Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 3.393
|
čitano: 742.155
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Ne isti su, ovisi koju lokaciju u igri odabereš i testiraš

 

 

 Uglavnom chart kojeg si prvog postavio je zavaravajuć, nelogičan i pokvaren ukoliko ga staviš na forum bez konteksta odnosno objašnjenja da se ne radi o overall scoreu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2024 16:46 (notloB).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Na linku je detaljno opisano koji dio igre je testiran i to su rezultati iz tog dijela...ima i EN verzija stranice. Pratim tu stranicu preko deset godina.

 edit; najbolje da me staviš na ignore i da se ne nerviraš 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2024 16:57 (forumaš).
4 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
notloB kaže...

 

 Uglavnom chart kojeg si prvog postavio je zavaravajuć, nelogičan i pokvaren ukoliko ga staviš na forum bez konteksta odnosno objašnjenja da se ne radi o overall scoreu.

 Zato postoje posteni ljudi koji ce ukazati na istinu.

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ne možeš biti i jeben i pošten, ali možeš biti pošteno jeben...

2 godine
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Na linku je detaljno opisano koji dio igre je testiran i to su rezultati iz tog dijela...ima i EN verzija stranice. Pratim tu stranicu preko deset godina.

 edit; najbolje da me staviš na ignore i da se ne nerviraš 

 Vrlo informativno, baš ti hvala što si postavio samo tu sliku, dijelovi u kojima je bolja nvidia su ionako dosadni... a možda je bolje da se sam odlogiraš i odeš igrati samo dijelove igara u kojima je amd bolji od konkurencije.

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ne mogu postaviti ono čega nema, jutros je bio taj jedan test.

14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Ne možeš biti i jeben i pošten, ali možeš biti pošteno jeben...

 forumaš

Koji je tvoj problem svađaš se sa svima misliš da si najpametniji.

Pa dozvoli da drugi imaju svoje mišljenje prava si trolčina.

Trebao bi čovjek biti pametniji što je stariji kod tebe to nije slučaj izgleda.

Samo spammaš temu.

 

2 godine
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Ne mogu postaviti ono čega nema, jutros je bio taj jedan test.

 Pa mogao si postaviti i sliku sredozemne medvjedice gotovo je jednako rijetka kao i dijelovi igara u kojima je amd bolji od nvidije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2024 18:01 (notloB).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
notloB kaže...
forumaš kaže...

Ne mogu postaviti ono čega nema, jutros je bio taj jedan test.

 Pa mogao si postaviti i sliku sredozemne medvjedice gotovo je jednako rijetka kao i dijelovi igara u kojima je amd bolji od nvidije.

Nisam ja nigdje ni rekao da je AMD bolji ili brži od nvidije, jer nije. Nvidija je bolja i brža. Nvidija ima 90% tržišta AMD ima 10% tržišta. DLSS je bolji nego FSR. RX 7XXX seriju nebi kupio nikada pored RTX 4070 super, nema smisla.

RX 7900 gre ima solidnu cijenu i solidan je izbor, ali ima bolji.

 

Ja samo kažem da više nikada Nvidja u moj komp i da sam prezadovoljan sa AMD grafom. Jel to OK ili da prestanem postati?

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2024 18:23 (forumaš).
4 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Sto ako u buducnosti konzole budu imale Nvidija cipove, kaj ces onda?

8 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
DaddyFit kaže...

Sto ako u buducnosti konzole budu imale Nvidija cipove, kaj ces onda?

 a sto, konzola nije pc, covjek nece nvidiu u pc, nije spomenuo da nece ni u konzoli/mobitelu/satu/stednjaku....

 

(sala)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
2 godine
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Nisam ja nigdje ni rekao da je AMD bolji ili brži od nvidije, jer nije. Nvidija je bolja i brža. Nvidija ima 90% tržišta AMD ima 10% tržišta. DLSS je bolji nego FSR. RX 7XXX seriju nebi kupio nikada pored RTX 4070 super, nema smisla.

RX 7900 gre ima solidnu cijenu i solidan je izbor, ali ima bolji.

 

Ja samo kažem da više nikada Nvidja u moj komp i da sam prezadovoljan sa AMD grafom. Jel to OK ili da prestanem postati?

 Bravo... a čemu ova lamentacija? Mogao si samo postaviti sliku koja ne zavarava, da budem precizniji, ima svrhu troleža.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2024 20:12 (notloB).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
notloB kaže...
forumaš kaže...

Nisam ja nigdje ni rekao da je AMD bolji ili brži od nvidije, jer nije. Nvidija je bolja i brža. Nvidija ima 90% tržišta AMD ima 10% tržišta. DLSS je bolji nego FSR. RX 7XXX seriju nebi kupio nikada pored RTX 4070 super, nema smisla.

RX 7900 gre ima solidnu cijenu i solidan je izbor, ali ima bolji.

 

Ja samo kažem da više nikada Nvidja u moj komp i da sam prezadovoljan sa AMD grafom. Jel to OK ili da prestanem postati?

 Bravo... a čemu ova lamentacija? Mogao si samo postaviti sliku koja ne zavarava, da budem precizniji, ima svrhu troleža.

 U svrhu zabave, i potpuno sam u temi. I nastavaljat ću se zabavljati na svoj način svidjelo se to tebi ili ne, daješ mi dodatnu motivaciju 

Slobodno postaj testove i slike o grafičkim karticama i igrama kakve želiš...

 

 

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
DaddyFit kaže...

Sto ako u buducnosti konzole budu imale Nvidija cipove, kaj ces onda?

 Ostaviti se gaminga, ima i drugih hobija. Nvidija je postala Apple, a ja nikada nisam kupio Apple proizvod, uvijek je bilo jednako dobre i daleko jeftinije alternative za moje potrebe.

Tak da Apple/nvidiju ja više ni ne gledam, ne postoji :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2024 20:42 (forumaš).
2 godine
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

 U svrhu zabave, i potpuno sam u temi. I nastavaljat ću se zabavljati na svoj način svidjelo se to tebi ili ne, daješ mi dodatnu motivaciju 

Slobodno postaj testove i slike o grafičkim karticama i igrama kakve želiš...

 Ok, barem si priznao da te ta vrsta troleža zabavlja, na žalost meni je fanboyizam jedna od tupljih vrsti zabave, čak bih rekao da, imo, graniči s idiotizmom...

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nema gore od fanbojeva...samo kaj ja nisam fanboj jer sam u životu imao više nvidija i intela nego AMD-a. Ja sma fanboj svog džepa a stavri su zadnje vrijeme postale apsurdne.

13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Cekaj samo da upalis igru nakon par sekundi kada izbaci reklamu "Nvidia, meant to be played" odmah ces trcat u trgovinu po rtxicu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2024 21:05 (MGloc).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Nema gore od fanbojeva...samo kaj ja nisam fanboj jer sam u životu imao više nvidija i intela nego AMD-a. Ja sma fanboj svog džepa a stavri su zadnje vrijeme postale apsurdne.

 Ja isto fanboj svog đepa i uzmem nevidiju stvarno su stvari postale "apsurdne"

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
15 godina
online
Rasprava o grafičkim karticama

Evo i ja o svojem džepu razmišljam i upravo zato mi ne pada na pamet mijenjati sadašnju RTX 3060TI 8 GB GDDR6X karticu,

jer mi itekako odrađuje sve što treba, i vjerovali ili ne, čak i ugodan gaming na 2k zaslonu.

 

Kako to, kako to? 

 

(poanta: pokrij se koliko si dug, a ne..."vid'la žaba da konje potkivaju pa i ona digla nogu )

Tigar Krezumica
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
fromcelltohell kaže...

Evo i ja o svojem džepu razmišljam i upravo zato mi ne pada na pamet mijenjati sadašnju RTX 3060TI 8 GB GDDR6X karticu,

jer mi itekako odrađuje sve što treba, i vjerovali ili ne, čak i ugodan gaming na 2k zaslonu.

 

Kako to, kako to? 

 

(poanta: pokrij se koliko si dug, a ne..."vid'la žaba da konje potkivaju pa i ona digla nogu )

 I ja sam bio zadovoljan sa istom dok nije došao TLOU i počeo se rušiti svakih deset minuta a texture su kasnile do neigrivosti zbog 8 gb vrama, pa sam morao igru spustiti na 1080p uz DLSS da ju ograničim na 7 gb vrama potrošnje.

Onda je došla RTX 4XXX serija i kožnati rekao, nema FG za tebe

 

 

A ja velim

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

 I ja sam bio zadovoljan sa istom dok nije došao TLOU i počeo se rušiti svakih deset minuta a texture su kasnile do neigrivosti zbog 8 gb vrama, pa sam morao igru spustiti na 1080p uz DLSS da ju ograničim na 7 gb vrama potrošnje.

Onda je došla RTX 4XXX serija i kožnati rekao, nema FG za tebe

 

 

A ja velim

 

 

 

 

 Ti kao da padaš stalno sa marsa.Katastrofalan konzola port na izlasku, a ti preordaj svaku igru budi tester koji nema pojma šta se događa. Sada ta igra radi ok uspjeli su je fixat. Rx6600xt +R5 3600x ultra 1080p sve ok:  

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Radila je ona normalno odmah po izlasku na karticama sa dovoljno vrama

 

 

 

13 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

8gb= low settings danas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
S time da TLOU sa srednjim i niskim teksturama izgleda ko drek.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Radila je ona normalno odmah po izlasku na karticama sa dovoljno vrama

 

 

 

 Kad je za tu igru trebalo 16gb odmah si se prešaltao, za star wars je 22gb što se onda čeka uzimaj 7900xtx moraš to pratit nema sad izvlačenja.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Imaš u analizama da nema pop upa na 16 gb
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...
Imaš u analizama da nema pop upa na 16 gb

 Filozofija ti pada u vodu moraš odmah preči na jače nešto ili prodaj sve onda si od riječi. Ovde se tvoja vuče jedva otprilike ovako fsr quality 4k ali ovo je test sa puno jačim procom od tvog :

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
8 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Probao GOW, na "moj pc", 1080p native, ultra settings, FG OFF, 80 fps prosjek, ima boostova do 90, ima dropova do 75, ali drzi manje vise stabilnih 80fps.

 

Uz DLSS DLAA native 1080p, ultra settings Nvidia FG ON, 95fps, boostovi do 110, padovi do 85.

 

Sasvim upotrebljivo cinematic iskustvo za igranje....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...
forumaš kaže...
Imaš u analizama da nema pop upa na 16 gb

 Filozofija ti pada u vodu moraš odmah preči na jače nešto ili prodaj sve onda si od riječi. Ovde se tvoja vuče jedva otprilike ovako fsr quality 4k ali ovo je test sa puno jačim procom od tvog :

 

 

 

Radi bez frke

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 14:10 (forumaš).
4 godine
offline
Rasprava o grafičkim karticama

GoW Ragnarok GPU test

 

Jos jedna igra sa losim teksturama.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice