NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.808.868
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Ili ti ne kuzis ili ja ne kuzim...otkupne cijene 600 pa na vise za rtx2080 a ovo nize su licitacije....?

 Da, jesu. Baš me zanima za koliko će se prodati. Evo nova licitacija, trenutna cijena $284.32. Ima ih još ispod 300 dolara.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja sam sa ovim novim napajanjem dobio dosta kablova....mozda i 3x8pin ali nisam siguran.

Postaje jasnije zasto je Nvidia napravila ovaj svoj novi standard...1x12pin i bok. 

Ovo sa 3x8pin postaje lagano previse.... 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Gledam si ove PSU kablove, premda sada dolazi grafa sa 3x8 pinska konektora pa cu morati raditi neke preinake u kućištu, jel ovo sve što mi treba 1x24, 1x8 za procesor, i 3x8 za grafu? Sam biraš boju i češljiće, dostava u Hr + plaćanje pay palom.

dakle neces uzeti onu 2 x 8 pinska ? imas takvih 3080tka more

Bnet: mNik987#2148
14 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
RokyFrane kaže...
AFARON kaže...
RokyFrane kaže...

Vidio sam inače dosta vremena provodim oko BIOSa, Bloatwara u Windowsu, radjenja custom windows iso-a kao windows 1709 jer se pokazao najbolji za low system latency. Inače svaka windows verzija iznad 1803+ ima synthetic QPC timer od 10mhz a svaka verzija ispod ima legacy TSC timer of 2-4mhz. Takve me stvari puno zanimaju čak i više od FPSa ali da vidio sam i drago mi je šta Nvidia misli na ljude koji se brinu samo da im igrica radi što bolje za razliku od ljudi koji žele da im samo izgleda ljepše. 

Čak i da RTX 3070 nebude kako kažu bolja od 2080ti sigurno lošija nemože biti a performase koje ću dobiti sa upgradom od GTX 1060 na RTX 3070 nadam se da će biti jezivo dobre.

 

Na toj rezoluciji i tim detaljima (1080p sve na low) ćeš vjerovatno doci do cpu bottlenecka sa rtx 3070 ma koji god cpu koristio. ali pricekaj recenzije pa ces znati najbolje..

 Dada mislim to svatko ko kupuje a da igra na takvim postavkama zna i mora očekivati, ali zato jebiga fps je što veći mogući. Samo ono jedva čekam te 3070 benchmarkove jer ovu 1060 guram već 4 godine i baš mi je muka u nekim igrama..

  btw, uvijek ti je bolje limitovati FPS na nekih 5% ispod average ako želiš da izvućeš još koji ms input laga

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
BeLLicus kaže...

Gledam si ove PSU kablove, premda sada dolazi grafa sa 3x8 pinska konektora pa cu morati raditi neke preinake u kućištu, jel ovo sve što mi treba 1x24, 1x8 za procesor, i 3x8 za grafu? Sam biraš boju i češljiće, dostava u Hr + plaćanje pay palom.

dakle neces uzeti onu 2 x 8 pinska ? imas takvih 3080tka more

 Ne, zelim MSI Gaming X Trio model i nijedan drugi ne dolazi u obzir :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 21:38 (BeLLicus).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...
toxic kaže...
BeLLicus kaže...

Gledam si ove PSU kablove, premda sada dolazi grafa sa 3x8 pinska konektora pa cu morati raditi neke preinake u kućištu, jel ovo sve što mi treba 1x24, 1x8 za procesor, i 3x8 za grafu? Sam biraš boju i češljiće, dostava u Hr + plaćanje pay palom.

dakle neces uzeti onu 2 x 8 pinska ? imas takvih 3080tka more

 Ne, zelim MSI Gaming X Trio model i nijedan drugi ne dolazi u obzir :D

 Taj je fantastican ali da bar zlo nije duze od 300mm 😑😑😑😑😑

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

Ljudi sve ove su predivne..

mene zanima tišina prije bilo cega...

 bit će sigurno glasnije od onoga na što smo dosad navikli, skoro trećinu veći tdp nego na 2080ti koje su već bile teške za ohladiti za 3080 znači poprilično veći rpm

eventualno ona čudovišta od tri ili četiri slota bi mogla biti na razini boljih 2080ti, vruće će to biti sigurno, pitanje je sad i airflowa u kućištima

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
toxic kaže...

Ljudi sve ove su predivne..

mene zanima tišina prije bilo cega...

 bit će sigurno glasnije od onoga na što smo dosad navikli, skoro trećinu veći tdp nego na 2080ti koje su već bile teške za ohladiti za 3080 znači poprilično veći rpm

eventualno ona čudovišta od tri ili četiri slota bi mogla biti na razini boljih 2080ti, vruće će to biti sigurno, pitanje je sad i airflowa u kućištima

 Ma MSI-jeva će biti tiha kao i uvijek.

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
toxic kaže...

Ljudi sve ove su predivne..

mene zanima tišina prije bilo cega...

 bit će sigurno glasnije od onoga na što smo dosad navikli, skoro trećinu veći tdp nego na 2080ti koje su već bile teške za ohladiti za 3080 znači poprilično veći rpm

eventualno ona čudovišta od tri ili četiri slota bi mogla biti na razini boljih 2080ti, vruće će to biti sigurno, pitanje je sad i airflowa u kućištima

 Malo undervoltaš, malo fan krivulju podesiš, dobiješ ugodnih 1500 rpma i to je to :D

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...
picajzla0707 kaže...
toxic kaže...

Ljudi sve ove su predivne..

mene zanima tišina prije bilo cega...

 bit će sigurno glasnije od onoga na što smo dosad navikli, skoro trećinu veći tdp nego na 2080ti koje su već bile teške za ohladiti za 3080 znači poprilično veći rpm

eventualno ona čudovišta od tri ili četiri slota bi mogla biti na razini boljih 2080ti, vruće će to biti sigurno, pitanje je sad i airflowa u kućištima

 Malo undervoltaš, malo fan krivulju podesiš, dobiješ ugodnih 1500 rpma i to je to :D

 pa to je i neki maksimum koji bi osobno trpio

jbga, kad se navikneš da ti grafa radi na 1200-1300rpm najviše, a najčešće radi na cca 1000, onda je sve više od toga no-no

doduše, ja sam picajzla za buku i meni komp je i kad gejmam gotovo potpuno nečujan

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...

jbga, kad se navikneš da ti grafa radi na 1200-1300rpm najviše, a najčešće radi na cca 1000, onda je sve više od toga no-no

doduše, ja sam picajzla za buku i meni komp je i kad gejmam gotovo potpuno nečujan

 Nickname checks out

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
A jbga, svatko ima svoja zabrijavanja, zato mi nije bi problem uzimat najtišu verziju grafe, komplet silent wings 3 ventova, be quiet hladnjak koji je totalni overkill za moj procesor i sisu prime bar duplo jaču od potrošnje cijele konfe. U idle jedino cpu hladnjak radi na 300 rpm, ostali svi ugašeni, u loadu sve osim grafe ispod 1000rpm i dobro moraš napet uši da čuješ lagani šum airflowa. Ubuduće može sve 200-300 rpm gore i to je max na što ću ići, nema šanse da mi opet išta bruji i huči iz kućišta
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

MadeInCroatia
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Oce RTX 3070 bit dovoljna za vrtit Fall Guys na 4K? Pitan za frenda
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
etino kaže...
Oce RTX 3070 bit dovoljna za vrtit Fall Guys na 4K? Pitan za frenda

 Pa zar je tolika sramota voljeti igrati tu igru? Trebala bi

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ako sam dobro vidio rtx3090 ima tek oko 17% vise cuda jezgri, tensora, RT jezgri te enormno vise Vrama od rtx3080.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ivan_iv kaže...

dakle u roku 2mj za 5000kn po trgovinama rtx3070 sa perfomansama rtx2080ti?

 bump

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ivan_iv kaže...
ivan_iv kaže...

dakle u roku 2mj za 5000kn po trgovinama rtx3070 sa perfomansama rtx2080ti?

 bump

 500eu je 3750kn ali porez u Hr je veci a mozda su i marze trgovaca vise ali di bi bas trebali nagurat na cak 5000kn cijenu?...

Ali ako se desi globalna nestasica Ampere serije mogli bi svi trgovci iskoristit situaciju i nabit premium cijene.... 

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Kakva jbna neštasica i pumpanje cijena prije ikakve relevantne recenzije i usporedbe prefomansa sa prethodnim serijama...ovo malo vuće na tobože Intelov paper launch od prije koji mjesec i isto takvu nestašicu čipova.Smirite hormone!

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 mora nešta biti od konkurencije, malo je čudno da je nvidija toliko darežljiva 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa nije darežljiva, budući da je sa prošlom serijom digla ljestvicu
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nisam dugo pratio i sad malo gledam Rtx 3070 za 500$ brža od 2080ti.Pa da bude i ista po performansama to će bit strah i trepet od gpu-u.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Mislim da cu uzet ovu ako se recenzije pokazu kako treba.

Odgovara mom kucistu mjerama.

https://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=1087

 

U istom smo problemu kolega.. taman sam si slozio microATX inverted kuciste od kaljenog stakla koje se savrseno uklapa u dizajn ostatka kuce.. oku ugodno, pristojno i cak ni grafa nebi bila problem da prednju stranu ne zauzima 280mm AIO od nzxt jer mora hladit vruće đubre od i9 9900k.

 

sad je unutra msi 1080ti gaming x od 290mm.. mozda uspijem stisnut jos jedan cm pa uzet tu gainward od 300mm.. ili to ili neko hybrid rijesenje sa 120mm AIO pa ga puknut na guzicu od kucista. druge nema, žao mi je jedino jer sam pikirao gaming x trio od msi.. zadnji godina samo njihove ploče i high end grafe uzimam i stvarno sam prezadovoljan. jos od 7950 i twin frozr-a.

 

Ah, slatke muke 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
neznalica90 kaže...
MEGATAMA kaže...

Mislim da cu uzet ovu ako se recenzije pokazu kako treba.

Odgovara mom kucistu mjerama.

https://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=1087

 

U istom smo problemu kolega.. taman sam si slozio microATX inverted kuciste od kaljenog stakla koje se savrseno uklapa u dizajn ostatka kuce.. oku ugodno, pristojno i cak ni grafa nebi bila problem da prednju stranu ne zauzima 280mm AIO od nzxt jer mora hladit vruće đubre od i9 9900k.

 

sad je unutra msi 1080ti gaming x od 290mm.. mozda uspijem stisnut jos jedan cm pa uzet tu gainward od 300mm.. ili to ili neko hybrid rijesenje sa 120mm AIO pa ga puknut na guzicu od kucista. druge nema, žao mi je jedino jer sam pikirao gaming x trio od msi.. zadnji godina samo njihove ploče i high end grafe uzimam i stvarno sam prezadovoljan. jos od 7950 i twin frozr-a.

 

Ah, slatke muke 

 Meni nakon ovog kucista nema povratka na normalna makar to znacilo da moram zrtvovat GPU.

Barem znam da mi pasu 300mm i 2.7slot pa tu vec imam nekakvog izbora.

Cekam review one Gainward.....ako je dobra uzimam instant. 

6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
neznalica90 kaže...
MEGATAMA kaže...

Mislim da cu uzet ovu ako se recenzije pokazu kako treba.

Odgovara mom kucistu mjerama.

https://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=1087

 

U istom smo problemu kolega.. taman sam si slozio microATX inverted kuciste od kaljenog stakla koje se savrseno uklapa u dizajn ostatka kuce.. oku ugodno, pristojno i cak ni grafa nebi bila problem da prednju stranu ne zauzima 280mm AIO od nzxt jer mora hladit vruće đubre od i9 9900k.

 

sad je unutra msi 1080ti gaming x od 290mm.. mozda uspijem stisnut jos jedan cm pa uzet tu gainward od 300mm.. ili to ili neko hybrid rijesenje sa 120mm AIO pa ga puknut na guzicu od kucista. druge nema, žao mi je jedino jer sam pikirao gaming x trio od msi.. zadnji godina samo njihove ploče i high end grafe uzimam i stvarno sam prezadovoljan. jos od 7950 i twin frozr-a.

 

Ah, slatke muke 

 

MEGATAMA kaže...
neznalica90 kaže...
MEGATAMA kaže...

Mislim da cu uzet ovu ako se recenzije pokazu kako treba.

Odgovara mom kucistu mjerama.

https://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=1087

 

U istom smo problemu kolega.. taman sam si slozio microATX inverted kuciste od kaljenog stakla koje se savrseno uklapa u dizajn ostatka kuce.. oku ugodno, pristojno i cak ni grafa nebi bila problem da prednju stranu ne zauzima 280mm AIO od nzxt jer mora hladit vruće đubre od i9 9900k.

 

sad je unutra msi 1080ti gaming x od 290mm.. mozda uspijem stisnut jos jedan cm pa uzet tu gainward od 300mm.. ili to ili neko hybrid rijesenje sa 120mm AIO pa ga puknut na guzicu od kucista. druge nema, žao mi je jedino jer sam pikirao gaming x trio od msi.. zadnji godina samo njihove ploče i high end grafe uzimam i stvarno sam prezadovoljan. jos od 7950 i twin frozr-a.

 

Ah, slatke muke 

 Meni nakon ovog kucista nema povratka na normalna makar to znacilo da moram zrtvovat GPU.

Barem znam da mi pasu 300mm i 2.7slot pa tu vec imam nekakvog izbora.

Cekam review one Gainward.....ako je dobra uzimam instant. 

 i onda su žene komplicirane 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 19:00 (DarthMarkus).
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Realising he can finally afford the gtx 750 Ti !! najjaci dio, haha :D

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jel itko razmišljao o novom mining crazeu? Jer ako nova memorija bude toliko bolja, a cijene pristupacne, profitabilnost mineanja bi mogla skociti.

Ne zaboravite Radeon VII, rasprodale su se iako su bile poprilicno mlake za gaming, ali su bile compute zvijeri - sve ih mineri pokupovali, a bile su pre pre preskupe. Ako brzina GDDDR6X bude parirala VII, mogli bi vidit novi jump u mineanju. Što ne samo da ce rezultirati abnormalnim cijenama već i nestašicom već (vjerojatno) slabo dostupne GDDR6X memorije.

Nije pesimizam, već upozorenje.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nadam se da je minig groznica odavno završila. Hrpa ljudi se opekla, prenestabilno je tržište, sumnjam. Balon je dva puta pukao na Bitcoinu, cijena mu opet raste, ali zna se da će opet zveknut, pitanje smao kada i koliko. Ulupat ponovo 50-100-200k kuna u minimg, gdje se mina tjednima ili mjesecima da bi imao količinu za prodat, usput vraćaš pare za hardver i struju i onda ti zvekne ponovo coin na trećinu cijene, a ti moraš prodat jer nemaš više odakle vraćat i plaćat... previše ljudi se opeklo da bi se sad ponovo upuštali u to.

 

Doduše svaka prevara ide u valovima, svaka generacija nasjeda na iste fore, možda i jest vrijeme za drugi val mining groznice... nadam se da nije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice