Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.064
|
čitano: 13.204.137
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

1.4 tjet je FIRE motor..

ima ih u grande puntu, bravu,500, giulietti, mitu...

 

vidio sam na fejsu objavu u nekoj grupi o fiatima, lik je prosao 300000 sa tjetom od 150 konja u bravu 2 + sa plinom

kao neki dijelovi motora su od lijevanog zeljeza...

mana je sta imaju m32 opelovu getribu koja zna otic, tj lezajevi ili nesto moraju na reparaciju

ima mali kapacitet ulja, barem u moj obican 1.4, stane samo 2.5 l + nesto malo u filteru.. i malo znaju popit ulja, nista strasno

 

evo video

ga lik rastavlja, nisam jos pogledao. imas titlove na eng btw

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 10:00 (aloevera13).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Po meni je uvijek bolje imat što više konja pod haubom za radi 1-5% situacija kada bi dobro došlo više snage. Aute koje sam vozio su imali redoslijedom 70,90,90,101,150,140,115,101,180 ks. Sa svakim sam uvijek uspio napraviti preticanje adekvatno brzini kretanja i snazi vozila. Jednom sam na staroj cesti oko Plitvica sa g4 101ks išao preticati neku mazdu nizozemskih tablica. Početna brzina je bila cca 80 km/h. Taj golf je dobro vukao do nekih 120, a kasnije nije bio neka sreća. Lik s mazdom je ubrzao i nije mi dao da ga prestignem (imao sam cca 140 na satu). Morao sam odustati od preticanja jer mi je nailazio auto iz drugog smjera. Nakon toga rekao sam si da nikad neću voziti "slabi " auto ( makar je bilo u međuvremenu slabijih) upravo radi takvih situacija. A da ne pričam koje se mogučnosti otvaraju sa većem snagom vozila. Jednom sam išao u SB i stari mi dao a6 245ks quattro stronic-a. Jbt s njim sam tegljače zaobilazio kao su bicikli.  

#fsb
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

radi glupog Niskozemca ti veliš - daj jači auto ?

 

to je stvar koja se uči u auto-školi: ako netko krene u pretjecanje, spomeni se blentone da nisi u utrci i ne tišći gas!

 

trebao si ga zaustavit i popišat mu se na gauda sir i u drvene klompe

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ne vidim razlog zasto te holandjanin nebi pustio, osim ako nesto od ovog dvoje nije tocno:

1. niskozemac je zapravo balkandzija, koji si misli "nebu mene niko pretjecal, ja sam kralj ceste"

ili

2. ti si balkandzija, koji si mu se cijelo vrijeme vozio na guzici, dok je on vozio po propisima,

sto je njemu naravno islo na jetru, jer to je apsolutno nepristojno i opasno, i odlucio ti je

ocitati lekciju, da on moze voziti brze, ali nece, jer se drzi propisa. Da je bio supak, mogao

te je i cijelo vrijeme breake-checkati.

 

Usput, slepere preticem sa 75KS Yarisom ko da su biciklisti. Oni ionako voze 80kmh i po zakonu ne smiju brze,

a ako ih pretices sa 100kmh, doslovno prolijeces kraj njih, a i ako se sjetis autoskole - sigurnosna razlika u brzini

pretjecanja je 20kmh - dakle ne trebas imati raketu, da bi pretjecao slepere.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 11:45 (Čitatelj).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Totalno te razumijem

kod mene je bilo ovako 60KS dizel -> 150ks dizel -> 258ks benzin -> 306ks benzin -> i sad cca 280-290ks dizel.

I znam da bar za sebe,a i kad preporučujem drugima kažem ovako:

Auto iznad 1500kg -> 150ks dizel ili 170ks benzinac

Ispod 1500kg -> 130ks dizel ili 150ks benzinac

 

Po meni su to najbolje brojke,tj konjaža jer realno jace od toga ne treba jer nigdje nisam imao potrebe za ovim konjažama što sam vozio ali isto tako 60ks i te sprdnje je također premalo za normalnu vožnju.

SUV i terenci su klasa za sebe, pogotovo ako su neki veci iznad 1800-2000kg. Tu mi nema smisla ispod 200ks+ jer to su masivni auti

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A kolko ti vremena treba da razvijes tih 20 km/h? Jos ako je uzbrdo i ako vozi zenskica koja ne kuzi da motor bolje vuce ako je u okretajima? Turbo motor s barem 250 nm od nekih 1700 okretaja i svaka budala moze s tim normalno prestizat.. Meni osobno kad novac nebi bio problem motor kao 2.0 tdi s 320 nm zadovoljava potrebe, makar zivim s 1.6 i njegovih 250 nm ali nije to to, nema onog smjeska na faci

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema smjeska sve dok traktorija pod haubom.

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

imam novi auto i treba zamijenit ulje za kočnice, jel to ulje univerzalno ili su specificirana za određene aute?

radi se o Seat Leon fr-u iz 2014. god 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

DOT4, tekucina od Ate ili Motula.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Totalno te razumijem

kod mene je bilo ovako 60KS dizel -> 150ks dizel -> 258ks benzin -> 306ks benzin -> i sad cca 280-290ks dizel.

I znam da bar za sebe,a i kad preporučujem drugima kažem ovako:

Auto iznad 1500kg -> 150ks dizel ili 170ks benzinac

Ispod 1500kg -> 130ks dizel ili 150ks benzinac

 

Po meni su to najbolje brojke,tj konjaža jer realno jace od toga ne treba jer nigdje nisam imao potrebe za ovim konjažama što sam vozio ali isto tako 60ks i te sprdnje je također premalo za normalnu vožnju.

SUV i terenci su klasa za sebe, pogotovo ako su neki veci iznad 1800-2000kg. Tu mi nema smisla ispod 200ks+ jer to su masivni auti

 Dobro i to je tvoje misljenje, kad uzmes auto sa 100ks i 1500kg i probas preticat onda ces vidjet da je to sasvim dovoljno, isto hrpa ljudi vrve kak CR-V sa 88kw (1.6) nejde sa mjesta i da nemre napravit normalno pretjecanje ako je napunjen je eto u krivu jer jos nisam vidio da se netko zalio kak nije nekog mogao pretjec, zale se jedino oni koji se trkaju po ulicama sa svojih 200ks. Za neke slucajeve kao sto je gore napisao, da ti neda prestic i da ti samo doda gas... ovisno o situaciji, jer ovaj koji pretice je vec u šusu i spreman je, dok ovaj ispred vjerovatno nit ne ocekuje da ces ga prestic a i treba prebacit u brzinu ako je manualac, ali ako je spreman i ako ti neda prestic onda lagano zakocis, vratis se iza njega i upalis duga svjetla i gotova stvar.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

imam novi auto i treba zamijenit ulje za kočnice, jel to ulje univerzalno ili su specificirana za određene aute?

radi se o Seat Leon fr-u iz 2014. god 

 Samo da je isti DOT, svejedno je samo bitno da ga ima 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pa i rekao sam da je moje mišljenje,svatko neka vozi šta hoce. Ja kazem sta je meni idealno,i sta preporucam svim frendovima i kolegama kad pitaju za aute i to. 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberPlague kaže...
Stane256 kaže...

imam novi auto i treba zamijenit ulje za kočnice, jel to ulje univerzalno ili su specificirana za određene aute?

radi se o Seat Leon fr-u iz 2014. god 

 Samo da je isti DOT, svejedno je samo bitno da ga ima 

 nije uvijek DOT4? ili je još nešto bitno kod kupovine?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...
CyberPlague kaže...
Stane256 kaže...

imam novi auto i treba zamijenit ulje za kočnice, jel to ulje univerzalno ili su specificirana za određene aute?

radi se o Seat Leon fr-u iz 2014. god 

 Samo da je isti DOT, svejedno je samo bitno da ga ima 

 nije uvijek DOT4? ili je još nešto bitno kod kupovine?

 Nije, ima DOT 3,4,5. 1kod novijih auta i 5 koji je na bazi silikona

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 14:23 (CyberPlague).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
INCOGNITO99 kaže...
Čekaj čekaj, vlasnik radione je alfist? Jel to pretvorio hobi u biznis? 🤣

 Čuj, ima samo talijane, morao radi njih gradit radionu doma. A i u početku je sve zaradio na puntićima.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ne vidim razlog zasto te holandjanin nebi pustio, osim ako nesto od ovog dvoje nije tocno:

1. niskozemac je zapravo balkandzija, koji si misli "nebu mene niko pretjecal, ja sam kralj ceste"

ili

2. ti si balkandzija, koji si mu se cijelo vrijeme vozio na guzici, dok je on vozio po propisima,

sto je njemu naravno islo na jetru, jer to je apsolutno nepristojno i opasno, i odlucio ti je

ocitati lekciju, da on moze voziti brze, ali nece, jer se drzi propisa. Da je bio supak, mogao

te je i cijelo vrijeme breake-checkati.

 

Usput, slepere preticem sa 75KS Yarisom ko da su biciklisti. Oni ionako voze 80kmh i po zakonu ne smiju brze,

a ako ih pretices sa 100kmh, doslovno prolijeces kraj njih, a i ako se sjetis autoskole - sigurnosna razlika u brzini

pretjecanja je 20kmh - dakle ne trebas imati raketu, da bi pretjecao slepere.

 Gledajući tvoje postove mislio bi da se auti iznad 100ks rakete i ludilo. Da, možeš proći. Ali ajde lijepo reci koliko vremena provedes u suprotnoj traci? Koliko ti treba zaleta ?  Zakoni ? Nisam znao da si u sužbi RH Mupa, ispostava Austija ili kaj već

#fsb
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Nema veze sa zemljom nego sa opcom kulturom i common sense.

 

I kad ja vidim HR tablice po alpama, gdje je ogranicenje 100, a on vozi 60-70,

jer je naucio voziti po ravnom i bez krivina, ne nabijam se na guzicu, nego pustim da

vozi, necu covjeku prouzrociti jos veci stres, kad vidim da svaku krivinu koci na 20, gdje

svi domaci prolaze sa 50-60, pa kad se pruzi prilika, preteknes, nikakav bauk.

 

Takve ionako lako preteknes, jer se boje vozit brze. Osim ako je balkancija,

pa eto, po brdu gmizi 60-70, i na prvoj ravnini nabije 130, da ga ne mozes prestici.

Desava se, sta sad? Nije kraj svijeta.

 

PS - Evo jucer Splico u Tirolu, vozi ko baba po jajima, i sta bi ja sad trebao, da trubim i nabijem se na guzicu?

BTW na 30 zoni vozi 20, jer tu je trenutno suzenje zbog radova, a prolaze sleperi koji tovare robu iz 2 tvornice,

i ide sleper prema njemu, tip se usro i stao desno, pa sta? Domaci svi prolaze jer imaju procjenu sirine vozila,

tip nema, i sta sad?

 

Samo opusteno. A pretekao sam ga vec pri izlazu na glavnu cestu, malo strpljenja i to je to.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 16:17 (Čitatelj).
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

I Austrija je teska debilana kad je po planinskim cestama ogranicenje 100 a na autocesti 110 

 

 

 

A kakve gluposti za KS pisete majko mila. Svima je optimalna snaga tocno ona od najjaceg auta kojeg su vozili 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 17:04 (Predator003).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predator003 kaže...

I Austrija je teska debilana kad je po planinskim cestama ogranicenje 100 a na autocesti 110 

 

110kmh (tocnije 100kmg) je samo u IG-L zoni, inace rokas 130kmh a kamera te ne blica do 145kmh.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predator003 kaže...

A kakve gluposti za KS pisete majko mila. Svima je optimalna snaga tocno ona od najjaceg auta kojeg su vozili 

KS je možda četvrtina priče. 

 

Gdje su tu okretni moment, masa vozila i ovjes? Za neke stvari mi je bio zabavniji 1.2 benzin atmosferac city klase s 80 KS s 1100 kg, ali ga za neke druge stvari 2.0 turbodiesel 130 KS srednje klase od 1800 kg jede za doručak.

 

 

Za konje... hm. Broj konja = 11-12% mase vozila, recimo. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

1.4 tjet je FIRE motor..

ima ih u grande puntu, bravu,500, giulietti, mitu...

 

vidio sam na fejsu objavu u nekoj grupi o fiatima, lik je prosao 300000 sa tjetom od 150 konja u bravu 2 + sa plinom

kao neki dijelovi motora su od lijevanog zeljeza...

mana je sta imaju m32 opelovu getribu koja zna otic, tj lezajevi ili nesto moraju na reparaciju

ima mali kapacitet ulja, barem u moj obican 1.4, stane samo 2.5 l + nesto malo u filteru.. i malo znaju popit ulja, nista strasno

 

evo video

ga lik rastavlja, nisam jos pogledao. imas titlove na eng btw

 Tjet je nastao od Starjet motora 1.4 16V 95 ks koji se ugrađivao u Sitlo i nešto kratko u GP. A taj starjet je nastao od fire 1.2 16v. 

 

Uglavnom, t-jet su dogradili su multiair tehnologijom i dobili još 20 ks po motoru (sad su 140 i 170 ks).

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da se taj vani više boji kazni od kamera nego tih zavoja na cesti... A nikad ne znaš di će koja kamera opalit vani ak se zamisliš i pređeš 1km/h više brzinu.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

PS - Evo jucer Splico u Tirolu, vozi ko baba po jajima, i sta bi ja sad trebao, da trubim i nabijem se na guzicu?

BTW na 30 zoni vozi 20, jer tu je trenutno suzenje zbog radova, a prolaze sleperi koji tovare robu iz 2 tvornice,

i ide sleper prema njemu, tip se usro i stao desno, pa sta? Domaci svi prolaze jer imaju procjenu sirine vozila,

tip nema, i sta sad?

 

Samo opusteno. A pretekao sam ga vec pri izlazu na glavnu cestu, malo strpljenja i to je to.

 Upravo to, nikad neću razumjeti taj mentalitet nabijanja u dupe nekome tko nije iz istog grada (ili čak da je rent-a-car istog grada, a vozač je tko zna od kud)

Svi smo mi super na domaćem terenu u svom gradu, a što ako moraš ko ja potegnuti u Pariz, Berlin gdje nikad nisam bio i sad se mučim s je*enom navigacijom i propisima jer ne znam gdje su kamere/radari i slično i isto vozim se 20/30 i nitko nitko da potrubi i da mi gestikulira rukama. Pa kad si vidio ZG rege u Berlinu/Parizu/Sofiji

 

baš kao što si napisao, samo opušteno i treba imati razumijevanja za druge.... dan ima 24 sata, a vožnja iza nekog traje kratko vrijeme

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 19:43 (Ziga).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Legenda

 

Impreza ružna???

Drži se ti borilačkog sporta hahahahah

Di ćeš to Šebalju spomenut...

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 16:07 (1BIT).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kupih ovu krpu za sušenje - Feck’s Philosophy Professor Plush

I ovu rukavicu za pranje - FX Protect Premium Wash Mitt

Krpa je fantasticna, cijeli auto osusio i jako brzo ide naspram onih malih.

Kupio na preporuku detailer foruma.

Pa eto preporucam i ja sad

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pripazi kako peres krpu, lako se sjebu pa izgube svojstva.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 16:20 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Pripazi kako peres krpu, lako se sjebu pa izgube svojstva.

 Ne znam ni sam kako da ju operem, nemogu samo te dvije staviti u mašinu jer je to pre malo za mašinu..... a opet staviti sa drugim krpama koje su extra prljave mi ne ulijeva povjerenje da se nece masnoca sa tih krpa za po podu, prenjeti na ovu.....

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Kupih ovu krpu za sušenje - Feck’s Philosophy Professor Plush

I ovu rukavicu za pranje - FX Protect Premium Wash Mitt

Krpa je fantasticna, cijeli auto osusio i jako brzo ide naspram onih malih.

Kupio na preporuku detailer foruma.

Pa eto preporucam i ja sad

 Svaka čast, vrhunski izgleda

 

BTW:
Rega u skladu sa autom, HD-High definition (picture quality)

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

Evo nešto za čitatelja, najbolji yt video ikada!

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Kupih ovu krpu za sušenje - Feck’s Philosophy Professor Plush

I ovu rukavicu za pranje - FX Protect Premium Wash Mitt

Krpa je fantasticna, cijeli auto osusio i jako brzo ide naspram onih malih.

Kupio na preporuku detailer foruma.

Pa eto preporucam i ja sad

 Dobra duja, šta je unutra? 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice