Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.103
|
čitano: 13.226.466
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Momci, može preporuka u ZG za poliranje vozila i uklanjanja sr*** a njega. Thx!
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

PH detailing.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Gume pirelli diablo rosso, Metzeler m7/m9, ili Mitas proizvode odlične gume za motore, izbjegavaj Bridgestone. Skoro sve gume su dvokomponentne tako da se na sredini tvrđe pa se manje troše, a sa strane su mekše za bolji grip. 

Ja sam ulje i filter uzeo u tokiću- 450kn 4l motul 5100 i filter hiflo, imaš na siluxu isto ulje 280kn.

 A sto se tice oznaka guma?na linku sto sam stavio imao onako 5 različith vrsta / oznaka dunlop guma 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imaš normalnu dimenziju +73W, 73 je nosivost gume (365kg) a W najveća preporučena brzina(270km/h).

A što se tiče vrsta imaš tablicu na ovom linku gdje vidiš za šta je guma napravljena, skoro svaki proizvođač ima taku neku tablicu. Uzmi neke sport touring gume, jer ćeš prije ostati bez talenta nego bez gripa na njima, a dobro se ponašaju na mokrom i dosta dugo traju.

https://www.dunlop.eu/en_gb/motorcycle/tires/sport-tour.html

Nemoj stavljati 190 umjesto 180 jer ćeš zapravo imati manje gripa zbog načina kako guma stoji na felgi i kako se ona naginje na motoru.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Imaš normalnu dimenziju +73W, 73 je nosivost gume (365kg) a W najveća preporučena brzina(270km/h).

A što se tiče vrsta imaš tablicu na ovom linku gdje vidiš za šta je guma napravljena, skoro svaki proizvođač ima taku neku tablicu. Uzmi neke sport touring gume, jer ćeš prije ostati bez talenta nego bez gripa na njima, a dobro se ponašaju na mokrom i dosta dugo traju.

https://www.dunlop.eu/en_gb/motorcycle/tires/sport-tour.html

Nemoj stavljati 190 umjesto 180 jer ćeš zapravo imati manje gripa zbog načina kako guma stoji na felgi i kako se ona naginje na motoru.

 Mislim da mi tvornički i je 180 zadnja?

Hvala puno, budem onda tako uzimao kada dode vrijeme jer stvarno nisam kuzio sve te razlicite vrste modela dunlopa

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Je ali samo kažem, jer neki misli da je šira guma bolja, a ona je još lošija.

16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kaj velite na novu RS?
Bas mi se svidja rado bi ju uzeo :D

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobro izgleda, vidio sam ih već po cesti, takve 2 crvene, plavu, crnu, sivu... neloše za škodilaka.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Na motoru se držim  tvornicki propisanih guma, dok na auto imam atestirano i trenutno i imam vanserijsku dimenziju, ali nemam nikakvih problema 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

Kaj velite na novu RS?

 da si rekao 'što kažete na rs iz 2011.' uopće ne bi posumnjao da nije na prvi pogled

isti drek kao i ona stara

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2021 19:04 (picajzla0707).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znam, ja na prvi pogled uopće ne bi rekao da je to RS, a za voziti pretpostavljam ništa posebno zabavna. Interijer mi je dobar i boja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2021 19:40 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

 Svugdje su ceste grozne... Ja nisam niš stavljao na svoje aute jer nema smisla. Mislio sam na trulu višnju, ali znam da će uništiti auto po našim cestama. Meni eto na astri nakon 7god ošli seleni na vilicama, i povraća mi se što moram to raditi... A sve stock. I raspali mi se protection kitovi, znači naprijed bi sve trebao rastaviti doslovno, gadi mi se. A sve zbog naših divnih rupičastih cesta koji se asfaltiraju tu i tamo samo kad su izbori. 

 Ma jesu, ali uzmi u obzir da je Bandić u Zagrebu napravio posebno sranje sa novim ležećima + što je količinski u Zagrebu najviše vozila (od ostalih gradova) pa shodno tome i usred većeg opterećena vozila na prometnice, prometnice u Zagrebu brže propadaju od prometnica u ostalim gradovima.
A moram primjetiti da nam je ovo prvo ljeto bez ikakvih radova u Zagrebu, cijelo ljeto niti jedna prometnica nije bila zatvorena, (ako zanemarimo nadvožnjak u nastavku Mosta Mladosti)...
Inaće je Bandić imao naviku svakog ljeta kad se grad malo isprazni, zatvoriti jednu glavniju prometnicu i kompletno ju asfaltirati, ali eto...

Ja sam danas mijenjao desnu vilicu jer su isto seleni otišli, prošlu subotu sam mijenjao lijevu, nije mi se dalo sve odjednom, haha, znam kak ti je
E sad ne znam da li ih je prijašnji vlasnik mijenjao, ali ako nije, onda imaju 13 godina (7 godina na eibach-u pro kit), ne znam čije su vilice, ali na kuglama piše febi bilstein.

 
 
 
 
 
 
A kugla mi je kao joystick, ne da ima lufta, nego ju sa jednim prstom mogu micat...strava...


A i razlika u vožnji se uvelike osjeti, prije je bio kao elastičan na prednjem dijelu i kod kretanja i kod skretanja u zavojima, sad je baš utegnut
Ma još samo amortizere sredim i auto mi je pic pic, ko novi

Još sam ga danas i oprao i ispolirao, umoran sam ko pas
Ugrabio akciju u Auto Partes-u na Fussu za 179Kn
Po prvi put sam dobio Fusso sticker, a ovo mi je 4-ta kantica, odma sam našao prigodno mjesto, još mi fali jedna za druga vrata
 
 
 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2021 21:16 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni je Fusso nakon pet godina još uvijek na prvoj kantici, a ima ga za bar još tri godine.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.8.2021 12:50 (ivanzu).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav forumaši, tražim jedno mišljenje u vezi zatamnjenja stražnjih stakala.

 

Imam Kiju Pro Cee'd JD, inače je dosta nepregledan što se tiče mrtvog kuta zbog svojih malih stražnjih šajbi, no zbog estetskih bih si razloga htio zatamniti stakla.

Budući da mi je ovo prvi auto i prvi put radim ovo pa sam još "zelen", zanima me koji bi postotak zatamnjenja bio najidealniji da ne gubim i ovo malo vidljivosti što imam?

 

Je li uopće pametno zatamnjivati?

 

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Može na PP neka dobra tekućina tj. sredstvo za uklanjanje asfalta s felgi? To je sad tvrdo ko kamen, a bojim se da ne sjebem farbu. Radili neku cestu i puštali nas na taj asfalt koji još nije bio stvrdnut i sjebalo mi sve oko felgi

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
David87 kaže...

Može na PP neka dobra tekućina tj. sredstvo za uklanjanje asfalta s felgi? To je sad tvrdo ko kamen, a bojim se da ne sjebem farbu. Radili neku cestu i puštali nas na taj asfalt koji još nije bio stvrdnut i sjebalo mi sve oko felgi

 https://dls.com.hr/product/gyeon-q2m-tar/

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
2 godine
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa što mislite o ovom članku gdje se savjetuje da se cjelogodišnje gume izbjegavaju?

Cjelogodišnje gume nisu dobro rješenje, a ovaj međunarodni test to pokazuje! > ORYX Asistencija (oryx-asistencija.hr)

Baš mislio naručiti Good Year VECTOR 4SEASONS

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 8:23 (VonMackensen).
2 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Odustao od cjelogodišnjih, zasada kupujem ljetne, dilema

18 Bridgestone Turanza T005
2 Goodyear EffiGrip Performance2
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 10:48 (VonMackensen).
8 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

Uniroyal RainSport ;)

2 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...

Uniroyal RainSport ;)

 Ne postoji u dimenzijama 185 65 15 

8 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

[edit] glup sam, greška.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 12:57 (Nuclear_Phoenix).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
VonMackensen kaže...

Ekipa što mislite o ovom članku gdje se savjetuje da se cjelogodišnje gume izbjegavaju?

Cjelogodišnje gume nisu dobro rješenje, a ovaj međunarodni test to pokazuje! > ORYX Asistencija (oryx-asistencija.hr)

Baš mislio naručiti Good Year VECTOR 4SEASONS

 Ja bi cjelogodišnje stavio samo djedu koji radi 6k km godišnje i ženskoj koja je tek položila pa ne zna vozit kako spada. Ostalo sve ne. Nije guma napredna tehnologija da može jednako dobro raditi na -10 i +40.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Ja bi cjelogodišnje stavio samo djedu koji radi 6k km godišnje i ženskoj koja je tek položila pa ne zna vozit kako spada. Ostalo sve ne. Nije guma napredna tehnologija da može jednako dobro raditi na -10 i +40.

navedene skupine ljudi po meni baš ne bi trebale koristiti cijelogodišnje. netko tko ne zna baš vozit ili stariji ljudi sa sporijim refleksima bi zimi trebali imati zimske gume a ne cijelogodišnje. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 23:30 (dtdtdt).
2 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
VonMackensen kaže...

Odustao od cjelogodišnjih, zasada kupujem ljetne, dilema

 Premoćna pobjeda Bridgestonea.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 9:25 (VonMackensen).
2 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

posto mi nitko nije znao rec kakva su iskustva sa alufelge.hr, onda cu vam ja znat rec uskoro...uglavnom, narucene felge za kupejku, cekam dostavu...

 I kakvo ti je iskustvo s kupnjom?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
VonMackensen kaže...
RuskeGTT kaže...

posto mi nitko nije znao rec kakva su iskustva sa alufelge.hr, onda cu vam ja znat rec uskoro...uglavnom, narucene felge za kupejku, cekam dostavu...

 I kakvo ti je iskustvo s kupnjom?

Ja sam 2 seta narucio dosad kod njih i nikakvih problema, dogovorili se sve preko maila (voljni su pomoci i razumno brzo odgovaraju),doslo sve uredno zapakirano u roku 2 dana do mene

 

CARPE DIEM
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dtdtdt kaže...

 Ja bi cjelogodišnje stavio samo djedu koji radi 6k km godišnje i ženskoj koja je tek položila pa ne zna vozit kako spada. Ostalo sve ne. Nije guma napredna tehnologija da može jednako dobro raditi na -10 i +40.

navedene skupine ljudi bi po meni baš ne bi trebale koristiti cijelogodišnje. netko tko ne zna baš vozit ili stariji ljudi sa sporijim refleksima bi zimi trebali imati zimske gume a ne cijelogodišnje. 

 Ma nije to za nikoga, ukratko

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
VonMackensen kaže...

Ekipa što mislite o ovom članku gdje se savjetuje da se cjelogodišnje gume izbjegavaju?

Cjelogodišnje gume nisu dobro rješenje, a ovaj međunarodni test to pokazuje! > ORYX Asistencija (oryx-asistencija.hr)

Baš mislio naručiti Good Year VECTOR 4SEASONS

 To moraš sam sebi odgovorit. Gdje živiš, dal dobro čiste snijeg, za čega ti služi auto.

Ako živiš negdje gdje nema baš snijega,a kad ga ima budu ceste brzo očišćene , imaš 2 auta i sa jednim ideš samo na posao i do trgovine a drugi je za duže relacije, onda možeš slobodno stavit cjelogodišnje.

Frend se voza na Vector 4S i nikad nije imao problema.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ajmo ekipa pomoc. Imam neki problem sa zvukovima na autu. 

Problem je ocito naprijed na ovjesu.  Kad kocim pri malim brzinama cujem neki udarac/klik. Ista stvar kad krecem npr sa semafora ili pri parkiranju sa puno manevara rikverc/naprijed.

Bio sam jucer u servisu i sve na ovjesu je odlicno. Nista nema lufta.  Jedino sto izgleda sumnjivo su prednje disk plocice. Kad se probaju pomaknuti sa odvijacem imaju hod cca 3-4mm po celjusti.  Staviti cu dva videa u prilog. Jel imao tko kakve slicne zvukove a da su povezani sa kocnicama.

Ovaj video sam ja snimio https://youtu.be/PXBOllhF6Fg i cuje se udarac na 8.sekundi videa.

Ovaj drugi video sam pronasao na youtubeu i identican je mojemu. Jedino je ovaj na videu puno cesci. https://youtu.be/QAmhZ26bwsE 

Radi se o A4 B9.

 

 

PSN:Tomislav025
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice