Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.730
|
čitano: 7.938.666
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
AmonZero kaže...

Kao prvo thx na info od neki dan.

 

Gledao prosli tjedan i ovaj sva kina i cudim se kak ljudi gledaju i ostavljaju dobre ocjene za ovaj film, a nema ga u niti jednom kinu kod nas.

I onda vidim tvoj post, odem i kupim kartu. Zna netko razlog zasto se ovaj film ne prikazuje u svim kinima i tokom cijelog tjedna nego samo pet-ned u branimiru (ak sam dobro vidio, druga cinestar ga nemaju) ?

 

Znaci ajmo na film.

Godzilla Minus One

 

Nisam uopce imao plan ic gledat itijedan film do kraja godine (Dune su mi odgodili) i eto odjednom mi prosli tjedan krene iskakat neka statiskika za ovaj film i usporedjuju ga sa ovim Marvel crapom koji se vrti u kinu na temelju reviewova.

I reko ajd idemo bacit oko na to, ima dost dobru ocjenu i vjerovatno ce bit fora pogledat to u kinu sa svim tim ozvucenjem. Trailer nisam niti pogledao i ak sam ga vidio, pogledao sam ga full davno i ispraio mi je iz mozga tak da sam slijep ulazio u film.

 

Prvih 20min filma, ja se vec najezio od scena i zvucnih efekata.

Destrukcija, nemoc i teror su fantasticno prikazani tokom cijelog filma. Veliki plus, 90% radnje se odvija tokom dana, znaci nije da maskiraju negativca u nekim nocnim scenama kako se dostad to regularno radi.

Dizajn Godzille (izgleda fantasticno) pa cak i glazba vuku na onu old school Godzillu (na pocetku filma su rekli da je 70 godisnjica originala).

Radnja filma, vremenski period kad se odvija, kao i likovi su isto bili full zanimljivi. Necu previse previse ulazit u detalje da netkom nest ne spojlam.

Ima tu par sitnica koje mi nisu sjele, al to je nista u odnosu koliko je ostatak film bio dobar.

 

Od mene preporuka za pogledat pogotovo u kinu, cim izadje u bluray, budem ga jos jednom pogledao. Najbolji Godzilla film koji sam gledao.

 

 

Cisto note, film vam je na japanskom i nema hr titolve (eng su) i dosta ljudi se sokiralu i kinu kad su to skuzili. Mozda je ovo i razlog zasto ga ne prikazuju u svim kinima jer ga nisu preveli.

Meni je ovo i plus bio, jer nasi uvijek izmisljaju se prijevodima nekih rijeci tak da eng titlovi ftw 

 

 

Nevjerojatan je film. Sve što si napisao stoji, Godzilla izgleda fenomenalno i dosta je zastrašujuć, po prvi put u ovakvom tipu monster filma sam osjećao strahopoštovanje prema čudovištu. To nema veze isključivo s Godzillom i kako je prikazan, već i ljudskom stranom priče koja je fokus i srce filma.

Također po prvi put za ovaj tip filma  - bio sam potpuno investiran u ljude i njihove sudbine, toliko da sam bio skroz ok s tim da Godzille nema u jednom periodu filma. Dapače, cijelo vrijeme ti je u podsvjesti da će se pojaviti Godzilla i uništiti to sve, što sve zajedno čini tužnijim i samog Godzillu još više zastrašujućim.

Ukratko, dramski dio filma je jako dobar i može stajati i samostalno van konteksta Godzille.

 

Van toga, vrijedi još jednom naglasiti kako su zvučni efekti apsolutno fantastični, baš se naježiš.

Film je koštao 15 milijuna dolara. Za usporedbu, američka Godzilla iz 2019. je koštala skoro 200 milijuna. Zapitaš se gdje odlazi ta silna lova u američkim produkcijama kad je ovo u mnogočemu impresivnije i spektakularnije.

 

Opaska za kraj: predstava je bila rasprodana, ostalo je svega par mjesta u prvom redu. Baš je bio osjećaj eventa. Pretpostavljam da bi mogli produžiti i na idući vikend pa iskoristite priliku, stvarno se isplati doživjeti u kinu.

 

 I da, kakav Barbenheimer, ovo bi bio idealan double feature s Oppenheimerom. Godzheimer!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 10:46 (Chronosus).
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Leave the world behind, totalni crap od filma. Nakon prvih par minuta si vidio sve. Ne događa se doslovno ništa. U jednom trenutku sam zaustavio film da vidim koliko još ima do kraja, ispalo je da sam točno na polovici. Cijelo vrijeme čekaš da se radnja razvije i da se krene nešto događati, ali u tom iščekivanju film završi. Film koji je trebao trajati 20-ak minuta skupa sa uvodnom i odjavnom špicom su uspjeli razvući na više od 2 sata.

5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
neutrino kaže...

Leave the world behind, totalni crap od filma. Nakon prvih par minuta si vidio sve. Ne događa se doslovno ništa. U jednom trenutku sam zaustavio film da vidim koliko još ima do kraja, ispalo je da sam točno na polovici. Cijelo vrijeme čekaš da se radnja razvije i da se krene nešto događati, ali u tom iščekivanju film završi. Film koji je trebao trajati 20-ak minuta skupa sa uvodnom i odjavnom špicom su uspjeli razvući na više od 2 sata.

 Potpisujem. Potencijalno dobra ideja li nedovršena.....

11 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Creator - https://www.imdb.com/title/tt11858890/

meni ok SF-ić u stilu i atmosferi Chappie-a i/ili Elysiuma, ali ipak malo ispod navedenih...

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Leave the World Behind

Meni dobar, volim takve filmove

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Wonka 2023 - pogledaje šta sam išao pogledat. Jeli mi čestitate. Zamislite sad taj mindset za ić ovo pogledat i tu snagu koja je potrebna.

 

....pokojni bi mi otac često imao običaj počet pratit film na sredini filma. Jer, jbg, doba tv-a, nije bilo recordanja, dođe se s posla, ovo, ono. I ja sam tako par puta. I bude mi film na kraju dobar. A nebi ga inače pogleda. Jer bi prije, u ona vrimena, po početku filma zaključio ima li smisla film gledat dalje ili ćeš prebacit program na drugi film/crtić. Moraš odabrat, jel. A početak zna nekad štekat i mora dok se radnja ne uhoda pa bi propustio neki dobri film. A ovako bi ga pogleda i ono bude baš dobar film. I, kao da si napravio svoj, "viewers cut", kao. Ono, nisi gledao film kako ga je ovaj zamislio da ga gledaš nego si ga gledao nekako na svoj način. Kasnije opet naletiš na taj film pa ako je dobar se potrudiš ga uhvatit na tv-u da pogledaš početak. Ovo, uhvatiš na tv-u, nije bio problem jer u ono doba je životni raspored bio prilagođen tv-programu, barem meni i mojim prijateljima. Ili, kasnije, iznajmiš u videoteci, ako je baš dobar...

 

I tako, kako sam već rekao, imamo ekipu za kino koja nema blage veze o filmovima i još nisu u mom điru plus ne znam ni koji film idem gledat. I ta konfiguracija odvede na filmove koje, ne samo da nikad nebi pogleda u kinu, nego nikad nebi pogleda. Točka. I poučem životnim iskustvom, znam da ću sa takvim setupom mora bit rezultat koji će mi se na kraju svidit. Barem nešto. A najčešće i sve. Jer jbg, ako je film u kinu i ako nije spiderman - pa j.. sve, mora valjat nešto. I tako i je bilo. Jesam li pratia film, jesam. Jesli mi dobra gluma, humor, jesu. Jeli bilo dobro, je. 

 

Usput, znači Willy Wonka je fiktivni lik iz dječje priče (poznatog britanskog pisca djecjih prica, slovi kao i jedan od najboljih) u 60-tim godinama prošlog stolječa. Ekraniziran je 3 puta, znači u 70-tima, onda onaj sa johnny deppom i sad ovaj. Što se tiče timeline-a, ovaj sa deppom prati originalnu knjigu, ovaj iz 70-tih je izgleda sequel a ovaj wonka 2023 je prequel. Ovaj wonka iz prvog filma bi ga volia pogledat zbog memova. Baš ima neku zajebantsku facu lik. Inače su i on i depp pokupili nagrade za izvedbu. Za ovog novog wonku kažu da su mješani dojmovi, kao i sve danas, nemaš ništa konkretno... ali meni je bia ok, dobro mi je odglumio. Dobre su meni ove nove generacije, u kojem dobu žive, i odlične. I ostala gluma je bila odlična. Preglumljeno, kako i treba bit za takav tip filma, ali humoristično i zanimljivo. Hugh grant isto glumi, Oompa Loompu, i dobar je. Ka uvik, legenda.

 

 

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Gene Wilder je legenda, ostavio veliki trag u komedijama iz sedamdesetih i osamdesetih godina.

 

Meni su omiljeni:

 

Iz saradnje sa Mel Brooksom vrhunske parodije:

 

Blazing Saddles (1974) - IMDb

 

Young Frankenstein (1974) - IMDb

 

 

Pa onda legendarni:

 

The Woman in Red (1984) - IMDb

 

 

I onda dva odlična u kojima je glumio sa legendarnim Richardom Pryorom:

 

Stir Crazy (1980) - IMDb

 

See No Evil, Hear No Evil (1989) - IMDb

 

 

Ko nije gledao, a cijeni klasične komedije sa odličnom glumačkom ekipom i vrhunskim humorom neka obavezno pogleda bar nešto od ovih gore navedenih.

16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

To su klasici na kojima smo masa nas tu odrasli, no američki humor se nekako razvodnio sa vremenom i postao negledljiv maltene, dok su englezi nekako uvijek tu negdje konstantni 

 

 

Smrt na sprovodu

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Widowmaker kaže...

Gene Wilder je legenda, ostavio veliki trag u komedijama iz sedamdesetih i osamdesetih godina.

 

Meni su omiljeni:

 

Iz saradnje sa Mel Brooksom vrhunske parodije:

 

Blazing Saddles (1974) - IMDb

 

 

 

  Together we raped the Horses and rode-off on the Women. 


Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ja bih dodao još jednu komediju, film koji me nasmijao do suza 

Ima li pilota u avionu? 

i jako dobru francusku komediju 

Le dîner de cons

3 godine
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Zaporožac kaže...

 Meni je ovaj film totalno bezveze, predvidiv u skoro svakoj sceni, gluma mi nije nesh i one slow motion scene su nekako vidjene vec milion puta da jednostavno nije zanimljivo. 

 

 

6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes veoma okrutno prikazane igre. S obzirom na povijest u tom svijetu, ne čudi. Svejedno... Spoiler prvo sam očekivao da će se film vrtit oko Lucy Gray. Ne čitam te knjige, nisam točno znao je li Snow "the Snow" jer je bio jako dobar. Malo nekakvih psiholoških nestabilnost, pišem o samom početku filma, ali s obzirom na sve, nikad nisam očekivao da će završit kao "zao" lik. Kako je vrijeme odmicalo, predivan razvoj lika. Meni osobno. Imalo je smisla, glumac je odglumio jako dobro. Ubojstvo Tyrion Lannistera  je bilo fenomenalno. Na kraju, Lucy totalno nebitna. Igre, pobjeda... Totalno nebitni. 8/10

Rebel Moon: Part One - A Child of Fire dosta zanimljiv film, za razliku od kolege u postu iznad. Viđeno, ali zašto ne? 7/10

Silent Night film me malo zaintrigirao, pogledao sam ga, ali nije to ono što sam očekivao. Također puno loše radnje i nelogičnosti. Spoiler film nema ni jednog dijaloga. S obzirom da je akcijski, revenge film, to me definitivno zaokupilo. Kako je sve počelo? Glavnog lika, koji se meni nikako ne sviđa, nije mi sjeo glumac ni lik kojeg utjelovljuje, ganjaju sa SUVom i vatrenim oružjem. On je pješice i ima komad armaturne šipke u ruci. Nalazi se iza ćoška zida, zgrade... i kad dolazi SUV uličicom, on baca šipku na šajbu. Bježi uličicom natrag, uspije ubit vozača, odnosno ovaj se zabije u vilice viličara, a suvozač preživi. Upuca ga u leđa i u vrat, pri čemu MC izgubi mogućnost govora. Zato je silent night. Ocjenu ne želim dat, nije žanr kojeg gledam, ali ne preporučam gledanje jer je jako loše napravljeno. 

The Family Plan akcijska komedija, mali je legenda, 8.9/10

The Creator sci fi, ne loše, meni osobno. Nije ni dobro.  7/10

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
3 godine
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Dr. Vicko kaže...
 Meni je ovaj film totalno bezveze, predvidiv u skoro svakoj sceni, gluma mi nije nesh i one slow motion scene su nekako vidjene vec milion puta da jednostavno nije zanimljivo.  

90% današnjih filmova je danas predvidljivo, sve je već viđeno milon puta...

Meni je solidan , dobar čim me zadrži do kraja filma.

Inače skontam u 20 minuta je li nešto baš smeće pa odmah prekinem gledanje da ne gubim vrijeme, pa ni ne mogu komentirati je li nešto loše ili dobro. 

Ne kontam zašto gledaš cijeli film, kad je u prvih 20 min. sve već viđeno ?! 

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Rebel Moon Part 1

Prije nego išta napišem zeli reći kako Snyder zeli od ovoga stvoriti novi star wars. U planu je comic, video igre, akcijske figure su vec u prodaji itd.
Bit ce i "bolja" directors cut verzija a na proljeće dolazi i part 2 koji ce takoder naknadno dobiti directors cut.

Film je bas loš, Snyder bas voli mutne scene s fokusom na lika i usporene scene koje prikrivaju lošu borbu.
Borba mi djeluje tako loše i blesavo, glavna junakinja je slabasna i nemocna u borbi ali prebije svakog na putu, izmice blasterima i skriva se iz drvenog stola. Blasteri s lakocom prolaze kroz covjeka i ostavljaju trag na zidu ali ne mogu protiv drvenog stola.

Likovi su totalno nezanimljivi i nemaju pozadinu, mislim imaju, ali ta pozadina se svodi na jednu rečenicu. Tako imamo generala o kojem neznamo ništa, princa koji je vise kao barbarin i samurai zenu koja s dva lightsabera trazi osvetu.

Radnja se svodi na prikupljanje odmetnika za obranu doma, to je citava priča, ide se od jednog do drugog planeta, nađu osobu koju traže i tako par puta do kraja filma.

Star wars je iskopiran u nekoliko navrata, od lightsabera, robota, negativca, pa do cantine koja je ovdje gay bar (ne salim se).

Inace volim space filmove s odredenom mistikom, kao npr Dune koji je miljama daleko od ovoga.
Ali ovo je bas lose, prazno, nezanimljivo i mutno. Dabe toliki milijuni za scenografiju kad zamutis kadrove.

Loše, baš loše, Star wars s AliExpressa
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Da, slažem se. Ima previše nelogičnosti preko kojih je teško prijeći da bi se opustio i uživao u filmu. Onaj robot je ostao neiskorišten a ima potencijala. Vjerojatno će imati značajniju ulogu u drugom dijelu.
11 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Svaki Snyderov film je mediokritet, zasto ocekivati da bi ovaj bio bolji?

13 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Timo kaže...

Svaki Snyderov film je mediokritet, zasto ocekivati da bi ovaj bio bolji?

 pa sad...

 

300 https://www.imdb.com/title/tt0416449/

Watchmen https://www.imdb.com/title/tt0409459/

Zack Snyder's Justice League https://www.imdb.com/title/tt12361974/

 

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
millennial kaže...
Timo kaže...

Svaki Snyderov film je mediokritet, zasto ocekivati da bi ovaj bio bolji?

 pa sad...

 

300 https://www.imdb.com/title/tt0416449/

Watchmen https://www.imdb.com/title/tt0409459/

Zack Snyder's Justice League https://www.imdb.com/title/tt12361974/

 

 

300 je zabavan, al realno glup ko stup, mislim cijenim ja poruku filma kako se treba boriti protiv tiranina i kako je hrabrost vrlina, al film je žešće preseravanje.

 

Ali zato je Watchmen vrhunski film, to priznajem

13 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Cansee kaže...
millennial kaže...
Timo kaže...

Svaki Snyderov film je mediokritet, zasto ocekivati da bi ovaj bio bolji?

 pa sad...

 

300 https://www.imdb.com/title/tt0416449/

Watchmen https://www.imdb.com/title/tt0409459/

Zack Snyder's Justice League https://www.imdb.com/title/tt12361974/

 

 

300 je zabavan, al realno glup ko stup, mislim cijenim ja poruku filma kako se treba boriti protiv tiranina i kako je hrabrost vrlina, al film je žešće preseravanje.

 

Ali zato je Watchmen vrhunski film, to priznajem

300 je strip ekranizacija i s te strane je odrađen izvrsno. slično kao i Sin City koji mi je vjerojatno jedna od najboljih strip ekranizacija.

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Rebel Moon Part 1

Prije nego išta napišem zeli reći kako Snyder zeli od ovoga stvoriti novi star wars. U planu je comic, video igre, akcijske figure su vec u prodaji itd.
Bit ce i "bolja" directors cut verzija a na proljeće dolazi i part 2 koji ce takoder naknadno dobiti directors cut.

Film je bas loš, Snyder bas voli mutne scene s fokusom na lika i usporene scene koje prikrivaju lošu borbu.
Borba mi djeluje tako loše i blesavo, glavna junakinja je slabasna i nemocna u borbi ali prebije svakog na putu, izmice blasterima i skriva se iz drvenog stola. Blasteri s lakocom prolaze kroz covjeka i ostavljaju trag na zidu ali ne mogu protiv drvenog stola.

Likovi su totalno nezanimljivi i nemaju pozadinu, mislim imaju, ali ta pozadina se svodi na jednu rečenicu. Tako imamo generala o kojem neznamo ništa, princa koji je vise kao barbarin i samurai zenu koja s dva lightsabera trazi osvetu.

Radnja se svodi na prikupljanje odmetnika za obranu doma, to je citava priča, ide se od jednog do drugog planeta, nađu osobu koju traže i tako par puta do kraja filma.

Star wars je iskopiran u nekoliko navrata, od lightsabera, robota, negativca, pa do cantine koja je ovdje gay bar (ne salim se).

Inace volim space filmove s odredenom mistikom, kao npr Dune koji je miljama daleko od ovoga.
Ali ovo je bas lose, prazno, nezanimljivo i mutno. Dabe toliki milijuni za scenografiju kad zamutis kadrove.

Loše, baš loše, Star wars s AliExpressa

 Apsolutno se slažem.

Ja sam mislio da je do mene i Tv o va kako je slika u sredini fokusirana a malo izvan centra ode u neki fade/mutnoću u velik svemirskim scenama.

Probao na 2 Tv a doma, Samsung Oled i samsung 8k i onda vidio ovo , što sam zaboravio, da je to modus operandi režisera.

Ubili najskupljeg glumca.

Priču svatko sa IQ kao Forest Gump je skužio uvijek unaprijed.

Glavna junakinja plačljivica (inače meni jako simpa glumica) koja ipak na kraju sve rasturi.

Film je čisti uvod u nešto što bi trebalo postati franšiza?

SF mi je no1 izbor ali ovo je "skupili smo dosta B liste glumaca kojih će se gledatelji sjetiti, uveli jednog farmera koji nije nikada ništa radio osim žita a poznaje svu opremu bounty huntera".

Glavni negativac koji bi trebao pojesti glavnog pozitivca, ali nah.

Svi su hebeni heroji, jebote Boško Buha, Sutjeska, Neretva i Valter brani Sarajevo nisu imali toliko heroja koji bez razmišljanja daju sve od sebe (da poginu).

 

Užas.

Pogledao sam ga iz par pokušaja, ali film je ipak smeče.

Veće od ovih zadnjih filmova Steven Seagala , Brucea Willisa i takve ekipa, ma Dolpf Lungren a i Van Dama.

U Ž A S ....

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ocito nisi gledao Army of the Dead.
Da tek tamo vidiš koliko ima mutnih scena, svaka je takva.
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Jel se to meni čini ili ekipa misli da je samo 300 rađen prema stripu?!? Pa Watchmen je strip koji je redefinirao žanr, jedan od najznačajnijih stripova druge polovice 20-tog stoljeća... Super heroji koji se ponašaju kao obični ljudi, plaču, propituju svoje odluke, ranjivi su i netko ih koka... scenario je Moore-ovo životno djelo...
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2023 18:58 (Corto_1973).
13 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Corto_1973 kaže...
Jel se to meni čini ili ekipa misli da je samo 300 rađen prema stripu?!? Pa Watchmen je strip koji je redefinirao žanr, jedan od najznačajnijih stripova druge polovice 20-tog stoljeća... Super heroji koji se ponašaju kao obični ljudi, plaču, propituju svoje odluke, ranjivi su i netko ih koka... scenario je Moore-ovo životno djelo...

 narafski, Watchmen je kultni strip, zajedno sa V for Vendetta (opet Moore ). Meni na polici ponosno stoje jedan do drugoga. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2023 23:57 (millennial).
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Holdovers (2023)

 

Ovdje sam pronašao preporuku za ovaj film. Nije mi se toliko svidio koliko je ovdje hvaljen. Lijepo je film snimljen, odlično je prikazano razdoblje filma (kraj 1970.), glumci su sjajno odradili uloge, itd. Meni ne odgovara dosta tanka radnja (cijela radnja je u biti odnos između dva lika) i prema mom mišljenju malo su previše išli ugađati prosječnom gledatelju. Dosta je feel good situacija koje uopće nisu konzistentne s prikazanom radnjom i likovima, ako me razumijete. Neka ocjena bi bila 7.5 / 10. Da je radnja malo kompleksnija i da me u početku više zaintrigirao, ocjena bi sigurno bila veća jer ima dosta sjajnih komponenata. Sve pohvale za Giamattija, uloga mu je brutalno sjela i ima baš neku toplu boju glasa. Također, drugi glavni glumac, neki mladić kojeg prvi puta vidim, je sjajan i očekujem njegov angažman u budućim kvalitetnim filmovima.

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Corto_1973 kaže...
Jel se to meni čini ili ekipa misli da je samo 300 rađen prema stripu?!? Pa Watchmen je strip koji je redefinirao žanr, jedan od najznačajnijih stripova druge polovice 20-tog stoljeća... Super heroji koji se ponašaju kao obični ljudi, plaču, propituju svoje odluke, ranjivi su i netko ih koka... scenario je Moore-ovo životno djelo...

Ima hrpa filmova koji su adaptacije stripova za koje nekom ko nije poznavalac ne bi ni palo na pamet da su rađeni po stripu.

Recimo padaju mi na pamet From Hell (isto Mooreov), Road to Perdition sa Tom Hanksom u glavnoj ulozi, Cronenbergov A History of Violence pa čak recimo i filmovi poput The Crow ili Blade serijala koji su rađeni po manje poznatim stripovima.

Sin City mi je jedna od omiljenih stripovskih adaptacija, mada mi je strip bolji, ali je stvarno nevjerovatno kako je dobro atmosfera minimalističkog crno-bijelog stripa prenesena u drugi medij.

 

Watchmen je fenomenalan, mada još uvijek ne znam da li mi se sviđa što je kraj izmijenjen u odnosu na strip.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.1.2024 11:08 (Widowmaker).
11 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dumb Money

https://www.imdb.com/title/tt13957560/?ref_=fn_al_tt_1

 

snimljen po istinitim događajima od prije par godina, a vezanim uz dešavanja oko pumpanja dionica GameStop-a, malih ljudi vs. Wall Street-a - dost dobar film, solidan cast...

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
"See no evil, hear no evil" - jedna od jačih fora: "So far, so good." 🤣 Tko je gledao, skužiti će. 😉
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

 

 

 

                                   Sretna Nova godina svima!

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
HOME123456 kaže...

 

 

 

                                   Sretna Nova godina svima!

 

Nisam taj gledao, može link na imdb?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice