NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.423
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pregled AIB modela.

 

EVGA svaku seriju sve ružnije i ružnije kartice.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 18:30 (Promster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

EVGA je na uzasno losem glasu zadnjih godina nazalost, a prije rasturali. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Šta se custom modela tiče koji proizvođaći su najbolji u zadnje vrijeme

:)
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 19:06 (Luka21).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Tesko je reci, jer nekad kod AMD-a zayebu a kod nVidije naprave dobar posao,

takodjer neku su ekskluzivni samo za AMD ili samo nVidiju.

 

Iz mog iskustva, MSI sa high-end karticama dobro obavlja posao i kod AMD-a i kod nVidije,

tu su modeli Twin-Frozr, Lightning, a sada se to zovu vec Gaming X (Trio) ili kako vec.

 

A svi drugi su kocka, treba cekati recenzije i vidjeti. Cak i MSI kod entry-modela zayebe.

 

Nista kupovati unaprijed. Sapphire napravi 2 dobre generacije, pa jednu posteno syebe,

i tako u krug, nema pravila. Isto je i sa XFX-om, Gainwardom, Galax(y), EVGA, ASUS i drugima.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mene najvise zanima sto je sa 4k@120/144, HDMI 2.1 i Gsyncom/Gsync compatible monitorima. Da li to funkcionira kako nvidia reklamira ili je na razini kao i freesync?

Odnosno ono sto me zanima da li za takve stvari uopce razmatrati HDMI 2.1 ili se bolje fokusirati na ovaj 1.4a DP? Steta sto jos uvijek nista od DP 2.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 19:35 (Profesor Jakov).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 19:59 (toxic).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 hoce li biti Founders Edition kod nas za kupiti! Referentni Nvidia dizajn mi je nekako najbolji

be Cool
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...

 hoce li biti Founders Edition kod nas za kupiti! Referentni Nvidia dizajn mi je nekako najbolji

Te referentne su preljepe, da ju mogu smjestit u ovo kuciste vertikalno vjerovatno bih ju uzeo. 

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 

Ova gainward koju ja trenutno imam je stvarno predobra, nije baš estetski najbolja ali što se tiče hlađenja super

9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ošla moja 1080Ti za 2800kn, mogu se lupit nogom u dupe i biti sretan realno. 

Moj PC  
14 0 hvala 1
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja bi rado udomio Evgu RTX 3080 Hybrid 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Ošla moja 1080Ti za 2800kn, mogu se lupit nogom u dupe i biti sretan realno. 

 BeLLicus

Još ak prodaš PS4 možeš kupiti MSI RTX 3090.

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Prodan je plejka prije par dana. Ma mogu maune haha nedam toliko.
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kupci RTX 2080ti u zadnjih par mjeseci,  50% ekipe diže tužbu protiv Nevidije a preostalih 50% bježi u AMD tabor.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 21:27 (rambox).
Moj PC  
0 10 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Pregled AIB modela.

 

EVGA svaku seriju sve ružnije i ružnije kartice.

 

Mene baš ovaj puran na Aorusu odbija od brenda od kad je lansiran,kaj ćeš...

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Evo big navi kako bi trebao izgledati, ovo je prototip ima još puno posla ali ovako ce nešto biti i za očekivati.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

@toxic; Tocno, nije bitno, to i ja zelim reci.

 

Al ekipa se grci kao da je od zivotne vaznosti.

 

Iako volim TECH, malo mi je gadljiv takav slijepi konzumerizam.

Aj ovako, postoji konzumerizam, te postoji upgrade. Konzumerizam je kad svaku generaciju MORAŠ uzet novo, makar bilo 10-15% jače od onoga pto imaš. Nekad čak pristaneš i na nikakav ili minimalan upgrade (netko ovdje kupuje intel - 5-10% upgrada po generaciji)?

 

Ovo se zove UPGRADE. Dakle kad jedna generacija ima price to price 100% poboljšanje u snazi, tj. kad dobiješ DUPLO za ite pare - TO je generacija kad se radi upgrade. Ovo sada je "jednorog". Nešto što ste vidjeli sada i možda NIKAD više. Netko od youtubera je gledao da li se to ikad prije desilo i jedini primjer je bila 6600 Ultra naspram do tada... 5800? Ne sjećam se, ne da mi se tražit, ali price to price 100% upgrade se nije desio nikada. Ugl je oko 20-25% upgrade po generaciji, imali smo koji put bliže 40%, ali ne 100%, barem što se ja sjećam.

 

Dakle konzumerizam je bio mijenjat 1080Ti sa 2080 RTX radi jedne - dvije igre gdje je neka razlika bila vidljiva, a performanse su ostale "tu negdje". Ovo je legitimni upgrade, ako neovisni benchmarkovi potvrde nVidijine riječi, ja ne vidim boljeg vremena u povijesti za napraviti upgrade kartice.

 

Osobno čekam Zen3 kasnije ove godine, taman da preskočim ovaj prvi val divljaštva i slabe ponude. Nadam se RDNA2 do tada, i ako bude sreće još kojih 50-100$ popusta.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Da, jer, za razliku od ostalih releaseova, očekivali smo nepresušnu dobavljivost novih kartica

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

 

Ovo se zove UPGRADE. Dakle kad jedna generacija ima price to price 100% poboljšanje u snazi, tj. kad dobiješ DUPLO za ite pare - TO je generacija kad se radi upgrade. Ovo sada je "jednorog". Nešto što ste vidjeli sada i možda NIKAD više. Netko od youtubera je gledao da li se to ikad prije desilo i jedini primjer je bila 6600 Ultra naspram do tada... 5800? Ne sjećam se, ne da mi se tražit, ali price to price 100% upgrade se nije desio nikada. Ugl je oko 20-25% upgrade po generaciji, imali smo koji put bliže 40%, ali ne 100%, barem što se ja sjećam.

 

 

Kaj nije takav upgrade bio sa 9xx na 10xx? Baš sad gledam 1070 je bila brža za 50% od 970 i u rangu sa 980ti. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
gocc01 kaže...
Rhodin kaže...

 

Ovo se zove UPGRADE. Dakle kad jedna generacija ima price to price 100% poboljšanje u snazi, tj. kad dobiješ DUPLO za ite pare - TO je generacija kad se radi upgrade. Ovo sada je "jednorog". Nešto što ste vidjeli sada i možda NIKAD više. Netko od youtubera je gledao da li se to ikad prije desilo i jedini primjer je bila 6600 Ultra naspram do tada... 5800? Ne sjećam se, ne da mi se tražit, ali price to price 100% upgrade se nije desio nikada. Ugl je oko 20-25% upgrade po generaciji, imali smo koji put bliže 40%, ali ne 100%, barem što se ja sjećam.

 

 

Kaj nije takav upgrade bio sa 9xx na 10xx? Baš sad gledam 1070 je bila brža za 50% od 970 i u rangu sa 980ti. 

 Da, al 50 nije isto što i 100 ;) 

Lijep pozdrav ;)
11 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jel ko piso kak se kod nas cijene ocekuju? za 3080 5500kn ili vise?

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nvidia GTX 680 kaže...

Jel ko piso kak se kod nas cijene ocekuju? za 3080 5500kn ili vise?

 Možemo samo nagađati https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3090-rtx-3080-and-rtx-3070-custom-model-pricing-in-uk

Ovo su cijene za neke modele u Engleskoj s time da oni imaju 20% poreza a mi 25% pa sad dodaj još tih 5% i u teoriji bi trebao dobiti cijene kod nas dali će to tako biti u praksi treba vidjeti

:)
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

 Istina ali vidjet cemo koliko ce se brzo udomacit ova tehnologija za superbzo ucitavanje sa SSDa,mislim da ce se opcenito promjenit nacin na koji se odvija promet izmedju komponenti tojest cpu-gpu-storage itd

Znaci na release-u neces moci probati buduci da intel nema Gen4 jos.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Trebalo bi raditi i na Gen3.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
metallic kaže...

@toxic; Tocno, nije bitno, to i ja zelim reci.

 

Al ekipa se grci kao da je od zivotne vaznosti.

 

Iako volim TECH, malo mi je gadljiv takav slijepi konzumerizam.

Aj ovako, postoji konzumerizam, te postoji upgrade. Konzumerizam je kad svaku generaciju MORAŠ uzet novo, makar bilo 10-15% jače od onoga pto imaš. Nekad čak pristaneš i na nikakav ili minimalan upgrade (netko ovdje kupuje intel - 5-10% upgrada po generaciji)?

 

Ovo se zove UPGRADE. Dakle kad jedna generacija ima price to price 100% poboljšanje u snazi, tj. kad dobiješ DUPLO za ite pare - TO je generacija kad se radi upgrade. Ovo sada je "jednorog". Nešto što ste vidjeli sada i možda NIKAD više. Netko od youtubera je gledao da li se to ikad prije desilo i jedini primjer je bila 6600 Ultra naspram do tada... 5800? Ne sjećam se, ne da mi se tražit, ali price to price 100% upgrade se nije desio nikada. Ugl je oko 20-25% upgrade po generaciji, imali smo koji put bliže 40%, ali ne 100%, barem što se ja sjećam.

 

Dakle konzumerizam je bio mijenjat 1080Ti sa 2080 RTX radi jedne - dvije igre gdje je neka razlika bila vidljiva, a performanse su ostale "tu negdje". Ovo je legitimni upgrade, ako neovisni benchmarkovi potvrde nVidijine riječi, ja ne vidim boljeg vremena u povijesti za napraviti upgrade kartice.

 

Osobno čekam Zen3 kasnije ove godine, taman da preskočim ovaj prvi val divljaštva i slabe ponude. Nadam se RDNA2 do tada, i ako bude sreće još kojih 50-100$ popusta.

Stoji, al ono što ja pričam je, zašto najviše grizu ljudi s najmočnijim grafičkima?

 

Oni guraju napredak, znam, ali nitko(ili par likova) od njih nema na forumu nema više od 4K MONITOR HRR, 5K, 8K, eto ako imaju 2K 165HZ...

Zašto žuriti na upgrade, neće grafe pobječi nigdje, imamo cca 2 god po generaciji, zar ne?

Mislim i da uzmeš za crni petak ili božične blagdane ne kasniš na party!!

 

Ne niječem ja ovaj velik skok ili priliku, čak sam ugodno iznenađen. Nema smisla više reciklirati izjave, čekajmo prve grafe na forumu i testovima.

 

pozz

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Prema Hardware Canucks review NDA prestaje 14.9.za FE i 17.9. za AIB

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Rhodin je dobro objasnio šta je konzumerizam. Osobno ne potpadam pod to, zadnji put sam mijenjao grafu 2016., sad će mi ovo biti baš fini upgrade. Naravno da me ova i dalje služi, ali bolje da ju prodam dok mogu nešto dobiti za nju

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice