R9 290/X club

poruka: 1.726
|
čitano: 244.290
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club

R 290 tri-x OC, Za voltažu nikada nisam proučavao kako to funkcionira, tako da nisam niš dirao

12 godina
offline
R9 290/X club

Vidim da se na dugo i siroko pise o doticnoj 290/x,pa eto da i ja prijavim perjanicu AMD serije...prodana refe. 290x sapphirka i u dolasku Power Colorova 290 PCS+...Lp.{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club
thaar kaže...
Frozen Hell kaže...
mozda sada budes bolje srece...

mada kakva je situacija sa R9 serijom, bilo da je 280x, 290 ili 290x... nebi se bas nadao...

nevezano za temu, sjedim ja juce, pijem kafu i gledam na grafike dok rudare, i nesto mi cudno, pridjem blize kada ono po grafickoj i polici ulje ?!?! rekoh koji je ovo djavo, ugasim ih, izvadim sa ploce... i imas sta da vidim, iz ventova lagano curi ulji, da ne vjerujes kakav drlog od graficki...

u pitanju su asus modeli...

isti problem ima kolega sa MSI gaming modelom...

daj nemoj mi to govorit baš čekam asusicu r9 290 dc2 iz computer universa -.-

 

i koje su to priče sa dizanjem voltaže tj da se bi je trebalo dignuti? može li se samo dignut količina struje koju dobija u overdriveu?

 

 

meni druze ni iz dzepa ni u dzep, ali Asusu i MSI gaming seriji curi ulje iz coolera tokom rada, i citaj na netu, to je masovna pojava

 

ruku na srce, meni kartice ne rade u "normalnim uslovima", sa njima rudarim i zbog temparatura cooleri su konstantno na 80% i vise...

 

neko spomenu asus kao sinonim za kvalitet, jeste, bio je, u zadnje vrijeme toliko je drloga od asusa da je ne vjerovati, od losih r9-280x i r9-290 kartica, do njihovih ROG ploca...

 

ovo sa karticama pravdam potraznjom ogromnom, pa se ocigledno ne provode adekvatne kontrole pri proizvodnji,,,

 

sa druge strane imam i dve r9-280x Vapor X, rade kao svicarski sat...

I see noob people
12 godina
offline
R9 290/X club

^^hebote,pa i vapor x je ovdje isto često spominjan kao "problematičan"...

 

Ubijte me, al ja vam kažem da je kod kupovine grafe izgleda postao najbitniji faktor sreće....

 

zvijer kaže...

Vidim da se na dugo i siroko pise o doticnoj 290/x,pa eto da i ja prijavim perjanicu AMD serije...prodana refe. 290x sapphirka i u dolasku Power Colorova 290 PCS+...Lp.{#}

Gdje si uzeo ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.3.2014 11:07 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club
Frozen Hell kaže...
thaar kaže...
Frozen Hell kaže...
mozda sada budes bolje srece...

mada kakva je situacija sa R9 serijom, bilo da je 280x, 290 ili 290x... nebi se bas nadao...

nevezano za temu, sjedim ja juce, pijem kafu i gledam na grafike dok rudare, i nesto mi cudno, pridjem blize kada ono po grafickoj i polici ulje ?!?! rekoh koji je ovo djavo, ugasim ih, izvadim sa ploce... i imas sta da vidim, iz ventova lagano curi ulji, da ne vjerujes kakav drlog od graficki...

u pitanju su asus modeli...

isti problem ima kolega sa MSI gaming modelom...

daj nemoj mi to govorit baš čekam asusicu r9 290 dc2 iz computer universa -.-

 

i koje su to priče sa dizanjem voltaže tj da se bi je trebalo dignuti? može li se samo dignut količina struje koju dobija u overdriveu?

 

 

meni druze ni iz dzepa ni u dzep, ali Asusu i MSI gaming seriji curi ulje iz coolera tokom rada, i citaj na netu, to je masovna pojava

 

ruku na srce, meni kartice ne rade u "normalnim uslovima", sa njima rudarim i zbog temparatura cooleri su konstantno na 80% i vise...

 

neko spomenu asus kao sinonim za kvalitet, jeste, bio je, u zadnje vrijeme toliko je drloga od asusa da je ne vjerovati, od losih r9-280x i r9-290 kartica, do njihovih ROG ploca...

 

ovo sa karticama pravdam potraznjom ogromnom, pa se ocigledno ne provode adekvatne kontrole pri proizvodnji,,,

 

sa druge strane imam i dve r9-280x Vapor X, rade kao svicarski sat...

Evo uspija san u Computer universa zaminit asusicu za tri-x, mrzim i ja asus sta god sam ima od njih je izgorilo unutar 6 miseci. na zadnjoj asus grafi mi je izgorija vram za malo vise od po godine (8800gtx)

14 godina
offline
Re: R9 290/X club
thaar kaže...

Evo uspija san u Computer universa zaminit asusicu za tri-x, mrzim i ja asus sta god sam ima od njih je izgorilo unutar 6 miseci. na zadnjoj asus grafi mi je izgorija vram za malo vise od po godine (8800gtx)

nadam se da si narucio kada je bilo jos na lageru ili dobavljivo. ja cekam jos od 23.2 kada sam narucio i platio i jos dan danas nista . nema je niti na lageru niti dobavljive kod dobavljaca..pitanje do kada ce to trajati.. ali pise tri -x  trenutno nema niti je nabavljiva kod dobavljaca . klik.

ja sam takoder pokusao zamjeniti  za neki  drugi model koji im je na lageru ali rekli su mi da ne mogu.jedino sta mogu napraviti je refund pa da ponovo narucim sto zelim.. ali vrijedi jos pricekati.nadam se.. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.3.2014 16:12 (zagy15061984).
11 godina
offline
R9 290/X club

Ja sam jucer podigao u trgovini svoju Sapphire r9 290 tri-x oc i mogu samo rec da sam apsolutno prezadovoljan u ovoih par sati koristenja!!!!!!!

Grafa mi u loadu ide na 68-69c max sto je ludnica,ali mi je nevjerovatno da je u tim uvjetima doslovno necujna!!!!!! Ok zimski je period pa su ambijentalne temperatura odlicne ali svejedno veseli :)

Za sad gazi MSI 290 gaming oc radnim temperaturama ali bome i tisinom u radu.....drago mi je da sam MSI dobio neispravnu :) :) :)

Moj PC  
2 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...

Ja sam jucer podigao u trgovini svoju Sapphire r9 290 tri-x oc i mogu samo rec da sam apsolutno prezadovoljan u ovoih par sati koristenja!!!!!!!

Grafa mi u loadu ide na 68-69c max sto je ludnica,ali mi je nevjerovatno da je u tim uvjetima doslovno necujna!!!!!! Ok zimski je period pa su ambijentalne temperatura odlicne ali svejedno veseli :)

Za sad gazi MSI 290 gaming oc radnim temperaturama ali bome i tisinom u radu.....drago mi je da sam MSI dobio neispravnu :) :) :)

jesi probo klokati?? dokle je stabilna..moja ide stabilno bez artifakta  do 1240/1600 pri dizanom naponu za 100mv i snagom +40%.. ref shafirka

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.3.2014 17:23 (zagy15061984).
12 godina
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...

Ja sam jucer podigao u trgovini svoju Sapphire r9 290 tri-x oc i mogu samo rec da sam apsolutno prezadovoljan u ovoih par sati koristenja!!!!!!!

Grafa mi u loadu ide na 68-69c max sto je ludnica,ali mi je nevjerovatno da je u tim uvjetima doslovno necujna!!!!!! Ok zimski je period pa su ambijentalne temperatura odlicne ali svejedno veseli :)

Za sad gazi MSI 290 gaming oc radnim temperaturama ali bome i tisinom u radu.....drago mi je da sam MSI dobio neispravnu :) :) :)

{#}

11 godina
offline
R9 290/X club

Evo sad sam malo digao u afterburneru,probao na 1080mhz i na 1100mhz i memorija na mislim 1350mhz i sve radilo full normalno.

Odvrtio sam Heaven na 1080mhz sa vramom 1350mhz i radi full normalno sa tim da mi je sa tim overclockom temperatura ipak presla 69c i otisla do 74c.

Koja grafa......sta vise rec,ako ce me sluzit kak treba ovo je jackpot jer se ona doslovno necuje niti sa tim overclockom u Heaven benchu.......

Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: R9 290/X club
DarthMarkus kaže...

Gdje si uzeo ?

Iz nase nama drage(mozda ne svima)Njemacke..tocnije computer universa {#}

11 godina
offline
R9 290/X club

Uistinu sam bio iznenadjen koliko je ova grafa nenormalno tiha cak i u benchevima sad sam nasao i zasto.....

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph7601/60576.png

 

Spektakl od kartice i bit cu dobar do kraja godine jer su mi bogovi oduzeli onu MSI Gaming i dali mi ovu :) :)

Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: R9 290/X club
DarthMarkus kaže...
MEGATAMA kaže...

Naravno da smijes,rusila je sistem ali kompletno,isprobana na 3 razlicita kompa.Crni ekran itd :(

To ti je i meni sa safirkom tri x bio problem - jednostavno su voltaže p*****e po defaultu...Samo sam manualno podesio VDDC i problem mi je nestao...

 

Nemoj misliti da ćeš sa tri x bit izuzet tog problema, pošto ti je ref pcb a kuler ti je custom ...

 

Ajd preko PM te kontaktiram za 5 min...

Darth htio sam ti vec napisat ali na poslu svaki dan ludnica.....dosta sam vec peglao Sapphirku i niti jedan crni ekran ili rusenje ili bilo sto,probao sam i overclock jezgre i vrama i opet se savrseno normalno ponasala,podosta bencheva i opet sve normala tako da imas osnovu za reklamaciju jer ti nemoras nastelavat voltaze da bi ona radila kako treba.

12 godina
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...
DarthMarkus kaže...
MEGATAMA kaže...

Naravno da smijes,rusila je sistem ali kompletno,isprobana na 3 razlicita kompa.Crni ekran itd :(

To ti je i meni sa safirkom tri x bio problem - jednostavno su voltaže p*****e po defaultu...Samo sam manualno podesio VDDC i problem mi je nestao...

 

Nemoj misliti da ćeš sa tri x bit izuzet tog problema, pošto ti je ref pcb a kuler ti je custom ...

 

Ajd preko PM te kontaktiram za 5 min...

Darth htio sam ti vec napisat ali na poslu svaki dan ludnica.....dosta sam vec peglao Sapphirku i niti jedan crni ekran ili rusenje ili bilo sto,probao sam i overclock jezgre i vrama i opet se savrseno normalno ponasala,podosta bencheva i opet sve normala tako da imas osnovu za reklamaciju jer ti nemoras nastelavat voltaze da bi ona radila kako treba.

ma budem prika - samo čekam ko đubre da 290X trix  malo padne cijena, pa nju uzmem pod račun umjesto trenutne 290 tke...hehehe

 

Tkđ teško je 1-2 tj izdržat bez grafe{#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.3.2014 5:04 (DarthMarkus).
14 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

evo konačno sam dobio r9 290 tri-x :D

 

samo kada igram crysis gpu core mi nije stalno na 1000mhz, na 1000 je kada su malo intezivnije scene, a kada sam recimo sam u maloj prostoriji zna bit 950 i opčenito varira između 990 i 1000.na desktopu je core na 350mhz

 

fps mi je na crysisu oko 45 u prosjeku (zna past na 30 zna bit 60), sve na very high i 4x msaa. je li to uredu? koristim 14.2 drivere.

 

da li je ovo uredu?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: R9 290/X club

Koji CPU imaš ??

14 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club
itomic009 kaže...

Koji CPU imaš ??

fx 8320 i rezolucija mi je 1680:1050

13 godina
online
Re: R9 290/X club

 Pa za FPS u Crysisu bi dobro došlo i clockanje procesora ako već nije clockan jel ta igra u pojednim djelovima traži puno CPU snage.

14 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

ma fps je ok s obzirom da je msaa na max mene core clock brine. na lol-u mi recimo ne prelazi 700mhz u afterburneru. je li moguće da grafa ne radi na višoj frekv. nego šta joj treba?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: R9 290/X club
thaar kaže...

ma fps je ok s obzirom da je msaa na max mene core clock brine. na lol-u mi recimo ne prelazi 700mhz u afterburneru. je li moguće da grafa ne radi na višoj frekv. nego šta joj treba?

probaj na višoj rezoluciji, jer 1680x1050 je premalo za tu grafu, i CPU je veći faktor nego na višoj rezoluciji

10 godina
offline
Re: R9 290/X club
thaar kaže...

ma fps je ok s obzirom da je msaa na max mene core clock brine. na lol-u mi recimo ne prelazi 700mhz u afterburneru. je li moguće da grafa ne radi na višoj frekv. nego šta joj treba?

Podigni malo power limit i nece ti obarat frekvenciju.

Inace to je sasvim normalno na R kartici.

nicky.sl
14 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

a diga sam ga za 20 % i opet isto, mozda je do rezolucije

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

U Crysis 3 bi ti trebalo bit stalno 1000mhz bez tog downclockanja,dali se to desava unutar levela dok igras i koja ti je temperatura grafe u tom trenu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...

U Crysis 3 bi ti trebalo bit stalno 1000mhz bez tog downclockanja,dali se to desava unutar levela dok igras i koja ti je temperatura grafe u tom trenu?

a mozda da popuni svoj pc svima bi nam bilo lakse, jer ovdje rulja vrti gtx770 i 290 s dual corovima,napajanjima iz ww2 itd a da ni neznas, a problema stotine...i power limit vise nije pravocrtan nego "kruzni" i koji daje vise nacina namjestavanja doticnog...

nek se poigra s grafom u cijelom spektru gornjeg desnog kuta...jer mu grafa ocigledno u nekom djelu throtla a nazalost doticni je tako napravljen da jedva ceka!LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 21:20 (Stjepanj).
14 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club
Stjepanj kaže...
MEGATAMA kaže...

U Crysis 3 bi ti trebalo bit stalno 1000mhz bez tog downclockanja,dali se to desava unutar levela dok igras i koja ti je temperatura grafe u tom trenu?

a mozda da popuni svoj pc svima bi nam bilo lakse, jer ovdje rulja vrti gtx770 i 290 s dual corovima,napajanjima iz ww2 itd a da ni neznas, a problema stotine...i power limit vise nije pravocrtan nego "kruzni" i koji daje vise nacina namjestavanja doticnog...

nek se poigra s grafom u cijelom spektru gornjeg desnog kuta...jer mu grafa ocigledno u nekom djelu throtla a nazalost doticni je tako napravljen da jedva ceka!LP

evo sam popunio moj pc :D

 

ugl desava se nesto izluđujuće kada u catalyst centru podesim memory clock tj kada ga samo malo maknem core clock se stabilizira. ako resetiram komp iako sam save-a postavke opet ga moran maknit barem za 5 gore/dole da se unormali.

 

u gpu z dok nisam u igri memory clock mi skaće između 150 i koliko ga namistim isto tako u loading screenovima, kada sam ingame fixan je na 1300/1350 ovisi koji mu clock stavim. također ako nakon sta bilo šta dr prominim (power usage, core clock) moram maknut i memory clock za 5 gore dole da se sustav stabilizira

 

 

EDIT: evo sam odvrtija Unigine Heaven bench i u njemu je sve uredno 1000mhz, kad se mjenja scena zna past na 999mhz ili 980mhz i samo u jednom momentu u nekom hodniku u tamnici je palo na 770mhz na 2 sek, s obzirom da u desktopu radi na 300mhz a u league of legend ne ide preko 800mhz zaključujem da grafička ne vuče više nego šta joj je potrebno

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 23:36 (thaar).
11 godina
offline
R9 290/X club

Upravo to,grafa vuce koliko joj treba.Ali i koliko je engine igre optimiziran,recimo igra ti kasljuca a gpu usage ti je na 60% i to nema veze da ti je grafa botleneckana procom.....recimo zadnji NFS......tupava igra lockana na 30fps a meni grafa max 45% gpu usage...i tak,imas dosta takvih primjera.

GRID 2 je savrsen primjer odlicnog engina koji vrhunski iskoristava hardver koji imamo.

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
R9 290/X club

evo sad sam ugradio powercolor r9 290x pcs+ i neznam zasto mi slika nije preko cijelog ekrana? namjestio sam rezoluciju 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club
logi510 kaže...

evo sad sam ugradio powercolor r9 290x pcs+ i neznam zasto mi slika nije preko cijelog ekrana? namjestio sam rezoluciju 

ako si reinst. windowse mozda moras skinuti drivere od monitora

11 godina
offline
Re: R9 290/X club
logi510 kaže...

evo sad sam ugradio powercolor r9 290x pcs+ i neznam zasto mi slika nije preko cijelog ekrana? namjestio sam rezoluciju 

Odi u Catalyst centar il kak se vec zove i imas medju tim tabovima digital panel ili nesto slicno pise i opcija resize screen ili slicno i tu je po defoltu mislim underscan 10 posto il tak nest pa si to postelaj......vjerujem da ces tako rijesit problem.

11 godina
offline
R9 290/X club

ma da..nakon malo detaljnijeg trazenja po raznim forumima uspio sam 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice