Intel Xe Club

poruka: 238
|
čitano: 116.465
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Intel Xe Club

Za nešto manje od 20 sati Kožnjak će da stupi na scenu i izgleda da mu ovaj put nije trn u oku AMD nego ni više ni manje nego svemogući Intel.

U među vremenu pun otoga je procurilo pa skoro sve.

Intel DLSS-ova pandan zvat će se XeSS, ali ono što mi je posebno zanimljivo geldajući ove Leakove i sl. apsolutno kao da svi žele trećeg velikog igrača da zahukta tržište.
GD2 kao što sam i pogodio pravi Intel.. uostalom dok embargo ne padne uživajte u videu:

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel Xe Club

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/discrete-gpus/iris-xe-aic.html

 

Djeluju dosta retro, onako kartice iz 2010., tipa R5870 ili GT210.

 

Performanse nebitne - daju sliku i to je to - jos ako ne budu kostale puno,

idealne kao rezerni hardware.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
offline
Re: Intel Xe Club
Čitatelj kaže...

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/discrete-gpus/iris-xe-aic.html

 

Djeluju dosta retro, onako kartice iz 2010., tipa R5870 ili GT210.

 

Performanse nebitne - daju sliku i to je to - jos ako ne budu kostale puno,

idealne kao rezerni hardware.

Kako misliš idealno kao rezervni HW, pa ovaj top model će se smjetiti izmneđu RTX 3070 i 3080.. ne izgleda mi baš kao rezervni HW.

Meni lično nekada na jednom PC-u i trba takav HW radi Age of Empires II.

Danas je Nvidijina konferencija, garant im je sada trn u oku Intel.. jer onog A100 akceleratora Intel je doslovce oprao.
I nije da hvalim Intel ali nam je treći proizvođač GPU rjšenja potreban kao žednom vode. Ali sve ćemo da vidimo uskoro ne znam kada se Embargo skida, ako nije danas onda je 18-tog.

10 godina
neaktivan
offline
Intel Xe Club

Kakve su prognoze, obzirom da su 12. i 18. davno prošli, a Intel nije predstavio apsolutno ništa, kamoli nešto što u bilo kojem obliku ugrožava nVidijina AI/ML/HPC rješenja?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Intel Xe Club

Predstavili su nove procesore sa Xe grafikama... i manje jezgri od "prosle generacije"... novi chipset i socket... podrsku za PCI-e Gen4... i disipacija topline je dovoljna za otopid ledenjake...

 

Polako, treba jos izmusti 10nm, bar negdje do 2025., a onda ce se lako smislit neka grafika koja je na razini GTX480.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Intel Xe Club

I to sve dok istovremeno (opet) otkupljuju vlastite dionice tako da se koliko-toliko ublaži udarac na njima jako bitan tržišni segment, dok konkurencija nemilosrdno stišće (1 - 2) bez naznaka skorog popuštanja. Tko zna, možda ovaj novi (treći po redu u posljednje četiri godine) CEO izdrži malo dulje od dvije godine, taman toliko da donekle opravda 100+ milijuna koliko je trebalo da se s nostalgijom sjeti najdraže mu firme i naposljetku proda dionce.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 16:03 (McG villain).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Xe Club
McG villain kaže...

Kakve su prognoze, obzirom da su 12. i 18. davno prošli, a Intel nije predstavio apsolutno ništa, kamoli nešto što u bilo kojem obliku ugrožava nVidijina AI/ML/HPC rješenja?

Kolega ja nisam sveštenik Intela kao neki kolege AMD-a. Otvorio sam temu i tu ćemo kada produkt bude na tržištu da o njemu pišemo.

Što se tiče prognoza.. tokom ove godine: Imaš ovdje ovo: Intel Xe-HPG DG2 release date, specs, price, and performance | PC Gamer

Uglavnom dvije su značajke koje treba naglasiti (izvučene iz gorenjg izvora):

All rumours allude to Intel DG2's top chip, the 512 EU silicon, taking aim at Nvidia's GeForce RTX 3070. Što se mene tiče ne mora ni ciljati na taj segment, neka bude kao RTX 3060, ali cijena i dostupnost je nešto što se svi raduju trećem proizviđaču GPU rješenja.

Intel Xe DG2 release date:
All signs indicate that Intel looking to deliver Intel Xe-HPG and DG2 graphics cards in 2021, most likely the final few months of the year. Znači vjerojatno kraejm ljeta ili jeseni.

 


Znači ovo je generalna tema za Intel Xe... a ne kao što sam već 100 puta rekao nije "čiji je djed veći".

PS: Meni ni iz džeba ni u džep ja hoću samo jednu dGPU da igram Age of Empire II na 13 godina starim Xeonima. A zada mi ništa do 40€ ne nudi tu mogućnost.
 

5 godina
offline
Re: Intel Xe Club
Envy kaže...

Kolega ja nisam sveštenik Intela kao neki kolege AMD-a. Otvorio sam temu i tu ćemo kada produkt bude na tržištu da o njemu pišemo.

Što se tiče prognoza.. tokom ove godine: Imaš ovdje ovo: Intel Xe-HPG DG2 release date, specs, price, and performance | PC Gamer

Uglavnom dvije su značajke koje treba naglasiti (izvučene iz gorenjg izvora):

All rumours allude to Intel DG2's top chip, the 512 EU silicon, taking aim at Nvidia's GeForce RTX 3070. Što se mene tiče ne mora ni ciljati na taj segment, neka bude kao RTX 3060, ali cijena i dostupnost je nešto što se svi raduju trećem proizviđaču GPU rješenja.

Intel Xe DG2 release date:
All signs indicate that Intel looking to deliver Intel Xe-HPG and DG2 graphics cards in 2021, most likely the final few months of the year. Znači vjerojatno kraejm ljeta ili jeseni.

 


Znači ovo je generalna tema za Intel Xe... a ne kao što sam već 100 puta rekao nije "čiji je djed veći".

PS: Meni ni iz džeba ni u džep ja hoću samo jednu dGPU da igram Age of Empire II na 13 godina starim Xeonima. A zada mi ništa do 40€ ne nudi tu mogućnost.
 

 

Ne vidim jel se negdi pominje, ali kakve će bit ove Intel kartice za majnanje?

 

 

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Intel Xe Club
Filox kaže...
Envy kaže...

Kolega ja nisam sveštenik Intela kao neki kolege AMD-a. Otvorio sam temu i tu ćemo kada produkt bude na tržištu da o njemu pišemo.

Što se tiče prognoza.. tokom ove godine: Imaš ovdje ovo: Intel Xe-HPG DG2 release date, specs, price, and performance | PC Gamer

Uglavnom dvije su značajke koje treba naglasiti (izvučene iz gorenjg izvora):

All rumours allude to Intel DG2's top chip, the 512 EU silicon, taking aim at Nvidia's GeForce RTX 3070. Što se mene tiče ne mora ni ciljati na taj segment, neka bude kao RTX 3060, ali cijena i dostupnost je nešto što se svi raduju trećem proizviđaču GPU rješenja.

Intel Xe DG2 release date:
All signs indicate that Intel looking to deliver Intel Xe-HPG and DG2 graphics cards in 2021, most likely the final few months of the year. Znači vjerojatno kraejm ljeta ili jeseni.

 


Znači ovo je generalna tema za Intel Xe... a ne kao što sam već 100 puta rekao nije "čiji je djed veći".

PS: Meni ni iz džeba ni u džep ja hoću samo jednu dGPU da igram Age of Empire II na 13 godina starim Xeonima. A zada mi ništa do 40€ ne nudi tu mogućnost.
 

 

Ne vidim jel se negdi pominje, ali kakve će bit ove Intel kartice za majnanje?

 

* * *

Pitanje za milion dolara!

Navodno imaju karticu 2,5 bulju od A100 (Nvidija) koja je de facto kralj rudarenja.

Generalno... lejto će proći kao dlan od dlan kao i ostatak prve police jeseni... a kada onda nastupi Intel.. sa svemu što se trenutno dešava u CPU svijetu biti će ludnica!
PS: Izbrisao sam ti ove smajlije cererkanja i slično... ovje je ozbiljna spika ide u smilu: "daj mi nišeto za 50€  da se mogu igrati".

7 godina
protjeran
offline
Intel Xe Club

Kod Intela za 50€ ne mozes dobiti ni Box hladnjak, a kamoli grafiku...

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Xe Club

naprosto 'nevjerojatno' kako su teme 'jake'.. tu 'pričamo' o ''ničemu'' (nešto što ne posotji nego će najava-najave.. možda) dok u paralelnoj temi (ili paralelnom svemiru) amd-cpu pričaju o coolerima i pasti (kao najbližim 'srodnicima' cpu) .. vrlo kul :)) .. info? osim što je jače od nvidije i vrti krizu na max.. kad će? pošto? postoji li? .. itd. ili barem neki render da vidimo boju, kad već svi za 'marsovce' znamo da su mali zeleni-sivi.. s velikim očima, pa možda intelica ima novi 'isa' port 15bitni ili com1 spešl komunikacijski port na 2400 bauda.. bilo što?

 

-ništa?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Xe Club
Čitatelj kaže...

Kod Intela za 50€ ne mozes dobiti ni Box hladnjak, a kamoli grafiku...

Ma možeš jašta.. ne postoji Top AMD ploča a da se ne hvali Intelovim Gigabitnim Ethernetom i def. ga ne naplaćuju 50€.
1030 i moguća najavau vidu 1010 Nvidije već postoji, tako da ove Entry dGPU nešto što svi ili barem ja - želim.

Eto konačno je 11400F jeftiniji a bolji od konkurencije ili što bi rekla stara narodna "sila zakon mijenja".
 

ihush kaže...

naprosto 'nevjerojatno' kako su teme 'jake'.. tu 'pričamo' o ''ničemu'' (nešto što ne posotji nego će najava-najave.. možda) dok u paralelnoj temi (ili paralelnom svemiru) amd-cpu pričaju o coolerima i pasti (kao najbližim 'srodnicima' cpu) .. vrlo kul :)) .. info? osim što je jače od nvidije i vrti krizu na max.. kad će? pošto? postoji li? .. itd. ili barem neki render da vidimo boju, kad već svi za 'marsovce' znamo da su mali zeleni-sivi.. s velikim očima, pa možda intelica ima novi 'isa' port 15bitni ili com1 spešl komunikacijski port na 2400 bauda.. bilo što?

 

-ništa?

Čim si ti napisao pasus već se "melje o nečemu"... (ne)službeno je za sada da kartica jako gladna struje (opet link u prijašnjem postu).
Dakle ne treba nam netko tko će "pobjediti" AMD-a ili Nvidiju nego netko tko će nam dati pristupačnost. Plug'n'Play, 2-3 monitora i slične fičure za nalo buksa. Budući da se UHD i Iris Xe pokazale kao jako dobra riješnja ne vidim zašto Intel ista ne ponudi i u zaseban PCIe utor.

Do tada - svi se strpimo, jer ja ne zastupam Intel (Kao neke kolege AMD), otvorio sam temu i tu je a kad bude - biti će.

PS: Ne znam ni zašto sam odgvorio gore kolegi. Nisam ni skužio da je Fanbojaš pa me "isprovocirao". Ne mislim na kolegu Filoxa nego onog sa slikom žute E46-ce.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 22:07 (Envy).
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel Xe Club

Intel je gulikoza i kad nema dobar proizvod. Zasto?
Zato sto mu se moze. Kompanije ce i dalje kupovati,

a zasto? Podrska prema nazad i migracija na novi hardware

ide prilicno bezbolno.

 

 

https://geizhals.eu/?cmp=1139715&cmp=1318974

 

Samo za primjer hladnjaka kod Intela i nekog jeftinog aftermarket hladnjaka.

Intel 30% skuplji

Intel 50% manji TDP od aftermarket hladnjaka

Intel ima jeftine plasticne klipove, koji kad se rasuse ispucaju i hladnjak vise ne mozes montirati

Intel nema mogucnost dodavanje dodatnog 120mm ventilatora

Intel ima mali 92mm prdljivi ventilator nestandardnih dimenzija

Intel nema toplovodne cijevi, nego samo leguru bakra i aluminija

Intel ne preporucava K procesore i nikakav overclock, dok jeftinjak hladnjak nema tih ogranicenja

 

 

I sta onda ocekivati od Xe grafickih kartica? Pa konkurentne ce biti... vjerovatno cjenovno.

Onako, brzine GT210 po cijeni sadasnjih GTX2060. Zasto? Jer mogu. A i takva je situacija da ce odredjena ekipa kupiti bilo sta,

samo da mogu:

- Rudariti

- Imati prikaz na monitoru

- Hvalit se da imaju novog Intel Xe i da mogu igrati Tetris 3D u 4K RT 240Hz

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
offline
Re: Intel Xe Club

-da .. tako je (ali..)

 

zapravo je 'normalno' da zbog supporta (sve originalne dijelove, prema oemima, jamstvima, dobavljivost 3-7 godina od posljednje prodaje po zakonskim rokovima i ugovornim obvezama..) svi naplaćuju rezervne dijelove po cijeniku koji je par puta viši od 'normalne' cijene, tj cijena lagera-supporta (kao kupiti auto u dijelovima, dok je pc stvar slaganja kompatibilnih komponenti kao lego-kockice..). Ne samo intel nego svi 'proizvođači' koji daju jamstvo za te dijelove naplaćuju vrlo visoku cijenu (hp, lenovo, dell...) ali stvar je u tome da po specifikaciji svaka kompnenta, kabel, šaraf.. mora odgovarati dok je lager=trošak + stalne izmjene (za koje su sami uzrok, npr pinovi socketa manje-više i time umnožak potrebnih mbo na lageru za pokriti sve modele kad se pojavi kvar tj potreba zamijene. Izvan jamstva praktički besmisleno kupovati originalni dio, upravo zato, tj previska cijena dok aftermath nema taj trošak tj ne mora postojati za x-godina nego se uzme dostupan, jer je zapravo isti-kompatibilan. To se s coolerom može vidjeti kao logična razlika u cijeni .. ne može za mbo-cpu jer su povezani socketom-pinovima dok ostale komponente kao ram-disk-vga imaju svoj standard pa 'moraju' biti kompatibilni osim kad se desi veća promjena/generacija npr novi ram ddr4-na-5 i sl.

 

-zato 'originalni' cooler ima visoku cijenu, mada je realno duplo jeftiniji, jer je masovno-štancan + jeftikaner/osnovni (jednostavniji) model sam po sebi, odokativno možemo reći da je duplo jeftiniji tj manje vrijedan, ali ima višu cijenu, jer je to dugogodišnja jamčena dobavljivost-cijena po jamstvu, prema oemima, kupcima, ugovorima i zakonima. Pošto je realno preskup, zapravo svi idu na to da nitko ni neće tražiti 'original' za cooler nego kupiti dostupan-kompatibilan kad zatreba a time štede na lageru tj ne moraju držati veću količinu osim pokojeg primjerka proforme...

-to je stvar poslovne logike, troška itd.. mada kupcu u trgovini izgleda nelogično (jer kupac ne razmišlja o svim povezanim obvezama-ugovorima velikih dobavljača za velike oeme-tržište.. dostupnost+količina+standardizacija).

 

-plastika? materijal 20tog stoljeća i ide dalje.. tj vrlo zahvalan, ali ima fizička ograničenja. Starenjem gubi svojstva, postaje krhko (gubi elastičnost..) .. ekšli, proizvođači to i žele, jer fizička oštećenja nisu pokrivena jamstvenim uvijetima + takav kvar se neće desiti u prvih par godina važenja jamstva nego debelo po isteku. Može se reći/pretpostaviti da proizvođači to i žele, tj moraju prodati novo, time žele da se staro pokvari-slomi tj prirodni-logički interesi.

+ prednosti plastike, lakša, jeftinija od metala, izolator itd. tj nema posebnog razloga da se kopče-držači rade od metala što vidimo iz prakse tj tisuće mbo-cpu-coolera rade jednako, nisu pukli i sl. tj svi ostali kvarovi su veći problem nego trajnost plastike dok zbog troškova i prirode biznisa svi idu na cikljuse od recimo 5god za planiranu zamjenu računala (jer se po isteku jamstva + neko sigurno vrijeme počnu javljati kvarovi tj troškovi održavanja i velike kompanije tad vide trošak.. jeftinije im je uzeti nova računala nego održavati ih + prošli odlomak o cijeni coolera koji je preskup a takve kompanije po protokolu imaju identična-standardizirana računala, ne zdelance s različitim komponentama npr cooler..) praktički po otpisu takvih računala, ista još bez ikakavih kvarova-problema rade +5god (naravno i dvostruko..) do zastarjievanja, tj i danas imamo računala 10-20god starosti koja su ispravna ali beskorisna jer ih pregazilo vrijeme-snaga-mogućnosti + trošak.. pa i struje, jer troše itd.

 

-proizvođač koji napravi kvalitetan cooler.. trajan, može otići ventilator, zamijeni se, može popustiti toplovodna cijev-lem.. svinuti se itd.. tj cooler je stvar koja može trajati i biti kompatibilna jer ne ovisi o trenutnoj tehnologiji kao chipset, tj zakoni fizike se ne mijenjaju promjenom pinova socketa ili prelaskom na novu litografiju (nanometri..) sve što mu je potrebno da bi bio univerzalan je mehanizam-rupa-šaraf-nosač.. a intel to naravno ne želi, tj da želi napravio bi tako. Obrnuto, žele se riješiti legacya i lagera, dok treći proizvođač nema takvu obvezu isporučivati x-godina isti model coolera, jamčiti kompatibilnost itd.. tj nema taj budući trošak-obvezu i zato je jeftiniji jer to ne uračunava, dok je metal recimo zbog nosača koji je prilagodljiv različitim socketima + trajniji .. u tom slučaju logičan izbor.

-iskusan serviser zna za krhkost starenjem i pažljivije skida-postavlja .. nema problema, pa ja ne vidim problem u plastici, tj najmanje, daleko više u umjetnoj nekompatibilnosti, pogotovo wintel-oem-bios za x86 platformu kao uefi-boot itd..

 

-overclock? -nikad proizvođač komponente ne preproučava OC, dok proizvođač druge komponente to reklamira, npr cpu+mbo.. i tako proizvođač mbo tvornički OCa +5/10% kako bi njegova mbo bila 'jača' na benčtestu kao što to radi i konkurencija, + osim clocka podižu i napone cpu+ram.. tj njih tad zanima samo reklama-benč, ne komponenta kao cpu + cooler koji to trpe, naravno dok se ne potegne pitanje jamstva no maloprodajene mbo koje kupujemo i slažemo zato imaju opcije u biosu za oc, dok biznis serije nemaju, kao što defaultno intel mbo nemaju takve opcije.

-oc je zapravo trik, bezobrazluk.. tj reklamiranje tuđim perjem, jer sve komponente po standardu moraju raditi s industrijskom tolerancijom +/-10% npr napona-clocka-temperature.. (da nema tog, bilo bi problema..) dok su stari intel cpu klasično (oduvijek) podržavali oc +25% tj četvrtinu (amd samo desetinu/šestinu). Seriju K s izbacili u panci kao odgovor amdu, cijena kao i sad sa serijama F .. tj može intel svašta kad želi ili ga se natjera. (može jednako otključati SIMDove na celeronu koje ima npr i7, jer je isti cpu-jezgra, ali neće, može omogućiti više adresabilnog rama, ali neće pa tako neki cpu može do 2gb, neki do 32, neki to par tb.. mada su isti, drugačije zaključani).

-problem oc-a je što to kupac ima, tj to je zaliha-robustnost komponente, npr da je to napajanje koje ima zalihu +100w viška snage, dok to reklamama nrp mbo prisvoji sebi, tj ista mbo, istih mogućnosti ako je malo clockana će dati malo bolji rezultat na benču i time biti proglašena najboljom mbo u nekom reviewu.. mada je zapravo ista-identična, + to rade svi, osim intela. .. dok svi kvarove nastale ocom žele izbaciti iz jamstva pa je to recimo poštapalica u servisima kad traže razlog odbijanja ili optuže npr neadekvatno napajanje i sl. .. tj proizvođači (i trgovci) komponenata su u drugačijoj poziciji od onih koji isporučuju kompletno računalo (jamstvo).. i reklamno guraju oc, dok tad ograđuju-odriču jamstvo, a to je već 'vlansištvo' kupca, plaćeno drugim komponentama tj tržišne igre.

-intel ne podržava oc, no nudi seriju K .. svi prebacuju odgovornost-jamstvo na trećeg.

 

eto, još jedna tema (kao ona druga..) gdje pričamo o plastici i sl. umjesto o chipu koji nešto može.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Intel Xe Club

Procurio dijagram ploče za Intel Xe DG2:

Sve informacije ovdje.

Jedno sa sigurnošću znam, u ekvivalentnom svijetu sa konkurentima Intel će biti jeftiniji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel Xe Club
Jeftiniji da, povoljniji ne.
Previse sam bogat da kupujem jeftino.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 13:40 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Xe Club

Update za Intel Xe:

Kineski proizvođač OEM službeno će ponuditi grafiku zasnovanu na DG1 (mada nas više zanima DG2):
Izvor vrlo poznat, ovdje: GUNNIR shows off Iris Xe (Intel DG1) graphics card with a VGA port - VideoCardz.com
Dakle to je OEM proizvođač, što znači da će svoje naljepnice lijepiti - skoro svatko. Uređivano: (zašto ne netko iz BiH ili HR? Hm...)

Procurile slike matične ploče za Intel Xe-HPG za cijelu gamu DG2 procesora:
Izvor vrlo poznat, ovdje: Intel Xe-HPG PCB for DG2 GPU family has been pictured - VideoCardz.com
+ Povoljniji od konkurencije (AMD-a i Nvidije)
+ Podržavat će AMD-ovu ili neku svoju verziju DLSS-a
- Očekivana prodaja u dućanima tek u Q1 2022. tj. sledeće godine. Uređivano: NIje ne moguće da bude u Q4 ove godine.

Ono što smo predpostavljali to je i potvrđeno. DG1 će se interno proizvoditi u Intelovom 10nm FinFET-u a top modeli DG2 će proizvoditi TSMC.

 

 

Update2:

Iris Xe Intelov prvi diskretni grafički procesor za desktope neće raditi s AMD procesorima.
Izvor ili trač, vrlo poznat, ovdje: Iris Xe Intel's first desktop discrete GPU will not work with AMD processors - VideoCardz.com

U
pdate3: CyberPowerPC počeo prodaju sa intel Iris Xe konfiguraciju u skladu sa najboljim procesorom danas 10400F. Budući da F modeli dolaze bez grafičke, teško je reći što je ovaj Iris Xe, jer ako stoji MAX pored tog imena onda je to zaseban čip.
CyberPowerPC Gaming Desktop Intel Core i5-11400F 8GB Memory Intel Iris Xe 500GB SSD Black GXi7400BSDFV2 - Best Buy
Dakle za $750 dobijate 11400F + Intel Iris Xe, 8 GB RAM-a i 500 GB SSD-a + Kućište i napajnje... jeftino ili ne za 1080p rezoluciju, ja ne znam - vi odlučite. Uređivano: Da znam, USA cijene + VAT itd itd.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 8:01 (Envy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Xe Club
Envy kaže...

 


U
pdate3: CyberPowerPC počeo prodaju sa intel Iris Xe konfiguraciju u skladu sa najboljim procesorom danas 10400F. Budući da F modeli dolaze bez grafičke, teško je reći što je ovaj Iris Xe, jer ako stoji MAX pored tog imena onda je to zaseban čip.
CyberPowerPC Gaming Desktop Intel Core i5-11400F 8GB Memory Intel Iris Xe 500GB SSD Black GXi7400BSDFV2 - Best Buy
Dakle za $750 dobijate 11400F + Intel Iris Xe, 8 GB RAM-a i 500 GB SSD-a + Kućište i napajnje... jeftino ili ne za 1080p rezoluciju, ja ne znam - vi odlučite. Uređivano: Da znam, USA cijene + VAT itd itd.

 Mac Mini M1 $699 sa OS-om, visestruko bolji i od puno skupljih, a kamoli ne od toga drloga 

15 godina
offline
Re: Intel Xe Club
Timo kaže...
Envy kaže...

* * *

 Mac Mini M1 $699 sa OS-om, visestruko bolji i od puno skupljih, a kamoli ne od toga drloga * * *

Može li pokrenuti obični Age of Emipres II? 20 godina staru igru ili novu Age of Empire II: Definitive Edition?
Može li pokrenuti jednu od najbolji strategija ikada: World in Conflict?
Može li pokrenuti Ori and the Blind Forest, ili Ori and the Will of the Wisps kao nešto najljepše od platformera i ambient atmosfere?

Ako ne može, mogu li makar peku rezati na njemu? Izgleda da samo za to i služi.

11 godina
offline
Re: Intel Xe Club
Envy kaže...
Timo kaže...
Envy kaže...

* * *

 Mac Mini M1 $699 sa OS-om, visestruko bolji i od puno skupljih, a kamoli ne od toga drloga * * *

Može li pokrenuti obični Age of Emipres II? 20 godina staru igru ili novu Age of Empire II: Definitive Edition?
Može li pokrenuti jednu od najbolji strategija ikada: World in Conflict?
Može li pokrenuti Ori and the Blind Forest, ili Ori and the Will of the Wisps kao nešto najljepše od platformera i ambient atmosfere?

Ako ne može, mogu li makar peku rezati na njemu? Izgleda da samo za to i služi.

o cemu ti pricas tocno?

 

naveo si cijenu racunala bez OS-a i ja ti lijepo napisem da za manje novaca kupis visestruko bolje racunalo

 

i sad si ti nasao tu nabrajati neke igre iz proslosti kao da ce netko ici kupiti takvo racunalo za igranje zato sto na njemu pise "Gaming PC"

 

ne znam da li age radi na mac os-u, pogledaj na internetu, Ori and the Blind Forest radi, i za razliku od tog drloga kojeg si naveo mozes igrati na 4k

 

kad vec pitas za gaming, daj mi reci da li se na tome drlogu moze ovo igrati

 

Alien: Isolation

Batman: Arkham City

Deus Ex: Human Revolution

Hitman: Absolution

Middle-Earth: Shadow of Mordor

Shadow of Tomb Raider

XCOM 2

World Of Warcraft

Fortnite

Minecraft

 

Vjerovatno niti ne mozes pokrenuti "menu" od igre a kamoli da se igras 

 

15 godina
offline
Re: Intel Xe Club
Timo kaže...

* * *


o cemu ti pricas tocno?

 

naveo si cijenu racunala bez OS-a i ja ti lijepo napisem da za manje novaca kupis visestruko bolje racunalo

 

* * *

 

O čemu pričam? Pričam o Inteleovoj diskretnoj grafičkoj kartici, što je srž ove teme.
Postoje špekulacije kada bi se mogla pjaviti DG1 a kada DG2 a ja sam naveo primjer računala gdje se ona može već sada kupiti i da dolazi sa Windows 10 Home izdanju a i da ne dolazi mogu Linux ubaciti.

Kontaš ili ne? Kakav vražiji Mac spominješ i koga ovdje to zanima i igrice koje si nabrojao. Možda želim samo sliku imati pored 11400F procesora.

11 godina
offline
Re: Intel Xe Club
Envy kaže...

O čemu pričam? Pričam o Inteleovoj diskretnoj grafičkoj kartici, što je srž ove teme.
Postoje špekulacije kada bi se mogla pjaviti DG1 a kada DG2 a ja sam naveo primjer računala gdje se ona može već sada kupiti i da dolazi sa Windows 10 Home izdanju a i da ne dolazi mogu Linux ubaciti.

Kontaš ili ne? Kakav vražiji Mac spominješ i koga ovdje to zanima i igrice koje si nabrojao. Možda želim samo sliku imati pored 11400F procesora.

 u pravu si dolazi sa OS-om.

 

naveo si primjer racunala gdje se vec moze kupiti, a ja sam naveo primjer racunala koje je visestruko bolje od toga, sa boljim procesorom i grafikom za manje novaca

 

pa zanima sve one koji ne zele potrositi novce, da kupe za manje para bolju stvari, spominjem mac upravo radi usporedbe grafickih mogucnosti, sta nije to bit foruma?

 

ako osobno imas nesto protiv mac racunala, onda oprosti sto ti oni izazivaju negodvanje, tu ti ne mogu pomoci

 

mozda ti ovo vise odgovara, bilo koji AMD APU je bolji i jeftinij od toga drloga navedenog sa intel grafikom, a i na njemu mozes igrati ove igre od prije 20 godina

 

hoces i sad pizdit ili ?

15 godina
offline
Re: Intel Xe Club
Timo kaže...
Envy kaže...

O čemu pričam? Pričam o Inteleovoj diskretnoj grafičkoj kartici, što je srž ove teme.
Postoje špekulacije kada bi se mogla pjaviti DG1 a kada DG2 a ja sam naveo primjer računala gdje se ona može već sada kupiti i da dolazi sa Windows 10 Home izdanju a i da ne dolazi mogu Linux ubaciti.

Kontaš ili ne? Kakav vražiji Mac spominješ i koga ovdje to zanima i igrice koje si nabrojao. Možda želim samo sliku imati pored 11400F procesora.

 u pravu si dolazi sa OS-om.

 

naveo si primjer racunala gdje se vec moze kupiti, a ja sam naveo primjer racunala koje je visestruko bolje od toga, sa boljim procesorom i grafikom za manje novaca

 

pa zanima sve one koji ne zele potrositi novce, da kupe za manje para bolju stvari, spominjem mac upravo radi usporedbe grafickih mogucnosti, sta nije to bit foruma?

 

ako osobno imas nesto protiv mac racunala, onda oprosti sto ti oni izazivaju negodvanje, tu ti ne mogu pomoci

 

mozda ti ovo vise odgovara, bilo koji AMD APU je bolji i jeftinij od toga drloga navedenog sa intel grafikom, a i na njemu mozes igrati ove igre od prije 20 godina

 

hoces i sad pizdit ili ?

Tema je Intel Xe kao treći igrač u dGPU rješenjima i Updateopvao sam temu da znamo "na čemu smo"
Boli me đon za AMD-ov APU, za MAC OS, M1 i ostalim smećem.

Kontaš? Ja kažem postoji računalo sa Iris Xe DG1 za 750 USD a ti meni "za te pare možeš kupiti Golfa i vozati se po svijetu sa njim"?!
Nije da pizidim, ali dobrano trolaš temu.

Kužiš da nas OVDJE ne zanima Apple (i nema šta tražiti u ovoj temi niti da se spomene) nego čisto Intel kao treći dobavljač diskretni grafičkih kartica za x86 Arhitekturu...

Treba ti ponoviti? DG2 top model će biti u rangu RTX 3070 a biti će jeftiniji i to nas zanima. Ovo je mjesto da saznamo kad i gdje i po kojoj cijeni će to biti. Tema je rano otvorena ali neka ju.. jednom kada to stigne onda će se i Tshoot otvoriti za date grafičke. Bezveze trolaš, ne znam što ti to treba.

15 godina
offline
Re: Intel Xe Club
Envy kaže...
...


Treba ti ponoviti? DG2 top model će biti u rangu RTX 3070 a biti će jeftiniji i to nas zanima. Ovo je mjesto da saznamo kad i gdje i po kojoj cijeni će to biti. ..

 -kad/ako .. vidjet ćemo, za sad samo renderi. Ako intelica za do 100€ radi kao nvidia od 1000€ sve super, .. kad-gdje i po kojoj cijeni i to ćemo vidjeti, možda ove godine dok neovisno o najavama koje podrgrijavaju uvijek ima nekog kašnjenja pa je veća šansa da ove godine još ništa od tog.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Intel Xe Club
Envy kaže...

 

Update3: CyberPowerPC počeo prodaju sa intel Iris Xe konfiguraciju u skladu sa najboljim procesorom danas 10400F. Budući da F modeli dolaze bez grafičke, teško je reći što je ovaj Iris Xe, jer ako stoji MAX pored tog imena onda je to zaseban čip.
CyberPowerPC Gaming Desktop Intel Core i5-11400F 8GB Memory Intel Iris Xe 500GB SSD Black GXi7400BSDFV2 - Best Buy
Dakle za $750 dobijate 11400F + Intel Iris Xe, 8 GB RAM-a i 500 GB SSD-a + Kućište i napajnje... jeftino ili ne za 1080p rezoluciju, ja ne znam - vi odlučite. Uređivano: Da znam, USA cijene + VAT itd itd.

Intel Iris Xe posebna grafa je smeče, i danas takva grafa nema smisla ili ista priča kao Nevidija GT 1030.

 

To je 80EU model(i5 1135G7), i daj shvati da su to okvirno iste iGPU performanse kao Vega 7 iGPU.Tko još danas kupuje takvu diskretnu grafu, ako i kupuje iz velike nužde/nema izbora uzet če samo GT 1030.

 

https://www.tomshardware.com/news/intel-xe-iris-dedicated-gpu-desktops

 

 

 

Kaj se tilče tog CyberPowerPC smeča, huh 750$ za konfiguraciju sa 8GB radne memorije.

 

https://www.bestbuy.com/site/cyberpowerpc-gaming-desktop-intel-core-i5-11400f-8gb-memory-intel-iris-xe-500gb-ssd-black/6462676.p?skuId=6462676

 

Pogleč kaj dobiješ u Hrvatskoj za 4300kn ili 700$ plati i nosi.Tu imaš 16GB radne memorije, i eto danas vrlo popularni ili neizbježni 6/12 Renoir APU/Vega 7 iGPU+instalirani Windowsi.

 

https://www.adm.hr/racunalo-adm-business-pro-r-ryzen-5-4650g-16gb-ddr4-500gb-ssd-nvme-radeon-graphics-windows-10-pro/68451/product/

 

Renoir APU komp troši znatno manje struje, a da ne napominjem vrlo bučan Intel CPU hladnjak koji ide uz i5 11400F.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-cpu-hladnjak-vs-amd-wraith-stealth/282298.aspx

 

Zeleni Intel Iris XE je glupost, ili obično uzalodno trošenje 10nm pečnice.

 

Zelenu posebnu grafu/ili takav OEM PC, to če kupit samo teški naivci ili vrlo neupučeni kupci.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 17:19 (rambox).
15 godina
offline
Re: Intel Xe Club
rambox kaže...
Envy kaže...

 

* * * Uređivano: Da znam, USA cijene + VAT itd itd.

Intel Iris Xe posebna grafa je smeče, * * * i danas takva grafa nema smisla ili ista priča kao Nevidija GT 1030.

 

* * *

Ti imaš ozbiljnih problema jer svaki post koji ja i još nekolicina  ljudi napiše, pretvaraš u takmičenje.

Koga briga što je smeče grafička... Ima ljudi koji imaju stare procesore (ja imam jedan takav računar) sa prastarom Quadrovkom, pa ne bi bilo loše da pored GT1030 imamo i još od drugih vendora neki izbor. Zbog Intelovih integruša Nvidia i razmišlja o GT1010 (ako takva već i ne postoji).

Tema je otvorena za Intel Xe (po 100 puta) da imamo na jednom mjestu sve aktuelno šta, kako i gdje. I molim da se držimo teme, a ne da odmah trčimo za zaključcima.

11 godina
offline
Intel Xe Club

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Xe Club
grgaRi kaže...

Hvala na video ali nisam morao (a niti mogao iskren da budem) da ga cijelog odgeldam da skužim da je kartica za OEM-e izvađena iz ovog gore rečenog CyberPowerPC računara.

 
 
 
 
Dakle vidimo negdje je brža od Intelove integruše, negdje od AMD-ove, o cijeni još ništa ne znamo, ista slika kao na mom prvom postu Asus DG1 4G, ako bude bila jeftinija od 1030 biti će top karta.
Ali izvukao sam par benchova iz videa... mislim nema se tu šta komentarisati dok kartica ne dođe u prodaje. Volio bih iskreno da su probali šta sa 720p rezolucijom - ali što je tu je.

6 godina
offline
Intel Xe Club

vidimo da nigdje nije brza od AMD integruse

 

apsolutni drlog od graficke kartice, bas steta 

 

stvarno se trudim sagledati ciljano trziste za ovaj model, i jednostavno ga ne vidim, a da vec amd ili nvidia ne nude bolja i jeftinija rjesenja

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Xe Club
3dfx kaže...

vidimo da nigdje nije brza od AMD integruse

 

apsolutni drlog od graficke kartice, bas steta 

 

stvarno se trudim sagledati ciljano trziste za ovaj model, i jednostavno ga ne vidim, a da vec amd ili nvidia ne nude bolja i jeftinija rjesenja

 

 

"Ne ubijaj glasnika", što bi to ljudi rekli.

Ja sam samo otvorio temu. Jer treći proizvođač dGPU rješanja dolazi, bio on to gori ili bolji od druge dvojice. Ima svoje tvornice i apsolutno ne sumanjm da će biti i pristupačniji i jeftiniji.

Ova Asusova DG1 4G je OEM kartica koja se štanca od prošle početka godine. Osim performansi koje su vidljivena ovom videu - ne vidimo ništa više, ili točnije ono što nas zanima.

A to je kada će kartica na tržište i po kojoj cijeni. Što ako bude 25€?

I na kraju ona nam nije bitna nego ona nego top model DG2 koje cila na otprilike RTX 3070 performanse. Zato nemojmo žuriti sa zaključcima, jer kartica nema u prodaji sigurno ove godine, puste želje su Q4 2021. I posve sam siguran da je DG1 (ova najslabija) razlog zašto je Nvidija prestavila ovu GT 1010 u Januaru ove godine.

Možda nekome ne trebaju igrice, možda žele sve kodeke, možda kao ja želim da se igram Age of Empires II: DE u garaži dok popravljam nešto.

Iskreno mislim da jako pogrešan pristup ovi recezenti imaju oko ovakvog načina testiranja. Kao kada se testira CPU (ne bitno čiji je sad) sa RTX 3090 na rezoluciji od 1080p, ja kada to vidim želudac mi se okrene. I ok, netko će sada reći možda je to zato da se izbjegne uticaj GPU-a i biti će u pravu, ali to tako ne ide u praksi. Jer nitko neće kupiti RTX 3090 (koji košta kao prosječan automobil) sa 11100B Core i3 procesorom.. jedan od primjera.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice