Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.525.204
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Upravo gledam Batman se vraca na Rtl-u HD 10/10 

4 godine
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ad astra

 

Smeće!  Moja ocijena 1/10 al onako od srca, odgledao sam ga u po ure iako film traje oko 2h ali ja premotavao i premotavao jer šteta bilo izgubit dvi ure pa sam kasnije nešto drugo pokrenio u vidu filma: Ready or Not(2019) https://www.imdb.com/title/tt7798634/ 

I tako sam spasio večer, jbg tako je kako je iskreno velim.

Za ovaj drugi moje tople preporuke i ocijena sa moje strane 8,5/10.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

ako taj once upon a time shvatite kao bajku kako naslov diktira (npr da je pitt tj njegov lik prebio bruce leeja, da je sharon tate (margot robie) ostala živa na kraju filma - nju su ubili članovi manson kulta - isti oni hipiji koji su se pojavili na kraju filma da...) onda je radnja ok. definitivno nije najbolji tarantivnov film, al u moru današnjih rebootova, kopija i x-nastavka y franšize ovak nešto dobro dođe.

What could possibly go wrong?
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Tarantinovi filmovi, pa kako i sam uvijek govori - su posveta svemu sto je gledao kao klinac.

 

Tako je i ovo u biti bio trenutak kad je prestao taj period i Hollywooda i njegovog zivota. Problem je sto je toliko osoban osjecaj tj. impresiju tesko prenjeti drugima koji je sigurno nikad nisu iskusili na tocno taj nacin.

Kako bi rekao Abed u Communityu - otisao je toliko meta da ne zna gdje pocinje meta, a gdje zavrsava meta.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 13:21 (wyks).
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Upravo odgledao Once upon... Vidim gore, mnogima nije sjeo.

Meni, naprotiv, odličan na svaki mogući način.

QT se potvrdio kao fckn genijalac i majstor detalja. Ne treba ni govoriti o kameri i kadriranju, to je već prožvakana tema, ali fascinantno je kako u njegovim filmovima tzv. butterfly effect savršeno funkcioniše, pa čak i u ovakvim, djelimično baziranim na stvarnim događajima, filmovima.

 

Film se definitivno neće svidjeti svima, ali to i nije cilj.

 

Bez da ulazim u dublju analizu ičega, mora se osim Tarantinove izvitoperene genijalnosti spomenuti vrhunska gluma dvojca Pitt-DiCaprio.

 

Film je omaž nekim vremenima koja mnogima puno znače, a provučen kroz subjektivnu prizmu nekoga ko to sebi ima privilegiju dopustiti, poput Tarantina.

 

I, da, uživao sam svaku minutu gledanja, uz zadovoljni cerek, čak puno više tokom prve tri četvrtine "ničega", kako to neki nazvaše, nego u finalu, koje je pravo tarantinovsko, i više od toga.

 

Nije njegov najbolji film, no ipak je odličan.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 15:53 (morrisoN).
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

... novi Bond ipak nije zensko, kak se pricalo... No Time to Die trejler

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

... novi Bond ipak nije zensko, kak se pricalo... No Time to Die trejler

 wow....

16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Green Book

 

 

Vec dugo nisam gledao jednostavniji i tolko dobar film.

Nasmijao sam se par puta. Bas kvalitetan film, def bi ga klinci trebali gledat ko lektiru da se nauce obuzdavat kojekakve vrste netrpeljivosti...

 

Mozda malo prespor, ali zato poucan film.

Viggo se odlicno drzi za svoje godine!

 

9/10

Truth in engineering.
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Marriage Story (2019)

 

Raspad braka, razvod i sve sto ide uz to. Jednostavna prica, pokoji dirljiv trenutak, ali bez trunke patetike, sve je taman dozirano.  Glumacki super odradjeno, Adam Driver standardno  ubio a i Scarlet Johansson mu jako dobro parira, jedna od njezinih najboljih uloga, bit ce tu svakakvih  nominacija.

Odlican film  i jedan od najboljih  na temu razvoda koje sam gledao,  velika preporuka svima! E da, film je na Netflixu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 23:01 (geronimo4661).
5 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Official Secrets

 

Wow. Sta reci osim da me odusevio film... 

 

Nepretenciozna prica bazirana na stvarnim dogadjajima o zakulisanim igrama koje se desavaju oko pocetka rata u Iraku i jedne hrabre djevojek koja je odlucila da uradi ispravnu stvar bez obzira na posljedice. 

 

Pravo osvjezenje u moru blockbustera punih efekata i bez ikakve povezane rice i smisla i sa druge strane politicki korektnih filmova koji se dodvoravaju sirokoj publici i iirticarima

Film koji me drzao prikovan za ekran sto vec dugo nisam mogao reci za neki film....

 

Topla preporuka. Ocjenu necu davati jer bi mogla stvoriti pogresan utisak.....

10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

... Kellyevi Heroji, ez 10/10.... a sljedeci tjedan bas novi Clint dolazi, jedino nisam ubro jel i kod nas...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

... Kellyevi Heroji, ez 10/10.... a sljedeci tjedan bas novi Clint dolazi, jedino nisam ubro jel i kod nas...

 

Neznam za hrv, ali  mislim da  u Europu dolazi slijedece godine, kod mene tek 23.1. Nazalost.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pianist od Polanskog na HTV-u :) 

 

OK film, ništa više od toga ...

 

BTW  Once upon ...  je po meni odličan film, 9/10

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 9:51 (tomislav10).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

... novi Bond ipak nije zensko, kak se pricalo... No Time to Die trejler

 Slijedeći Bond, kad budu birali novog glumca, možda bude žena ...

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

To nema nikakvog smisla. Nek si naprave novi serijal i nek stave zensku kao glavnog lika i super. 

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Žescu glupost dugo nisam cuo,James Bond žensko!
AUDIOFIL
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...

 

Neznam za hrv, ali  mislim da  u Europu dolazi slijedece godine, kod mene tek 23.1. Nazalost.

 ... ne mogu naci kad ce Richard Jewell kod nas u kina, ako ce uopce... pocetak prikazivanja se proteze sve do ozujka za neke zemlje... u merici od 13.12., mislim, malo ga kenjaju...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

... Hollywood i Ford su mi bez beda najbolji filmovi godine... potpuno razliciti, ali oba sa zadnjim dijelom filma za pamcenje ... najbolje uloge ove godine Bale, Di Caprio i Pitt... s tim da me netko pita, oskara bi dao Baleu, rezija Tarantinu ali on to nikad nece dobit, jer za oskara treba bit politicki korektan a on to nije, za danasnju meriku s pravom nije... anatomy of a scene - Ford v Ferrari...

 

 a zaboravio si Joaquin Phoenix.a :)

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ko nije neka pogleda vrhunski film, neka vas ne odbije sto je iz indije
https://www.imdb.com/title/tt8108198/
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Doctor Sleep (2019)

 

Ekranizacija istoimene Kingove novele iz 2013, nastavak Shininga.

 

Malo je reci da sam bio skeptican kad sam vidio najavu ovoga, ali na kraju je ispalo ugodno iznenadjenje. Ekranizacija nije mogla zapasti boljeg redatelja za ovako nesto, posto Mike Flanagan vec ima iskustva  sa Kingovim ekranizacijama(Gerald's Game) a i jedan je od rijetkih trenutno aktivnih redatelja koji zna napraviti kvalitetan horror.

Ono sto je bitno je da iako se ovaj film naslanja na Shining, ipak je razlicit u vecem dijelu, jako dobro funkcionira i prosiruje cijelu tu pricu.  I to je definitivno dobra odluka, Flanagan je dovoljno dobar redatelj da zna da nije genije kao Kubrick.

Sve u svemu, dobar film te preporuka, samo nemojte ocekivati novi Shining jer je to nemoguce. Ali ionako mislim da itko sa imalo mozga ni nece  to ocekivati.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 12:52 (geronimo4661).
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Hunt / Jagten (2012)

 

Odlična danska drama.

Vrlo atmosferičan i emocionalan film. Izvrsna uloga Mads Mikkelsena.

Preporuka...

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...

Doctor Sleep (2019)

 

Ekranizacija istoimene Kingove novele ...

 Riječ je o ekranizaciji istoimenog Kingovog romana. Naime, novel (eng.) = roman (hrv.).

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jebiga, godine zivota vani i komunikacija  skoro iskljucivo na eng jeziku je ucinila svoje, lakse mi je koristiti  eng rijeci nego domace, ne sjecam se kad sam zadnji put koristio rijec roman.

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Danas na HRT2 u 21 sat premijerno domaći film F20 (2018). Već dugo čekam da ga pogledam, s obzirom da je u kinu igrao dosta kratko pa nisam stigao otići. Čuo sam dosta pozitivnih kritika pa me živo zanima kakav je.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...
geronimo4661 kaže...

Jebiga, godine zivota vani i komunikacija  skoro iskljucivo na eng jeziku je ucinila svoje, lakse mi je koristiti  eng rijeci nego domace, ne sjecam se kad sam zadnji put koristio rijec roman.

Moja isprika, nisam mislio ništa loše, dapače...  

 Ma nisam ni shvatio kao nesto lose , nema potrebe za isprikama, ovo je cisto bila neka moja konstatacija ;)

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luckyluke kaže...

Danas na HRT2 u 21 sat premijerno domaći film F20 (2018). Već dugo čekam da ga pogledam, s obzirom da je u kinu igrao dosta kratko pa nisam stigao otići. Čuo sam dosta pozitivnih kritika pa me živo zanima kakav je.

 

  

 

Ja ga gledao na pula film festivalu. Bolje da nisam. Ali ajde, barem nije ratna drama.

 

OnTopic:

btw, nisam vidio da je itko spomenuo Knives Out - pogledao ga jučer, meni u top3 filma godine, klasični whodunnit u režiji Riana Johnsona s odličnim castom. Cijeli film je napet i pazilo se na svaki detalj. Nije neki wow, super spektakularni film, ali ono što radi radi odlično. Nemam nikakve zamjerke.

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
prorok kaže...
luckyluke kaže...

Danas na HRT2 u 21 sat premijerno domaći film F20 (2018). Već dugo čekam da ga pogledam, s obzirom da je u kinu igrao dosta kratko pa nisam stigao otići. Čuo sam dosta pozitivnih kritika pa me živo zanima kakav je.

 

  

 

Ja ga gledao na pula film festivalu. Bolje da nisam. Ali ajde, barem nije ratna drama.

 

OnTopic:

btw, nisam vidio da je itko spomenuo Knives Out - pogledao ga jučer, meni u top3 filma godine, klasični whodunnit u režiji Riana Johnsona s odličnim castom. Cijeli film je napet i pazilo se na svaki detalj. Nije neki wow, super spektakularni film, ali ono što radi radi odlično. Nemam nikakve zamjerke.

 

Meni Knives Out bio osrednji, zato ga i nisam spominjao. Nije los , da ne bi bilo zabune, ali koliko je nahajpan ocekivao sam puno vise. Inace volim whodunit filmove, ali ovo mi je bilo ok i nista vise od toga.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 22:55 (geronimo4661).
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

F20 (2018)

 

Pogledao sad na HRT-u. Meh, ne znam... Nije mi neš posebno. Sviđa mi se zaplet, glumci su isto ok... Na neke momente me baš zaljepio za fotelju ko kak pravi triler treba ali skroz besciljan film i bez pravog razrješenja. Ok, lik je psihopat. Ubije svoje roditelje, skoro ubije svoju curu, policija ga upuca i to je to ? Flashbackovi i scene njegovog psihološkog stanja me nisu baš pretjerano oduševili isto. Bio bi solidan film da je zadnja trećina napravljena puno kreativnije, ovak je za pogledat i zaboravit.

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
geronimo4661 kaže...

 

Neznam za hrv, ali  mislim da  u Europu dolazi slijedece godine, kod mene tek 23.1. Nazalost.

 ... ne mogu naci kad ce Richard Jewell kod nas u kina, ako ce uopce... pocetak prikazivanja se proteze sve do ozujka za neke zemlje... u merici od 13.12., mislim, malo ga kenjaju...

 Navodno bi Richard Jewell trebao doći u hrv kina 30.1. A i Jojo Rabbit bi trebao doći isti dan. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 15:14 (geronimo4661).
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Hud

 

Ono kad film završi, a ti sjediš još par minuta nepomično pred ekranom. Filmčina.

9,5/10

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice