Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.116
|
čitano: 13.274.000
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jozef kaže...
Qui-Gon-Jinn kaže...

Crna koža, mrlja od ženskog laka za nokte, starija. Moze li se kako ukloniti da se ne ošteti koža?

 osušeni lak ili samo mrlja nakon skinutog laka? Mrlje je najbolje sanirati onim bojama za kožu (kao touch up), mislim da i najobičnija akrilna boja funkcionira ako se dobro osuši nakon farbanja. Ako je osušeni lak onda štapić za uši i pažljivo acetonom, samo površinski, pomalo. 

 Evo kako to izgleda.

7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Možda prvo da probaš napacati alkoholom, možda popusti (isto probno gledaj kaj se događa, ak izgleda da bude nagrizao odmah pobriši).

Ako ne, onda aceton brzinski kao što je kolega rekao (premda je prerizično) ili još bolje onaj odstranjivač laka za nokte koji nije na bazi acetona (onaj kaj ništa ne valja inače, gledaj sastav, da ne sadrži aceton).

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2023 12:28 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Qui-Gon-Jinn kaže...
jozef kaže...
Qui-Gon-Jinn kaže...

Crna koža, mrlja od ženskog laka za nokte, starija. Moze li se kako ukloniti da se ne ošteti koža?

 osušeni lak ili samo mrlja nakon skinutog laka? Mrlje je najbolje sanirati onim bojama za kožu (kao touch up), mislim da i najobičnija akrilna boja funkcionira ako se dobro osuši nakon farbanja. Ako je osušeni lak onda štapić za uši i pažljivo acetonom, samo površinski, pomalo. 

 Evo kako to izgleda.

OK, to su ostatci laka, nije mrlja nakon skidanja.
Naravno, kao i sa svakim potencijalno agresivnim sredstvom preporučljivo je uvijek isprobati "tamo gdje se ne vidi" (s donje strane sjedala, ispod plastične obloge i slično).
Neki su navodno imali uspjeha s 50/50 smjesom maslinovog ulja i alkoholnog octa. To bi trebalo biti blago prema koži.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ima gdje akcija/popust za zimske gume?

18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
fer-de-lance kaže...

Možda prvo da probaš napacati alkoholom, možda popusti (isto probno gledaj kaj se događa, ak izgleda da bude nagrizao odmah pobriši).

Ako ne, onda aceton brzinski kao što je kolega rekao (premda je prerizično) ili još bolje onaj odstranjivač laka za nokte koji nije na bazi acetona (onaj kaj ništa ne valja inače, gledaj sastav, da ne sadrži aceton).

 

 Mislim da necu nista ni dirati....

7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako te žena pita koja je to droca lakirala nokte u tvom autu, reci da te sram priznat, ali dok nje nema, ti se voliš oblačit u žensku odjeću, šminkat i lakirat nokte, pa kad si vidio da ona dolazi doma u panici si pobjegao u auto da te ne uhvati našminkanog i u halterima, lak na noktima ti se još nije osušio, dalje sve jasno...

 

100% prolazi.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2023 21:41 (fer-de-lance).
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
darkborg kaže...

Jel ima gdje akcija/popust za zimske gume?

 Pevex bi trebao imati neke pogodnosti za zimske gume uz svoju Pevex klub karticu od 26. 10. Od proizvođača su navedeni sljedeći: Sava, Hankook, Starmaxx, GoodYear, Bridgestone, Continental i Matador.

 

FYI, na netu ne možete pronaći taj katalog (barem sestra i ja nismo mogli, ali ga ja imamu fizičkom obliku, dijelili ga neki dan). Nadam se na nije neka greška jer i ona mora uzeti zimske pa će pričekati do četvrtka.

 

 

Kad smo već kod guma, ja sam tati prošle godine uzeo Vredestein Quatrac (običan quatrac, ne quatrac 5), a sebi sad gledam isto cjelogodišnje u tom nekom cjenovnom rangu - 500 do 600 kuna max po gumi. Ima netko preporuku?

 

Izbor mi se ponovno svodi na Quatrac jer ne putujem puno, VPŽ nije poznata kao županija s puno snijega, a vidim da Quatrac ima strašno dobre ocjene za vožnju po mokrom što je češći uvjet vožnje nego vožnja po snijegu.

 

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2023 22:28 (LLAMABOY).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Velika je zabava na 4x4 insigniji gumicu na pumpi ulja mjenjati. Jedan od većih failova modernog doba, nisu mogli normalno sito za ulje napraviti, nego filozofirati bezpotrebno....

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Novi b20 2.0 cdti nemaju vise problem s gumicom? 

Kod njih je pak neki lanac na bregastima mana skupa sa nox senzorima

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Novi b20 2.0 cdti nemaju vise problem s gumicom? 

Kod njih je pak neki lanac na bregastima mana skupa sa nox senzorima

 Nemaju s gumicom. Ali zato taj lanac dok se dođe do njega pokraj egr-a i tih gluposti šta su sve razvukli oko tog dijela glave, prije bi lanac na n47 promjenio nego to.

 

Još ak neš plastična račva kakva pukne(dešavalo se, starost, štaćeš)....

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, prvi mi je auto, astra k 2016. I sad sam stavio zimske gume. One su isto iz 2016. ali kaže vulkanizer da nisu toliko potrošene i da mogu još ovu sezonu izdržati. Problem je što mi se nakon cca 5km vožnje na tim gumama pokazala ova obavijest.

 

https://imgbb.com/41vTv6T

 

Jel to do guma ili je to vulkanizer trebao nešto napraviti. Malo sam guglao, ali nisam našao nešto od pomoći. Jel zna netko kako bih to trebao popraviti ili stvarno moram nositi majstoru?

7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jesi stavio samo gume ili gume na vlastitim felgama?

Ako je ovo drugo, kotači najvjerojatnije nemaju senzore za nadzor tlaka. Negdje u postavkama vozila inače bude opcija da "kažeš" autu da je na zimskim felgama.

Ako kotači imaju senzore, treba ih najvjerojatnije upariti sa čitačem na autu. 5 min posla kod bilo kojeg boljeg vulkanizera ili kupiš alat za programiranje na AliExpressu, par eura.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
robogo kaže...
Jesi stavio samo gume ili gume na vlastitim felgama?

Ako je ovo drugo, kotači najvjerojatnije nemaju senzore za nadzor tlaka. Negdje u postavkama vozila inače bude opcija da "kažeš" autu da je na zimskim felgama.

Ako kotači imaju senzore, treba ih najvjerojatnije upariti sa čitačem na autu. 5 min posla kod bilo kojeg boljeg vulkanizera ili kupiš alat za programiranje na AliExpressu, par eura.

 Ovo drugo je, te zimske gume sam dobio s autom na vlastitim felgama.

 

Ovaj alat, jel na ovo misliš?

 

https://www.amazon.de/dp/B076H31X6G?ref_=cm_sw_r_apan_dp_BT56PQ5SYJ437MN7M5H2&cafHiResImg=1&language=de-DE

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2023 20:25 (Hazar).
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
To je to :)

Ali imaju li ti kotači senzore?
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
robogo kaže...
To je to :)

Ali imaju li ti kotači senzore?

 Kako to mogu provjeriti?

7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Skidanje gume je jedini način za koji ja znam 😂
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hazar kaže...
robogo kaže...
To je to :)

Ali imaju li ti kotači senzore?

 Kako to mogu provjeriti?

 Ja bi rekao da ti tu grešku javlja baš zbog toga što nove felge nemaju senzore na sebi. Možeš ih posebno kupiti pa ugraditi, samo što će ti to biti trošak od minimalno 200€. Možeš i ovako ostaviti, sve će raditi normalno samo što će ti kod paljenja auta javljati tu grešku koju možeš zanemariti.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hazar kaže...

Pozdrav, prvi mi je auto, astra k 2016. I sad sam stavio zimske gume. One su isto iz 2016. ali kaže vulkanizer da nisu toliko potrošene i da mogu još ovu sezonu izdržati. Problem je što mi se nakon cca 5km vožnje na tim gumama pokazala ova obavijest.

 

https://imgbb.com/41vTv6T

 

Jel to do guma ili je to vulkanizer trebao nešto napraviti. Malo sam guglao, ali nisam našao nešto od pomoći. Jel zna netko kako bih to trebao popraviti ili stvarno moram nositi majstoru?

 Imaš gumu staru skoro 8 godina. Da je i nova ne bih ju koristio. Zayebavati se za 300-400 eura i onda misliti hoće li mi biti šta ili ne, po meni se ne isplati. Da izletiš bilo gdje šteta će ti biti najmanje toliko. A ti procijeni isplati li ti se.

 

Što god napravio, guglaj Opel Astra 2016 TPMS reset. Osim toga, ti ventili (sa senzorom) izgledaju drugačije, barem kod starijih modela. Uslikaj ventil pa pošalji sliku ili usporedi s nekom s neta.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
Hazar kaže...

Pozdrav, prvi mi je auto, astra k 2016. I sad sam stavio zimske gume. One su isto iz 2016. ali kaže vulkanizer da nisu toliko potrošene i da mogu još ovu sezonu izdržati. Problem je što mi se nakon cca 5km vožnje na tim gumama pokazala ova obavijest.

 

https://imgbb.com/41vTv6T

 

Jel to do guma ili je to vulkanizer trebao nešto napraviti. Malo sam guglao, ali nisam našao nešto od pomoći. Jel zna netko kako bih to trebao popraviti ili stvarno moram nositi majstoru?

 Imaš gumu staru skoro 8 godina. Da je i nova ne bih ju koristio. Zayebavati se za 300-400 eura i onda misliti hoće li mi biti šta ili ne, po meni se ne isplati. Da izletiš bilo gdje šteta će ti biti najmanje toliko. A ti procijeni isplati li ti se.

 

Što god napravio, guglaj Opel Astra 2016 TPMS reset. Osim toga, ti ventili (sa senzorom) izgledaju drugačije, barem kod starijih modela. Uslikaj ventil pa pošalji sliku ili usporedi s nekom s neta.

 Okej, možda onda bolje kupiti nove gume i riješit više problema odjednom. Ali onda bih i nove kotače trebao pretpostavljam. Ako ovi nemaju senzore i stari su.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.10.2023 10:17 (Hazar).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kupiš nove gume i možda ti trebaju samo nove baterije za senzore, možda je to samo otišlo. Ili ih treba samo upariti. Nisam siguran može li se to mijenjati, vjerujem da može.

Ako ti ne smeta to što ti javlja to upozorenje, onda ih nemoj ni kupovati. Ja na zimskom setu nisam uzeo senzore, neka svijetli upozorenje. Koštaju puno previše za nešto što i sam mogu provjeriti.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Možeš zanemariti grešku koju ti javlja za senzor, ali nećeš moći proći tehnički ako ti stalno stoji upaljena lampica. Tako je mojim roditeljima na Talismanu i zajebavo ih na tehničkom dok nisu kupili novi senzor i stavili. Ima tih senzora na Aliexpressu za siću a vjerujem da je isto ko u naših preprodavača.. i kupi nove gume.. i najjeftinija guma je bolja od stare gume

mateo
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hazar kaže...

 Okej, možda onda bolje kupiti nove gume i riješit više problema odjednom. Ali onda bih i nove kotače trebao pretpostavljam. Ako ovi nemaju senzore i stari su.

 kotači ostaju isti, mijenjaju se samo ventili (senzori tlaka su na ventilima).
8 godina starosti za gumu može bit i zadovoljavajuće i loše, uglavnom ovisi o kvaliteti gume i onome što je preživjela. Jeftinije gume mogu osjetno oslabiti već nakon pola godine korištenja, dok neke drže skoro kao nove i nakon 4 godine. Naravno da ti gume nisu nove, ali ako se recimo voziš samo po gradu (manje brzine) i ako su bez oštećenja onda je to OK. Nije savršeno ali će poslužiti. Ovisno o budžetu.
Kao što su ti već rekli to što nemaš senzore pa ti javlja grešku nije neki veliki "grijeh" i možeš ignorirati. Samo provjeri stanje guma i tlak. U početku češće dok se ne uvjeriš da je sve OK.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...
Možeš zanemariti grešku koju ti javlja za senzor, ali nećeš moći proći tehnički ako ti stalno stoji upaljena lampica. Tako je mojim roditeljima na Talismanu i zajebavo ih na tehničkom dok nisu kupili novi senzor i stavili. Ima tih senzora na Aliexpressu za siću a vjerujem da je isto ko u naših preprodavača.. i kupi nove gume.. i najjeftinija guma je bolja od stare gume

 Ma na ljetnima mi je okej radilo. A rega mi je do 7. mjeseca tako da ću tad imati ljetne pa neću imat problem.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.10.2023 11:12 (Hazar).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Guma stara 8 godina je za postolje od suncobrana.  Ta guma je ubojstvo po mokroj i hladnoj cesti. 

PSN:Tomislav025
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ovisi o gumi.

Začudilo me da Slovenci po novome propisuju da gume vrijede (preporuka autosaveza) 6-8 godina.

Naravno, neke su do tad groblje, a neke ko nove, prvenstveno ovisno kolko se auto vozi i ak nije totalno smeće od gume.

 

https://n1info.ba/magazin/auto/moramo-li-stvarno-mijenjati-gume-svake-cetiri-godine/

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.10.2023 13:17 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima po aliexpressu kompleta tpms senzora za 200-300 kn

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
fer-de-lance kaže...

Ovisi o gumi.

Začudilo me da Slovenci po novome propisuju da gume vrijede (preporuka autosaveza) 6-8 godina.

Naravno, neke su do tad groblje, a neke ko nove, prvenstveno ovisno kolko se auto vozi i ak nije totalno smeće od gume.

 

https://n1info.ba/magazin/auto/moramo-li-stvarno-mijenjati-gume-svake-cetiri-godine/

 

 

Zanimljivo - imas li mozda link sa detaljnijim podacima? Recimo, nasao sam ovo, ali ne cini se da su u ovoj tablici dane godine.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.10.2023 19:28 (Quantum).
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nemam, jučer slučajno naletio na tu vijest.

Valjda budu objavili neko službeno priopčenje s rezultatima testiranja.

 

P.S. baš sam nedavno radio usporedbu, susjeda imala eskimo s3+ zimske, već 10 godina, vožene cijelu godinu i samo šaltane naprijed-nazad, i zanimljivo, nigdje nisu popucale bočno ni počele se raspadat, jedino kaj su ripne bile skroz potrošene (a to je sirotinjska guma).

Sad je uzela nove, i ja imam te iste, samo 2021., pa budem baš promatral degradaciju s vremenom, ove 10 godina stare su mi kao neka referenca.

Mjerim ripne digitalnim šublerom, čak si mislim i vodit evidenciju u tekici da odredim neki tempo trošenja.

Jedino je teško odokativno odrediti kolko je smjesa stvrdla i degradirala, morao bi nabaviti neki set za testiranje, ziher postoji nekaj takvo.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.10.2023 21:17 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Postoji. Nabij po kocnici kad je mokro 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

jbg. guma se potroši, plastika ne .. save nikad više na auto, jebo to, glava u torbi za šaku eura razlike do premiuma..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice