Podivljale cijene GPU-a

poruka: 288
|
čitano: 102.778
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

Kaj se tiče majning ludila, eto "Desktop posebne gejming grafe šuti i trpi" okvirno tu negdje do 2022 godine.

 

https://videocardz.com/newz/chinese-gpu-miners-are-now-bulk-buying-geforce-rtx-30-laptops-to-mine-ethereum

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
rambox kaže...

Kaj se tiče majning ludila, eto "Desktop posebne gejming grafe šuti i trpi" okvirno tu negdje do 2022 godine.

 

https://videocardz.com/newz/chinese-gpu-miners-are-now-bulk-buying-geforce-rtx-30-laptops-to-mine-ethereum

 

 

 Eto nestasice laptopa uskoro

A koji bi tek sou bil da sloze majning s konzolama ps5 i xbsx

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 13:43 (zvonac).
15 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

Otišla joj cijena u dva dana 200€ kupi i prodaj za 2soma ojra ahahahaha

Ova druga isto fina cijena ahahahaha kolika je glad za novcima ajmee.Jebem im sve da im jebem sramota ih nazvat rudarima vrijeđat rudare i takav opasan posao.Nevidiji i amdu želim da nestanu sa lica zemlje, više nevidiji radi toga jer im daje direktno sve šta proizvedu. Toliko daleko ide glad za lakom zaradom da se prebacuju gdje je jeftinija struja, djubrad lijena neradnička.

Samo tu 14 farmi vuku struje poput grada Rijeka.Koje sranje umjesto da se smanjuje potrošnja energije... 

 

https://videocardz.com/newz/gpu-mining-farms-are-causing-power-outages-in-iran

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 16:39 (dery).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Jucer sam procitao da su poceli i laptope koristiti za rudarenje... Ovo je sve postalo jadno.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
boxer kaže...
Jucer sam procitao da su poceli i laptope koristiti za rudarenje... Ovo je sve postalo jadno.

 Lopate 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
15 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

Nije jadno nego je isplativo, svak normalan ko ima kartice sad majna jel je povrat ulezenog jednostavno odlican.

Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

Jebb mi sve gledam na mindfactoryu ima 3070 za 850e..

Pa da ubodem i majnam za sebe da bar 300e vratim..

Onda bi mi to bio posao...

 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Podivljale cijene GPU-a

Stavio svoju XFX RX580 8gb za 3000kn da vidim sta ce biti,a platio sam ju 800 prije 9 mjeseci i nekoliko se ljudi javilo nakon nepunih sat vremena. Uklonio sam oglas al nisam mogao vjerovat i ne vjerujem ni dalje

Electronic Dance Music ♥
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Strumf123 kaže...

Stavio svoju XFX RX580 8gb za 3000kn da vidim sta ce biti,a platio sam ju 800 prije 9 mjeseci i nekoliko se ljudi javilo nakon nepunih sat vremena. Uklonio sam oglas al nisam mogao vjerovat i ne vjerujem ni dalje

 Ajde digni na 5000kn da vidimo koliko je adio mozak

kradem mine iz minskog polja
5 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

sta mislite kada ce se cijene vratiti na staro? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
aloevera13 kaže...

sta mislite kada ce se cijene vratiti na staro? 

Ako ćemo suditi po crypto-boomu od prije 3 godine, nikad.

 

A nije da smo imali neke bajne cijene do prije 3 mjeseca...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Umra sam "opusti papke grafička"
9 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

Stavio sam svoju gtx 970 na njuškalo za 800 kn i javilo mi se već dvoje ljudi. Ako ju netko kupi će misliti da su dobro prošli 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
pqweasdyxc kaže...

Stavio sam svoju gtx 970 na njuškalo za 800 kn i javilo mi se već dvoje ljudi. Ako ju netko kupi će misliti da su dobro prošli 

 Pa s obzirom na situaciju i dobro će proći. Mogli su i skuplje takvu grafiku kupit danas, a nije to ni tako baš očajna grafika.

 

Mogao bi ja probat svoju GTX 580 Lightning prodat. Koliko bi mogao dobit, možda 500, 600?   

Live long and prosper.
7 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Promster kaže...
aloevera13 kaže...

sta mislite kada ce se cijene vratiti na staro? 

Ako ćemo suditi po crypto-boomu od prije 3 godine, nikad.

 

A nije da smo imali neke bajne cijene do prije 3 mjeseca...

 

Proizvođačima još paše da su cijene visoke 

Cijene će malo spustiti i eto ti novo normalno za grafičke. Nestala su vremena gdje si mogao odličnu mid range kupiti za 2000 kuna. Ako želis mid range karticu da možeš sve vrtiti na odličnim postavkama 3000 kn+.

Zanimljiva rasprava na Redditu danas; Nvidia bi kao limitirala efikasnot rudarenja na pojedinim grafičkim karticama da rudarima postanu beskorisne: https://www.reddit.com/r/Amd/comments/lmpfaq/rtx_3060_will_be_mining_limited_to_50_will_amd_do/ 

I want to believe
13 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Brki1994 kaže...

Zanimljiva rasprava na Redditu danas; Nvidia bi kao limitirala efikasnot rudarenja na pojedinim grafičkim karticama da rudarima postanu beskorisne: https://www.reddit.com/r/Amd/comments/lmpfaq/rtx_3060_will_be_mining_limited_to_50_will_amd_do/ 

 

Stavit će gore custom BIOS i kopat će se do mile volje.

4 godine
offline
Podivljale cijene GPU-a

iPon ima akciju na RTX2060 za 5000 kuna.

 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
pqweasdyxc kaže...

Stavio sam svoju gtx 970 na njuškalo za 800 kn i javilo mi se već dvoje ljudi. Ako ju netko kupi će misliti da su dobro prošli 

 UPDATE: Prodao sam svoju u rekordnom vremenu. Ukupno mi se javilo 6 ljudi u 10 h koliko je bila aktivna na njuškalu. 

 

9 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Već vidim da će mi laptop koji sam kupio za privremeno postati i trajno rješenje.

A novi desktop će čekati neke druge prilike, možda 2022. kad dođe Navi u APU Ryzen.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

postat cemo console plebovi kako stvari stoje

 

radije se naviknut na gamepad, nego kupovat grafu od 1k eura svakih par g da bi igrao na max detaljima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

Ništa, PS5 i XIM ili slično da se FPS može igrat normalno, sa tipkovnicom i mišem, a kad ovo moje crkne, ide Renoir unutra i bok. PC gaming će bit stvar elite kako sada stvari stoje. Vidjet ćemo kroz 5 godina kako će gaming developeri reagirat. I ovako prvo većina dolazi na konzole zbog pirata. Ljudi zaboravljaju da što je skuplje, manje će ljudi kupit nešto za zabavu. Nije to samo RH, to je tako u cijelom svijetu. Rudarenje se isplati, ovakva prilika se ne propušta. Rudari se na laptopima, kamoli neće na desktop grafičkim karticama. U međuvremenu PS5 oko 4000 kuna kad ga se može nać...

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 10:29 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

Prodati rx 580,  8 gb za 3000,00 kn (kupio prije godinu i po  rabljenu za 900,00 kn), te kupiti nintendo switch i 100 eura ostane u đepu.  Jednostavno neprocjenjivo

Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Podivljale cijene GPU-a

Kad u nas budu 3060 po normalnoj cijeni? Kolika je njoj uopće normalna cijena? 2500-3000 kuna?

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Podivljale cijene GPU-a

MSRP joj je 329$, to je u kunama cca. 3300, ali ne očekuj tu cijenu nikad, i kad stane pomama teško da bude ispod 4000.

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Ha čuj, nikad ne reci nikad. Kad pukne balon, na tržištu će se naći hrpa jeftinih polovnih grafa + majneri neće kupovati nove grafe čim vide koju, smanjit će se potražnja, grafe će duže stajat na policama i cijene jednostavno moraju dolje.
7 godina
online
Re: Podivljale cijene GPU-a

Ili će sad gameri (poučeni negativnim iskustvom i traumama) masovno kupovati grafe (i par za rezervu), pa onda opet dođe na isto 

 

Kruha i igala...
Podivljale cijene GPU-a

Postoji li neki način na koji se mogu predbilježiti za novu grafičku?

Nemam živaca refreshati 150 stranica svakih 5 minuta.

Pitao sam neke od IT trgovina da li me mogu staviti na neku listu ili štogod, no svi mi kažu da mi samo mogu prodati grafu po trenutnoj cijenu (150% veća nego inače).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a

EVGA eu, al debelo kasnis. Ja sam se jucer ni tri minute nakon kaj je pusteno u prodaju prijavio i nisam bas siguran da cu dobit karticu.

11 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

Kako namjerno sprziti graficku?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
GSP kaže...

Kako namjerno sprziti graficku?

 Zagrijati lonac s 1l suncokretovog ulja i staviti da se peče 2-3 minute da bude medium rare. Šalu na stranu, mislim da nije više to tako jednostavno. Prije si mogao modati vbios i nabiti voltažu na jezgru. Zašto to želiš napraviti?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice