AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.681.650
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

ako sam dobro shvatio negdje procitano, do ampere generacije, svaka cuda jezgra se sastojala od fpu i integer dijela, znaci mogla je obradivati i float i integer operacije odjednom. od ampere dio cuda jezgri nema vise razdvojene int i fpu jezgre, nego je sve jedna velika jezgra koja moze izvrsavati jedno ili drugo. kad pogledas sintetiku i productivity gdje se gura jedan workload apere rtx3090 razvaljuje i do duplo jaca nego 2080 ti, dok u igrama je ta razlika 10-20%, jer ima puno racunanja flop i integer, zahvaljujuci hrpi jezgri razlika je tu ali ocito je problem to sto nemoze izvrsavati jedno i drugo odjednom.

sto bi reklo da je nvidia jednostavno workstation dizajn prebacila u mainstream vjerojatno da sreze troskove, vjerojatno je zato i tako dobra ovu generaciju u miningu, dok s druge strane takav dizajn amd je razdvojio cdna(stari gcn) ako se ne varam ostavio za workstation, dok zahvaljujuci razvoju za konzole dobio rdna za gaming iliti mainstream.

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
boscorelli kaže...

ako sam dobro shvatio negdje procitano, do ampere generacije, svaka cuda jezgra se sastojala od fpu i integer dijela, znaci mogla je obradivati i float i integer operacije odjednom. od ampere dio cuda jezgri nema vise razdvojene int i fpu jezgre, nego je sve jedna velika jezgra koja moze izvrsavati jedno ili drugo. kad pogledas sintetiku i productivity gdje se gura jedan workload apere rtx3090 razvaljuje i do duplo jaca nego 2080 ti, dok u igrama je ta razlika 10-20%, jer ima puno racunanja flop i integer, zahvaljujuci hrpi jezgri razlika je tu ali ocito je problem to sto nemoze izvrsavati jedno i drugo odjednom.

sto bi reklo da je nvidia jednostavno workstation dizajn prebacila u mainstream vjerojatno da sreze troskove, vjerojatno je zato i tako dobra ovu generaciju u miningu, dok s druge strane takav dizajn amd je razdvojio cdna(stari gcn) ako se ne varam ostavio za workstation, dok zahvaljujuci razvoju za konzole dobio rdna za gaming iliti mainstream.

 Neznam, nisam toliko duboko, detaljno ulazio u to. 

Jasno je da 3080 ima doslovno 100% vise jezgri, i 50-tak% bolju memorijsku propusnost,a svejedno je AMD tik iza nvidie, u nekim naslovima i daleko ispred. PA eto neka mi ne′ko onda objasni ili sam ja lud kada kazem da je AMD-ova arhiktetura, znaci layout jezgri, pipeline, onaj cache jednopstavno daleko bolji od nvidieve arhikteture. OK ima nvidia cuda, svoj AI i RT, ali cisto onak rasterizacijski  gejmerski  bez sminkanog RT-a,AMD je pokidao u ovoj generaciji i to se mora priznati. 

16 godina
offline
Re: AMD Navi
boscorelli kaže...

ako sam dobro shvatio negdje procitano, do ampere generacije, svaka cuda jezgra se sastojala od fpu i integer dijela, znaci mogla je obradivati i float i integer operacije odjednom. od ampere dio cuda jezgri nema vise razdvojene int i fpu jezgre, nego je sve jedna velika jezgra koja moze izvrsavati jedno ili drugo. kad pogledas sintetiku i productivity gdje se gura jedan workload apere rtx3090 razvaljuje i do duplo jaca nego 2080 ti, dok u igrama je ta razlika 10-20%, jer ima puno racunanja flop i integer, zahvaljujuci hrpi jezgri razlika je tu ali ocito je problem to sto nemoze izvrsavati jedno i drugo odjednom.

sto bi reklo da je nvidia jednostavno workstation dizajn prebacila u mainstream vjerojatno da sreze troskove, vjerojatno je zato i tako dobra ovu generaciju u miningu, dok s druge strane takav dizajn amd je razdvojio cdna(stari gcn) ako se ne varam ostavio za workstation, dok zahvaljujuci razvoju za konzole dobio rdna za gaming iliti mainstream.

 Da to je tak okvirno, Ampere nije čista gejming arhitektura+Nevidija na silu diže TDP i GPU frekvencije.

 

Da nije bilo AMD RDNA2 konja, Nevidija za najače Ampere grafe ne bi imala potrebe dizat TDP iznad 250W.Ampere ja na kraju silovan, ili brzo diži TDP/GPU frekvencije kad su skužili kaj dolazi iz AMD tabora.Samsung 8nm proizvodni proces nije idealan za ovakve proizvode, dakle visoki TDP i ode energetska efikasnost i potrošnja u nebo.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=19&jumpto=6188699&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=99&jumpto=6189227&sort=asc&view=flat

 

Eto ti finog primjera, človek ima HBM Vegu za odradit razne ostale GPU zadače, pa je eto radi testa uzeo AMD RDNA2 grafetinu.U gejmingu Vega nema kaj tražit, ali za ostalo Vega je i dalje ipak znato bolja.AMD-u je i falila okvirno čista gejming GPU arhitektura, dakle RDNA2+još da dodaju svoju DLSS verziju i to je to.

 

AMD,........is that Epyc or what?
3 godine
offline
AMD Navi

 

 

yikes

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Navi

Dosta ne zanimljiva kartica, bez mjesta na tržištu. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...

Dosta ne zanimljiva kartica, bez mjesta na tržištu. 

 Isto tržište koje je nedavno krenulo s ponovnim štancanjem 1060/1050Ti kartica?

Say hello to my little friend
16 godina
offline
AMD Navi

Dođe mi muka, ili moram na zahod kad vidim one posrane i nepregledne Gamer Nexus tablice.Ekipa pod hitno mora angažirat dizajnera, as ti gospe pa pregledne tablice nisu put na Mars.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Dođe mi muka, ili moram na zahod kad vidim one posrane i nepregledne Gamer Nexus tablice.Ekipa pod hitno mora angažirat dizajnera, as ti gospe pa pregledne tablice nisu put na Mars.

 

 

 Meni se čini ko da si im ti brate po tome, tvoja pisanja nemju veze s vezom. 

15 godina
suspendiran
offline
AMD Navi

Podbačaj 6700xt zato jer je 30% jača od 5700xt skuplja 20%.Može opalit cijenu koju želi u ovoj situaciji. U normalnim okolnostima pokraj rtx3060ti i 3070 ne bi je nitko pogledao po ovom msrp.. Potrošnja u igranju veče od rtx3060ti podjednaka rtx3070. Amd kao da se sprda eto jer im se može. Nekad naš narodni amd postao največe govno od svih.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...

Dosta ne zanimljiva kartica, bez mjesta na tržištu. 

 Hmmm kako ste dosli do tog zakljucka? 3060 po meni je smece od kartice i neznam kaj postoji za 700 eura se prodaje. Ova se uvukla direktno izmedju 3060ti i 3070. 

Pa da ljudima k′o vama objasnim kako 3070 ima 5200 jezgri 3060ti ima 4800 a jadna 6700xt i sa 192 bitnom sabirnicom i duplo manje jezgri(2500) uvuce direkt izmedju po performancama.

Koliko je amd-ova arhiktetura ispred to je za boli glava. Nvidi-a ostao samo cuda i AI, nista gaming od ove generacije. volim malo kada se underdog ustane, probudi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 16:03 (Ivan Majstorovic).
15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...
Promster kaže...

Dosta ne zanimljiva kartica, bez mjesta na tržištu. 

 Hmmm kako ste dosli do tog zakljucka? 3060 po meni je smece od kartice i neznam kaj postoji za 700 eura se prodaje. 

 Došli su do zaključka razumnim rezoniranjem uloženo dobiveno plus manja efikasnost od konkurencije. Ovaj gpu nije isplativ ni minerima.Očekuj cijenu oko 1000€. Big fail, a ti ih brani eto ti ih tamo.

kradem mine iz minskog polja
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
Promster kaže...

Dosta ne zanimljiva kartica, bez mjesta na tržištu. 

 Hmmm kako ste dosli do tog zakljucka? 3060 po meni je smece od kartice i neznam kaj postoji za 700 eura se prodaje. 

 Došli su do zaključka razumnim rezoniranjem uloženo dobiveno plus manja efikasnost od konkurencije. Ovaj gpu nije isplativ ni minerima.Očekuj cijenu oko 1000€. Big fail, a ti ih brani eto ti ih tamo.

Nebranim ja nikoga ja govorim cisto razumno i zbrojim 1+1 je 2 a 1i1 je 11... jednostavno, kartica je po spekovima kao i 6800xt i 6900xt duplo slabija na papiru a opet je direkt kraj nvidie po performancama. Od nvidie se ocekivalo da najjaca kartica bude barem 30% brza od najjace AMD kartice, ali to vamo nije slucaj.  A svi koju su recenzirali karticu su rekli da ju ima daleko veci broj od proslih. Pa pobogu ovaj HWU dobio odmah 10 custom kartica, a dosad su recenzirali manje- vise samo FE kartice.

I na kraju ako se prodaje i po cijeni od 3060(700 eura) opet je dobar deal spram ostatka od 1000 eura + a po perfomancama nije daleko iza 3070 a 3060 je ostavila iza u zaborav.

Ljudi probudite se, ostavite se AMD -Nvidia fanboy ludila...AMd ima bolju gaming arhikteturu , i ako vas to boli, onda bih vam preporucio da trazite pomoc, jel po pravilu bih vas trebalo boliti djon nije ovo nogomenti klub ili pas ili mama, dijete da se voli, tablice su na kraju najbitnije.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 16:22 (Ivan Majstorovic).
3 godine
offline
AMD Navi

U kojem ce ti se svemiru 3060 i 6700 XT prodavati po istoj cijeni?

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
amagi kaže...

U kojem ce ti se svemiru 3060 i 6700 XT prodavati po istoj cijeni?

Ma iskreno i briga me za cijenu, neznam kaj se to uopce vise spominje, situacija je takva kakva je. I kada se smiri situacija na zimu i padnu cijene sta onda? jeftinija od 3070 msrp, vise Vrama, slicne performance. I tko bi onda rekao da je to losa kartica. 

Ja samo citam vamo kako je AMD drek, a ja upalim RDR2 sve max cp2077 sve maks, valhalla sve max i na kraju nevidim ni jednog frame drop-a. 

Za rt i dlss sam vec rekao AMD je drugi - treci razred, ali sama rasterizacija je daleko naprednija od nvidie, pa pogledajte samo po papiru koliko su AMD-ove kartice slabije.

Vamo su i AMD-ovci i nvdia fanboyi teska bolest vidim, izgubili su smisao za realnost.

 

Vidim svi seruckaju po cijeni, a pun forum ljudi koji su i 5700xt prodavali po nenormalnim cijenam, znaci podrzali su ovu situaciju.. Onda se okrenes pa serucka se kako je sve skupo. MIslim, necu da kazem vise ni rijec bolje, mozda nekoga uvrijedim, nije mi to cilj. ALi vidim i citam vase poruke, i po meni je 90% foruma fanboy ili sa ovog ili drugog tabora.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 16:39 (Ivan Majstorovic).
15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže
..AMd ima bolju gaming arhikteturu ,

  Nećemo ulazit u hardwerske analize jer je na kraju krajeva jedino grafikon koji prikaže gdje je kome mjesto, toćno između 3060ti/70 ali samo raster performansama. Cijena slična rtx-u 3070, jednaka potrošnja malo slabije performanse od iste pa tko bi je uzeo da nije ova ludnica.Da ne govorimo kako pokraj rtx3060ti(kad bi bila dobavljiva) nema nikakve šanse gledajući efikasnost i bang for bucks.

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...
Promster kaže...

Dosta ne zanimljiva kartica, bez mjesta na tržištu. 

 Hmmm kako ste dosli do tog zakljucka? 3060 po meni je smece od kartice i neznam kaj postoji za 700 eura se prodaje. Ova se uvukla direktno izmedju 3060ti i 3070. 

Pa da ljudima k′o vama objasnim kako 3070 ima 5200 jezgri 3060ti ima 4800 a jadna 6700xt i sa 192 bitnom sabirnicom i duplo manje jezgri(2500) uvuce direkt izmedju po performancama.

Koliko je amd-ova arhiktetura ispred to je za boli glava. Nvidi-a ostao samo cuda i AI, nista gaming od ove generacije. volim malo kada se underdog ustane, probudi.

Mozgom...?

 

I 3060 je smeće od proizvoda, nisam nigdje tvrdio da je super omjer snage/cijene. 6700XT je drek jer je jedva uspjela biti mrvicu jača od 3060Ti a dođe $80 više (jebiga moramo sa MSRP cijenama, jer ja ovo 'tržište' ne stignem pratiti), drek je jer skoro pa da i nema napretka s obzirom na predhodnika (5700XT), za 20% veću cijenu dobiješ 30% veće performanse.

 

Boli me briga za brojke, kakvu mi to ulogu igra? Može AMD i sa pola jezgre biti bolji od Nvidije koja ima 15000 jezgri, šta me briga, uzimam ono što je 'bolje' tj. isplativije u cijenovnom rangu u kojem kupujem.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 16:46 (Promster).
15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

  ALi vidim i citam vase poruke, i po meni je 90% foruma fanboy ili sa ovog ili drugog tabora.

 Jedino fanboy bi uzeo ovaj gpu ako bi sve bilo normalno dobavljivo. Izgleda da si ti taj jer ne drže ti argumenti vodu.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 16:49 (dery).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
Promster kaže...

Dosta ne zanimljiva kartica, bez mjesta na tržištu. 

 Hmmm kako ste dosli do tog zakljucka? 3060 po meni je smece od kartice i neznam kaj postoji za 700 eura se prodaje. Ova se uvukla direktno izmedju 3060ti i 3070. 

Pa da ljudima k′o vama objasnim kako 3070 ima 5200 jezgri 3060ti ima 4800 a jadna 6700xt i sa 192 bitnom sabirnicom i duplo manje jezgri(2500) uvuce direkt izmedju po performancama.

Koliko je amd-ova arhiktetura ispred to je za boli glava. Nvidi-a ostao samo cuda i AI, nista gaming od ove generacije. volim malo kada se underdog ustane, probudi.

Mozgom...?

 

I 3060 je smeće od proizvoda, nisam nigdje tvrdio da je super omjer snage/cijene. 5700XT je drek jer je jedva uspjela biti mrvicu jača od 3060Ti a dođe $80 više (jebiga moramo sa MSRP cijenama, jer ja ovo 'tržište' ne stignem pratiti), drek je jer skoro pa da i nema napretka s obzirom na predhodnika (5700XT), za 20% veću cijenu dobiješ 30% veće performanse.

 

Boli me briga za brojke, kakvu mi to ulogu igra? Može AMD i sa pola jezgre biti bolji od Nvidije koja ima 15000 jezgri, šta me briga, uzimam ono što je 'bolje' tj. isplativije u cijenovnom rangu u kojem kupujem.

 

 

 ROFL valjam se na podu. 30% vise performance od 5700xtr je pperformanca 2080ti, 3070, 3060ti. I tu se uvukla sada 6700xt. PA stza da naprave? da kanibaliziraju svoje ostale SKU-ove. Izmedju 6800 i 6700xt mora postojati neki razmak. Seruckalo se i po tome kako je 6800 80 eura skuplja od 3070 a na kraju je 6800 obrisala pod sa 3070 u nekim naslovima i duplo brza.

13 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...
jednostavno, kartica je po spekovima kao i 6800xt i 6900xt duplo slabija na papiru a opet je direkt kraj nvidie po performancama. Od nvidie se ocekivalo da najjaca kartica bude barem 30% brza od najjace AMD kartice, ali to vamo nije slucaj.

Pa daj mi molim te objasni ako je duplo slabija na papiru zašto nije duplo slabija u cijeni? I zašto AMD ne izbaci kartice sa istim 'brojčicama' kao Nvidia? Zašto nam nude samo ove 'cut down' verzije?

 

Evo samo ta 3 pitanja odgovori...A DLSS koji je brutalan feature neću ni spominjati.

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

  ALi vidim i citam vase poruke, i po meni je 90% foruma fanboy ili sa ovog ili drugog tabora.

 Jedino fanboy bi uzeo ovaj gpu ako bi sve bilo normalno dobavljivo. Izgleda da si ti taj jer ne drže ti argumenti vodu.

 PA normalno da nebi uzeo gpu takav kad bi bilo sve dobavljivo. Ako imam bas tu lovu samo, onda i bih jel kartica nije losa. Ali prije bih uzeo 3060ti recimo da je dobavljiva naravno, radi RT-a i dlss-a. ALi ja pricam vamo o rasterizaciji, o tome kako je na papiru duplo slabija graficka na nivou u performancama i kako je AMD-ova arhiktetura bolja kad i je. Imaju pametan cache sustav, pipeline im je boli glava, grafe klokaju bez beda 2500mhz+

Mislim, zapravo me briga, meni je evo fascinantno kako jedna graficka i sa slabijom sabirnicom i duplo manje jezgri se uvukla izmedju 3060ti i 3070, a vi se dalje prepirite ciji misonja je veci. 

13 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

 ROFL valjam se na podu. 30% vise performance od 5700xtr je pperformanca 2080ti, 3070, 3060ti. I tu se uvukla sada 6700xt. PA stza da naprave? da kanibaliziraju svoje ostale SKU-ove. Izmedju 6800 i 6700xt mora postojati neki razmak. Seruckalo se i po tome kako je 6800 80 eura skuplja od 3070 a na kraju je 6800 obrisala pod sa 3070 u nekim naslovima i duplo brza.

Šta da naprave? Pa nek smanje cijenu jelte??? Imaš iste performanse kao 3060Ti, nemaš RT, nemaš DLSS a koštaš $80 više...

 

Pa boli mene kurac za njihovu liniju proizvoda i ne poklapanje, kanibaliziranje itd...Zašto bi to mene bilo briga?

 

Kakve su to blesavi argumenti? Također postoje igre gdje 3070 oguli 6800, i kaj sad, to je normalno da postoje igre kojima paše jedna kartica bolje? Samo kaj je 3070 jeftinija i nudi RT i DLSS.

15 godina
suspendiran
offline
AMD Navi

Opet se ponavljam po ko zna koji put kad bi sve grafe bile dostupne omjer amd-nevidija bi sa 20:80 otišao na 5:95  ko amen.O Ivane ivane.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 17:01 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
jednostavno, kartica je po spekovima kao i 6800xt i 6900xt duplo slabija na papiru a opet je direkt kraj nvidie po performancama. Od nvidie se ocekivalo da najjaca kartica bude barem 30% brza od najjace AMD kartice, ali to vamo nije slucaj.

Pa daj mi molim te objasni ako je duplo slabija na papiru zašto nije duplo slabija u cijeni? I zašto AMD ne izbaci kartice sa istim 'brojčicama' kao Nvidia? Zašto nam nude samo ove 'cut down' verzije?

 

Evo samo ta 3 pitanja odgovori...A DLSS koji je brutalan feature neću ni spominjati.

 PA cemu ce biti duplo slabija u cijeni kada je po perfomancama ista kao nvidia. Ljudi su i dokaz da im je RT daleko nebitniji od fluidnog normalnog gameplaya. Dlss je brutalan slazem se, i AMD aje zasrao tu, obecali su i nista jos. 

Cut down verzije?  Pa sta je ga102 i ga 104. I 3090 i 3080 su cut down verzije ga102 a 3060ti je cut down verzija ga104. 

11 godina
offline
AMD Navi

ah, 30% jača od prošle generacije

nije ni to loše, ali gdje su sad oni koji su se kleli u 100% generacijskog napretka uspoređujući krušku 5700xt i jabuku 6800xt 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 ROFL valjam se na podu. 30% vise performance od 5700xtr je pperformanca 2080ti, 3070, 3060ti. I tu se uvukla sada 6700xt. PA stza da naprave? da kanibaliziraju svoje ostale SKU-ove. Izmedju 6800 i 6700xt mora postojati neki razmak. Seruckalo se i po tome kako je 6800 80 eura skuplja od 3070 a na kraju je 6800 obrisala pod sa 3070 u nekim naslovima i duplo brza.

Šta da naprave? Pa nek smanje cijenu jelte??? Imaš iste performanse kao 3060Ti, nemaš RT, nemaš DLSS a koštaš $80 više...

 

Pa boli mene kurac za njihovu liniju proizvoda i ne poklapanje, kanibaliziranje itd...Zašto bi to mene bilo briga?

 

Kakve su to blesavi argumenti? Također postoje igre gdje 3070 oguli 6800, i kaj sad, to je normalno da postoje igre kojima paše jedna kartica bolje? Samo kaj je 3070 jeftinija i nudi RT i DLSS.

 NAzalost samo kada upalite RT, nema igre gdje je 3070 brza od 6800 a 3070 ima i limit na Vramu gdje npr resident evil 2 u kanalizaciji ce pasti i na 30 fpsa u 4K. kada upalis 1440p rezu 3070 se loccka nazad na 144hz-a. Mislim ono graficka od 1000+ eura kad se da nabaviti a nije sposobna 4K gurati i bit ce jos manje kada dolaze nove igre.

13 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

 PA cemu ce biti duplo slabija u cijeni kada je po perfomancama ista kao nvidia. Ljudi su i dokaz da im je RT daleko nebitniji od fluidnog normalnog gameplaya. Dlss je brutalan slazem se, i AMD aje zasrao tu, obecali su i nista jos. 

Cut down verzije?  Pa sta je ga102 i ga 104. I 3090 i 3080 su cut down verzije ga102 a 3060ti je cut down verzija ga104. 

Ja te pitam zašto AMD onda ne izda karticu za istim brojem jezgri ako Nvidia? Ako im je arhitektura toliko bolja, zašto ne izdaju karticu po specsima jednaku RTX 3090 i apsolutno obrišu pod s njom?

 

Kako ne razumiješ da ljude boli kurac za specifikacije koje izlistaju i AMD i Nvidija, dal ima 13 nečeg ili 49 ovog drugog, koga briga? To nije relevantno uopće, niti je dokaz ičega. Jedino bitna brojčica je ona u kutu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 17:07 (Promster).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 PA cemu ce biti duplo slabija u cijeni kada je po perfomancama ista kao nvidia. Ljudi su i dokaz da im je RT daleko nebitniji od fluidnog normalnog gameplaya. Dlss je brutalan slazem se, i AMD aje zasrao tu, obecali su i nista jos. 

Cut down verzije?  Pa sta je ga102 i ga 104. I 3090 i 3080 su cut down verzije ga102 a 3060ti je cut down verzija ga104. 

Ja te pitam zašto AMD onda ne izda karticu za istim brojem jezgri ako Nvidia? Ako im je arhitektura toliko bolja, zašto ne izdaju karticu po specsima jednaku RTX 3090 i apsolutno obrišu pod s njom?

 

Kako ne razumiješ da ljude boli kurac za specifikacije koje izlistaju i AMD i Nvidija, dal ima 13 nečeg ili 49 ovog drugog, koga briga? To nije relevantno uopće, niti je dokaz ičega. Jedino bitna brojčica je ona u kutu.

 Pa sto ce im? Imaji napredniju gaming arhikteturu, pipeline, napravili su odlican posao sa cacheom. sta ce im onda graficka od 10K jezgri i da trosi 400-500w u gamingu? Tko to zeli? 

O kolega bome je to veliki dokaz koliko je AMD-ova arhiktetura cisto samo gaming bolja od nvidia. S manje resursa dodju do iste performance. Mislim, ja sam svoje rekao a vi kako hocete, AMD vise nije ni u cpu ni u gpu segmentu underdog, a neki dan sam citao malo sto planiraju sve skupa sa xilinxom, tako da ni cuda vjv nece vise biti jedina opcija na trzistu.

Konzole su majke, ove prepirke tko je bolji su teske idiotarije. Stvar je jasna, tko samo zeli gejmati AMD nije uopce los izbor, Tko zeli RT, AI i rendanje, editiranje onda je nvidia jedina opcija. Msilim stvar je toliko jednostavna da jednostavnija nemoze biti.

A za graficku koja moze spasiti gaming situaciju(6700xt) reci da je u noman′s land-u je isto glupost. Od jednog 6800 DIE-a mozes napraviti 2 6700xt- normalno da ce je biti u vecim kolicinama, a amd.com ce ju prodavati pod msrp-om. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 17:22 (Ivan Majstorovic).
3 godine
offline
AMD Navi

6700 XT ima veci TDP od 3060 Ti i 3070, a prema GN, potrosnja u furmarku je bila samo 6W manja od 3070.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...
A za graficku koja moze spasiti gaming situaciju(6700xt) reci da je u noman′s land-u je isto glupost. Od jednog 6800 DIE-a mozes napraviti 2 6700xt- normalno da ce je biti u vecim kolicinama, a amd.com ce ju prodavati pod msrp-om. 

U normalnim uvjetima, u kojima cijena na ebayu i na njuškalu nije 4x veća od zamišljene, 6700XT je bez svog mjesta. A spasiti PC gaming može jedino ako AMD ima na milijune 6700XT-a naštancano, a znamo da nema...Ima ih nešto više od 6900XT/6800(XT), ali opet ni približno dovoljno.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice