno jača od integrirane u procesoru (r7 apu)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
thedream kaže...

Ima li netko na temi iskustava sa HD 5970, stiže mi jedna za smiješno mali novac, iz Dell konfe, 2G model, nije nažalost 4.

 

Stabilnost, driveri, napajanje? I najbitnije temperature?

 

Mogu li se montirati obzirom na raspored rupa, dva AC L2 Plus hladnjaka na nju, svaka na svoj GPU, a na PLX čip neki pasivac između i na memoriju i VRM-ove pasivci?

 

Tako neku kemiju sam imao u glavi.

 

Vidim da je po performansama dan danas prilično snažna, stiže 7970 kartice u pojedinim igrama, ovisno o CF skaliranju i optimiz.

 

Tnx

Radi se o 2 X 5870 na istom pcb-u sa nizim frekvama - dakle dual gpu - i dalje tjera sve gotovo na max - potrosnja jedini veci minus ... skalitanje nije bas bajno u dx 11 naslovima jer je to prva dx11 serija - tesalacije isto malo slabije 

FPS / RPG
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ekipa,

 

koja je trenutno best buy kartica do 3300 kn?

 

Došao sam do nekih para pa bi zamijenio svoju MSI 270x hawk za nešta bolje da sam miran barem nekoliko godina :)

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 10:58 (crocked).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ima ih vise, od najeftinije r9 290(ujedno i best buy)pa starija a odlicna gtx780 pa do najnovije gtx970 no i daleko najskuplje, no perfomansama iste kao i prve dvije nabrojane, no pitanje sta vise preferiras?..lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Zanima me najbolja kartica za oko 3000 kn, ako je velika razlika u preformansama mogao bih dodati još 300 kn. Tako da mi je najbitnije omjer uzloženo/dobiveno.

Trenutno sam prezadovoljan sa r9 270x Hawk modelom, ali nisam ograničen da mora biti Radeon kartica...  

9 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Citam ovu temu i vidim da je netko napisao da ima AMD Athlon X2 3.0 Ghz i ja ga imam a me zanima kakva bi graficka kartica trebala za njega...Ako se to neisplati kakve su cijene procesora,kojeg nebi kupovao ako bi mogao

nekako ugurati 1Gb graficku karticu sa bar 128 bit-a...

Kursan Kursanaginic - Krublica
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
crocked kaže...

Zanima me najbolja kartica za oko 3000 kn, ako je velika razlika u preformansama mogao bih dodati još 300 kn. Tako da mi je najbitnije omjer uzloženo/dobiveno.

Trenutno sam prezadovoljan sa r9 270x Hawk modelom, ali nisam ograničen da mora biti Radeon kartica...  

trenutno best buy u toj cijeni je gtx 970 - najnovija, najhladnija, najštedljivija, jača i od 780 i od 290 već u startu, dok s malo nabrijavanja bez problema prestiže i 780ti

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=gtx+970

 

evo ti na fotki rezultati gigabytove zvjerčice koju kod nas možeš dobiti i ispod 3.000 kunića, pa vidi što radi prema 290 i 780 bez da je dirneš, a onda još kad je ocneš čak i 290x i 780ti jedu prašinu

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 12:15 (picajzla0707).
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Posto mislim prodat svoju staru grafu i uzeti Gigabyte R9 270X 2GB OC,za 1450 kn imam samo jedno pitanje.

 

Naime razlika je oko 100kn izmedju te i r9 280 bez x-a. Te kartice su bile za rudaranje ili ti ga mining...

 

Moze ukratko objasnjenje tog pojma jer kolko sam izguglao i shvatio te kartice su kupljenje jeftino ili sl pa preprodavane...

 

Molim da me ispravite.

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bome pale su cijene posteno za R9 290 - http://www.alternate.de/html/search.html?query=r9+290&x=0&y=0

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Almin94 kaže...

2000kn za r9 290 je stvarno van pameti...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
9 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kurblica kaže...

Citam ovu temu i vidim da je netko napisao da ima AMD Athlon X2 3.0 Ghz i ja ga imam a me zanima kakva bi graficka kartica trebala za njega...Ako se to neisplati kakve su cijene procesora,kojeg nebi kupovao ako bi mogao

nekako ugurati 1Gb graficku karticu sa bar 128 bit-a...

Jel moze tko odgovoriti?

Kursan Kursanaginic - Krublica
16 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ako si u mogucnosti uzmi MSI gaming G4 , pasivno haldjenje do 65tupnjeva !, totlani mir i tisina kod ful loada + stane iole svako mid kuciste samo 26.7 cmm dug PCB

 

kloka  se nenormalno (vise od 980 vrijednosti bez dizanja voltaze ! i ne zuji tj nema colin-a !) ovo sto je NV napravio sa ovom serijom sve rijeci hvale naravno jedina boljaka (IMHO) su driveri koji rade los SLI scaling za sad dok se to sve ne upicani

 

kak spada (tek je izasla heh..)al to tebi nije ni bitno , so go 4 it 

 

kao alternativa moze i sto je kolega rekao za G1 ali uz Asus strix sve su ti one tu negjde neces pogrijesit ni sa jednom 

 

iskreno dajem prednost MSI i Asus kao first choice{#} 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 17:03 (4mal).
9 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

neznam jel to bilo upuceno meni za MSI gaming G4.ali kad to upisem dobijem maticnu plocu?
Meni treba graficka kartica koja moze sa bottleneck proceosrom AMD X2 245 2-91 GHz 

Kursan Kursanaginic - Krublica
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

crockedu al evo i tebi ... da vidio sam cek(google je zbunjen)  http://www.msi.com/product/vga/GTX-970-GAMING-4G.html#hero-overview {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nisam mislio nista ovako jako a i skupo...Mislio sam nesto za 100 eura ili dolara da ima 1Gb RAM-a i 128 bit...

Nego jeli problem sa tim sto je procesor bottleneck..Malo sam gledao i nisam ni skuzio sto to znaci...

Kursan Kursanaginic - Krublica
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
crocked kaže...

Zanima me najbolja kartica za oko 3000 kn, ako je velika razlika u preformansama mogao bih dodati još 300 kn. Tako da mi je najbitnije omjer uzloženo/dobiveno.

Trenutno sam prezadovoljan sa r9 270x Hawk modelom, ali nisam ograničen da mora biti Radeon kartica...  

trenutno best buy u toj cijeni je gtx 970 - najnovija, najhladnija, najštedljivija, jača i od 780 i od 290 već u startu, dok s malo nabrijavanja bez problema prestiže i 780ti

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=gtx+970

 

evo ti na fotki rezultati gigabytove zvjerčice koju kod nas možeš dobiti i ispod 3.000 kunića, pa vidi što radi prema 290 i 780 bez da je dirneš, a onda još kad je ocneš čak i 290x i 780ti jedu prašinu

kaj picajzlo odjednom su ti bencmarci postali relevantni, do neki dan si kenjao po njima di si god stigao a gle sad "ss" od 3dmarka?{#}!

idemo dalje:)

jel mi mozes odgovoriti od kad to nagradu best buy dobiva kartica koja je najnovija, najtiša, naj uber hladnija itd, ja od kad sam uzeo prvi hacker/pcplay/vidi/bug u ruke pa do dana danasnjeg znam da to znaci najbolje PERFOMANSE za NAJMANJE NOVACA pa tek onda sve ostalo!

uzevsi u obzir da trenutno nema niti jedne gtx-ice ispod 3300kn u Hrvatskoj i da je R9 290/gtx780 sporija svega zanemarivih par fps-a tocnije ovisi pak o modelu i njegovom base(+boost) clocku! i za informaciju Gigabajtov wf3 ima brutalan klok po defaultu, tako da ti ni onaj gore "ss" nije relevantan jer je na njemu referentna r9 290 koja ima mizeran base klok! dakle da je bio u pitanju bilo koji bolji model graf bi izgledo malo drugacije!

i za kraj pricati da r9 290x i 780ti jedu prasinu je ravno cistoj gluposti!

ovo sam napisao za one zeljne detaljnijih informacija a ne površnih copy-paste textova od frenda googlea jer barem ja znam da iskustva nemas...

dakle r9 290 trix za 2400kn je apsolutni Best-Buy a ne nekakva Gtx koja je za nenormalnih 1000kn skuplja...no svi znamo kako to ide kod nvidija fanova...{#}

evo i usporedba dvaju referentnih modela r9 290 vs gtx970

http://www.anandtech.com/bench/product/1068?vs=1355

dakle shvatio si da se ne slazem s tvojim postom!;) ali shvacam da su ljudi zaludeni svakom novom izaslom serijom no gtx970 nije niti priblizno nikakav best buy no ok je ako on zeli potrositi tolike novce!

LP

 

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bas me zanima kome je grafa od 3k best buy danas {#}

 

 

P.S. ja bih mozda stavio i polovnu r9 290 sa marketa s urednom garancijom na best buy (~1800kn)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja imam procesor intel core i5 3470 i maticnu MSI h77MA-G43, 8gb ram, i 500 wata napajanja... Sad koja bi bila graficka najbolja za cijenu do otp 2000, ajde maksimalo 2200 kn i jel mi napajanje dosta za http://www.magazinrs.hr/graficka-sapphire-r9-280x-dual-x-oc-3gb-gddr5-bulk/sap-r9-280x-dxf-oc-b? I jel treba bit graf od MSI, ako je maticna od MSI ili to nema veze?? hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice