NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.793.263
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
DarthMarkus kaže...
AdR03 kaže...

Najveći gušt je doć na forum taman oko releasa novih grafičkih / procesora kad kreću trol wars :D

 

Samo tada i jesam aktivan 

 Na stranu ova dva-tri fanboy klinca i onog starog (od kog je i Bog digo ruke), ti si bio jedan objektivnijih forumaša.

 

Što ti se desilo ?

 

MEGATAMA kaže...
AdR03 kaže...

Nvidia panično kreira nove modele kako bi izvukli Ampere od tete Lise

 

Prvo je 3080 20gb otkazana pa je sada izgleda 3080 ti u igri koja će imati 12gb i nešto više jezgri

 

3080Ti

 

Uglavnom nemirno je u taboru kožnokošuljaša.

 

Early adopteri sa foruma na aparatima XD

 

inb4 za mjesec dana dolazi najava 3080ti koji izlazi krajem godine po cijeni 749$ i magičan stock koji se stvorio.

 

Nvidia je lijepo išla sa fuš/beta/škart karticom da pikira tržište i vidi što će teta Lisa skuhati. Nakon što danas 6800XT pojede 3080 a 6900XT popapa naveliko 3080. 

 

Nvidia će ljepo skuhati 3080ti koja je jača od 6900XT za ~istu cijenu~ i najaviti istu karticu prije nego AMD krene sa prodajom i karticama na policama i pokušati derailati sve ove kupce AMD-a.

 

Na kraju AMD bi mogao napraviti mali pomak cijene kako bi zadržao ciljanu skupinu pa na kraju jedini koji winaju su svi consumeri koji su sačekali rasplet a jedini koji su popušili u guzu su early adopteri koji kupuju kartice od lokalnih scalpera.

 

Hvala vam 

I u konacnici ce Navi2 hardver vrlo vjerovatno bit odlican ALI....driveri ce to sve demolirat.

AMD nije mogao zauzdat drivere na Navi1 arhitekturi a kakav ce tek kaos sad bit kad su natrpali Raytrace na shadere pa ako natovare na iste i svoju nekakvu varijantu DLSSa.........iduce 2 godine ce amd fanovi bit beta testeri do dolaska Navi3 i mogucih hardverskih implementacija navedenih tehnologija.

 

Opet moguce je da sve bude fantasticno day one ali to je toliko minimalna sansa da ju ne mogu stavit niti pod cjelih 1%

 Ne možeš ništa sigurno reći. Možda bude obrnuto. Moraš i ti malo nivelirat pristranost. Bez uvrede.

 Ja realno ocekujem najgore od njihovih drivera,da je situacija drukcija cekao bih danasnju prezentaciju Navia2 i mozda razmisljao o Big Navi grafi.

 

 Naravno kad si ubo 3080 rtx.

 

Da si se strpio, sad bi očekivao najbolje od tih drajvera.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ne pričamo o dobrim željama za mladence, nego očekivanjima koja se barem donekle zasnivaju na iskustvu :)))
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Kako bolesno izgleda Quake 2 RTX na 4k,bas je velika razlika u ovoj igri 1440p vs 4k jer nema dlss.

Path Trace igra i mogu ju igrat u 4k/60...postavio sam dinamicnu rezoluciju na 70%

Jedva cekam vidjet sto iduce radi Light Speed studios....

Da li ti je problem da testiraš Codemaster: GRID (prvi ne drugi ili koliko djelova ima)? Poprilično je stara igra. Msilim na ovaj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 11:32 (Envy).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
MEGATAMA kaže...

Kako bolesno izgleda Quake 2 RTX na 4k,bas je velika razlika u ovoj igri 1440p vs 4k jer nema dlss.

Path Trace igra i mogu ju igrat u 4k/60...postavio sam dinamicnu rezoluciju na 70%

Jedva cekam vidjet sto iduce radi Light Speed studios....

Da li ti je problem da testiraš Codemaster: GRID (prvi ne drugi ili koliko djelova ima)? Poprilično je stara igra. Msilim na ovaj.

 Nemam ga za pc....mislim da ga nemam uopce niti za konzole.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Pogledao par recenzija rtx3070,stvarno preljepa grafa.

Performanse,potrosnja,cijena sve top.

Ovo je stvarno pun pogodak u mid range segmentu.

 To je i jedina prednost, u odnosu na Navi konkurenta koji če nudit samo 2-4Gb više memorije.8GB memorije za žuto je glupost, ali eto Nevidija kuhar je izgleda zaboravil da ima konkurenciju koja više ne spava.

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nego, što ti rambox, kao zaljubljenik u biciklizam, kažeš na onaj stevin video o naramčastom paciklu? :D
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo je napokon :))) 

 

 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
14 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...
MEGATAMA kaže...

Pogledao par recenzija rtx3070,stvarno preljepa grafa.

Performanse,potrosnja,cijena sve top.

Ovo je stvarno pun pogodak u mid range segmentu.

 To je i jedina prednost, u odnosu na Navi konkurenta koji če nudit samo 2-4Gb više memorije.8GB memorije za žuto je glupost, ali eto Nevidija kuhar je izgleda zaboravil da ima konkurenciju koja više ne spava.

Zaboravljas da sam imao rtx2080 sa 8gb vrama pa znam koliko igre trose na 4K uz ultra postavke.

 

Daj mi tocne sluzbene specifikacije  tog konkurenta na kojima baziras svoju nebulozu....

Sad procitaj 3 puta sto sam napisao pa probaj zakljucit.

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

U linksu će RTX 3070 biti 6200 lmao...palit gaming pro

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 13:38 (FileFicho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
FileFicho kaže...

U linksu će RTX 3070 biti 6200 lmao...palit gaming pro

Od kud info?

 

6500kn je bila 3080 u Linksu, eto ostvarilo se moje predviđanje da 3070 ide za cijenu 3080. Bravo ja.

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
FileFicho kaže...

U linksu će RTX 3070 biti 6200 lmao...palit gaming pro

nece, imas krivi info.

 

 

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne znam, frend ciji bratic radi tamo mi je rekao da ce links dobivati 2 modela - MSI Ventus i Palit Gaming Pro i da će cijena biti oko 6200kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 13:46 (FileFicho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
FileFicho kaže...

Ne znam, frend ciji bratic radi tamo mi je rekao da ce links dobivati 2 modela - MSI Ventus i Palit Gaming Pro i da će cijena biti oko 6200kn.

pa jel ces prije vjerovati meni ili frendu  ?

 

vidjet ces sutra ili kad vec idu u prodaju

 

raspon cijena sam napisao par stranica ranije

 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
FileFicho kaže...

Ne znam, frend ciji bratic radi tamo mi je rekao da ce links dobivati 2 modela - MSI Ventus i Palit Gaming Pro i da će cijena biti oko 6200kn.

pa jel ces prije vjerovati meni ili frendu  ?

 

vidjet ces sutra ili kad vec idu u prodaju

 

raspon cijena sam napisao par stranica ranije

 

Ako se smije znat koji će modeli sve biti dostupni, hoće li doći možda tufice. 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jel ti vjeruješ meni ili svojim očima, reče mujo fati...
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Vezano za RTX 3070.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

I u konacnici ce Navi2 hardver vrlo vjerovatno bit odlican ALI....driveri ce to sve demolirat.

AMD nije mogao zauzdat drivere na Navi1 arhitekturi a kakav ce tek kaos sad bit kad su natrpali Raytrace na shadere pa ako natovare na iste i svoju nekakvu varijantu DLSSa.........iduce 2 godine ce amd fanovi bit beta testeri do dolaska Navi3 i mogucih hardverskih implementacija navedenih tehnologija.

 

Opet moguce je da sve bude fantasticno day one ali to je toliko minimalna sansa da ju ne mogu stavit niti pod cjelih 1%

I opet pucaš po AMD-u tako lako, a proizvod nije ni izašao, dok s druge strane cmizdriš kao mala curica kad mi kritiziramo Ampere na osnovu činjenica. Nije ti bilo dovoljno što su te svi živi ovdje oprali? Manje cmizdri i budi musko, nemas 10 godina (valjda). Ja vjerujem da ce situacija s driverima biti bolja u ovoj generaciji GPU-a, s CPU-om su napravili sve sto su htjeli i sigurno su se sad malo vise fokusirali na GPU segment jer im se Nvidia dobro otvorila, a Lisa Su nije tamo neki Intel menažder pa da propusti takvu priliku, AMD je digla na noge u svim segmentima, i jos ce rasti.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Uh, ako je u Protisu 5500kn onda će u Linksu biti 4200kn max.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 16:13 (Promster).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

 Uh, ako je u Protisu 5500kn onda će u Linksu biti 4200kn max.

Daj Bože, ali nekako mislim da nigdje ispod 5k neće ići...

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
MEGATAMA kaže...

Kako bolesno izgleda Quake 2 RTX na 4k,bas je velika razlika u ovoj igri 1440p vs 4k jer nema dlss.

Path Trace igra i mogu ju igrat u 4k/60...postavio sam dinamicnu rezoluciju na 70%

Jedva cekam vidjet sto iduce radi Light Speed studios....

Da li ti je problem da testiraš Codemaster: GRID (prvi ne drugi ili koliko djelova ima)? Poprilično je stara igra. Msilim na ovaj.

 PA cek next gen grafa a testirate igre stare po 10-20 godina. Ja bi htio vidjeti control sve ulktra i RT bez dlss-a... jeli to moguce pokazati isto?

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 16:23 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pozdrav kolega,

 

mozes li mi molim te kad stignes poslati svoj timespy score. 

 

Ja imam 

 

1440p

Ryzen 3700x 

32 gb 3600 rami

RTX 3080 palit ista kao i ti

 

17150 dobijem timespy score, dok svi ostali dobivaju po 18100

pa me interesira gdje je problem.

 

Hvala :D

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bloodraven kaže...

Pozdrav kolega,

 

mozes li mi molim te kad stignes poslati svoj timespy score. 

 

Ja imam 

 

1440p

Ryzen 3700x 

32 gb 3600 rami

RTX 3080 palit ista kao i ti

 

17150 dobijem timespy score, dok svi ostali dobivaju po 18100

pa me interesira gdje je problem.

 

Hvala :D

 nema problema, imas dobru grafu i libo te racku sta kaze neki sinteticki test.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
FileFicho kaže...

U linksu će RTX 3070 biti 6200 lmao...palit gaming pro

nece, imas krivi info.

 

 

 i ja sam rekao da ce biti oko 6400kn jer mi je lik iz Linksa(nabava) rekao, ne znam samo koji model nisam pitao jbg ....

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 17:10 (psihoroba).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
psihoroba kaže...
3dfx kaže...
FileFicho kaže...

U linksu će RTX 3070 biti 6200 lmao...palit gaming pro

nece, imas krivi info.

 

 

 i ja sam rekao da ce biti oko 6400kn jer mi je lik iz Linksa(nabava) rekao, ne znam samo koji model nisam pitao jbg ....

 Jbte toliko je 3080 bila YO !

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Rezervirana jedna od 20ak komada Palitica u Protisu za 5475kn. Koliko sam čitao GamingPro verzije 3080 su tihe i hladne i nadam se da će tako biti i ove. Mislio sam da ću morati dati oko 6k tako da mi je ovo win-win. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
FileFicho kaže...

Rezervirana jedna od 20ak komada Palitica u Protisu za 5475kn. Koliko sam čitao GamingPro verzije 3080 su tihe i hladne i nadam se da će tako biti i ove. Mislio sam da ću morati dati oko 6k tako da mi je ovo win-win. 

 

inače ljudi seru po tim paliticama, kako su lošje od ostalih, da nije tako možda bi i ja uletio

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sad me zanima hoće li se popraviti dobavljivost nakon 18.11. 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
FileFicho kaže...

Rezervirana jedna od 20ak komada Palitica u Protisu za 5475kn. Koliko sam čitao GamingPro verzije 3080 su tihe i hladne i nadam se da će tako biti i ove. Mislio sam da ću morati dati oko 6k tako da mi je ovo win-win. 

 

inače ljudi seru po tim paliticama, kako su lošje od ostalih, da nije tako možda bi i ja uletio

Prije je bilo tako, ali ova 3xxx su sasvim okej. Pročitaj: https://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_rtx_3080_gamingpro_review,1.html

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Po ovome kaj je onaj stariji kosooki gospodin u štiklama iz AMD-a maloprije objavio ispada da su nove Radeonke ne samo konkurentne nego i brže i od 3080 i 3090 u nekim naslovima. Ak se to pokaže i u neovisnim recenzijama očekujem da ću konačno ubrzo moći nabaviti neku jaču 3080 za MSRP.  Sad kad je situacija ovakva da imaju konkurenciju neću dat niti lipe više od MSRP-a. Kolko čekao da čekao. Svaka čast svima onima koji nisu mogli čekat par tjedana

Moj PC  
4 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice