Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.294
|
čitano: 14.137.713
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
jocommb kaže...
Moze li se karbon polirat da se ogrebotina skine? Cijev sjedala je ogrebana...

 Jesi li siguran da je ogrebotina, da nije napuknuće? Ne vidim skroz na slici.

 

Ako je samo ogrebotina, može se polirati sa šmirdl papirom, ali nebih polirao.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
markoveliki kaže...
Dobar dan narode. Imate li kakvu preporuku bicikl za rekreaciju, većinom po asfaltu s povremenim izletima na blaži makadam. Koliko vidim po internetu uglavnom za to preporučuju trekking bicikla. Trebao bih vjerojatno M veličinu, 173 cm visina ali je tezina 115kg. Volio bih ne potrošiti više od 4500 kn za keš. Ako mogu birati volio bih bez suspenzije jer smatram da mi ne treba i kočnice ne moraju biti diskovi a posebno ne hidraulične. A kvalitetnije točkove zbog težine kao i mjenjač. Ako se može tako nešto složiti. Također zanima me i nešto dodatne opreme kao što je set alata, rezervna guma, svjetla, rukavice, držač za bocu i boca, kao i neki putni kompjuter. Sta mislite o Focus Crater Lake 3.9 ili FOCUS WHISTLER 3.6 EQP.? LP svima.

 https://ciklo-centar.hr/artikl/genesis-2020-cda-10-gravel-makadam-bicikl

 

To su gravel bicikli. Upravo specijaliziran za to da je na cesti i makadamu.

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
jocommb kaže...
@evang ...
Cube Reaction C:62 SL 2019... Na 40% 1700 eura

A jebaj ga,baš mi je žao ,reklamiraj u svakom slučaju.

 

Ak te nešto tješi osobno znam nekoliko ljudi koji su imali probleme sa Canyonom,od banalnih tipa neispravnih guma ili naopačke posloženih sajli do pucanja stirera na novom biciklu od 2kojra,i svi su utjerali reklamaciju,jebiga ima malo zajebancije al na kraju svi ipak zadovoljni.

Sumnjam da će se Cube ciganit.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 19:03 (evang).
5 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Hvala ti, prvi put čujem za te gravel bicikle.
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ipv7 kaže...
jocommb kaže...
Moze li se karbon polirat da se ogrebotina skine? Cijev sjedala je ogrebana...

 Jesi li siguran da je ogrebotina, da nije napuknuće? Ne vidim skroz na slici.

 

Ako je samo ogrebotina, može se polirati sa šmirdl papirom, ali nebih polirao.

 Ma je... vjerovatno su idioti na prepakiravanju to napravili... kaze sestra da se jedva i vidi koda je samo lak pogreban....

evang kaže...
jocommb kaže...
@evang ...
Cube Reaction C:62 SL 2019... Na 40% 1700 eura

A jebaj ga,baš mi je žao ,reklamiraj u svakom slučaju.

 

Ak te nešto tješi osobno znam nekoliko ljudi koji su imali probleme sa Canyonom,od banalnih tipa neispravnih guma ili naopačke posloženih sajli do pucanja stirera na novom biciklu od 2kojra,i svi su utjerali reklamaciju,jebiga ima malo zajebancije al na kraju svi ipak zadovoljni.

Sumnjam da će se Cube ciganit.

 poslao sam mail za cijev i za sjedalo..nek mi daju partial refound i ok... neda mi se cekat opet mjesec i kusur da se sve vrati i da promjene to....a i nema ih vise na zalihi a jedini je u vec dugo vremena sta mi valja da je dobra cijena... samo sad moram cekat bajk je u Austriju dosao kod sestre jer je tamo slanje bilo besplatno a kod nas 130 eura... za te pare sam mislio sam ic po njega i naravno posjetim svoje gore... samo korona je ucinila svoje... kontaktirao sam eurosender i traze mi 106 eura za dostavu vamo... neznam kolko ce dugo bit ovaj lockdown zbog korone pa cu vidjet sta cu.... sve ostalo je ok spakirano i nije dirano....

VenAtoR#2231
9 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Moram cekati do utorka za novu masinicu i hanger. 

Koliko kosta mineralno ulje za kocnice i koje ulje uzeti?

Gdje nabaviti sprice? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Kolacic kaže...

Moram cekati do utorka za novu masinicu i hanger. 

Koliko kosta mineralno ulje za kocnice i koje ulje uzeti?

Gdje nabaviti sprice? 

 Sprice ljekarna jeftine su...cjevcice bauhaus il nes slicno..poljoprivredna trg recimo... a ulje citroenovo mineralno 1l manje od 100 kn...

VenAtoR#2231
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
jocommb kaže...

Dosao bajk nakon vise od mjesec dana... i kako sam i mislio kud cekas tu i sranja.... prepakiran je negdje... kutija od totalno drugog bajka i labeli po kutiji isto od tog drugog bajka... znaci ne da nije ta kutija nego je i koristena vec... naravno sva izudarana i ostecena.... i na kraju i ogrebana cijev sjedala i sjedalo malo.... ostalo je ok kolko je sestra vidjela jer je isao kod nje u Austriju jer je tamo slanje besplatno a kod nas je 130 bilo.... razocarali su me... znam da su akcije s koronom pa aj to kasnjenje al prepakiravanje ovo je uzas....

 

 Pripazi na jednu stvar; taj bike ima karbonsku cijev sjedala. Karbon je osjetljiv na pucanje nakon mikro pukotina. Ako je samo boja i nije dublje od toga OK. Ali ako je kojim slučajem kakva mikro pukotina, mogla bi ti se polomiti cijev sjedala.

 

Ja bi odnio nekome da pogleda tu cijev sjedala i ustanovi količinu štete. Tu imaš savjet kako pregledati tapkanjem potencijalnu pukotinu:

 

https://cyclingmagazine.ca/sections/news/the-10-minute-carbon-fibre-inspection/

 

Ali možda je najbolje odnijeti u servis da pogledaju. Ne vjerujem da će ti išta naplatiti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 8:27 (greysaint0).
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
@greysaint0 ... Ma svakako cu otic u servis da ga sastave i podese vilicu jer mi jos nije momemt kljuc stigao za stezanje, a i pumpu nisam uzeo isto..... Pregledat ce oni tamo odma sve...
VenAtoR#2231
8 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ovaj ghost nije MTB uopće..od tih sto si linkao ovaj roxter je najbolje opremljen

7 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav svima, u zadnje vrijeme počeo voziti dosta bike a trenutni škripi dok pedaliram  pa reko da nabavim novi. Pošto se ne razumijem previše oko toga molio bih za preporuku.

 

Sad ne znam jel mi potreban MTB full-suspension ili hardtail, vozim se po cesti, makadama, dao bih za hardtail do 7000kn al ako mi je full-suspension bolji može neki do 12000kn.

 

Imam 180cm 70kg, kupio bih kod nas ili izvana ako ima neka bolja ponuda nije žurba. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 22:33 (ZABORAVKOO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Moje subjektivno mišljenje:

 

Zašto sam ti napisao da mislim da su ti Bergamonti,po mom mišljenju ,best buy do 5000kn:

Dolazi ti sa solidnom zračnom vilicom i općenito cijeli bajk je zaokružen sa nekakvom middle-upper kombinacijom dijelova.
Ok nabe,ok pogon,ok kočnice ,uglavnom kombinacija deore/slx/xt.
Ne bi bilo zgorega da su bolje kočnice,ali danas montići ,čak i puno skuplji,dolaze sa lošijim altus diskovima,tako da su ove ok,nikakav spektakl ali ok.

Jedini minusi ,ako se to tako može nazvati ,je stariji triple ,tj. 3x10 pogon,ali u praksi ako si početnik vjerovatno to nećeš ni kužit(potencijalne komplikacije bi imao  kod nekakvih upgradeova jer većina novih MTBova ti dolazi sa 1x ili 2x pogonom,ali velim otom-potom)

Čak su i ok gume i kotači.

Uglavnom,solidno zaokružen PRAVI montić.

 

Ove koje si linkao ti spadaju više pod "šminka" MTB(većina MTBova u toj cijenovnoj kategoriji ti spada pod to),koji sami po sebi ne moraju biti loši ali ti dolaze sa nekoliko razina lošijom kombinacijom dijelova.

Ghost ti je treking bajk.

Naravno bicikl ti mora dobro izgledat,tako da je i to dosta veliki faktor.

 

 

Da uzimam MTB prvo što bi gledao ti je pojedinačno najskuplji dio a to ti je vilica, da bude što bolja,danas su ti i entry zračne vilice(kao što je ova na Begamontu) solidne i razina više od jeftinih vilica na oprugu.

I opet čisto subjektivno mišljenje,ali osobno bi iša na 29" kotače ne na 27,5".

Ne vozim MTBove već nekoliko godina i zadnje što sam zaista vozikao je bio 26",i prema mom dosta skromnom iskustvu 29" koje sam isprobao je dosta glađa i ugodnija vožnja,puno se lakše prelazi preko prepreka i općenito puno robusniji osjećaj na bajku,na 27icama nisam kužio veliku razliku od 26".

 

I pazi ovo ti je preporuka za MTB jer si napisao da ti je cilj vožnja po Sljemenu,ukoliko ti je cilj Jarun/Samobor/eventualno makadam nekakav treking ti ne bi bila loša solucija.

 

Btw jedna od najbitnijih stvari ti je kupit bicikl odgovarajuće veličine,znači ne na silu kupovat ak nemaju tvoju veličinu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2020 12:47 (evang).
7 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Mislio sam koji dan otići kupiti https://giant.hr/items/bicikli/2020-modeli/stance-29er-2-2020-crna je li to dobar bike za te novce?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Općenito su full suspension bajkovi nesrazmjerno skupi u odnosu na ono što nude. Recimo, ovaj Giant ima komponente podjednake ovom Bergamontu iznad (Sram SX Eagle vs. Shimano Deore), lošije entry level kočnice, stražnju suspenziju i više nego duplo je skuplji. Znam da je druga kategorija bajka, Bergamont je XC, ali se za te novce može dobit i puno bolji trail hardtail. Tako da, kupi ako ti baš treba full suspension, ali ćeš se ozbiljnije vozit kočnice ćeš kad tad morat mijenjat. 

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
FS za tu lovu je losa kombinacija konponenti + alu rama. Znaci ako se hoces pokazivati okolo da imas FS bajk, ok...ali ako se hoces voziti tamo gdje bi se FS trebao voziti, onda ga izbjegavaj.

To je cijenovni rang dobro opremljenog alu HT bajka.

Ali kazem, ovisi o tome za sto ti bajk treba.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Na kraju se za neke vise isplati nac ramu i slagat, ili polovan za ok pare pa opet nes servisirat nest zamjenit i tako...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Od ovih bi jedino za Gianta dao te pare.. 

7 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Oki hvala a imaš li neki bolji prijedlog umjesto tog Gianta?

11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Zguglaj si Canyone za tu lovu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Bergamont je bolji izbor od Gianta, ima karbonski okvir i Fox vilicu. Zatim Trek, pa tek onda Giant. Fuji je najlošiji izbor zbog kočnica i Deore opreme.

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Giant - najbolja vilica.

Bergamont - istina, karbonac. Ali cesto su entry lvl karbonci opremljeni "generickim" karbonom, koji nije bas top kvalitete. Ne znam za konkretni bajk.... ostala oprema izvrsna.

....ako su izbor samo ovi, Giant.

Ali pogleda si jos, imas hrpu dobrih bajkova za tu lovu - Cube, Ghost, Orbea...
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2020 22:57 (Maddog_HR).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ako hoces MTB sa malo boljim vecim hodom vilice, dropperom,ok grupom shimana, geometrija... zasto ne ovo https://keindl-sport.hr/orbea-laufey-h10-green-orange-2020-proizvod-32273/

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Laufey je dobar trail HT.

...nego, racunaj da pola tih bajkova uopce nema na lageru u trgovinama, pa budi spreman na kompromise (boja, model, cekanje ako se mora naruciti...).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nema nigdje Laufeya dostupnog za ovu godinu a modeli za 2021. godinu biti će dostupni tek u listopadu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Uzmi i ovaj u obzir:

 

http://tct-author.hr/tct/detail.php?art=1465

 

Ja sam kupio taj bike prije koji tjedan i oduševljen sam. Kompletni Deore M6000 drivetrain, 180 rotor naprijed (standardni 160 mm iza), XCR opružna vilica sa remote lockoutom koja je sasvim solidna (po mome iskustvu, s obzirom da sam prije imao Ghosta sa Rockshox 30 Silver vilicom, puno bolja u vožnji od te).

 

Od ovih što si poslao ovaj Kross Hexagon 8 ima nešto bolju vilicu, a Bergamont ima vrlo dobru vilicu. No problem kod jednog i drugog je drivetrain. Čak i ovaj Bergamont koji ima stari XT ima i stari Deore naprijed se neće moći mjeriti sa novim Deore M6000 (sa zatezačem lanca na stražnjem mijenaču). Na prošlom bikeu sam imao stari Deore XT iza i nije niti sjena novom Deore-u. Iskreno, strpao bi ga u neki M4000 Alivio rang (od novijih Shimano serija). Da ne spominjem 3x pogon koji je u današnje vrijeme potpuno zastario i nepotreban je u većini slučajeva.

 

Ako te ne zanima ovo što sam ti poslao nego isključivo tvoj popis, onda je Bergamont daleko najbolji izbor.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 9:12 (greysaint0).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ZABORAVKOO kaže...

Nema nigdje Laufeya dostupnog za ovu godinu a modeli za 2021. godinu biti će dostupni tek u listopadu.

 Laufeya Keindl nikad nije imao dostupnog direktno ako se ne varam, vec se mora naruciti preko njih.

7 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da pitao sam u dvije trgovine rekli su da se ne može naručiti za ovu godinu da nije dostupan sve je rasprodano tek u listopdau noviji modeli. Nez kj da uzmem dosta toga nema, neki prijedlog za neki koji je dostupan može i izvana ako ima?

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Izvana ce te doci mozda jos i skuplje, kad uracunas postarinu i osiguranje. I jos ga moras sloziti i postelati kad dodje.

...ja sam narucivao Almu preko Keindla prije par mjeseci, trajalo je nekakih mjesec i po dok je dosao bajk iz Spanjolske.

Gle - ili s lagera nesto, ili narudzba. Ne gine ti potrositi vrijeme na proces.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice