Temperature vaših PC grijalica

poruka: 3.535
|
čitano: 546.863
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
thekeyofdestiny13 kaže...

Bok, ljudi, što mislite o ovim temperaturama?

 Dobre

neda mi se
7 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Jel AIDA64 stress test dovoljan za testiranje temperature CPU? Ovih dana montiram hladnjak na 6600K pa sam je mislio odvrtiti nekih 15-20 min?

My pleasure darlin
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Jim Raynor kaže...

Jel AIDA64 stress test dovoljan za testiranje temperature CPU? Ovih dana montiram hladnjak na 6600K pa sam je mislio odvrtiti nekih 15-20 min?

 Da samo uključi kvacicu fpu i testiraj

7 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

Ali samo FPU kvaciti, to daje najvise temp. 

 

7 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Jesam, i kakve su temperature?

My pleasure darlin
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Jim Raynor kaže...

Jesam, i kakve su temperature?

Odlične. Koji je hladnjak sada na procesoru, koje kućište imaš, broj i položaj ventilatora?

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2017 20:24 (Valentin17).
7 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

A još imaš krš kućište i prvi put sam montirao hladnjak  

My pleasure darlin
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Jim Raynor kaže...

A još imaš krš kućište i prvi put sam montirao hladnjak  

Pa nije to neki veliki posao složiti neki hladnjak, mislim da danas to može svatko odraditi.

Krš kućište, ajde dobro, ako ti kažeš tako.

Koja je temperatura prostorije?

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
7 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

cca 22 stupnja.

My pleasure darlin
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Jim Raynor kaže...

cca 22 stupnja.

To je u redu.

ps. i dalje mi nisi naveo model kućišta, broj i položaj ventilatora u njemu te model hladnjaka koji si stavio na procesor.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2017 20:31 (Valentin17).
7 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Valentin17 kaže...
Jim Raynor kaže...

cca 22 stupnja.

To je u redu.

ps. i dalje mi nisi naveo model kućišta, broj i položaj ventilatora u njemu te model hladnjaka koji si stavio na procesor.

 Zalman R1, dva venta sprijeda, jedan straga, hladnjak je CM 212.

My pleasure darlin
13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Jim Raynor kaže...

 Zalman R1, dva venta sprijeda, jedan straga, hladnjak je CM 212.

A što je tu krš? Ajme strašno.

ps. slobodno makni jedan ventilator od naprijed jer ti nije potreban, smanjiti ćeš količinu buke

i nakupljanje prašine unutar kućišta, svakako pogledaj u BIOSu te podesi da se zadnji ventilator

ugasi na manjim opterećenjima, možeš podesiti i krivulju preko programa koji možeš skinuti na

stranici proizvođača ploče.

ps. 2 CM Hyper je u redu, iako si mogao uštedjeti barem 100 kn i uzeti jednako dobar LC CC 120.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2017 20:37 (Valentin17).
7 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Valentin17 kaže...
Jim Raynor kaže...

 Zalman R1, dva venta sprijeda, jedan straga, hladnjak je CM 212.

A što je tu krš? Ajme strašno.

ps. slobodno makni jedan ventilator od naprijed jer ti nije potreban, smanjiti ćeš količinu buke

i nakupljanje prašine unutar kućišta, svakako pogledaj u BIOSu te podesi da se zadnji ventilator

ugasi na manjim opterećenjima, možeš podesiti i krivulju preko programa koji možeš skinuti na

stranici proizvođača ploče.

ps. 2 CM Hyper je u redu, iako si mogao uštedjeti barem 100 kn i uzeti jednako dobar LC CC 120.

 Pa kad je užas  Za sređivanje kabela očajan, prednju policu za HDDove i DVD uređaje ne mogu maknuti. Svakako probam ugasiti jedan prednj ventilator (koji - gornji ili donji) i poigram se s opcijama za zadnji.

My pleasure darlin
13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Jim Raynor kaže...

Donji ugasi zato što ovaj iznad puše direkt po grafičkoj kartici.

Kabeli se mogu srediti samo tako, ali treba imati malo volje i strpljenja.

Ne kužim zašto bi ti trebao moći micati, to ne mogu niti neka puno suplja kućišta.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Jim Raynor kaže...
Valentin17 kaže...
Jim Raynor kaže...

 Zalman R1, dva venta sprijeda, jedan straga, hladnjak je CM 212.

A što je tu krš? Ajme strašno.

ps. slobodno makni jedan ventilator od naprijed jer ti nije potreban, smanjiti ćeš količinu buke

i nakupljanje prašine unutar kućišta, svakako pogledaj u BIOSu te podesi da se zadnji ventilator

ugasi na manjim opterećenjima, možeš podesiti i krivulju preko programa koji možeš skinuti na

stranici proizvođača ploče.

ps. 2 CM Hyper je u redu, iako si mogao uštedjeti barem 100 kn i uzeti jednako dobar LC CC 120.

 Pa kad je užas  Za sređivanje kabela očajan, prednju policu za HDDove i DVD uređaje ne mogu maknuti. Svakako probam ugasiti jedan prednj ventilator (koji - gornji ili donji) i poigram se s opcijama za zadnji.

 Da istina kablove je malo teze rijesiti pogotovo ako se nema modularno napajanje. Pretpostavljam da police za opticke uredaje ne koristis pa evo ideja klik mozda kako da lakse poslazes kablove. Moje kuciste je z3 plus, ali mislim da je manje vise unutra isto (lose ).

7 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Hvala kolega, da imamo praktički ista kućišta i napajanja. Poskidao sam slike i svakako ću se voditi njima kada uhvatim vremena i volje da ih složim.

My pleasure darlin
 
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Temperature vaših PC grijalica

sto mislite o ovim temperaturama i naponu za 4.7ghz?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
phanteks kaže...

sto mislite o ovim temperaturama i naponu za 4.7ghz?

 Odlično

neda mi se
12 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
phanteks kaže...

sto mislite o ovim temperaturama i naponu za 4.7ghz?

Za 4.7 su ovo dosta niske temp, koji napon i koji cooler?

7 godina
odjavljen
offline
Temperature vaših PC grijalica

1.232v te ponekad na sekundu skoci na 1.264v

 

custom vodeno, jedan 360mm radijator sa malom pumpom na 5v mali protok vode, cpu blok xspc raystorm 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
phanteks kaže...

sto mislite o ovim temperaturama i naponu za 4.7ghz?

Dobre su temperature, taj test nije veliko opterecenje za procesor, vidim da ti je package power 66W sta je nista za ohladit. Meni je moj u prime-u znao ici preko 230W package power, to vec trazi ozbiljno hladjenje..

7 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

samo FPU kvačiti i onda ovaj test daje max termalno opterećenje... ovako je to mačji kašalj, stavi samo FPU i bit će bar 5°C svaka jezgra viša temp.

7 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
ansha kaže...
phanteks kaže...

sto mislite o ovim temperaturama i naponu za 4.7ghz?

Dobre su temperature, taj test nije veliko opterecenje za procesor, vidim da ti je package power 66W sta je nista za ohladit. Meni je moj u prime-u znao ici preko 230W package power, to vec trazi ozbiljno hladjenje..

 meni i7 6700k ide na 105-110w na 4.7GHz 1.39V, drži se na granici ispod 80°C

7 godina
odjavljen
offline
Temperature vaših PC grijalica

dobro necemo sad usporedjivat i5 6600k sa i7 5820k popitanju potrosnje i zagrijavanja

 

meni je ovdje jedino bio cilj da malo clockam i smanjim temperature od zracnog hladnjaka, te dobijem na tisini sto mi je najvaznije, zato i je pumpa na 5v da bude tiha

 

prije dok sam imao fx-a ta sam hladio i grafu te je bio duplo jaci custom loop sa 2 radijatora

 

 

btw, koja je max safe temperatura procesora? 72c?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
nicky.sl kaže...
dreadmoore kaže...

evo zanimljivo bio nosio laptop na servis i rekao da graficka  gt 840m ide do 90°C koje su po meni vioke temperature u full loadu dobio odgovor da kao da su lazna ocitanja i sta bi ima covjek na kraju trebao reci

 Pa na kraju bi im reka da su oni lažni servis i nek se ostave tog posla ako ga ne žele radit.

Komplikacija je rastavit laptop i promjenit pastu i to velika komplikacija ali ako neki posa triba napravit onda ga triba napravit il minjat profesiju.

 Evo pošto kad sam zadnji put postao vezano za laptop prošlo više od 5mj tek sam se neki dan natjerao da rastavim laptop i zamjenim thermalnu pastu.Stim da mu garancija još nije istekla uzeo sam stavar u svoje ruke i odradio kako spada.Ona stara pasta je totalno bila skurena isušena nikakva, jedva sam je očistio po mom mišljenju i izgledu kvaliteta te paste je bila onoj što košta 4Kn najlošija.Stavio sam mx-4 razlika u temperaturama 15-20*C.Sad laptop ne prelazi 70*C što je za razliku od prije bilo Cpu 85*C a grafička 91*C u full loadu.

9 godina
odjavljen
offline
Temperature vaših PC grijalica

pozdrav ljudi, 

 

ajde pomazite, ovako meni su u idlu temperature toliko visoke da ja ne znam stvarno sta da radim. znaci na prosloj konfiguraciji, drugom kejsu drugoj grafickoj isto tako, sad sam nedavno promjenio sve, i temp su opet visoke. 

 

stvarno ne znam sta raditi. imam 6 ventova u kompu, i dvije grafe koje imaju push vent. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

Jel imaš koji intake vent? Po slici izgleda da nema venta naprijed koji bi puhao zrak unutra i to bi ti mogao biti uzrok problema.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
_mark0_69 kaže...

Jel imaš koji intake vent? Po slici izgleda da nema venta naprijed koji bi puhao zrak unutra i to bi ti mogao biti uzrok problema.

 imam dva 140mm od phanteksa ..

11 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

Jel ti stane još jedan vent naprijed pa da prebaciš jedan sa gornje na prednju stranu? Možda probat testirat kakve su temp sa samo 1 gpu?

9 godina
odjavljen
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

ne stane. ne vrijedi mi testirati jer sam prvo imao prije dvije 1080 isto tako, pa sam nakon nekog vremena imao samo jednu i isto tako je bilo. 

 

znaci, imao sam sasvim drugo kuciste, drugu maticnu, drugi proc, i uvijek sam imao visoke temp. znaci ne znam sta reci :S

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice