Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.231.326
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Cini se da ti je display od neke vrste plexiglasa, a ne stakla, jer staklo se nebi tako brzo izgrebalo.

 

Uglavnom probaj ispolirati sa finom krpicom, a na nju pastu za zube, i lagano "trlj trlj" dok ne skines vece ogrebotine.

Nece biti nikad kao novo, ali mozes dosta ublaziti, da ne bude tako uocljivo.

 

Pasta za zube je super za poliranje, pomaze i kod starih jako izgrebanih CD medija, koji su inace necitljivi.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Reci mi samo zašto je oglas tragikomičan? Mislim iskreno me zanima

 Tragikomicno mi je da se auto prikazuje kao dobra prilika sa 400 000km, taman da ne gledam cijenu - mislim si wtf...

 Pa nije to Rolls Royce da je unikat il sto vec slicno.

 

 Meni je auto lijep - al da je razuman izbor, nije.

 Godiste 2005, auto je zanimljiv fanaticima, kolekcionarima...

 

 Vidim da ima fakat novih dijelova, da je to pazeno, al auto ko cjelina je skoro punoljetan...

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 12:37 (Batista).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

zna neko ok lakirera u zagrebu?

vrata od auta mi je vjetar nabio u stup na parkingu, na samom rubu vratiju, tako da imam ogrebotinu do metala.

velika je mozda 1x1mm al ne bi bas htio da mi tu pocne hrdja cvjetati.

gledao sam po netu i moze se to doma napravit al apsolutno me ne zanima kupovat stvari/alat/opremu koju cu jednom koristi i mozda vise nikad (pa makar i za 5 godina).

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vezano za ogrebanu plastiku brzinomjera, najprije probaj s pastom za zube kako ti je kolega iznad savjetovao, ako ne budeš zadovoljan naruči Mothers Mag&Aluminium Polish, koristio sam ga na nekoliko dosta izgrebanih brzinomjera i cca 10min ručnog poliranja mi je trebalo da budu kao novi. Ako nemaš, kupi kvalitetnu microfibre krpu i kroz par minuta otkloniš ogrebotine. Postupak ponoviš nekoliko puta, ako su ogrebotine dublje. Nekih 20€ je Mothers pasta.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

zna neko ok lakirera u zagrebu?

vrata od auta mi je vjetar nabio u stup na parkingu, na samom rubu vratiju, tako da imam ogrebotinu do metala.

velika je mozda 1x1mm al ne bi bas htio da mi tu pocne hrdja cvjetati.

gledao sam po netu i moze se to doma napravit al apsolutno me ne zanima kupovat stvari/alat/opremu koju cu jednom koristi i mozda vise nikad (pa makar i za 5 godina).

 Mazi cesto tvrdim voskom i nemas brige...

Truth in engineering.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pa jesam ja gdje napisao da je neki unikat ili nešto?

Previše se kod nas ljudi fokusiraju na km i samo kilometre, a u stvarnosti sigurno je bar 50% s vraćenom kilometrazom. Realno da se bavim time, vratim km na 250-270tkm nitko nebi rekao da ima više.  

A tih 400tkm je nista,  bilo bi sramota da ne ide bar još toliko

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Cuj, mozes ti babi povecati sise, zategnuti lice, botoxirati celo i obraze, napunit usta, al nikad nece biti pilence od 18+,

nego ce ostati 50+ baba.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, ima netko prijedlog za ljetnu gumu u dimenziji 225/35/19 ? Budžet mi je do 1100 kn po komadu.

Mj radim oko 1000 km, ako išta znači. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

TURANZA T005

https://www.kupigume.hr/auto-gume/ljetne-gume/bridgestone-235-35-r-19-91y-turanza-t005-xl/65675068cbae48e7d1b498b448f2151f

https://www.gumelider.com.hr/guma-automobil/bridgestone/turanza-t005/235-35-r19-91y-911508

 

Ima i povoljnije, al ne znam dali je drugacija smjesa, jer je radjena za Audi:

https://www.gumelider.com.hr/guma-automobil/bridgestone/turanza-t005/235-35-r19-91y-903153

 

Imam ih vec trecu sezonu i lijepe se za cestu, bilo autoput, bilo brdska voznja, na kisi vrhunske.

Nisu najtise gume koje sam imao, al to mi je manje bitno.

 

Ne znam sto ti je najbitnije - ja sam cesto u kisi, i za kisu su mozda i najbolje gume:

 

Kad ih poderem, kupit cu ih opet, a moguce i run-flat verziju, kostaju 50€ vise, a ekonomija i potrosnja je jednaka,

kao i razina buke, tako da po tome nebi trebala biti veca razlika od obicnih. No treba paziti, odredjene run-flat gume znaju biti 5-6db glasnije,

a to je puno, jer db nije linearan nego eksponencijalan, pa 5db moze biti i do 40% veca buka.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 14:51 (Čitatelj).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Pa jesam ja gdje napisao da je neki unikat ili nešto?

Previše se kod nas ljudi fokusiraju na km i samo kilometre, a u stvarnosti sigurno je bar 50% s vraćenom kilometrazom. Realno da se bavim time, vratim km na 250-270tkm nitko nebi rekao da ima više.  

A tih 400tkm je nista,  bilo bi sramota da ne ide bar još toliko

 Pa jel je tebi netko rekao da si ti to napisao ?

 Napisali su indexovci... Auto je lijep, auto je star.

 Sretno s prodajom.

Truth in engineering.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

TURANZA T005

https://www.kupigume.hr/auto-gume/ljetne-gume/bridgestone-235-35-r-19-91y-turanza-t005-xl/65675068cbae48e7d1b498b448f2151f

https://www.gumelider.com.hr/guma-automobil/bridgestone/turanza-t005/235-35-r19-91y-911508

 

Ima i povoljnije, al ne znam dali je drugacija smjesa, jer je radjena za Audi:

https://www.gumelider.com.hr/guma-automobil/bridgestone/turanza-t005/235-35-r19-91y-903153

 

Imam ih vec trecu sezonu i lijepe se za cestu, bilo autoput, bilo brdska voznja, na kisi vrhunske.

Nisu najtise gume koje sam imao, al to mi je manje bitno.

 

Ne znam sto ti je najbitnije - ja sam cesto u kisi, i za kisu su mozda i najbolje gume:

 

Kad ih poderem, kupit cu ih opet, a moguce i run-flat verziju, kostaju 50€ vise, a ekonomija i potrosnja je jednaka,

kao i razina buke, tako da po tome nebi trebala biti veca razlika od obicnih. No treba paziti, odredjene run-flat gume znaju biti 5-6db glasnije,

a to je puno, jer db nije linearan nego eksponencijalan, pa 5db moze biti i do 40% veca buka.

Kaj velis na usporedbu tih Bridgestone vs Yokohama ES32 ili AE51?

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam ih nikad imao, jer Yoko nikad nisu bile u top 5 na testovima u ÖAMTC-u i ADAC-u.

 

A ako je cijena ista kao i Bridgestone, Micheline ili Continental, onda cu radije kupiti jedne od premium guma,

koje su isprobane i dobre, nego se kockati sa osrednjim gumama.

 

I Pirelli gume su dobre, osobito na motociklu, al meni su se pokazale veoma trosne,

brzo iz potrosim nasprem drugih guma. Al zato jako dobro drze na suhom.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pitam zato sto ih je Furlan (ducan u SLO, blizu granice) smjestio u premium brand, a i po testovima vidim da su blizu Bridgestone, makar nisam isao gledati Adacove testove, nego vise ove online ne tolko provjerene.. Fala uglavnom.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ako je cijena 50% manja, sigurno nije 50% losija guma, jer nije jeftin kinez plasticar.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neki proizvođači stvarno znaju kako stvoriti proizvod koji vlasnika novijeg vozila može isprepadati da su podizači prozora crkli. Riječ je o nižoj klasi vozila, ali svejedno, ovak da bude izmasakrirani prekidači na 50tisuća km, nemog vjerovati.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

 

 Meni je auto lijep - al da je razuman izbor, nije.

 Godiste 2005, auto je zanimljiv fanaticima, kolekcionarima...

 

 Vidim da ima fakat novih dijelova, da je to pazeno, al auto ko cjelina je skoro punoljetan...

 Kolekcionari traže stare "tjunirane" diesele kojih ima na svakom uglu sa 400.000km 

 

sstrmi, svako slaže svoj auto kako njemu paše. Meni iskreno na tvojoj petici fale samo KR tablice. Na stranu što ja volim uglavnom OEM izgled automobila i od aftermarket modifikacija priznajem kvalitetan ovjes, dobar brendirani auspuh, aftermarket felge (BBS, OZ) i to bi bilo to, ova crvena štepana sjedala su meni grozna. Mat boja je meni također promašaj. Style 166 u toj boji su kriminalne. Auto je meni cirkus. Puno bolji ti je onaj jeftiniji koji ti stoji u oglasu, bar na slikama. NHF, samo sam napisao svoje mišljenje. Sve bih to rekao i najboljem frendu da tako nešto napravi sa autom.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ovjes je kvalitetan - ap gewinde, nisu neke dts,jom i gluposti

Pa ovo ti je OEM M izgled, izuzev zadnjeg branika koji je M5. E60 bez M paketa izgleda zastarjelo i obično. Auspuh je rađen kod Veska tako da gdje ces bolje.

Felga je bmw, dobio sam ju uz auto i samo sam ju pjeskario i plastificirao tako da to sam ja radio.

Sjedala su napravljena još prije 2 godine,a auto je kod mene 7 mjeseci. Mat boja je još prije 10 godina napravljena,samo sam ja osvjezio potrebne dijelove, a jedino je krov u karbonu moj odabir.

 

Nemaš brige, ne dira mene apsolutno ništa što si napisao od toga jer moj odabir su dvije stvari na autu,a ostalo sam sve dobio .

Ja da sam kupovao auto kešom nebi nikada uzeo dizela nego benzinca,ali kad sam dobio u zamjeni jbg. Zato i prodajem sada da uzmem benzinca, i to E92 ili E60 LCI. Pa bi uezo E60 lci u m paketu ili ako je obični, preslozio u M. I to bi gledao neki bijeli da bude ili plavi, jednostavno mi je dosta crni auta jer su koma za održavanje. Sve što meni treba od bmw-a opcenito je M paket , velika navi ili android navi ako nema i crna / siva unutrašnjost, tj može i oem crvena kao što sam imao u E63 jer je lijepa, bitno mi da nisu bezvezna siva,i da ne spominjem njihovu beige 

 

A i svatko ima svoj ukus, tako da i to. Ali kada ja često mjenjam aute,i ovo što sam napravio je bacanje para u njega koje necu dobiti nazad, ali kad mi nema pomoći. A da ja sad opet dam nanovo ušivati unutrašnjost ili mjenjati komplet unutrašnjost to isto nema šanse jer kažem auto je u prosjeku 6-8 mjeseci kod mene. Kada prodam, ako si nađem pošteni E60 LCI šestak benzin ili E92 benzin šestak, možda cu konacno duže vremena zadržati auto pa složiti po svome guštu,ali ni u to ne vjerujem previše 

Prošli mjesec sam uzeo E36 320i (2.8 unutra) coupe i mislio da ce to biti to, moj auto snova a ono k. Što sam više vozio,shvatio sam da je E63 bio daleko najbolji auto za vozački gušt. Baš auto za čisti užitak vožnje, coupe, šestak, sa sport tipkom i aktivnim ovjesom. E da mi je možda opet uzeti E63,ali 645 to bi bilo to. Coupe, V8 atmosferac i deri, ovog puta bi si to uzeo i složio za gušt po svome i duže vremena, jedini auto od bmw-a kojieg bi ovog puta imao duže

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Cuj, mozes ti babi povecati sise, zategnuti lice, botoxirati celo i obraze, napunit usta, al nikad nece biti pilence od 18+,

nego ce ostati 50+ baba.

 Tko uopce pokušava prikazati tako? Pa meni je glupost što auto E60 općenito toliko vrijedi jer je to star auto, u biti općenito sveto trojstvo koliko drži cijene a stari auti. ALi također nisam ja taj koji diktira cijenu tržišta,naravno da bi bio presretan da su auti kod nas jeftini kao u Britaniji ili Belgiji,pa navozao bi se apsolutno svega od bmw-a jer je to tamo sprdnja od cijene. Samo bezveze i kupiti u belgiji takav auto kada te trošarina kod nas pojede i nema nikakve uštede.

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna li netko cime bih mogao oprati masnocu sa vanjske strane sajbe? Svaki put kad mi brisaci rade po noci, vide se tragovi od masnoce koja se priliva po staklu. 

Probao sam sa obicnim samponom za auto, Sonaxovim sredstvo za ciscenje sajbe, carlijem... Bi li to brake cleaner oprao ili je on pregrub za takve stvari?

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da nije problem masnoca na sajbi, nego dotrajale metlice.

 

Naruci si gumice i zamjeni na brisacima, ako mozes, a mozes sigurno.

 

Vidis za koji automobil i koje metlice trebas gumice, narucis sa AliExpressa i promjenis ih.

 

Ja si narucim uvjek 2-3 seta i to je to. Za straznji brisac je dovoljna jedna rezerna, ne mjenjac cesto,

traje skoro vjecno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moguce lako jer su metlice sigurno stare 3 godine, ali nisam htio narucivati nove dok ne rjesim tu "masnocu". 

Iako mislim da nije problem u metlicama, jer primjetim kad one ne obrisu dobro staklo nego ostave razmazanu vodu. 

U ovoj situaciji metlica dobro obrise vodu dok ne dode na neke dijelove stakla di stoji kao neka masna fleka koja razlije vodu po sebi. 

Svakako cu naruciti nove gumice za metlice jer im je svakako dosao red na mijenjanje.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobio sam informaciju da tokić diže cijene svih ulja, zbog nestašice na tržištu (smanjene isporuke) uzrokovane koronom...

Motul koji inaće kupujem u tokiću za 66kn litru, sad je 69kn, nije velika razlika, ali pitanje da li će ostati takva cijena...

Uglavnom naletio sam i kupio na mall.hr, isto to ulje 5L za 304Kn što je 61Kn litra, nek se nađe, izmjena ulja mi je sigurna stvar, kao i porez na plaći, doći će kad tad na red

 
 
 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Lageros isto dize cijene za 10-20%.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Lageros isto dize cijene za 10-20%.

 Dobro pa je samo ulje u pitanju.. To se lako nade 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da je bilo za dijelove ali ne znam to je informacija tipa rekla kazala.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ajd da se odma i tog rijesim...

 

Jel Shell Helic Ultra ECT C3 5w30 rang top uljima ? Razmisljam si uzet njega ili pak Castrola Titaniuma C3 ali kosta cca 80kn vise (300kn Shell naspram 380kn Castrol), za 1.6 i-DTEC 88kw sa 90tkm, za njega se preporuca upravo ACEA C3. Dosad sam uvijek bio na doticnom Castrolu, no volio bi probat i Shella pa da vidim kak ce se "pokazat"... Isto mi je malko cudno da mi je tokom provjera sasije za preporuceno ulje, tokic dobio rezultat neke jeftinjare bez C3 oznake. I da, trenutno je unutra 0w30, jel bi bilo pametno prebacit se sad na 5w30 ?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pozdrav ljudi, treba mi neka “okvirna” preporuka..
Trazim neki polovni auto kroz narednih par mjeseci, naravno sto bolje i “bogatije” za nekih cca 8k eura hahah...
Nekako mi se najbolji izbor cine Peugeot308(druga generacija) ili Megane 1.5dci slicnih godina..
Eventualno(zbog prostranosti Peugeot 508 2.0hdi mrvicu stariji)...
Ono sto me najvise zanima je koje motore gledati( po nekoj pouzdanosti), znam da svaki auto treba redovno odrzavati i sl. Ali opet uvijek je neki na malo boljem ili losijem glasu i na sto obratiti paznju..
Osobno bih radije isao na benzinca, ali koliko gledam puno lakse je naci dobar primjerak dizela, ali sto je onda bolje?
1.6 hdi(malo zbunjuju e-hdi, bluehdi i slicne oznake), 508 sa 2.0 hdi jer 1.6 mi se cini preslabo za taj model te renaultov 1.5 dci?...
Slobodno moze preporuka i neceg treceg, ali ovi modeli mi nekako djeluju najbolje u nekom segmentu ulozeno/dobiveno(oprema,dizajn, godina pod uvjetom da nemaju neke kronicne probleme s motorom)...
Hvala unaprijed, inace nisam bas strucan i upucen u to sve, pa pitam ovako banalne stvari...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Dobio sam informaciju da tokić diže cijene svih ulja, zbog nestašice na tržištu (smanjene isporuke) uzrokovane koronom...

Motul koji inaće kupujem u tokiću za 66kn litru, sad je 69kn, nije velika razlika, ali pitanje da li će ostati takva cijena...

Uglavnom naletio sam i kupio na mall.hr, isto to ulje 5L za 304Kn što je 61Kn litra, nek se nađe, izmjena ulja mi je sigurna stvar, kao i porez na plaći, doći će kad tad na red

   

 Nama je na bačvu od 50l skočila cijena 200 i još neš sitno kuna.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Ajd da se odma i tog rijesim...

 

Jel Shell Helic Ultra ECT C3 5w30 rang top uljima ? Razmisljam si uzet njega ili pak Castrola Titaniuma C3 ali kosta cca 80kn vise (300kn Shell naspram 380kn Castrol), za 1.6 i-DTEC 88kw sa 90tkm, za njega se preporuca upravo ACEA C3. Dosad sam uvijek bio na doticnom Castrolu, no volio bi probat i Shella pa da vidim kak ce se "pokazat"... Isto mi je malko cudno da mi je tokom provjera sasije za preporuceno ulje, tokic dobio rezultat neke jeftinjare bez C3 oznake. I da, trenutno je unutra 0w30, jel bi bilo pametno prebacit se sad na 5w30 ?

 ne vidim razloga zasto bi stavljao 0w30. po meni navedeni shell je taman za taj motor...

evo ja u kupejku nastavljam sipati shella, nakon proslog vlasnika

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice