NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.785.480
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Naisao sam na vise tutoriala oko undervolta gpu-a, neki daju jedan neki drugi nacin pa jel moze samo netko tko zna rec razliku i koji da koristim?

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Svaka kartica će biti stabilna na drugačijim postavkama tako da ćeš najbolje rezultate imati tako da razumiješ što se radi u tutorialima i onda to primjeniš dok ne dobiješ adekvatne postavke za svoju grafičku

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
berzerker kaže...

Svaka kartica će biti stabilna na drugačijim postavkama tako da ćeš najbolje rezultate imati tako da razumiješ što se radi u tutorialima i onda to primjeniš dok ne dobiješ adekvatne postavke za svoju grafičku

 Razumim to i testira sam u oba slučaja stress test rade stabilno ali ovaj početni dio krivulje mi nije jasan

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivorko kaže...
berzerker kaže...

Svaka kartica će biti stabilna na drugačijim postavkama tako da ćeš najbolje rezultate imati tako da razumiješ što se radi u tutorialima i onda to primjeniš dok ne dobiješ adekvatne postavke za svoju grafičku

 Razumim to i testira sam u oba slučaja stress test rade stabilno ali ovaj početni dio krivulje mi nije jasan

 

Šta ti nije jasno?

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Razlika je sto jedan "spusta" default curve tak da spusti jednu vrijednost pa ga izravna, a drugi prije spusti cijeli curve pa digne samo jednu vrijednost da izravna curve. Krajnji rezultat isti

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Razlika je sto jedan "spusta" default curve tak da spusti jednu vrijednost pa ga izravna, a drugi prije spusti cijeli curve pa digne samo jednu vrijednost da izravna curve. Krajnji rezultat isti

 Zahvaljujem

5 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gainward Phoenix 3060Ti Cyberpunk performanse - 40fps do 50fps setanja kroz Night City

 

3440x1440 rezolucija, Ultra preset  sve upaljeno, RTX ON, DLSS Balanced, sa 5800X CPU

 

da nemam ukljucen FPS brojac, iskreno ne bi nikad rekao da je igra na tako slabom FPS, fluidno je skroz

 

ali, ima ali :), G-sync ili iskljucena bilo kakva sinhronizacija, flickering i sttuter te tearing tu i tamo, lag free

 

kada ukljucim Fast sync, ciji je benifit iskljucivo kada imate FPS veci od osvjezavanja panela koliko je meni poznato, moj je 75Hz panel, igra radi odlicno i sa takvim niskim FPS-om, fluidno, nema sttutera, tearinga, laga i slicnih pizdarija

 

sto se kartice tice, vise se grije od Gainward Phoenix 3070 i Palit Game Rock 3080, cca 3-5 stupnja, i samim time je i cujno glasnija 

 

s obzirom na cijenu i peformanse, rekao bih da je 3060Ti nekako najoptimalnija kupnja za 1440p igranje

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
3 0 hvala 3
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitohondri kaže...

Gainward Phoenix 3060Ti Cyberpunk performanse - 40fps do 50fps setanja kroz Night City

 

3440x1440 rezolucija, Ultra preset  sve upaljeno, RTX ON, DLSS Balanced, sa 5800X CPU

 

da nemam ukljucen FPS brojac, iskreno ne bi nikad rekao da je igra na tako slabom FPS, fluidno je skroz

 

ali, ima ali :), G-sync ili iskljucena bilo kakva sinhronizacija, flickering i sttuter te tearing tu i tamo, lag free

 

kada ukljucim Fast sync, ciji je benifit iskljucivo kada imate FPS veci od osvjezavanja panela koliko je meni poznato, moj je 75Hz panel, igra radi odlicno i sa takvim niskim FPS-om, fluidno, nema sttutera, tearinga, laga i slicnih pizdarija

 

sto se kartice tice, vise se grije od Gainward Phoenix 3070 i Palit Game Rock 3080, cca 3-5 stupnja, i samim time je i cujno glasnija 

 

s obzirom na cijenu i peformanse, rekao bih da je 3060Ti nekako najoptimalnija kupnja za 1440p igranje

 

 

 Kolika je bila cijena tog modela Phoenix 3060ti?

5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3080-ti-launching-in-february-rtx-3060-in-january-2021/   Evo dio članka: Igor: RTX 3060 will come in 6GB and 12GB flavors.

According to Igor, the RTX 3080 Ti will be landing in February of 2021 while the RTX 3060 is going to be landing early in January 2021. This makes sense because the RTX 3060 is slated to be the budget king for NVIDIA's lineup and should be the one that users will want to buy in large volumes. That said, we are unsure of the state of NVIDIA's supply lines because as of a few weeks ago, there was no visibility as to when the company will be able to catch up to demand.

Even more, interestingly, Igor mentions that the RTX 3060 will come in a 6GB and 12GB flavor. If this is true then it would seriously depreciate the value of a 10GB RTX 3080. I complained about the 10GB buffer at the very start - as it is definitely not enough for a 2020 lineup of games that are based on asset streaming. Who knows, NVIDIA might decide to give the RTX 3080 the 20GB treatment as well once they have enough spare GDDR6 memory in stock.

 

Kao što sam više puta rekao, 10 gb vrama će vrlo brzo biti premalo jer su ovi novi featuresi znatno podigli zahtjeve i Nvidia i AMD će morati isto tako raditi značajnije skokove u performansama. RT, RTX I/O i directstorage itd postaju polako standard, sve to će puno znojiti kartice. 

 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

BDR iz nVidie daje svoju "ispriku". Smeće od čovjeka. 

Šteta što nemaju mu*a za marsh u PM odgovor. Tko puši uopće ovakve stvari? Shvaćam da mu je žao što su ga uhvatili u ucjenjivanju, da. Drugi put će bit "mekši". 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

BDR iz nVidie daje svoju "ispriku". Smeće od čovjeka. 

Šteta što nemaju mu*a za marsh u PM odgovor. Tko puši uopće ovakve stvari? Shvaćam da mu je žao što su ga uhvatili u ucjenjivanju, da. Drugi put će bit "mekši". 

 daj mi samo linkic da gledam komentare 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3080-ti-launching-in-february-rtx-3060-in-january-2021/   Evo dio članka: Igor: RTX 3060 will come in 6GB and 12GB flavors.

According to Igor, the RTX 3080 Ti will be landing in February of 2021 while the RTX 3060 is going to be landing early in January 2021. This makes sense because the RTX 3060 is slated to be the budget king for NVIDIA's lineup and should be the one that users will want to buy in large volumes. That said, we are unsure of the state of NVIDIA's supply lines because as of a few weeks ago, there was no visibility as to when the company will be able to catch up to demand.

Even more, interestingly, Igor mentions that the RTX 3060 will come in a 6GB and 12GB flavor. If this is true then it would seriously depreciate the value of a 10GB RTX 3080. I complained about the 10GB buffer at the very start - as it is definitely not enough for a 2020 lineup of games that are based on asset streaming. Who knows, NVIDIA might decide to give the RTX 3080 the 20GB treatment as well once they have enough spare GDDR6 memory in stock.

 

Kao što sam više puta rekao, 10 gb vrama će vrlo brzo biti premalo jer su ovi novi featuresi znatno podigli zahtjeve i Nvidia i AMD će morati isto tako raditi značajnije skokove u performansama. RT, RTX I/O i directstorage itd postaju polako standard, sve to će puno znojiti kartice. 

 daj vise prestani lupetat s tim nedostatkom rama. kada ce 10gb biti premalo, vec cu promjenit dva puta graficku karticu

5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivorko kaže...
Mitohondri kaže...

Gainward Phoenix 3060Ti Cyberpunk performanse - 40fps do 50fps setanja kroz Night City

 

3440x1440 rezolucija, Ultra preset  sve upaljeno, RTX ON, DLSS Balanced, sa 5800X CPU

 

da nemam ukljucen FPS brojac, iskreno ne bi nikad rekao da je igra na tako slabom FPS, fluidno je skroz

 

ali, ima ali :), G-sync ili iskljucena bilo kakva sinhronizacija, flickering i sttuter te tearing tu i tamo, lag free

 

kada ukljucim Fast sync, ciji je benifit iskljucivo kada imate FPS veci od osvjezavanja panela koliko je meni poznato, moj je 75Hz panel, igra radi odlicno i sa takvim niskim FPS-om, fluidno, nema sttutera, tearinga, laga i slicnih pizdarija

 

sto se kartice tice, vise se grije od Gainward Phoenix 3070 i Palit Game Rock 3080, cca 3-5 stupnja, i samim time je i cujno glasnija 

 

s obzirom na cijenu i peformanse, rekao bih da je 3060Ti nekako najoptimalnija kupnja za 1440p igranje

 

 

 Kolika je bila cijena tog modela Phoenix 3060ti?

 cijene su bile oko 4000kn

www.youtube.com/TerabitTV
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitohondri kaže...

Gainward Phoenix 3060Ti Cyberpunk performanse - 40fps do 50fps setanja kroz Night City

 

Slazem se da je "setanje" kroz grad u 40-50fps manje vise ok, al pokusavat igrat fps (sta ta igra djelomicno i je) na tom framerate-u je katastrofa...

5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ansha kaže...
Mitohondri kaže...

Gainward Phoenix 3060Ti Cyberpunk performanse - 40fps do 50fps setanja kroz Night City

 

Slazem se da je "setanje" kroz grad u 40-50fps manje vise ok, al pokusavat igrat fps (sta ta igra djelomicno i je) na tom framerate-u je katastrofa...

ovo sam naveo kao mjesto gdje mi je grafa najvise opterecena, cisto da vidim koliko 3060Ti moze odraditi posao u ovako lose optimiziranom naslovu

 

nema potrebe igrati na ultra postavkama i ukljucenim svim zivim sto igra nudi, bar na 3060Ti

 

voznja, borba katanom i puskom je takoder ok, nema mouse delaya, ADS je stabilan i precizan, iako je losa izvedba unutar same igre, niski fps ne utjece previse

 

steta sto mi je igra dosadna i nije me uvukla u svijet i pricu tako da je ne budem ni igrao previse, bas se onak moram naterat da igram 

 

bude posluzila kad nemam nista pametnije za radit

 

jedino mi nije jasno zasto se vise grije nego 3070, imaju obje identicno hladenje

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 20:59 (Mitohondri).
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Velik dan za AMD....Vulkan raytrace.

 

Na istim postavkama kao lik u videu ja imam 95-100fps a svi detalji na max mi se vrti 80-90fps...iznenadjujuce,prije je bio veci udarac na performanse kad bi se sve maxalo.

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jel se tko ulovi na ovu gigabayticu, pitanje je stoljeća.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Jel se tko ulovi na ovu gigabayticu, pitanje je stoljeća.

svatko tko zeli Gigabyte 

 

pravi pokazaljet koliko hrvatski distributeri uzimaju marzu, bas ti je dobra ova usporedba, Gigabyte uvoznici - Microline, Asbis, a Palit/Gainward Links cini mi se kupuje direktno i onda dobijes kupues na hrvatskom trzistu

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Jel se tko ulovi na ovu gigabayticu, pitanje je stoljeća.

 Ako su prodali obični Radeon 6800 za 6500 kn onda će sigurno netko kupiti i to.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Jel se tko ulovi na ovu gigabayticu, pitanje je stoljeća.

 Mene vise brine ovaj srednji proizvod nego ovaj sa desne i lijeve 

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kako je sve preskupo, zašto ne izdaju recimo 2660 Super, sa dovoljno tensor jezgri da vrti DLSS kako spada, a za RT me baš briga. Tu karticu cekam. Došli smo do vremena kad xx60ti varijanta kosta oko 5k.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

Kako je sve preskupo, zašto ne izdaju recimo 2660 Super, sa dovoljno tensor jezgri da vrti DLSS kako spada, a za RT me baš briga. Tu karticu cekam. Došli smo do vremena kad xx60ti varijanta kosta oko 5k.

 Ma došli smo do toga da neka iti malo normalna kartica košta kao ostatak cijelog kompjutera. Uključujući i periferiju.

Live long and prosper.
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Jel tisa od palitove dual oc zna li ko? 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 15:21 (mislioc).
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...

 Imam palitovu rtx 3060 ti dual oc pa sam se mislio za 100 kn vise ocu li dobit tisu grafičku 

12 godina
offline
 
3 0 hvala 1
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivorko kaže...

 Imam palitovu rtx 3060 ti dual oc pa sam se mislio za 100 kn vise ocu li dobit tisu grafičku 

 pa ona sa tri venta je sigurno tiša grafa, ove palitove i gainwardove dual vent su baš dno ponude

koliko sam gledao testove, ta palitova sa tri venta nije tiha kao msi gaming ili asus na silent modu, no vjerujem da je dosta tiša od dual kartica

ili ako nije puno tiša po defoltu, svakako ima više potencijala za utišat ventove, a da nejdeš previsoko u temperature

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 19:25 (picajzla0707).
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Ivorko kaže...

 Imam palitovu rtx 3060 ti dual oc pa sam se mislio za 100 kn vise ocu li dobit tisu grafičku 

 pa ona sa tri venta je sigurno tiša grafa, ove palitove i gainwardove dual vent su baš dno ponude

koliko sam gledao testove, ta palitova sa tri venta nije tiha kao msi gaming ili asus na silent modu, no vjerujem da je dosta tiša od dual kartica

ili ako nije puno tiša po defoltu, svakako ima više potencijala za utišat ventove, a da nejdeš previsoko u temperature

 Svakako planiram je undervoltat a gaming pro crpi 30tak w vise od dual sta isto treba hladit i nekako dva veca venta vs 3 manja pa sam se odlučio ne mijenjat svoju ipak nego je zadržat dual oc

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...

ne znam kolika je korist od tog trećeg venta jer kartica ima jako kratak pcb. vidim da joj ventovi idu do 1900 rpma a na toliko idu i na mojoj gainwardici uz istu temperturu, a po nekoj logici tri venta su i glasnija nego dva. 

brijem da taj dodatni svira _urcu :D

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice