AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.630.028
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Tomo53nja kaže...
nicky.sl kaže...

 Bila je u kućištu 7-8 dana previše.

Jedna ura je bila dovoljna da uvidim kolika je greška što sam uzeo taj drlog

Cek, jel ja ne znam brojat ili sam glup? Od 15.2 ili 16.02 do 18.02 ili 19.02 je 7-8 dana?

 

Bome za 1 sat ni gore spomenuti revieweri od Friday-a ti nisu ravni...Bravo...

 

Zanimljiva teorija u svakom slucaju, ovo je za neku posebnu temu, a ne Navi...

 Oli ti misliš da se isti čas prodala kad je oglas objavljen i tko kaže da sam ju prodao preko njuškala ??? 

Preko njuškala sam imao cijeli jedan upit i to za zamjenu za bicikl (možda bi ga i uzeo da ne treba pedalat).

Srića moja pa imam ludih rudara u blizini pa je otišla.

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 21:16 (nicky.sl).
3 godine
offline
AMD Navi

Kakvi su ovo argumenti, ti nisi imao problem sto znaci da nitko nema problem? Znaci jer meni radi USB na B550 to znaci da svi koji prijavljuju probleme pate od sizofrenije i izmisljaju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Može i obrnuto, ako netko ima problem znači i maju svi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Navi
nicky.sl kaže...

 Oli ti misliš da se isti čas prodala kad je oglas objavljen i tko kaže da sam ju prodao preko njuškala ??? 

Preko njuškala sam imao cijeli jedan upit i to za zamjenu za bicikl (možda bi ga i uzeo da ne treba pedalat).

Srića moja pa imam ludih rudara u blizini pa je otišla.

Ma nije se prodala jasno, tu sam i naveo neku kalkulaciju od 1,2, 3 dana, ali tesko se to sveukupno da navuc do 7-8 dana, no dobro, ako je tebi to iskustvo neka, bolje za tebe, no za druge mislim da nije dovoljno relevantno i to je to...

amagi kaže...

Kakvi su ovo argumenti, ti nisi imao problem sto znaci da nitko nema problem? Znaci jer meni radi USB na B550 to znaci da svi koji prijavljuju probleme pate od sizofrenije i izmisljaju?

Pa argumenti da nesto radi, kao i argumenti da nesto ne radi...Ima problema, ima i da radi, no kada ne radi se kaze ovo mi nije ok, a ne to je "smece" i nista od toga ne valja, pa cak ni ono koje radi, pa se samim tim to moze nazvati izmisljotina da...

gil kaže...

Može i obrnuto, ako netko ima problem znači i maju svi.

Tocno...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 21:25 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Pa ako ne radi dobro prvi dan teško da će se išta prominit nakon i godinu dana tako da smatram da je itekako relevantno. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Navi
nicky.sl kaže...

Pa ako ne radi dobro prvi dan teško da će se išta prominit nakon i godinu dana tako da smatram da je itekako relevantno. 

Isto sam ja mogao reci kada sam kupio prvu 5700XT od Asusa i to Strix model koji je bio fail...Da nisam kupio i probao ovu drugu Nitro+ SE rekao bi grafe se pregrijavaju, ne rade dobro, pada fps, crashaju, itd itd. tako da nije sve u probi na 1 ili 2 dana, i ne moze biti relevantno koliko god ti mislio da je...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 0:29 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Tomo53nja kaže...
nicky.sl kaže...

Pa ako ne radi dobro prvi dan teško da će se išta prominit nakon i godinu dana tako da smatram da je itekako relevantno. 

Isto sam ja mogao reci kada sam kupio prvu 5700XT od Asusa i to Strix model koji je bio fail...Da nisam kupio i probao ovu drugu Nitro+ SE rekao bi grafe se pregrijavaju, ne rade dobro, pada fps crashaju, itd itd. tako da nije sve u probi na 1 ili 2 dana, i ne moze biti relevantno koliko god ti mislio da je...

 Prestar sam ja da bi trpio takve dječije bolesti nedovršenog HW-a jebiga Nvidia me razmazila. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Ja sam godinu i pol cekao ono "AMD hardver stari kao vino". Odustao...

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Ja sam godinu i pol cekao ono "AMD hardver stari kao vino". Odustao...

 Ma šta je to godina i pol nije ona još dovoljno sazrijala, za pet-šest godina to će bit taman zrela grafa.

 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Ja sam godinu i pol cekao ono "AMD hardver stari kao vino". Odustao...

 Ja isto, mislim da cu prije docekat dok 1660ti dodje na razinu rx 580 

nvidia - bugovito smece
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 22:02 (hahhaajaads).
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Tomo53nja kaže...
nicky.sl kaže...

 

Bravo za tebe, 2 dana "iskustva"...

 

Nemoj vise pliz...

 

 kad prodaješ grafičku za veću cijenu onda te pribijaju na križ jer si skalper, a kad kažeš da grafička ne valja kurca jer ne radi dobro tvoja igra  i prodaš ju za više para onda si heroj ulice 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
neampojma kaže...
Tomo53nja kaže...
nicky.sl kaže...

 

Bravo za tebe, 2 dana "iskustva"...

 

Nemoj vise pliz...

 

 kad prodaješ grafičku za veću cijenu onda te pribijaju na križ jer si skalper, a kad kažeš da grafička ne valja kurca jer ne radi dobro tvoja igra  i prodaš ju za više para onda si heroj ulice 

 NEMAŠPOJMA onda sam dobar trgovac

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 1:17 (nicky.sl).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Otisla moja 5700xt. Ostao mi samo svezanj novcanica od nje...

 

 

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 18:01 (Friday).
 
12 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Otisla moja 5700xt. Ostao mi samo svezanj novcanica od nje...

 

 

  

Eto baš mi je drago za tebe da si riješio još jedan veliki problem u svom životu. Sad samo čekam da dojđeš u ovu temu s punim ustima hvale za nvidiu i pljuvanju po amdeovim karticama. I onda se nadam da mi seljoberi s rx karticama čemo imat nekakve koristi od toga.

 

11 godina
offline
AMD Navi

kak su svi uvrijeđeni kad netko pljucne na amd i svima sve radi bez problema

a kad se javi netko s problemima svi ovi fanbojčeki mukom zamukoše, eno na rajzen temi jedino petko odgovara kolegi s problemom, svi ovi što im super sve radišute ko pi*ke 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Kome sve radi taj gejma, nema se vrimena javljat na BUG.

 

Kad imas problem onda visis tuda i kopas istrazujes, prckas, zar ne?

Survivor - eye of the tiger
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
rokonja kaže...

 

Eto baš mi je drago za tebe da si riješio još jedan veliki problem u svom životu. Sad samo čekam da dojđeš u ovu temu s punim ustima hvale za nvidiu i pljuvanju po amdeovim karticama. I onda se nadam da mi seljoberi s rx karticama čemo imat nekakve koristi od toga.

 

 

Ajde ti nama reci sta se tocno dogodilo pa si tako uzrujan?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
AMD Navi

A činjenica je da smo se svi nadali da će ovom generacijom Radeoni malo preuzet vodstvo nad Nvidiom kako bi se tržište unormalilo i da će time cijene pasti na normalnu razinu (čitaj preporučene). Na žalost to se nije dogodilo i ne samo da su cijene porasle nego ni za te visoke cijene kartica jednostavno nema za kupiti...  Naravno tu je nekoliko faktora kao porast vrijednosti kripto valuta, korona je poremetila nabavu sirovina a povečala potražnju za hardverom i sl.

Ukratko svi smo popušili i to masno. 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

 Eto Dado je dao odgovor prije mene. I nemam vremena igrat osim vikenom, a u muđuvremenu uživam TU S VAMA!

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Zaboravite na konkurentnost i borbu cijenama, više im se isplati prodati manje uz visku maržu čak i kad je normalna situacija. Imamo duopol i imati će mo ga i dalje. Ova nova rudarska groznica im je još jednom pokazala koliko su ljudio spremni platriti,

nisu blesavi da se vrate na neke stare cijene. Očito je da se radi "ovisničkom" hardveru, možda čak i nekom novom statusnom simbolu poput jabučara i sl.

Brijem da mi je ova 3060 ti za 3900 kn grafa za idučih 3-5 godina sigurno. Ne isplati se prodavati za 6-7 somova :D :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Daj pliz izbrisi post.

Ne triba nam takva depra uopce.

 

Bit ce grafi cim se namiri ova ekipa s laptopima, vidim dobru 2022, a i dobro zvuci.

 

Cisti prolaz

 

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Tomonja, problem sa driverima i klokom memorije i sejvanjem konfiguriranih profila im se vuće još od polarisa. Svaka serija isti problem treba im dugo da ga poprave. Nema vjere više u njih.

 

ja imam Polaris (RX 580) i nijesam imao tih problema

14 godina
offline
AMD Navi

Biti će ih samo po kojim cijenama. 2016. se mogla uloviti nova iz dućana rx 470 4gb za 1500 kn, srednji rang grafe, gtx 1060 6gb za 1900 kn. nikada ne reci nikad, ali nisam optimista iz bez majnera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Biti će ih samo po kojim cijenama. 2016. se mogla uloviti nova iz dućana rx 470 4gb za 1500 kn, srednji rang grafe, gtx 1060 6gb za 1900 kn. nikada ne reci nikad, ali nisam optimista iz bez majnera.

 

 EIP 1559 name je jedina šansa da vidimo kartice po koliko toliko normalnim cijenama...a nije još ni sigurno da će bit usvojen

8 godina
offline
AMD Navi

Eto ja imam oba tabora pa mogu vidjet kako se to ponaša. Sve radi ok ali da, RX 580 i driveri su u banani malo. Namjestio sam da mi ventovi na grafi rade non stop i snimio taj profil sa drugim opcijam tipa OC i UV. I onda kad prvi put upalim pc, ventovi se ne pale, ako moram restart pc onda prorade. Kaj se tiče vrama u idlu, imam 144hz monitor ali ga zbog tog kaj mema na 144hz radi na max spustio sam refresh na 120hz i onda je mema u idlu kako bi trebalo biti i na 144hz. Dobro, uspio sam ja nekako natjert i na 144hz da mema u idlu bude a ne na maxu, ali sam se vratio na 120hz. A kaj se tiće cpu, mbo i rama, i intel i amd radi ko podmazani, nema problema.

 

 

p.s. ako se netko sjeća amd kartica još tamo 2000-tih godina, onda su postojali amd driveri i omega driveri koji su bili puno bolji od amd drivera ...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 11:25 (Taraba).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Taraba kaže...

p.s. ako se netko sjeća amd kartica još tamo 2000-tih godina, onda su postojali amd driveri i omega driveri koji su bili puno bolji od amd drivera ...

 

Pa nije tesko imati nesto sto je bolje od AMD drivera

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

kak su svi uvrijeđeni kad netko pljucne na amd i svima sve radi bez problema

a kad se javi netko s problemima svi ovi fanbojčeki mukom zamukoše, eno na rajzen temi jedino petko odgovara kolegi s problemom, svi ovi što im super sve radišute ko pi*ke 

 A bio je isto jedan momak sa problemima na 3080 u Ampere temi, pa mu je na kraju jedino odgovorio skroz neki deseti momak, a fanbojevi mukom utihnuše.

 

Oće to tako, fanboyevi jedino služe da im se smiješ.

Say hello to my little friend
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Pa ima i nvidia problemcice, nije to nista novo? Imam prvi put AMD graficku pa evo neznam bas tocno o kojim "proslim" problemima se tu cijelo vrijeme prica?  Na snazi su nove graficke, zar je relevantno uzimati bilo kakve podatke od proslih generacija i usporedjivati sa sadasnjim?

Koliko vidim ima nas 4,5 vamo sa RX6000 i niko osim  nicky-a se nije zalio. A i on je nasao neke stare igre i odmah se rijesio graficke?? Znaci sada su 1000+ eura graficke mjerilo zua stare igre, pa na temelju toga kazemo jeli neka linija grafickih losa ili nije?

Meni se cini da odredjeni broj ljudi vamo ima love i vise nego im je potrebno pa im je zivot malo dosadan. Ali evo, ja sam prvi bio na forumu sa rx6000 i nema nikakvih problema osim takt memorije u idle-u i da metro se rusi jos uvijek sa uipaljenim RT-om. Ostalo sve sljaka, sve stima, pare zaradjuje graficka i sta ce ti vise?

 

 

 

A kome je samo gaming u planu, AMD sasvim dobro radi iz drivera u driver: CP 2077 vec je dobio preko 15-20 fpsa samo od prvog drivera do sada. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 12:37 (Ivan Majstorovic).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

Na snazi su nove graficke, zar je relevantno uzimati bilo kakve podatke od proslih generacija i usporedjivati sa sadasnjim?


 

 

"Ko nas bre zavadi" retorika

Freak Show Inc.
3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

A i sada cu se malo praviti pametan i stati u obranu svojih dvije rx6800, inace mi prave 400 dolara mjesecno i nove igre sljakaju bez problema.

Evo ovako: neki dan me nesto lupilo o glavu pa reko idem malo istrazivati kako to da je AMD nakon 10-tak godina uspio opet doci na nivo high end-a. Nvidia i AMD imaju totalnu drugaciji core layout i sve. Nvidia je uspjela u svoje clustere ugurati 10k  cuda jezgri(3080) 6800xt nasuprot ima 4600 samo... ugl, vidim vamo korist nvidie i vise od 100%, onda gddr6x memorija koja ima isto 50% vise propusnosti od normalne gddr6 memorije. Kako to da je AMD dosao rame uz rame sa nvidiom sa toliko slabim spekovima? 

Eto, moja luda glava meni kaze da AMD ima napredniju tehnologiju tj graficki dizajn od nvidie. AMD-ove jezgre su efikasnije od nvidie, AMD-ov IF cache od 128MB uspije uhvatiti nvidiev gddr6x propusnost. Kako je neki dan neki kolgea vamo u temi rekao da nvidia zlato vise govori o AMD-u nego o samoj nvidia-i, tako ja sad kazem da AMD-ov dizajn i arhiktetura vise govori o promasenom Amperu nego o driverima labavom AMD-u. A to je cinjenica i istina a cinjenice i istine se nemoze pobjeci. AMD ima bolju arhikteturu, pipeline, nvidia ima svoju CUDa-u i svoj AI. I tu se trab povuci crta- kao sto sam rekao: NEMA LOSIH NOVIH GRAFICKIH!

Upalite miner, zaradite si, uostalom kaj biste sada uopce igrali? CP2077, radije idem u vrapce nego vremena trositi na ovakve "igre".

 
4 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice