NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.799.916
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

eto, znači nema više dobrih dečkiju ako ih je ikada i bilo. Kad to shvatite svi skupa biti će vam puno lakše :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da li je netko od vas s novim rtx grafama primjetio stutter/lag kod scrollanja yt-om i opčenito na nekim stranicama na chrome-u, odnosno chromium bazi jer sere i edge dok mozilla radi glatko. Ne uspjevam detektirat di je problem. Na rx580 je sve bilo buttery smooth. Hw akceleracija po def uključena u browseru. Monitor je 1080p 60 ako je bitno

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

meni edge radi savršeno, ali ja sam puknuo nove windowse nakon instalacije nove grafe jer me zezalo više toga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...
hummer0 kaže...
dery kaže...

Ljudi navikli da dobiju u guz prešlo u naviku nema reakcije .Nevidija sapuna i obrije, amd isto. Bezumno se kupuju grafe koje vrijede dvostruko manje od prodajne cijene. Adio mozak, krdo naprijed.

 dery

LOL po tvojim izjavama se vidi da nemaš love. 

 Opa eto ga prvi se istakao u krdu.  Od 6:50 min ovaj video pa procjeni kako će se držat te precjenjene grafe u budućim AAA igrama. Meni bi smetalo da dam toliko love i treba kompromise radit da bi uživao u ful modu koje može pružit igra. 

 

Dosadni ste s tim moraliziranjem.

 

Općenito spamate teme, ljudima nabijate grižnju oko kupnje, a sami više visite na forumu nego što igrate.

 

Jbte jedan lupeta o vramu, onaj nepismeni o potrošnji/uloženo/dobiveno, aimbot profić u Fortniteu i dalje svršava sa 1600 i sad ti govoriš o nekom future proofingu iako su NOVE grafe "TU" od oba tabora.

 

Još spominješ krdo menatlitet, a blečite jedno te isto od izlaska Amperea.

 

forumaš kaže...
dery kaže...

Ljudi navikli da dobiju u guz prešlo u naviku nema reakcije .Nevidija sapuna i obrije, amd isto. Bezumno se kupuju grafe koje vrijede dvostruko manje od prodajne cijene. Adio mozak, krdo naprijed.

 Zato jer nas je AMD izdao kao dobrica i postao isti kao nvidia. Dignuli cijene jedni i drugi pa sad imaš opciju kupiti ili ne kupiti, a dani idu, godine idu i život prođe. Gdje si bio, što si radio. Čeksao Godota. 

Ja kupio, na pare zaboravio, a koristim ju i uživam svaki dan. Zaslužio sam 😄

 Bravo ! To je najbitnije. Što će Stevo ili Dery reći nije bitno. Bitno je da ti uživaš. HW/gaming entuzijazam nikad nije bio isplativ hobi. Osim za neke .

 

Btw, Nvidiu uvjek možeš prodat uz minimalan gubitak. Kako stvari stoje, još i zaradit.

 

 

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 13:03 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ti šta braniš dubretarske kretene iz nevidije nemaš pravo glasa.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 10:26 (dery).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Ti šta braniš dubretarske kretene iz nevidije nemaš pravo glasa.

 Nešto kao ti AMD.

 

 

sigh

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Zar nisi pročitao da sam to i za njih rekao.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Zar nisi pročitao da sam to i za njih rekao.

Aha

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hummer0 kaže...

 dery

Nije problem u kešu nego u tome da konstantno pljuješ po ljudima koji su kupili kartice ljudi troše svoje novce na što hoće. 

Moj komentar se nije odnosio na Nvidia napad na stevi-a.

 Pljuvat ću napadat kad vidim da se ljudi grabe oko nečeg kao čopor lavova na gazelu ili bagra na toaletni papir u koroni, ili se gaze i ubijaju na blek fraj . Meni se to gadi i ne želim sudjelovat u tom ludilu koliko god imao love. 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 10:41 (dery).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...
hummer0 kaže...

 dery

Nije problem u kešu nego u tome da konstantno pljuješ po ljudima koji su kupili kartice ljudi troše svoje novce na što hoće. 

Moj komentar se nije odnosio na Nvidia napad na stevi-a.

 Pljuvat ću napadat kad vidim da se ljudi grabe oko nečeg kao čopor lavova na gazelu ili bagra na toaletni papir u koroni, ili se gaze i ubijaju na blek fraj . Meni se to gadi i ne želim sudjelovat u tom ludilu koliko god imao love. 

 

 Dobro, nećeš sudjelovat (osim ako nije AMD ), pusti nas "ovce" da sudjelujemo.

 

Odjaviš se s foruma odeš živit u šumu. Pustiš druge da troše svoj novac koji su zaradili kako žele.

 

Kmečanje je znak nemoći.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

 Zato jer nas je AMD izdao...

 

 

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kad imaš u igri Ambient Oclusion+ Screen space reflections što će ti na to RT? 

Iskreno nakrcali su cyberpunk svim mogućim shaderima... vjerojatno žele poslati poruku nvidiji i amd-u.

Teksture izgledaju kao 8K na characteru. Nema razlike između low i ultra na teksturama...

Da u pravoj sam temi. Jer mislim da Ray Tracing je jedno veliko marketinško govno. O tome je govorio i Carmack u već 2005-toj.

Simulacija svake zrake sunca je jednostavno u real time-u nemoguća... Nvidia je forsira, GPU ti počne raditi ko stari usisivač a ti se diviš jer vidiš svoj odraz u lokvi na cesti i sjene, jer se svjetlost odbija pod miljon kuteva i simulira "stvarnost" u fckin igri.

 

Podsjeća me na failure od intela sa larabee iz 2008-9 te.

 

Jedino dobro što sam vidio i što bi Nvidia mogla implementirati je game cache od amd-a...

 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

kad se odluče iskeširati bit će im lakše, maknu jedan problem/teret sa grbače i i onda samo guštanje. borg je to, svaki otpor je uzaludan :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nemoć je kad se ne odupireš nećemu šta nije u redu. Čim ti podržavaš u ovom slućaju nevidiju nebitno može bit i amd, nije čudno od tebe.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 13:40 (dery).
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Platio je i ryzena 5800X malo bogatstvo, ne vidim da mu ljudi kenjaju zbog tofa, jako zanimljivo. to je opravdano, jer je prodao amd dobrica ćosić.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

Kad imaš u igri Ambient Oclusion+ Screen space reflections što će ti na to RT? 

Iskreno nakrcali su cyberpunk svim mogućim shaderima... vjerojatno žele poslati poruku nvidiji i amd-u.

Teksture izgledaju kao 8K na characteru. Nema razlike između low i ultra na teksturama...

Da u pravoj sam temi. Jer mislim da Ray Tracing je jedno veliko marketinško govno. O tome je govorio i Carmack u već 2005-toj.

Simulacija svake zrake sunca je jednostavno u real time-u nemoguća... Nvidia je forsira, GPU ti počne raditi ko stari usisivač a ti se diviš jer vidiš svoj odraz u lokvi na cesti i sjene, jer se svjetlost odbija pod miljon kuteva i simulira "stvarnost" u fckin igri.

 

Podsjeća me na failure od intela sa larabee iz 2008-9 te.

 

Jedino dobro što sam vidio i što bi Nvidia mogla implementirati je game cache od amd-a...

 

 A čuj, marketinško govno koje jede resurse.

 

U Metrou je jako primjetan i razlika je nebo i zemlja.

 

Da ima budućnost - ima. Ne bi ga ni AMD pokrenuo da je samo marketing.

 

Velika je razlika u dinamici RT-a i AO+SCR . Jedno je realna simulacija drugo je efekt.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 14:00 (DarthMarkus).
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

u cyberpunku RT osvjetljenja su debelo primjetna, kad sunce obasja neku mračniju prostoriju, u odnosu na kalsiku. Ali ne isplati se. Ne geldam u to kad se igram a pad performansi je pre velik da bi to opravdao.

DLSS je prava stvar.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Nemoć je kad se ne odupireš nećemu šta nije u redu. Čim ti podržavaš u ovom slućaju nevidiju nebitno može bit i amd, nije čudno od tebe.

 Što je danas u redu od kupnje HW-a ?

 

Oled od 10 keka ?

 

27" 1440p monitor od 3,2 keka ?

 

6 jezgreni proc od 3 keka ?

 

Nedostupni 6800 za 6,5 keka ?

 

Mehanička tipkovnica i miš za soma i pol ?

 

5700xt za 3,5 koju pojede 1080ti  ?

 

JEBENA SECRET LABS STOLICA ZA PAR HILJADARKI ?

 

Što bi svi trebali biti na 1600AF i RX580 da bi prošli moralni sud ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 13:50 (DarthMarkus).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

Kad imaš u igri Ambient Oclusion+ Screen space reflections što će ti na to RT? 

Iskreno nakrcali su cyberpunk svim mogućim shaderima... vjerojatno žele poslati poruku nvidiji i amd-u.

Teksture izgledaju kao 8K na characteru. Nema razlike između low i ultra na teksturama...

Da u pravoj sam temi. Jer mislim da Ray Tracing je jedno veliko marketinško govno. O tome je govorio i Carmack u već 2005-toj.

Simulacija svake zrake sunca je jednostavno u real time-u nemoguća... Nvidia je forsira, GPU ti počne raditi ko stari usisivač a ti se diviš jer vidiš svoj odraz u lokvi na cesti i sjene, jer se svjetlost odbija pod miljon kuteva i simulira "stvarnost" u fckin igri.

 

Podsjeća me na failure od intela sa larabee iz 2008-9 te.

 

Jedino dobro što sam vidio i što bi Nvidia mogla implementirati je game cache od amd-a...

 

 Več sam sto put napisal, tko je željan Ray Tracing-a eto nek pogleda ovu scenu i to je to.

 

 

Dok barem 50% igrica ne podržava žuto, tu se nema kaj raspravljat ili testirat.

 

Ljudi se glože oko žutoga, a činjenica da Mikrošuft leteče smeče ne koristi više od četri CPU jezgre to je kao nebitno.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/pc-igre/microsoft-flight-simulator-2020/271224.aspx?page=2&jumpto=6182725&sort=asc&view=flat

 

Žuto nije govno(za sad je samo marketinški krš), nego eto RT hardver je i dalje preslab.Za dvije ili tri godine, to če več bit sasvim druga priča ali o tome sad nema smisla raspravljat.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 14:05 (rambox).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

 

Oled od 10 keka ?

 

27" 1440p monitor od 3,2 keka ?

 

6 jezgreni proc od 3 keka ?

 

Nedostupni 6800 za 6,5 keka ?

 

Mehanička tipkovnica i miš za soma i pol ?

 

5700xt za 3,5 koju pojede 1080ti  ?

 

JEBENA SECRET LABS STOLICA ZA PAR HILJADARKI ?

 

Što bi svi trebali biti na 1600AF i RX580 da bi prošli moralni sud ?

 Sve je u redu za kupovinu osim gpu-a koji sam po sebi nema nikakvu svrhu.  Ostalo sve je funkcionalno samo za sebe. Gpu je samo rezervni dio koji ne smije koštat par puta više više nego ostatak stroja.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kupiš PS 5 za 3200 kn i miran si pet godina. nije sve skupo i uvijek ima alternativa.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...
DarthMarkus kaže...

 

Oled od 10 keka ?

 

27" 1440p monitor od 3,2 keka ?

 

6 jezgreni proc od 3 keka ?

 

Nedostupni 6800 za 6,5 keka ?

 

Mehanička tipkovnica i miš za soma i pol ?

 

5700xt za 3,5 koju pojede 1080ti  ?

 

JEBENA SECRET LABS STOLICA ZA PAR HILJADARKI ?

 

Što bi svi trebali biti na 1600AF i RX580 da bi prošli moralni sud ?

 Sve je u redu za kupovinu osim gpu-a koji sam po sebi nema nikakvu svrhu.  Ostalo sve je funkcionalno samo za sebe. Gpu je samo rezervni dio koji ne smije koštat par puta više više nego ostatak stroja.

 To je tvoje mišljenje.

 

Svatko kupuje ono što voli.

 

Ponuda - potražnja. 

 

Zato i je cijena takva.

 

Nisu više ne čvarci jeftni. Jedu ih gospoje po Zagrebu više nego škampe.

 

Kupiš par kila leđne slanine, mini kotlušu (nemoj u kući topit ni za ludu glavu) i baci se u biznis.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
mislioc kaže...
Daj ti Smith napiši tutorial kako izvući max od grafičke da pritom manje troši, manje se grije, a boosta identično. Pomoglo bi ovima sa dva venta varijantama.

Evo u par koraka kako undervoltati GPU:

 

1. Instalirati MSI Afterburner

2. Najprije staviti clock na -280Mhz (minus je bitan) -> Apply

3. Otvoriti curve na lijevoj strani

4. Naći 975mV i dignuti točkicu na boost koji želiš postići - recimo da isprobamo 1950Mhz (krivulja će ostati na mjestu, samo će se ta točkica dignuti na 1950Mhz marker) -> Apply

5. Nakon što se napravi apply, poravnati će se ostatak krivulje s desna od točkice 975mV na dalje u ravninu (tih 1950Mhz)

6. Spremiti profil (save -> klik na broj 1)

7. U postavkama MSI Afterburnera se može postaviti da se taj profil loada po defaultu kod boota

8. Napraviti nekakav benchmark i vidjeti ako je sve ok i stabilno (ako nije, reset na stock i krenuti od početka)

9. Ako želite testirati dalje i isprobavati, reset tipka na stock i sve iz početka s drugim vrijednostima (veći/manji boost, više/manje mV)

10. Naravno, nakon svake promjene uvijek testirati isti benchmark da se vide pomaci u performansama (raytracing benchmark je zahtjevniji, tako da možda najbolje testirati s njim) - hvala na napomeni Minneyar 

 

Ja osim ovoga u softveru od grafe poštimam i fan speed krivulju na 0 rpm do 55c pa pod kutem od 45 na 1500 rpm do 78c "__/" (safe spot definitivno za 3060Ti jer neće undervoltana nikad to dostići, ne ide preko 68-69c u ni jednom scenariju). Ako kartica nema fan-stop funkciju, može se staviti 1500rpm fiksno uvijek.

 

Ovaj dio sa fan speed je bitan onima koji žele nečujne kartice.

 

Naravno, sve varira od kartice do kartice. Recimo 3080ka mi je fino radila sve do 806mV uz 1800Mhz boost a ispod toga nije mogla stabilno bez drastičnog spuštanja takta. Trenutna Giga 3060Ti ne ide ispod 920mV a da boost bude preko 1900Mhz, može niže ali i takt mora ispod što nisam htio za ovaj rang grafe - uostalom 3060ka je vrlo hladna kartica kojoj već 950-970mV spušta temp za 10c.

 Moze li samo pitanje zašto na početku ide clock u minus, jer onda sa istim naponom nize su frekvencije nego prije. Nemam nekih iskustava pa ako može ko objasnit 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...
DarthMarkus kaže...

 

Oled od 10 keka ?

 

27" 1440p monitor od 3,2 keka ?

 

6 jezgreni proc od 3 keka ?

 

Nedostupni 6800 za 6,5 keka ?

 

Mehanička tipkovnica i miš za soma i pol ?

 

5700xt za 3,5 koju pojede 1080ti  ?

 

JEBENA SECRET LABS STOLICA ZA PAR HILJADARKI ?

 

Što bi svi trebali biti na 1600AF i RX580 da bi prošli moralni sud ?

 Sve je u redu za kupovinu osim gpu-a koji sam po sebi nema nikakvu svrhu.  Ostalo sve je funkcionalno samo za sebe. Gpu je samo rezervni dio koji ne smije koštat par puta više više nego ostatak stroja.

 Sve uredu, ali imaš skuplje i jeftinije gpu kartice zašto moraš kupiti baš najaču karticu i to zadnju seriju.

Uvijek su postojale  nove igre koje su tražile novi hardware koji je bio skup. Smanji detalje i igraj na staroj grafičkoj tako je bilo prije 15 g tako je i sad.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 14:30 (hummer0).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

ma uvjek su prijasnje verzije bile best buy, a najnovije za ljude koji imaju love i to im je gust tj entuzijasti

 

da ja imam viska love kupio bi 3080 i 4k monitor, ali nisam lud davat toliko ako 1080ti i 1440p zadovoljava moje potrebe

 

radije kupit neki bang for buck od tipa 1660s do 5700x. dali 3080 vrijedi x2-3 vise love nego 5700/1080ti/2070? ako ni ne daje duplo jace rezultate?

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hummer0 kaže...

 Sve uredu, ali imaš skuplje i jeftinije gpu kartice zašto moraš kupiti baš najaču karticu i to zadnju seriju.

Uvijek su postojale  nove igre koje su tražile novi hardware koji je bio skup. Smanji detalje i igraj na staroj grafičkoj tako je bilo prije 15 g tako je i sad.

 Problem je šta nemaš jeftinije,  low end preko 2k kn.

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...
hummer0 kaže...

 Sve uredu, ali imaš skuplje i jeftinije gpu kartice zašto moraš kupiti baš najaču karticu i to zadnju seriju.

Uvijek su postojale  nove igre koje su tražile novi hardware koji je bio skup. Smanji detalje i igraj na staroj grafičkoj tako je bilo prije 15 g tako je i sad.

 Problem je šta nemaš jeftinije,  low end preko 2k kn.

 Pa čekaj malo sam si rekao da je gpu luksuz znači nije ti potrebna nova igraš na tome što imaš.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pusti ti mene, da želim mogu kupit i najaće ali ne želim iz principa jer to ne vrijedi toliko. Ja sam samo kritičar ovoga svega i nije mi drago kako ide dalje.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Baš jedna prigodna danas na Redditu

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Podržavam sve ove sto seru po nvidiji,iako priznat cu od zadnjih 10 kartica 9 mi je nvidia,zadnja amd mi je bila r9 380.da nemam gysinc monitor iz principa bi ovaj put uzeo amd, a ovako cu cekat neku 3080 kad bude na polici u trgovini za 5000kn iako si mogu prosutit i sad 5 komada ako zelim, ali treba ljudi imat stav, jer gule nas ko pilice.i jos placemo kako kartica nema dosta a mi smo spremni platit i vise nego duplo za njih do tad ce nas gulit, ok ko zeli da ga gule da bi igro na 120 fps umjesto na 60 za 3000kn neka ga gule, mene neće, kakvo vrijeme doslo platis 10000 za karticu koja vrijedi 6000 i jos si sretan strasno

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 15:12 (robyvk24).
 
9 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice