Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.240.141
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pasko kaže...

Policijski fordovi i oni civilni za krim policiju i oni karavan za obicnu imaju motore od 95 ks a ne ove sto ti spominjes od 120ks

 

 Odlicno, znaci mos im pobjec bez problema sam treba tablicu maknut 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kratos091 kaže...

Neka preporuka za LEDice za rasvjetu interijera? Trenutne su počele treperiti kao blesave, stoje stalno ugašene trenutno.

 Imam ove već dulje vremena i nemam problema. E sad auto nema canbus pa ne znam jel bacaju greske

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Strm kaže...

Sudcu nisu bitne okolnosti jer se njima policija bavi, već činjenice. Ovo što ti pišeš zvuči bahato i cijeli tvoj stav se neće svidjeti sudcu, a to je jedino bitno.

 

Navedi kako nisi kažnjavan, da je to bio trenutak nepažnje, da si svjestan okolnosti i posljedica koje su se mogle desiti. Navedi da ne možeš raditi bez vozačke, da se tako tvoja egzistencija dovodi u pitanje i način na koji ćeš platiti kaznu 

Budi malo kreativan, ali generalno ponizan i realan.

Ikakvo tjeranje pravde i bahatost kako si krenuo će ti se obiti o glavu, znam iz prve ruke

au contraire, do sad sam bio 2x na sudu radi prometnih prekrsaja za koje sam pisao jebene zalbe, takve da me u 1 slucaju sutkinja pitala dal zelim podignut tuzbu protiv policajaca koji su me zaustavili (jer sam opisao sta se izdogadalo - treba znat cake u zakonu, kojih se oni vecinom ne drze), pa sam ju pitao sta imam od toga da ne podignem tuzbu, pa mi odrijesila cijelu kaznu za brzinu + bodove

drugi put sam u zalbi napisao drugim rijecima da nisu normalni i na sudu se zenska samo nasmijala i rekla da stvarno ne kuzi kako njeni kolege provode zakon i odrijesila mi kaznu od izazivanja nesrece u kojoj je netko ozlijeden u 2 minute i izasao bez ijedne posljedice

jedino sta sam platio bez ikakvih primjedbi je kad me na rijeckoj obilaznici zaustavio presretac sa 216, tu nemam sta izmisljavati - kriv sam i tocka

ali evo na sudu treba bit isto malo bahat u smislu da treba pokazat da se ne bojis i da znas zakon isto kao sta ga znaju i oni i kontrirati im - naravno ako po tom zakonu imas pravo, ako ne pokri se usima i plati kaznu jbg

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jedno je kad si kao kolega gore izazvao nesreću i bahatiš se, a drugo ako si bio u prekršaju pa si još imao problema sa policijom

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ivanjino96 kaže...

 Moze link? 

 

Gumiimpex - 646kn.

 

Ni Dunlop za 627kn nije los izbor.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Ivanjino96 kaže...

 Moze link? 

 

Gumiimpex - 646kn.

 

Ni Dunlop za 627kn nije los izbor.

 Uzeo sam na kraju GY Eagle Asymmetric 6 za 669kn 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ne cudi me sto se hrvati iseljavaju, pa na BUG forumu svi sve znaju o pravu, prometnim pravilima... autima jedino nema jos rijesenja za COVID... 

 

inace znam i ja njih puno koji mijenjaju motore u avionima il, su napravili 100 000 km u nekakvoj podmornici, al kad trebaju uparit TPMS senzor sa autom onda dolazi do problema.... i znanje im je jako takno.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Robert_84 kaže...

ne cudi me sto se hrvati iseljavaju, pa na BUG forumu svi sve znaju o pravu, prometnim pravilima... autima jedino nema jos rijesenja za COVID... 

 

inace znam i ja njih puno koji mijenjaju motore u avionima il, su napravili 100 000 km u nekakvoj podmornici, al kad trebaju uparit TPMS senzor sa autom onda dolazi do problema.... i znanje im je jako takno.

 Nažalost, obzirom da živimo u Hrvatskoj, moramo svi sve znati, to je jedini način da preživimo u ovoj rupi..

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Milki kaže...
Ekipa ima li tko iskustvo s otp leasingom i/ili s leasingom uopce u zadnje vrijeme?

Zadnji auto za firmu na leasing kupio sam isto kad je vladala corona i "kad se slabije radilo" zbog radnika u karanteni no s drugom leasing kućom.

Sada kad sam pogledao auto, direktor autokuće me uputio na otp leasing jer s njima surađuju i "brže" će sve bit gotovo ako preko njih idem.

Predao sam papire prije mj dana , lokalna poslovnica otpa me obavjestila da su papiri čisti i da šalju za zagreb na odluku hoće li biti odobreno ili ne.

Nakon tjedan dana inače sve bude već gotovo i može se po auto kroz 10 dana ali sad već skoro mjesec dana čekam samu odluku. Nazvao sam i kažu zbog corone slabije rade pa je gužva, a u početku su govorili kako će sve brzo ić jer nemaju baš posla zbog te iste corone lol.

Žuri mi se jedino jer u firmi imam rent a car kao službeno vozilo umjesto tog nadolazećeg.

 Radim na tjednoj bazi sa RBA leasingom, info izračun dobijem u roku 24h, klijent dostavi dokumentaciju, kroz 2,3 dana je odobreno, ugovor potpišu dan dva nakon toga i kroz 2 dana leasing plaća. Realno se u tjedan dana može sve riješiti, da se ide lagano trajat će 2 tjedna, 3 jedino ako gori od gužve. Ovi tvoji su očito lijeni i ne žele zaraditi..

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav svima!

 

Evo ovako situacija, znači kupljen auto prije par mjeseci koji se htio, ali s obzirom da jednostavno u tom trenutku nije bilo automatika i skoro je gorilo pod petama, moralo se žrtvovat za ručni. 

Uzet je kasko te me zanima sljedeće:

Ukoliko u narednom periodu naletim na automatika, postoji li mogućnost da se kasko s trenutnog (kojeg bi prodao logično), prebaci na taj novi uz razliku plaćanja zbog malo veće novonabavne cijene? Ili ponovno moram plaćat cijeli iznos kaska osim ako ne izdržim do kraja trajanja ovog?

''Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.'' (c) Čapek
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na kupivozi imate akciju od 20% na sve za pranje auta.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Krepao mi je senzor za nivelaciju xenona. Kod nas smradovi hoce 1500kn za original ili 800kn za zamjenski.

Sreca kaj postoji ebay pa sam pronasao novi original iz njemacke (dolazi dhl-om) za 400kn.

 

Ne mogu skuzit taj hrvatski sklop gdje sam svojega ides doslovce pljackat...

Na aliexpressu je cca 130kn, no neda mi se cekat mjesec dana.

Truth in engineering.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

Krepao mi je senzor za nivelaciju xenona. Kod nas smradovi hoce 1500kn za original ili 800kn za zamjenski.

Sreca kaj postoji ebay pa sam pronasao novi original iz njemacke (dolazi dhl-om) za 400kn.

 

Ne mogu skuzit taj hrvatski sklop gdje sam svojega ides doslovce pljackat...

Na aliexpressu je cca 130kn, no neda mi se cekat mjesec dana.

 Tako je to u ovoj jebenoj drzavi.. Zato nas vecina i ima takav sklop u glavi da prije nego nesto kupimo malo istrazimo okolo ponude dok neki tamo svabo ili amer samo kupi jer moze i boli ga kurac.. Nade se tu i tamo koja rvatina takva ali to vise pripisujem necijoj nesposobnosti ili lijenosti da si sam malo istrazi 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije problem potrazit, naravno da nas vecina snjofa uokolo jer vec na prvu kad cujes te cijene, jasno ti je da mora bit muljaza...

Klasika u Rvatistanu.

 

Truth in engineering.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Strm kaže...

Jedno je kad si kao kolega gore izazvao nesreću i bahatiš se, a drugo ako si bio u prekršaju pa si još imao problema sa policijom

 mislim da sam napisao sve u gornjem postu i sta je sve bilo na sudu gdje se odlucuju stvari...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uzeo ovo u Lidlu, olakša posao za duplo kada treba oprati šajbu iznutra.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ti si isto napunio ormar sa detailing preparatima 😀

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Prerastao sam ja ormar.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Uzeo ovo u Lidlu, olakša posao za duplo kada treba oprati šajbu iznutra.

 Valjda najgori posao od svega mi u autu... Pogotovo kad mislim da sam super očistio, onda se vozim nekud i sunce udri pod drugim kutem i izgleda ko da je neko kosanu mast jeo na šajbi iznutra...

-
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Uzeo ovo u Lidlu, olakša posao za duplo kada treba oprati šajbu iznutra.

 I ja uzeo, probao danas obrisati šajbu al nije se pokazalo baš, probat ću još jednom

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Baj d vej, ne znam jel znate što se tiče brisanja šajbi, da je najbolje koristiti 2 krpe od mikrofibre, jednu lagano pošpricati sredstvom i obrisati staklo, i onda sa čistom još jednom prebrisati nakon 

Do nedavno sam brisao ubrusima, ali sam se uvijek borio sa tragovima dok nisam ovu metodu otkrio..

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uzeo sam onu pjenu za pranje stakla iz Lidla i našpricao unutra po staklu jer se fino zaljepi i ne kapa. Uzeo tu ručku iz Lidla pa utrljao i onda prešao zelenom krpom od Sonaxa da osuši i nema tragova. Ta masnoća je od isparavanja plastike, najgore bude ako auto stoji na suncu.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

Krepao mi je senzor za nivelaciju xenona. Kod nas smradovi hoce 1500kn za original ili 800kn za zamjenski.

Sreca kaj postoji ebay pa sam pronasao novi original iz njemacke (dolazi dhl-om) za 400kn.

 

Ne mogu skuzit taj hrvatski sklop gdje sam svojega ides doslovce pljackat...

Na aliexpressu je cca 130kn, no neda mi se cekat mjesec dana.

 koji auto, kw godina. ful me zanima prava cijena. budem stavio screenshot.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Uzeo sam onu pjenu za pranje stakla iz Lidla i našpricao unutra po staklu jer se fino zaljepi i ne kapa. Uzeo tu ručku iz Lidla pa utrljao i onda prešao zelenom krpom od Sonaxa da osuši i nema tragova. Ta masnoća je od isparavanja plastike, najgore bude ako auto stoji na suncu.

 manje vise sva sredstva za pranje auta iz lidla nisu losa, probao sam ih manje vise sve. i ok su.

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2022 12:04 (Robert_84).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Robert_84 kaže...
ivanzu kaže...

Uzeo sam onu pjenu za pranje stakla iz Lidla i našpricao unutra po staklu jer se fino zaljepi i ne kapa. Uzeo tu ručku iz Lidla pa utrljao i onda prešao zelenom krpom od Sonaxa da osuši i nema tragova. Ta masnoća je od isparavanja plastike, najgore bude ako auto stoji na suncu.

 manje vise sva sredstva za pranje auta iz lidla nisu losa, probao sam ih manje vise sve. i ok su.

 

 

 Jel nije netko ovdje uzeo sredstvo za felge u Lidlu pa je rekao da ga moš bacit u smeće?

Vidio sam i neki video o tekućem vosku iz lidla pa kad ga namažeš bude kao suho ljepilo. Mislim da što se tiče tih stvari najbolje ostat pri Sonaxu, Xtreme serija stvari nije tolko skuplja od divljanera iz Lidla.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bio na tehničkom, detaljniji pregled nisam vidio. Čovjek je izašao van dok sam čekao u redu i gledao sve od guma do jebenog mehanizma za podizanje sjedala. Naravno morali su nešto sjebati jer su na silu pokušali izmjeriti kočionu tekućinu što je skoro nemoguće zbog strut bara i one plastike od odvoda, na kraju im je kapnula po poklopcu motora koji je napravljen od poliuretanske pjene i ostavilo matirani mjehurić gdje je palo, ima sreće da nije na boju. Imam PPF na farovima i za to nisu ništa rekli.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja bio jucer. Ispod auta se samo prosetao i haubu je samo otvorio nije ni provjeravao kocionu tekucinu. Ali ove godine je spajao OBD. Prosle godine mi nije spajao.  Uglavnom bio sam jako brzo gotov. To mi je nagore kod tog tehnickog pregleda sto cesto jako dugo cekam.  I laksi sam za 6400kn.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam za 6200kn. Bio sam jedno pola sata na pregledu, u redu možda čekao pet minuta. Gori dan nisam mogao odabrati jer nije bilo gužve pa su se svi uzjebali oko auta.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2022 18:41 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

koj kurac vi registirate za 6000kn???

meni svake godine 2200 +/- 100kn

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Osiguranje i registracija, 2100 tehnički i 4100 osiguranje. Što noviji auto i jači to te više deru na tehničkom.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice