NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.792.920
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Prika nemoj nam samo suhe linkove bacat, daj napisi koju recenicu svog misljenja.

 

Moze i ON-topic ako treba.

 

 

Survivor - eye of the tiger
11 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Participation in the survey is optional.

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nema veze. Nvidia još od 9xx serije dominira. AMD je buha koja nekad ugrize s nekim popluproizvodom i to je to.

 

Možda da se nisu razbahatili cijenama bili bi konkurentni. Ovako apsolutno ne vidim zašto bi netko pored 3xxx uzeo ekvivalent s manje fićursa. Jedino sadomazohist (ko Nicky) ili fanboy, 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Do sad je jedini razlog kupnje amd-a bio nepostojanje nevidjinih grafi na tržištu. Sad se mogu jebat ako išta prodaju jer su stigle 3060ti koje su jeftinije od 6700xt. Rtx3070 su cijenom iste kao rx6800.

Izlaskom rx6600xt nevidija će odgovorit poplavom 3060 i lhr3060ti tako da amd čao bao što si prodo prodo si.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 21:34 (dery).
2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Do sad je jedini razlog kupnje amd-a bio nepostojanje nevidjinih grafi na tržištu. Sad se mogu jebat ako išta prodaju jer su stigle 3060ti koje su jeftinije od 6700xt. Rtx3070 su cijenom iste kao rx6800.

Izlaskom rx6600xt nevidija će odgovorit poplavom 3060 i lhr3060ti tako da amd čao bao što si prodo prodo si.

 Ne brine me AMD radeon divizija, kupovat ćemo Nvidiju kao i dosada. Nvidia godinama dominira, može se reći da ni nemaju konkurenciju, no nisu aljkavi kao Intel, rade svoj posao, donose nove featurese itd. Najbitnije je da AMD radi svoj posao u CPU dijelu i gazi pohlepni Intel koji da nema konkurenciju još bi i dan danas nudili quad core kao high end opciju. Jensen Huang je svemirski brod naspram onih mamlaza iz Intela.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

Nema veze. Nvidia još od 9xx serije dominira. AMD je buha koja nekad ugrize s nekim popluproizvodom i to je to.

 

Možda da se nisu razbahatili cijenama bili bi konkurentni. Ovako apsolutno ne vidim zašto bi netko pored 3xxx uzeo ekvivalent s manje fićursa. Jedino sadomazohist (ko Nicky) ili fanboy, 

 

 

 

 Buha koja vas tu nekolicinu razhebe, da bi se najrađe pojeli (koj ja zato što čitam ovo i ovaj forum, za moje zdravlje najbolje sve razj... i amen).

 

 I kad ste tako pametni: "što bi ja sad trebao poklonit svoju grafu i dat 2000 za rang svoje i uzet rtx?", a zbog čega, pa i ja ima sliku u boji s ovom grafičkom.

 

Igre su tak i tak smeće postalo (nema razloga nove drivere instalirat, a kamoli za best of the best rtx), a tipa AEO to mi je sasvim ok s mojom grafom (mislim u boji je i kužim što je što).

 

 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nekako ne baš. Buha je i dalje buha. Jedino što razjebe vlasnike svrbežom, odnosno drajverima. Od cijele nove ergele, jedino mi se 6700xt čini dobar buy i vrlo rado bi nju uzeo no npr. 3060/ti. Što se tiče riže, meni sad radi ko urica. Ali jebi ga, trebalo mi je cca 6mj da poštelam tajminge, jer čim nađem sweetspot, BUM, nova rev. Biosa.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Nekako ne baš. Buha je i dalje buha. Jedino što razjebe vlasnike svrbežom, odnosno drajverima. Od cijele nove ergele, jedino mi se 6700xt čini dobar buy i vrlo rado bi nju uzeo no npr. 3060/ti. Što se tiče riže, meni sad radi ko urica. Ali jebi ga, trebalo mi je cca 6mj da poštelam tajminge, jer čim nađem sweetspot, BUM, nova rev. Biosa.

Tko te tjera na update biosa?

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Osvrtnik kaže...
DarthMarkus kaže...
Nekako ne baš. Buha je i dalje buha. Jedino što razjebe vlasnike svrbežom, odnosno drajverima. Od cijele nove ergele, jedino mi se 6700xt čini dobar buy i vrlo rado bi nju uzeo no npr. 3060/ti. Što se tiče riže, meni sad radi ko urica. Ali jebi ga, trebalo mi je cca 6mj da poštelam tajminge, jer čim nađem sweetspot, BUM, nova rev. Biosa.

Tko te tjera na update biosa?

 Dragi RIOT-e,

 

 S jednom revizijom dobiješ stabilniji PBO (na b550 Tomahawk imaš 3 )

 

S drugom dobiješ podršku za Resizable BAR


S trećom dobiješ memorijsku podršku itd.

 

U svakoj reviziji riješe jedan problem, no nekako otvore drugi.

 

Da sad kupujem proc i ploču uzeo bih ipak ovo

 

 

 

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Osvrtnik kaže...
DarthMarkus kaže...
Nekako ne baš. Buha je i dalje buha. Jedino što razjebe vlasnike svrbežom, odnosno drajverima. Od cijele nove ergele, jedino mi se 6700xt čini dobar buy i vrlo rado bi nju uzeo no npr. 3060/ti. Što se tiče riže, meni sad radi ko urica. Ali jebi ga, trebalo mi je cca 6mj da poštelam tajminge, jer čim nađem sweetspot, BUM, nova rev. Biosa.

Tko te tjera na update biosa?

 Dragi RIOT-e,

 

 S jednom revizijom dobiješ stabilniji PBO (na b550 Tomahawk imaš 3 )

 

S drugom dobiješ podršku za Resizable BAR


S trećom dobiješ memorijsku podršku itd.

 

U svakoj reviziji riješe jedan problem, no nekako otvore drugi.

 

Da sad kupujem proc i ploču uzeo bih ipak ovo

 

 

 

 

 

 

 Jedino kad sam imao problema s crosshair viii hero su beta biosi koje ASUS u to vrijeme nije označavao s beta, sada označavaju i s finalnim verzijama nemam nikakvih problema, a redovno radim update, čak i testiram stabilnost kako bi bio 100% siguran. Ne bih uzeo ništa Intelovo sada, 5900x to melje bez problema u bilo kojem workloadu. A sumnjam da ću prelaziti i na Alder Lake jer su mi draže Zen 4 all big cores od Intelovih mix big/little koje ne dolaze u obzir na stolnom računalu, na mobilnim uređajima mogu uzet.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 18:58 (Osvrtnik).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Osvrtnik kaže...

 Jedino kad sam imao problema s crosshair viii hero su beta biosi koje ASUS u to vrijeme nije označavao s beta, sada označavaju i s finalnim verzijama nemam nikakvih problema, a redovno radim update, čak i testiram stabilnost kako bi bio 100% siguran. Ne bih uzeo ništa Intelovo sada, 5900x to melje bez problema u bilo kojem workloadu. A sumnjam da ću prelaziti i na Alder Lake jer su mi draže Zen 4 all big cores od Intelovih mix big/little koje ne dolaze u obzir na stolnom računalu, na mobilnim uređajima mogu uzet.

 računaš asusa pod reprezentativni primjer, a opće je poznato da je asusova prednost redovito upravo bios

jedan od razloga zašto uzimam asusove ploče je i najmanja mogućnost sranja

 

pa tako imam b450m tuf pro sa 2400g i niti jedan problem, a bogme i za 11400 sam isto uzeo asusicu b560m tuf

2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Osvrtnik kaže...

 Jedino kad sam imao problema s crosshair viii hero su beta biosi koje ASUS u to vrijeme nije označavao s beta, sada označavaju i s finalnim verzijama nemam nikakvih problema, a redovno radim update, čak i testiram stabilnost kako bi bio 100% siguran. Ne bih uzeo ništa Intelovo sada, 5900x to melje bez problema u bilo kojem workloadu. A sumnjam da ću prelaziti i na Alder Lake jer su mi draže Zen 4 all big cores od Intelovih mix big/little koje ne dolaze u obzir na stolnom računalu, na mobilnim uređajima mogu uzet.

 računaš asusa pod reprezentativni primjer, a opće je poznato da je asusova prednost redovito upravo bios

jedan od razloga zašto uzimam asusove ploče je i najmanja mogućnost sranja

 

pa tako imam b450m tuf pro sa 2400g i niti jedan problem, a bogme i za 11400 sam isto uzeo asusicu b560m tuf

 Tko mu brani da uzima ASUSA? Imaju matične u svakom cijenovnom rangu. 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Osvrtnik kaže...

 Tko mu brani da uzima ASUSA? Imaju matične u svakom cijenovnom rangu. 

 nitko mu ne brani, ali kad uzimaš asusa za primjer stabilnog biosa, onda se u najmanju ruku praviš blesav

2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Osvrtnik kaže...

 Tko mu brani da uzima ASUSA? Imaju matične u svakom cijenovnom rangu. 

 nitko mu ne brani, ali kad uzimaš asusa za primjer stabilnog biosa, onda se u najmanju ruku praviš blesav

On je taj koji je uzeo MSI kao reprezentativni primjer, ja sam mu odgovorio da imam ASUSA i nemam tih problema, tako da ne moram prelaziti na Intela jer mi ASUS omogućava stabilne biose na AMD platformi pa je i taj jedini minus AMD-a riješen kod mene. Dakle imam superiorniju platformu za svaki workload bez tih mana stabilnošću biosa jer sam pazio koju matičnu uzimam i ne moram razmišljati o Intelu, to je moja krivica.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 20:45 (Osvrtnik).
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Imam i ja jebeni asus smece z590 strix e gaming pa sam ga prodao zbog sranja sa biosom i ostalim driverima:
1. Net se gasi pod opterecenjem
2. Sata se sam iskljuci
3. Crash crash
4. Losa voltaza
Tako da sam presao na gigabyte aorus master i resio se "sitnih" problema...

 

Ili sam samo ja lose srece pa izvukao los primerak MBO-a

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 7:59 (psihoroba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...
Osvrtnik kaže...

https://videocardz.com/newz/next-gen-flagship-gpus-nvidia-ad102-and-amd-navi31-might-both-draw-more-than-400w-of-power Pored trenda velikog rasta cijena imamo i veliki rast potrošnje, jednostavno pomaci u proizvodnom procesu nisu tako veliki kao prije da bi se moglo obuzdati potrošnju pa je rezultat to što najavljuju. Pitanje je kako će obuzdati potrošnju kod MCM dizajna jer će im taj dizajn omogučiti da nabacaju hrpu jezgri i svega, a ne budu li marili za potrošnju imat ćemo punokrvne grijalice za hladne i depresivne dane.

 Boli nas k koliko će te grafe od 3000€ trošit.

 

AntonioHR kaže...

Steam korisnici više koriste NVIDIA 30xx negoli AMD RX 6000 seriju i samim time je NVIDIA dalje popularnija od AMD kod steam korisnika

NVIDIA GeForce RTX 3090 Ampere Alone Has Higher GPU Share Than AMD’s Entire Radeon RX 6000 RDNA 2 GPU Lineup

 

Hint:Nemojte odgovarati Riotu bezveze. Trošite svoje značajno vrijeme a bespotrebno trolamo forum.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Makar je pun net aorus master ploca s problemima kao i tvoja asus i ja ju isto imam samo b550 master i nista od navedenog na webu nema kod mene stabilna i radi ko.vurica.nadam se da ce i ostat tako

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa jebote kad ce ovo vise stat, u Linksa koristena RTX 3070 Ventus 3X kosta 9500 kn..bez kutije sa garom od 30 mjeseci..znaci 10500 da je glanjc nova!
Ka koristili su je za neka testiranja..lol
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
volegradele kaže...
Pa jebote kad ce ovo vise stat, u Linksa koristena RTX 3070 Ventus 3X kosta 9500 kn..bez kutije sa garom od 30 mjeseci..znaci 10500 da je glanjc nova!
Ka koristili su je za neka testiranja..lol

 A ja novu 3070 phoenix x maznuo isto u Linksu 11.11. za 5100 kn. Još tam neodlučan stojim na blagajni dal da uzemem ili ne lol. Bile su na lageru dva-tri dana, od onda se više nisu pojavile za tu cijenu.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
A ja 10% sporiju 3060Ti na istome mjestu platio 3900kn.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Moras cesce ponavljat, pocet cemo zaboravljat.

 

P.s. vi early adopteri cete nakon isteka gare dobit iste kune koje ste ulozili ako prodate.

A imali ste grafu na besplatno koristenje na kraju.

Survivor - eye of the tiger
8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bit će ovo kao i prije par godina, iste performanse će se "rastezati" par generacija. Jedino je nvidija zajebla sa vramom, jači model ima manje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
win10pro kaže...

Bit će ovo kao i prije par godina, iste performanse će se "rastezati" par generacija. Jedino je nvidija zajebla sa vramom, jači model ima manje.

Ma ne trebaju nam performanse (osim ako se ne igra na 8K telki) trebaju nam ideje i inovativnosti u igricama. UE5 je dovoljan za SVE, a ideje šuplje kao limena kanta.

Prije je svaki FPS počinjao sa hladnim oružjem, pa pištoljčićem, pa sačmom, pa bacačem raketa i imali smo ih.. od Dooma, Quakea, Unreala, Half-Life... a sada da se igra trebaju tri ruke da je makar jedna od ruku za 12 prstiju.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Volegradele imas u adm po 7500 3070 i 8900 je 3080

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mariolla79 kaže...

Volegradele imas u adm po 7500 3070 i 8900 je 3080

 9900 je 3080 u ADM-u, nebi izvana naručivao da je 8900

robimarko@gmail.com
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo ga, moć Property tehnologija, RTX, DLSS i UE5:

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Moguce da sam bio corav pa vidio 8900...my bad

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ljudi, dal se isplati sad kupovat 3080 ili bolje pričekt još neko vrijeme? Da li će se išta mjenjat u slijedeća 2-3 mjeseca npr. do Božića? Znam da su najave da će nestašica čipova potrajat i do kraja 2022. pa i duže po nekima ali činjenica je da su cijene dosta pale od tamo travnja, svibnja iako su to i dalje nebulozne cijene, sulude. JA sam jedan od onih koji se dobro zahebao pa sam prodao svoju 2080 Super netom prije izlaska nove serije tamo negdje prije točno godinu dana. I odlučio sam malo pričekat, nisam bio zadovoljan tadašnjim početnim cijenama 3080 :-)))  Sad iz ove perspektive to zvuči urnebesno :-))  I tak sam već godinu dana bez grafe, ok nije bilo ni bogzna kaj za igrat, nije da se često igram, nemam vremena tolko. Ali sad me malo počinje svrbit jer sve pršti od najava Battlefielda 2042, novi WWII COD:Vanguard pa Far Cry 6 svi dolaze u slijedećih mjesec i pol-dva, malo kasnije i novi Batman i svašta nešto a ja bez grafe pa me malo hvata kriza. Ovaj pad cijena tijekom srpnja i kolovoza da li je to bio samo kratkoročni ljetni trend pa sad na jesen ponovo slijedi povećanje potražnje i dizanje cijena? Kaj se neke perspektive tiče, čitam nekaj da će Ethereum uskoro imat proof of stake, do Božića navodno i da će to bit veliki udar na rudare i njihovu potražnju grafa, u tom smjeru idu i ostali pa u nekoj bližoj ili srednjoročnoj perspektivi jel bi to značilo da je bolje pričekat još sa kupovinom? KAd sam se već zahebao nebi se htio zahebat dvaput pa sad platit nebuloznu cifru za nekaj kaj će npr. do Božića ili početkom slijedeće godine bit npr. 20% jeftinije. Kad sam već čekao skoro godinu dana, mogu pričekat još par mjeseci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nitko nema kristalnu kuglu da ti moze dati konkretan odgovor. Cijene su bile krenule prema dolje kad su kriptovalute jako pale sredinom ljeta, ali evo, sad su se oporavile i vjerojatno idu na jos vise, sto znaci da ce cijene grafi ici jos gore, pogotovo za non-LHR verzije. LHR verzije ce se MOZDA moci nabaviti po normalnijim cijenama. Imas i opciju "kampiranja" za founders edition dropove po MSRP cijenama. Ak mislis cekat da cijene padnu na MSRP ili blizu tome opcenito na trzistu, to se vjerojatno nece dogodit nikada :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
t00mob kaže...

(1) Ljudi, dal se isplati sad kupovat 3080 ili bolje pričekt još neko vrijeme?
(2) Da li će se išta mjenjat u slijedeća 2-3 mjeseca npr. do Božića? * * *

(1) Isplati. I to kupi 3080Ti ili ako imaš novaca nadolazeću 3090 Super.

(2) Neće ništa, sve nada se polažu u Q1 2022 i to u Intela, tako da do Božića osim 3090 svaki dužan imati će PS5 po MSRP cijeni. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice