Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 3.344
|
čitano: 736.692
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Malo sam istražio tko su ti developeri danas i sve mi je jasno zašto su igre danas lošije nego nekad. Prvo slika Red dead redemption (igretina koja na 4K max vuče 5gb)devova starih iskusnih baja pa onda paleta ostalih ide.

Edit: Također se isto dogodilo sa bf serijalom otkad su stare mange napustile razvoj. Pretvorio se u ono što pali današnju gen i devove : površnost bolesne uniforme izgled naspram kvalitete.

današnji+developer+i+njegovo+misljenje+o+gamerima današnji+developer+i+njegovo+misljenje+o+gamerima
stranica+razvojnog+tima+star+war+outlaws stranica+razvojnog+tima+star+war+outlaws
DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2024 15:36 (dery).
Moj PC  
10 1 hvala 1
11 godina
online
Rasprava o grafičkim karticama

sve feder do federa

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Kupio novu grafu, endrofin opet splasnuo pa sad gugla zašto su igre loše 

 

Igre su odlične, da imam tri života ne bi stigao sve odigrati. Na čekanju barem dvadesetak naslova.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Kupio novu grafu, endrofin opet splasnuo pa sad gugla zašto su igre loše 

 

Igre su odlične, da imam tri života ne bi stigao sve odigrati. Na čekanju barem dvadesetak naslova.

 Govno i čokolada su isti nekome tko nema ni jedno osjetilo.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nikad necemo to zasigurno znati!

maximum effort
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nečeš ako spadaš u one koji nemaju osjetila.Kako da mu odgovorim na budalaštine nego tako. Eto baš me zanimalo kako se odjednom dogodi ako govnave igre danas povuku 21gb vrama naspram igretinama koje jesu bolje i kvalitetnije. Ja pronađoh razlog a nek on nađe kontra argument a ne budalasat naokolo

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2024 17:33 (dery).
12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Pa necemo ni mi koji imamo osjetila!

Drugi razlozi, isti rezultat.

 

Ajde gejmat, ne forum. Imas sad medeni mjesec :D

maximum effort
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
metallic kaže...

Pa necemo ni mi koji imamo osjetila!

Drugi razlozi, isti rezultat.

 

Ajde gejmat, ne forum. Imas sad medeni mjesec :D

 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...
forumaš kaže...

Kupio novu grafu, endrofin opet splasnuo pa sad gugla zašto su igre loše 

 

Igre su odlične, da imam tri života ne bi stigao sve odigrati. Na čekanju barem dvadesetak naslova.

 Govno i čokolada su isti nekome tko nema ni jedno osjetilo.

 Ili onome tko je mislio od govna napraviti pitu 

4 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

A mozda i ona govna gore sa slike ne znaju napraviti pitu 

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
DaddyFit kaže...

A mozda i ona govna gore sa slike ne znaju napraviti pitu 

 Zadnji Halo je imao sasvim OK single player kampanju, a Ubisoft stalno radi dobre igre, nisu inovativne ali su dobre. Samo u Valhalli sma imao 200 sati a ove nove će na red jednog dana kad izigram hrpu toga kaj čeka.

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...
dery kaže...
forumaš kaže...

Kupio novu grafu, endrofin opet splasnuo pa sad gugla zašto su igre loše 

 

Igre su odlične, da imam tri života ne bi stigao sve odigrati. Na čekanju barem dvadesetak naslova.

 Govno i čokolada su isti nekome tko nema ni jedno osjetilo.

 Ili onome tko je mislio od govna napraviti pitu 

 Ovi su od pite napravili govno.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...
forumaš kaže...
dery kaže...
forumaš kaže...

Kupio novu grafu, endrofin opet splasnuo pa sad gugla zašto su igre loše 

 

Igre su odlične, da imam tri života ne bi stigao sve odigrati. Na čekanju barem dvadesetak naslova.

 Govno i čokolada su isti nekome tko nema ni jedno osjetilo.

 Ili onome tko je mislio od govna napraviti pitu 

 Ovi su od pite napravili govno.

Onda igraš nekaj drugo 

 

14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Kupio novu grafu, endrofin opet splasnuo pa sad gugla zašto su igre loše 

 

Igre su odlične, da imam tri života ne bi stigao sve odigrati. Na čekanju barem dvadesetak naslova.

Nemoraš guglat, igre stvarno jesu loše, poluproizvodi. Hrpa bugova, cekas po par mjeseci da se fixa sve.

Mozes nabrajati do sutra sta je povuceno iz prodaje na dodatno poliranje a sta je trebalo 22 patcha da dode u normalu, a sve zbog pritiska investitora da se sto prije izbaci i uberu pare...nema novih ideja i inovativnosti samo remaster, remake, renapucajgrafiku jel je to dosta...

 

14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...
DaddyFit kaže...

A mozda i ona govna gore sa slike ne znaju napraviti pitu 

 Zadnji Halo je imao sasvim OK single player kampanju, a Ubisoft stalno radi dobre igre, nisu inovativne ali su dobre. Samo u Valhalli sma imao 200 sati a ove nove će na red jednog dana kad izigram hrpu toga kaj čeka.

Ubisoft radi dobre igre?  (zato su pred bankrotom, u knock downu)

Pa njihove sve igre su copy paste copy pasteova u drugacijem world setu...

Pogledaj valhala, origins, odyssey, repetitivnih questova 60% igre...sve te igre ista stvar samo drugaciji svijet...imaju jedan engine i jedan koncept igre i to isfuravaju i cuclaju novac od ovaca dok ide.

ajde xdefiant im nije los pokusaj, ali trziste je pretovareno takvim igrama.

Generalno je sve toliko lose optimizirano da kad bi radili svoj posao 5700xt bi jos uvijek bila high end grafa....

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2024 8:03 (sfc_PsychQ).
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

U potpunosti se slažem Ubisoft radi repetitivne igre, upravo tako samo drugi svijet i ostalo prefarbano u drugu boju.Ghost recon Wildlands, assassin's creed,watch dogs,far cry..Za rainbow six im skidam kapu ta igra je vrh iako nije grafički kao što je bilo prezentirano u traileru ali igra je top-topova.5700XT je trenutno najbolja graficka 150e i puše za vratom rtxicama od 250e...

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2024 8:34 (MGloc).
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

otkrili toplu vodu, napisao sam da nisu inovativne ali su dobre, ne odlične nego dobre. Igrive su i zabavne...kaj se tiče bankrota pola industrije je trenutno u bankrotu zbog nerealnog rasta za vrijeme pandemije....ljudi se vratili svoji redovnim aktivnostima i nemaju vremena za igre od 100+ sati kavke radi Ubisoft.

Kaj se optimizacije tiče također su dobro optimizirane, tehnički su savim OK naslovi.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

otkrili toplu vodu, napisao sam da nisu inovativne ali su dobre, ne odlične nego dobre. Igrive su i zabavne...kaj se tiče bankrota pola industrije je trenutno u bankrotu zbog nerealnog rasta za vrijeme pandemije....ljudi se vratili svoji redovnim aktivnostima i nemaju vremena za igre od 100+ sati kavke radi Ubisoft.

Kaj se optimizacije tiče također su dobro optimizirane, tehnički su savim OK naslovi.

 

 Skroman jednostavan sve ti je dobro. Neka lijepo te imat ovdje dižeš nam optimizam.

Ajde ovo smo zaključili šta se događa u gaming svijetu.

 

   Idemo na temu. Amd definitivno ostaje mid range misleć kako će time povečat prodaju. Iako imaju jače proizvode u tom rangu danas se koprcaju tako da im to ne drži vodu. Kaže njihov glavni kako im nije do natjecanja tko će biti kralj na vrhu več do razine prodaje. On to kaže jer se zapravo više ne mogu tu ni natjecat koliko je nevidija utekla. Vijest:

 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

AMD će nadam se staviti ključ u bravu :D Prelazim na buduću konzolu 

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

koja ima amd u sebi :D

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

amdu treba kartica ranga 4080s, cijene 550-600 eur, onda će se kožnati počet češati. do tada nema mrdanja na pozitivu ni za nas kupce ni za amd sa udjelom. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2024 10:51 (sfc_PsychQ).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
sfc_PsychQ kaže...

amdu treba kartica ranga 4080s, cijene 550-600 eur, onda će se kožnati počet češati. do tada nema mrdanja na pozitivu ni za nas kupce ni za amd sa udjelom. 

 tocno to....  x kartica od nvidie, iste performanse, duplo niza cijena..... sve do tada, amd je marginalac, bez obzira koliko nvidia derala kupce....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Za 600 eura kupim komplet novu buduću konzolu, sa grafičkom, procerom, memorijom, SSD-om, napajanjem, kućištem, matičnom pločom, gamepadom te samo 5 eura skupljim game passom na mjesečnoj bazi.

Tak da nek sviraju _urcu jedni i drugi, kupim i 6-7 godina mir, pa prodam za 200 eura i nadoplatim za novu.

 

Ostane PC za stare igre i piskaranje po forumu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Babi treba pimpek da ne mora trpit đeda....slažem se sa konstatacijom za konzolu, mada za ugodan gaming je dovoljno kakvih 700e za sve sa 2k periferijom, rabljeno no nađe se lijepih konfiguracija.

Ove prepirke i naklapanja i želje i pozdravi su čista izdrkavanja naših prohtjeva i nebuloza....očito da nam nije tako loše kada imamo vremena i volje za te iste pizdarije...a i novaca jer da ne nebi istih ni bilo....nadam se nekom hard resetu pa će skilovi i perkovi dobiveni u mladosti doći do izražaja, samo na žalost opet tu dominira ova dron generacija jer lukovi i strijele i pračke/pljuce više nisu u modi.....kako god da okreneš vrijeme ide....najebali smo

 

 

Što se tiče AMDa i Nv....u ovom tjednu 3 kartice u oglasu.....2 AMD-a otišla u maltene 1 danu, RTXca stoji bez upita 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2024 12:10 (Wiz3m4n).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

a sta ces, amd je vjerovatno bio jeftiniji

 

mislim da do ovih skupljih grafi iznad 700e, amd je bolja opcija, euro/fps

 

ja bi isto volio da konzola bude kao pc. da mogu koristiti kao browser, s misem i tastaturom. i da mogu igrat igre kao strategije i fpsove s misem. dok to u potpunosti ne omoguce, nece mi zamjeniti gaming PC

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2024 13:37 (Gemmy).
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Za 600 eura kupim komplet novu buduću konzolu, sa grafičkom, procerom, memorijom, SSD-om, napajanjem, kućištem, matičnom pločom, gamepadom te samo 5 eura skupljim game passom na mjesečnoj bazi.

Tak da nek sviraju _urcu jedni i drugi, kupim i 6-7 godina mir, pa prodam za 200 eura i nadoplatim za novu.

 

Ostane PC za stare igre i piskaranje po forumu.

 PS5 pro da bude 30% jaci od PS5, sto je pretjerana pretpostavka, bi znacilo da ces nove igre vrtiti na 40 fps-a sa dropovima u usporedbi sa 30 fps-a sa dropovima na trenutnom PS5. I to sve skupa uz kardinalno losu implementaciju FSR-a i FG-a na konzolama.

Tebi koji ganjas 100+ fps-a je konzola potpuna suprotnost od onoga sto trenutno koristis kao argumente.

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Ja sam sa RX 6800 miran još barem tri godine. Ne kupujem PS5 pro nego buduću generaciju konzola, i to gotovo sigurno xbox koji ima game pass a po nekim glasinama biti će PC hibrid i izlazi 2026.
Taman propustim prve serije radi dječjih bolesti i uzmem 2027.

Edit. Taman za GTA VI 😂 dok će ovi sa RTX 5090 od 2000 eura čekati na igru par godina iza konzolaša.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2024 14:41 (forumaš).
4 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Dobro u vrijeme koje ti planiras uzeti konzolu ce 360hz paneli vec postati standard.

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
GTA 6 bu dobar i na 120 hza a pcmaster race ju može gledati na jubito 😂
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

gta 6 na 120hz-a bude spadao u onaj dio na radiju koji se zove želje i pozdravi. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice