Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.201.623
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Na jednoj gumi sam zamjetio malo polukružno bočno izbočenje.Inače guma je po istrošenosti još dobra ali pretpostavljam da ju treba zamjeniti.Sad zvuči mi bedasto da odmah moram kupiti sve četiri nove,što predlažete?
(205/50/17 ljetna,Continental)
Sve da i imam,otkud mi
3 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZdravkoZ kaže...
Na jednoj gumi sam zamjetio malo polukružno bočno izbočenje.Inače guma je po istrošenosti još dobra ali pretpostavljam da ju treba zamjeniti.Sad zvuči mi bedasto da odmah moram kupiti sve četiri nove,što predlažete?
(205/50/17 ljetna,Continental)

 Kupi dvije nove i stavi ih na prednje kotače (pretpostavljam da ti je auto prednji pogon) :)

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hvala na preporuci,da prednji je pogon.Mora biti isti proizvođač?
Sve da i imam,otkud mi
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 13:16 (ZdravkoZ).
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Da, na istoj osovini moraju biti iste gume.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakvi su benzincu u Clio 4? Moramo nesto kupiti zeni za po zagrebu i neznam sto uzeti od tih malisana iz B segmenta. Taj clio mi se cak najvise svida.  Tko jos ima dobre benzince od tih malisana? 

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Od punice dacija... Stara 6god... Nema 40t km. Nez šta reći.

 

šuti i riješi, da ne bi bilo po glavi

 Kad budem imao više volje, rastavit ću obloge kak spada, oprati detaljno, i imam bijelog kobita. Jednog dana. Jednog.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kupili na kraju Clio 5 Edition One sa dobrim starim DCI motorom, ali 115KS. Evo brza slika od jucer, usporedba s malim Twingom:

 

Moram ga pod hitno pocistiti iznutra i maknuti presvlake sa svim siceva koje je netko stavio, a nije bilo na oglasu..

Ekran tableta je malo izlizan sto mi je vrlo cudno za auto sa 12000 km, ne znam moze li se tu ista uciniti sa ovl. servisom..

Na sebi ima zimske gume, mislim da je vjerojatno original Continentalke vlasnik uzeo sebi. Koje sad ljetne 205 45 R17 gume kupiti..

 

Nabrojano je ono s cim se trebam pozabaviti, ako ima ko savjete slobodno pisite, npr. za gume.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 9:39 (The_Fichek).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne razumijem kako će staklo biti izlizano? 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Vjerovatno izgrebano.
Nokti, prsten, pa ribanje neadekvatnim krpama itd.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jedino zamjena ekrana. Jer imaju na sebi anti-glare premaz. Možda da ga probaš obrisat, možda je samo mastan od prstiju ili cockpit sprejeva.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Budem poslikao na suncu. Dns se jebao 3 sata sa presvlakama, sto i jedna kvačica, a nisam htio rezati radi prodaje. Iste te jebene presvlake su izlizale malo siceve, budem isto poslikao. Ne znam sta je vlasnik radio, ali auto je imao dosta prasine i nesto zemlje, koda je prevozio piliće.. Defintivno neki ne bas pazljivi vozac jer je suvozacko mjesto bilo dosta cisce. Doduse auto je kupljen od autokuće i nije bas bilo mjesta za žaljenje.

 

Moguce da je otisao anti-glare premaz tableta na tih par mjesta, dobra sugestija. Ekran jos ne bih htio mijenjati jer je i dalje skroz funkcionalan.

 

I jos jedna sitnica, naprijed ima malu šteticu na prednjem braniku, budem isto poslikao. Kupovalo se na brzinu u Sl. brodu, ali cijena je bila realno spustena, a kilometraza mala. Nisam mogao propustit priliku posto se novi Clio sa DCI motorom kolko sam ja pratio nadje jednom u pola godine. Naravno kasnije bu ih vise, makar ne na bacanje jer je proizvodnja bila od polovice 2019. do kraja 2020. i vise nebu dizela u Cliaču od ove godine.

 

Kaj se guma tice nasao sam neke Gislaved, švedska marka u vlasnistvu Continentala, svidjaju mi se dosta, a jedna je samo ~500kn sto je ustvari jeftino za nesretni 205 45 R17 profil.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jesi ti siguran da to ima 12k km? Na 12k km auto bi još trebao biti na original gumama. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 16:30 (ivanzu).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Trebao si tražit da oni maknu presvlake i ako su sicevi dobri onda kupuješ.

Uzmi nešto provjereno: Nokian, Conti, Michelin i slično.

Jesi provjerio kilometražu, jer nebi na 12k km trebao sic poderat. Uvoz iz Francuske? Njihovi auti su najprljaviji.

 

@ivanzu

 

Jbg počeli šoderaši skidat te bolje gume i stavljat Lassa i slična smeća, bolje gume prodaju, a u oglas mogu napisat da imaju NOVE gume. isto tako znaju skinut kuku.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moguće, presvlake mogu uništiti sjedala ali nisam vidio da se to dogodi za 10k km. Uslikaj sjedala ako ti se bude dalo.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The_Fichek kaže...

 

Kaj se guma tice nasao sam neke Gislaved, švedska marka u vlasnistvu Continentala, svidjaju mi se dosta, a jedna je samo ~500kn sto je ustvari jeftino za nesretni 205 45 R17 profil.

 Pusti ti te gislavede i ostale znj marke u vlasnistvu continentala michelina i neke druge premium tvornice.. To da kaj valja o tome bi se pricalo, a gislaved nemas ni na testovima pa si mozes onda mislit kaj to je od gume.. Ispod save/nexena ne bih isao

Imas tu nexen za dobre novce 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 22:50 (domac5).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The_Fichek kaže..

 

Kaj se guma tice nasao sam neke Gislaved, švedska marka u vlasnistvu Continentala, svidjaju mi se dosta, a jedna je samo ~500kn sto je ustvari jeftino za nesretni 205 45 R17 profil.

 I Barum je dio Continentala pa nije za ništa . Imao sam TS860 na prednjem pogonu i Barum Polaris 5 na stražnjem i stalno mi je bacalo guzicu dok nisam i iza stavio TS860 . Kad je riječ o gumama vrijedi ona dobra stara , koliko para toliko muzike , nažalost . 

3 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Passat b6 2008g 140ks v8, neki mi k lupa u desnom prednjem kotacu, onak klopoce kad ga zaljuljam, vise se cuje u kabini nego s vanjske strane pogotovo po suhom vremenu za popizditi dok se vozim polako, citao sam da moze biti nekekav lezaj mortizera?! (nekako i zvuk dopire odozgora u tom djelu)

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 13:52 (Boris grozni).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ležaj amortizera. 

3 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Skup popravak? Jel nesto puklo ili?
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Treba mijenjati oba ležaja, računaj oko 500-600kn.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kaj je ovo bimer od naseg kolege sa ovog podforuma?

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je, mislim da ide na F30?

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad mi je lik stavljao update mapa na 2021g ubacio minje i upozorenja za kamere.  Znaci javlja sve fiksne,na semaforima,privremene itd....  stvar radi odlicno. 200m prije kamere dobijem vizualno i zvucno upozorenje.  Super stvar za mene koji volim "naletjeti" na kameru i dobit kaznu. 

PSN:Tomislav025
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Kaj je ovo bimer od naseg kolege sa ovog podforuma?

 Sa originalnih 400 000km..

 Ok, auto izgleda ok, al daj me nemoj jebat... Dat tolke pare za 400 000km... Pa kak doc do takve ideje.

 

 Nemam ama bas nista protiv prodavaca, al oglas je onak - tragikomican.

Truth in engineering.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Kad mi je lik stavljao update mapa na 2021g ubacio minje i upozorenja za kamere.  Znaci javlja sve fiksne,na semaforima,privremene itd....  stvar radi odlicno. 200m prije kamere dobijem vizualno i zvucno upozorenje.  Super stvar za mene koji volim "naletjeti" na kameru i dobit kaznu. 

Al da bi to radilo auto nekako mora biti stalno spojen na internet? 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
The_Fichek kaže...

 

Kaj se guma tice nasao sam neke Gislaved, švedska marka u vlasnistvu Continentala, svidjaju mi se dosta, a jedna je samo ~500kn sto je ustvari jeftino za nesretni 205 45 R17 profil.

 Pusti ti te gislavede i ostale znj marke u vlasnistvu continentala michelina i neke druge premium tvornice.. To da kaj valja o tome bi se pricalo, a gislaved nemas ni na testovima pa si mozes onda mislit kaj to je od gume.. Ispod save/nexena ne bih isao

Imas tu nexen za dobre novce 

Hmm, da, rijetko tko je cuo za njih od ovih koje znam.. Testova ima, lako se nadju, npr: https://www.tyretest.com/web/pages/summer-tyres/gislaved/ultra-speed-2, ali nema nekih postenih testova s njima.. Ima i nesto videa na YT i tako. Btw. linkane gume su ovdje jos malo jeftinije: https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume/nexen-205-45-r17-n-fera-su4-xl-88-w-8807622169519#product Furlan je relativno blizu mene, odgovara mi od tamo nekaj do 625 kn, odnosno 2500kn za 4 gume kao neka psiholoska granica, makar mogu i prednje neke bolje uzet, a iza osrednje, nemam pojma.

 

ZooZ kaže...

Trebao si tražit da oni maknu presvlake i ako su sicevi dobri onda kupuješ.

Uzmi nešto provjereno: Nokian, Conti, Michelin i slično.

Jesi provjerio kilometražu, jer nebi na 12k km trebao sic poderat. Uvoz iz Francuske? Njihovi auti su najprljaviji.

 

@ivanzu

 

Jbg počeli šoderaši skidat te bolje gume i stavljat Lassa i slična smeća, bolje gume prodaju, a u oglas mogu napisat da imaju NOVE gume. isto tako znaju skinut kuku.

Platio Car vertical report danas, da nebude da nisam kucao, iako je kasno, ali da budem miran. Sve je u redu s kilometrima. Nije nikakav uvoz, u HR je kupljen. Prljavo je bilo jer ocito covjek nije najbrzniji, otkud got da bio (Sl. brod, mozda netko iz okolice sa sela nez, nije tak vazno). Na srecu felge nije prodao..

 

ivanzu kaže...

Moguće, presvlake mogu uništiti sjedala ali nisam vidio da se to dogodi za 10k km. Uslikaj sjedala ako ti se bude dalo.

Evo slika na suncu, u normalnim uvjetima se ne vidi tolko. Cockpit sam slikao u normalnim uvjetima jer da ima ove sitne ogrebotinice nisam ni ja vidio do danas, no to staklo od cockpita je vjerojatno vrlo lako zamijenit. Vise me brine tablet. Sjedala mozda i nisu tolko izlizana koliko dubinski zaprljana mozda, nisam siguran. Slikao sam suvozacevo, ista prica je na vozacevom sjedalu. Nije strasno, ali je cudno.

 

Da nebude da sam nezadovoljan, potrosnja je izvrsna i to mi je bilo najvaznije ustvari uz to da je motor i vise manje sve ostalo pouzdano. Najvise se moram naviknut na el. parkirnu i gledanje u ekran umjesto iza kad idem u rikverc.. Od opreme ima sve osim grijanih sjedala i volana te Bose zvucnika i aktivnog tempomata. Fora mi je izmedju ostalog koliko je praktican sa hrpom pretinaca i da je po noci s obicnim svjetlima kao Twingo s dugim lol.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 22:31 (The_Fichek).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da je to samo prljavo sjedalo, vjerojatno ga je koristio  netko tko je fizički radnik pa je sjedao prašnjav. Ovaj displej bi se možda dao ispolirati.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Kaj je ovo bimer od naseg kolege sa ovog podforuma?

 Tako je da, ja ti mjenjam auto svakih 6-8 mjeseci pa tako i ovaj. Vrijeme je za nešto drugo

Batista kaže...
omomomomoomm kaže...

Kaj je ovo bimer od naseg kolege sa ovog podforuma?

 Sa originalnih 400 000km..

 Ok, auto izgleda ok, al daj me nemoj jebat... Dat tolke pare za 400 000km... Pa kak doc do takve ideje.

 

 Nemam ama bas nista protiv prodavaca, al oglas je onak - tragikomican.

Edit : bilo je višestruko citiranje na kolegu Batistu ali nešto zeza prikaz

 

 A gle ako su ti kilometri puno, onda pogledaj ovo 

To je sasvim normalna kilometraža za taj auto.

Gledaj ovako, ne kaže se bezveze sljedeće - Nema skupljeg bmw-a od jeftinog bmw-a, svatko tko je posjedovao bmw-a ce vjerojatno i potvrditi. Imaš ti E60 po 5000€ sa 250tkm na satu,slobodno uzmi pa javim dojmove kroz pola godine kolika je to rupa.

Prijašnji vlasnik želi uzeti nazad taj auto za 60k, tako da nije problem cijena,ali meni se neda čekati, nego želim si uzeti šestaka benzinca. Također sam mogao već prodati po 53k i 55k keša ali nisam htio. Ispod 58k nedam i to zato što rega ističe za manje od dva mjeseca. S obzirom da sam u tom svijetu i da često mjenjam aute prodat ce se i ovaj pa cu si uzeti drugi, ili mijenjati za nekog drugog.

Reci mi samo zašto je oglas tragikomičan? Mislim iskreno me zanima

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 22:18 (sstrmi).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Mislim da je to samo prljavo sjedalo, vjerojatno ga je koristio  netko tko je fizički radnik pa je sjedao prašnjav. Ovaj displej bi se možda dao ispolirati.

 Ovi zasloni mogu biti problematicni zbog anti-glare folije ili premaza, vidio sam u par grupa da ostanu tragovi.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The_Fichek kaže...
domac5 kaže...
The_Fichek kaže...

 

Kaj se guma tice nasao sam neke Gislaved, švedska marka u vlasnistvu Continentala, svidjaju mi se dosta, a jedna je samo ~500kn sto je ustvari jeftino za nesretni 205 45 R17 profil.

 Pusti ti te gislavede i ostale znj marke u vlasnistvu continentala michelina i neke druge premium tvornice.. To da kaj valja o tome bi se pricalo, a gislaved nemas ni na testovima pa si mozes onda mislit kaj to je od gume.. Ispod save/nexena ne bih isao

Imas tu nexen za dobre novce 

Hmm, da, rijetko tko je cuo za njih od ovih koje znam.. Testova ima, lako se nadju, npr: https://www.tyretest.com/web/pages/summer-tyres/gislaved/ultra-speed-2, ali nema nekih postenih testova s njima.. Ima i nesto videa na YT i tako. Btw. linkane gume su ovdje jos malo jeftinije: https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume/nexen-205-45-r17-n-fera-su4-xl-88-w-8807622169519#product Furlan je relativno blizu mene, odgovara mi od tamo nekaj do 625 kn, odnosno 2500kn za 4 gume kao neka psiholoska granica, makar mogu i prednje neke bolje uzet, a iza osrednje, nemam pojma.

 

ZooZ kaže...

Trebao si tražit da oni maknu presvlake i ako su sicevi dobri onda kupuješ.

Uzmi nešto provjereno: Nokian, Conti, Michelin i slično.

Jesi provjerio kilometražu, jer nebi na 12k km trebao sic poderat. Uvoz iz Francuske? Njihovi auti su najprljaviji.

 

@ivanzu

 

Jbg počeli šoderaši skidat te bolje gume i stavljat Lassa i slična smeća, bolje gume prodaju, a u oglas mogu napisat da imaju NOVE gume. isto tako znaju skinut kuku.

Platio Car vertical report danas, da nebude da nisam kucao, iako je kasno, ali da budem miran. Sve je u redu s kilometrima. Nije nikakav uvoz, u HR je kupljen. Prljavo je bilo jer ocito covjek nije najbrzniji, otkud got da bio (Sl. brod, mozda netko iz okolice sa sela nez, nije tak vazno). Na srecu felge nije prodao..

 

ivanzu kaže...

Moguće, presvlake mogu uništiti sjedala ali nisam vidio da se to dogodi za 10k km. Uslikaj sjedala ako ti se bude dalo.

Evo slika na suncu, u normalnim uvjetima se ne vidi tolko. Cockpit sam slikao u normalnim uvjetima jer da ima ove sitne ogrebotinice nisam ni ja vidio do danas, no to staklo od cockpita je vjerojatno vrlo lako zamijenit. Vise me brine tablet. Sjedala mozda i nisu tolko izlizana koliko dubinski zaprljana mozda, nisam siguran. Slikao sam suvozacevo, ista prica je na vozacevom sjedalu. Nije strasno, ali je cudno.

 

Da nebude da sam nezadovoljan, potrosnja je izvrsna i to mi je bilo najvaznije ustvari uz to da je motor i vise manje sve ostalo pouzdano. Najvise se moram naviknut na el. parkirnu i gledanje u ekran umjesto iza kad idem u rikverc.. Od opreme ima sve osim grijanih sjedala i volana te Bose zvucnika i aktivnog tempomata. Fora mi je izmedju ostalog koliko je praktican sa hrpom pretinaca i da je po noci s obicnim svjetlima kao Twingo s dugim lol.

 Što se tiče ovih displaya, meni to izgleda kao posljedice lošeg čišćenja, mikrofibra koja je kruta i korištenje kemije koja se nebi trebala koristit na display-ima.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice