Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.239.331
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Može preporuka sredstava za dekontaminaciju laka?

 

Htio sam kupiti Bilt Hamberove regular glinu i Korrosol, ali već par mjeseci je nedostupno u DLS-u.

 

Znači, zanima me glina i metal/fallout odstranjivač.

 

Trebam li i neko sredstvo za korištenje s glinom, znam da za Bilt Hamberovu piše da se može koristiti s vodom?

 

Hvala.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

tko normalan ne ode napraviti spur nakon stavljanja eibacha?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Zna tko s cim najbolje skinit tragove ljepila balans utega s alu felgi?
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prvo probaj s WD40.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2021 11:40 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Budem jos to probao, jucer sam probao s würth multy sprejem, cistacem kocnica, sapunicom, staklopreom i ne ide, jedino grecanjem necim ostrim a to vec greca i lak.. Nabavio sam si nove (polovne) 19cola kotace za zimu pa sam krenio s sredivanjem, 2x polirao i konzervirao, sad jos balansirat i montirat na auto.

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Možeš probati s parnim čistačem ako ga imaš.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2021 14:00 (ivanzu).
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako parni čistač i WD-40 ne pomognu, kupi neko jeftinije sredstvo za uklanjanje smole i katrana s auta.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Zna li netko gdje u Zg kupiti abs elektrode za varenje plastike?
Sve da i imam,otkud mi
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bik kaže...
Zna tko s cim najbolje skinit tragove ljepila balans utega s alu felgi?

 Mi na svim felgama boja i veličina skidamo s onim eraserom na bušilici. Staviš na drugu(sporiju) brzinu, i udri miško. Ponekad kad je stvarno stara spužvica prvo natopim s uljnim nitrom, i onda krenem s gumicom. Nikad spalio lak ni na jednim felnama. 

.

.

.

.

Evo kaj se desi kad u njemačka odvedeš kod lajsensiranog mekaničara da ti prebrtvi karter mjenjalnika.

 

Kad majstori neznaju m6 vijak stisnuti, pa kolko ide rođo...

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuka VW servisa u Rijeci za mali/veliki servis? Passat, noviji (>2010).

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bmw ekipa gdje ste radili zamjenu lanca? Mojem se bliži 170k i zamjenio bi ga preventivno, b47 motor f31

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Genoxxx kaže...

Bmw ekipa gdje ste radili zamjenu lanca? Mojem se bliži 170k i zamjenio bi ga preventivno, b47 motor f31

 Kaj nije da b47 nema probleme s lancem? 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
Genoxxx kaže...

Bmw ekipa gdje ste radili zamjenu lanca? Mojem se bliži 170k i zamjenio bi ga preventivno, b47 motor f31

 Kaj nije da b47 nema probleme s lancem? 

 Navodno nema ali to ne znači da će trajati dovijeka, po meni je lanac potrošna roba

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kaj ga onda ugraduju, mogo je lijepo odma remen, za 1000 kn kupis continental set i mir 6 godina.

 

Na tvom mjestu ne bih dirao u to osim ako se ne pocne cuti

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 22:54 (domac5).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Kaj ga onda ugraduju, mogo je lijepo odma remen, za 1000 kn kupis continental set i mir 6 godina.

 

Na tvom mjestu ne bih dirao u to osim ako se ne pocne cuti

 Prošla su vremena bmw lanaca koji su prolazili 500k km bez problema... Sve je to pomno smišljeno jbg, zato se i nalazi iza motora

 

Problem je što ako pukne nema ga tko zamjeniti u mjestu gdje živim tako da bi najradije sad to riješio dok se ne čuje pa da sam miran

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Genoxxx kaže...

Bmw ekipa gdje ste radili zamjenu lanca? Mojem se bliži 170k i zamjenio bi ga preventivno, b47 motor f31

 Preporuka Palić automobili Sesvete, Rošćić Klinča Selo, Auto servis Štambuk Zg....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Z900

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Auto Barak, Klana. Odličan!

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

sinula mi ideja...da li postoji (a najvj da) neki bluetooth adapter iliti prijamnik/odasiljac zvuka koji se moze spojiti preko RCA izlaza (crveni i bijeli) na audio source (odnosno u mom slucaju na zvucnike u kupejki)?

imam ispod arm resta 2 RCA ulaza (zenski), do sad koristim adapter 2x RCA (m) to 3.5mm (m) za mob, ali eto sinulo mi da bi mozda lakse i jednostavnije bilo kad bi postojao takav adapter...nesto sam nabrzaka googlao, vidim nesto, al vidim isto tako da adapter ima bateriju sa svojom (kratkom) autonomijom i valjda to funkcionira tako kako sam gore opisao...

zanima me dal postoji takav adapter koji moze biti stalno napajan pomocu auto punjaca 12V (pored RCA mi stoji 12V ispod arm resta, pa bi bilo najjednostavnije tako)

koristi li netko tako slicno nesto? nazalost auto mi nema mp3 niti usb...pa se snalazim :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2021 17:27 (RuskeGTT).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Googlaj RCA Bluetooth Adapter Renault:

https://www.amazon.de/-/en/Bluetooth-Charging-1998-2011-Avantime-bta-ren12-black/dp/B07DC5MVQV

https://www.amazon.de/Bluetooth-Audio-Adapter-f%C3%BCr-Renault/dp/B08156P5K4

 

Za PSA grupu tog ima na bacanje, tako da treba biti i na Renault-Nissan vozilima.
Kod PSA nekad treba omoguciti port na radiju - dvije solucije - kupiti alat i software za 25-30€,

ili kod nekog mehanicara platiti isto toliko.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ne ne yatour, nisam to stavio ni na vts-a radi komplicirane nomenklature fajlova koje idu na stick...

ovo nesto sam gledao

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Zato sam ti stavio i BlueMusic, jednostavni BT dongle i streamas sa mobitela na automobil,

bilo Youtube Music ili neki drugi stream, a mozes i MP3-ce sa mobitela direkt.

 

https://www.musikimauto.de/BlueMusic-Bluetooth-USB-AUX

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nabavio ovu krpu pa ću vidjeti kakva je naspram one velike plave što imam.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Zato sam ti stavio i BlueMusic, jednostavni BT dongle i streamas sa mobitela na automobil,

bilo Youtube Music ili neki drugi stream, a mozes i MP3-ce sa mobitela direkt.

 

https://www.musikimauto.de/BlueMusic-Bluetooth-USB-AUX

 da, al to se sve spaja na neki jack na radiu, ja to ne bi raskopavao, nego bi spojio na RCA izlaze koje imam sprovedene ispod arm resta...

dakle RCA to aux (kabel koji sda imam), pa aux u reciever i pair

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Spaja se na RCA i onda možeš preko bluetootha puštati glazbu i pozive odraditi. Nema bateriju nego treba biti spojeno na USB punjač, a to nabaviš neki ugradbeni 12V na USB pa ugradiš u pretinac.

LINK 

 

Šalju iz Češke.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 12:19 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Nabavio ovu krpu pa ću vidjeti kakva je naspram one velike plave što imam.

Krpa je "Zvijer", vjeruj mi - nećeš se pokajati. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 13:26 (Envy).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 da, al to se sve spaja na neki jack na radiu, ja to ne bi raskopavao, nego bi spojio na RCA izlaze koje imam sprovedene ispod arm resta...

dakle RCA to aux (kabel koji sda imam), pa aux u reciever i pair

 

Taj konektor vec imas, tako da tu nema sta puno - plug and play.

Jedino ti konektor mora biti aktivan - ili sam aktivirat, ili nekom mehi koji ce ti port aktivirat.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Krpa je zvijer... kao da slušam dvije čistačice na puš pauzi :D
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pa piše na krpi BEAST pa mi bilo smiješno.
Because anything Korea does, Japan does it better.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ovo je Best Krpa:

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice