Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.112
|
čitano: 13.249.715
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

di nabavit presvlaku/navlaku za takav volan sa ravnim dijelom dole?

svugde di sam gledo ima samo okrugla zaštitna presvlaka ili je to to?

 nemoj presvlaku, kod nekog dobrog detailera neg očisti volan i nek stavi neku zaštitu na njega

 

EDIT: i de baci koju sliku usput 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 19:22 (luka94).
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

ma nebi ni ja najrađe stavljo al se malo oštetio gore zbog korištenja, ne vidi se ali osjećam pod rukom..

 

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

ma nebi ni ja najrađe stavljo al se malo oštetio gore zbog korištenja, ne vidi se ali osjećam pod rukom..

 

 

 S obzirom da je to glatka koža, a oštećenje nije veliko, opcija ti je i ponovno lakiranje kože, trebala bi biti skoro kao novo...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

ma nebi ni ja najrađe stavljo al se malo oštetio gore zbog korištenja, ne vidi se ali osjećam pod rukom..

 

 

 U Matusu tapeciranje pravom kožom oko soma kuna a u fake kožu 400. Frend je nedavno dao raditi za Mazdu 3 2016 u fake kožu. Dobro izgleda, iako bih ja dodato tih 600kn za pravu kožu.

Navlaku niti da me netko tjera pištoljem.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

ma nebi ni ja najrađe stavljo al se malo oštetio gore zbog korištenja, ne vidi se ali osjećam pod rukom..

 

 

 Novi obruč volana dodje 900 kn i imaš 10-15% popusta . Po meni danas-sutra bolja varijanta od tapeciranja . 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sa 214Km/h proć kroz crveno...
Moraš imat ogromnu želju za ubit se...

Fakat ne kužim takve ljude, ajde da je na autoputu potegao, ali u gradu??? dovoljno da mu mačka podleti pod motor i ubije ga...

 

 

Što se tiće tapeciranja volana, ja sam kod Matusa dao svoj tapecirat i prezadovoljan sam, vrijedi te novce.
Osim šta vrhunski odradi posao, koža je prva liga, kvalitetnija od tvorničke

Malo mi je žao što nisam alkantaru uzeo, jer je pre dobar osjećaj pod rukom, ali nema veze...

 
 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 15:47 (1BIT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Sa 214Km/h proć kroz crveno...
Moraš imat ogromnu želju za ubit se...

Fakat ne kužim takve ljude, ajde da je na autoputu potegao, ali u gradu??? dovoljno da mu mačka podleti pod motor i ubije ga...

 

 

Što se tiće tapeciranja volana, ja sam kod Matusa dao svoj tapecirat i prezadovoljan sam, vrijedi te novce.
Osim šta vrhunski odradi posao, koža je prva liga, kvalitetnija od tvorničke

Malo mi je žao što nisam alkantaru uzeo, jer je pre dobar osjećaj pod rukom, ali nema veze...

  

 Koja je cijena tog tretmana? 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Koja je cijena tog tretmana? 

 Napisao sam gore. Oko soma kuna prava koža a 400kn fake, sa time da po meni ni Matus ne koristi kvalitetu kože kakvu imaju BMWi u Dakota kombinaciji, a da ne spominjem Nappa ili Merino.

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

EDIT: fulao temu 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 17:38 (mzopg).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

meni je lik kod kojeg sam tapecirao volan na ludi preporučio zapravo fake kožu, kaže da duže traje od prave, a dobro i zgleda..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

 Napisao sam gore. Oko soma kuna prava koža a 400kn fake, sa time da po meni ni Matus ne koristi kvalitetu kože kakvu imaju BMWi u Dakota kombinaciji, a da ne spominjem Nappa ili Merino.

 

BMW dakota je po meni sranje, barem na volanima. Razlike izmedu nje i neke sinteticke koze, plastike, nema. Nisam mogao vjerovat da tako nesto stavljaju u auto od 50-60t eura (4GC). A frend ima volan raden kod Matusa u nappa/perforiranoj kozi i kvaliteta je nemjerljivo bolja.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...
 ...kvalitetu kože kakvu imaju BMWi u Dakota kombinaciji, a da ne spominjem Nappa ili Merino.

 O cemu ti pričaš pobogu? Pa nakon e60, sve samo ne kvalitetna koža.. 

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
 Koja je cijena tog tretmana? 

 1100Kn, a alkantara bi me došla 1300kn ako se dobro sjećam i ono šta sam probao pod rukom kod Matusa je fantazija

 

 

 

EDIT:

Off topic:

Znam da će mi ovo biti grijeh šta sam tu ostavio, ali evo da uživate malo

Vrhunski kanal na jubitou

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 21:33 (1BIT).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Paradox1 kaže...

 O cemu ti pričaš pobogu? Pa nakon e60, sve samo ne kvalitetna koža.. 

 Sjeo si u jedan F30 sa pištolj opremom i misliš da sve znaš u vezi novijih BMW serija?

Znaš, postoje razne doplate. Zato sam i naveo razne klase. Sensatec je eko koža i to si ti vjerojatno vidio uživo. Zatim ide Dakota koja je standard u 5er i na istom nivou Vernasca koja je doplata u 3er. Zatim imamo Nappa koja je doplata u 5er, 7er itd. Za kraj imamo Merino koja je doplata u 7er a standard u pojedinim M modelima kao i u Individual opremi.

Također postoji jedna klasa iznad koju zovu Lavalina i ona je ekskluziva za Alpina modele.

Drugi put budi manje bahat i poslušaj nekoga tko je sve ovo uživo provjerio.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

 Sjeo si u jedan F30 sa pištolj opremom i misliš da sve znaš u vezi novijih BMW serija?

Znaš, postoje razne doplate. Zato sam i naveo razne klase. Sensatec je eko koža i to si ti vjerojatno vidio uživo. Zatim ide Dakota koja je standard u 5er i na istom nivou Vernasca koja je doplata u 3er. Zatim imamo Nappa koja je doplata u 5er, 7er itd. Za kraj imamo Merino koja je doplata u 7er a standard u pojedinim M modelima kao i u Individual opremi.

Također postoji jedna klasa iznad koju zovu Lavalina i ona je ekskluziva za Alpina modele.

Drugi put budi manje bahat i poslušaj nekoga tko je sve ovo uživo provjerio.

 

Ti si prvi uvukao dakota kozu u raspravu koja je srot, barem u F3X generaciji. Mozda je izdrzljiva, ali sam osjecaj je nikakav.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je li uzimao tko gume na eKupi, kakav bude DOT? Imaju danas ponudu 10% off svega, plus 10% dodatnih na Master i Maestro kartice, pa mogu ubosti zimske Goodyear 205/55/16 za 100kn manje po komadu nego što ću ih inače kupiti, samo me DOT brine da nije prošlogodišnji, ova godina je ok da bude.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Je li uzimao tko gume na eKupi, kakav bude DOT? Imaju danas ponudu 10% off svega, plus 10% dodatnih na Master i Maestro kartice, pa mogu ubosti zimske Goodyear 205/55/16 za 100kn manje po komadu nego što ću ih inače kupiti, samo me DOT brine da nije prošlogodišnji, ova godina je ok da bude.

Ja sam uzeo 3 seta u zadnjih godinu dana . Sve gume su imale dobar DOT i došle su u nekoliko radnih dana . 

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Je li uzimao tko gume na eKupi, kakav bude DOT? Imaju danas ponudu 10% off svega, plus 10% dodatnih na Master i Maestro kartice, pa mogu ubosti zimske Goodyear 205/55/16 za 100kn manje po komadu nego što ću ih inače kupiti, samo me DOT brine da nije prošlogodišnji, ova godina je ok da bude.

 Ja sam naručio Hankook zimske navedenih dimenzija, u nedjelju navečer obradili narudžbu u pon ujutro bilo pred vratima, dot mislim da je sredina 2019 

Pozdrav

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Naručio sam pa ćemo vidjeti, nadam se da su 2020 DOT, 2019 su već godina i pol stare gume cca, to mi nije baš prihvatljivo.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Naručio sam pa ćemo vidjeti, nadam se da su 2020 DOT, 2019 su već godina i pol stare gume cca, to mi nije baš prihvatljivo.

 Ispravno skladištene gume ne mjenjaju svojstva u razdoblju od 5 godina. Garantiram ti da ne bi primjetio razliku između 2015 i 2020, a kamoli 2019 i 2020. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Sve to stoji, ali za punu cijenu očekujem nove gume, ne 2 godine stare. Takve mogu kupit za 60-70% cijene, a i onda bih platio 100% pa kupio nove. Na gumama ne štedim i ne pristajem na kompromise, to i kočnice su mi najvažnija stvar na autu.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Sve to stoji, ali za punu cijenu očekujem nove gume, ne 2 godine stare. Takve mogu kupit za 60-70% cijene, a i onda bih platio 100% pa kupio nove. Na gumama ne štedim i ne pristajem na kompromise, to i kočnice su mi najvažnija stvar na autu.

 Guma se smatra novom do 5 godina,tako da imaš nove gume sa istim svojstvima bio to do 19 ili 20

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Za mene guma starija od godinu dana nije nova. Ako za tebe je i ona stara 5 godina to je tvoja stvar i ti ih tako kupuj i koristi, ja neću.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Za mene guma starija od godinu dana nije nova. Ako za tebe je i ona stara 5 godina to je tvoja stvar i ti ih tako kupuj i koristi, ja neću.

 Valjda onda mjenjas gume svaku godinu jer voznja jednu sezonu znaci da je guma vec stara i spremna za baciti, neovisno o dubini šare.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
Hacker002 kaže...

Za mene guma starija od godinu dana nije nova. Ako za tebe je i ona stara 5 godina to je tvoja stvar i ti ih tako kupuj i koristi, ja neću.

 Valjda onda mjenjas gume svaku godinu jer voznja jednu sezonu znaci da je guma vec stara i spremna za baciti, neovisno o dubini šare.

 2.1. ide po nove jer ce pisati 2020 gore 

-
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Onda sacekaj veljaču 2021 za kupovinu guma da dobiješ dot 01-04/21 jer ćeš inace 01.01.2021 vec imati godinu dana stare gume koje vise ne valjaju, pa ćeš morati opet nove kupovati

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da ga sprdate bez razloga. Ja takoder nebi kupio gume sa 5 godina starim DOT-om iako se smatraju novima. Onda ih jos vozis 3 sezone i ispada da imas na autu gume stare 8 godina. Hvala ali ne hvala.  Kad kupujem gume DOT mogu biti maksimalno godinu dana stare iako nikada nisam uspio dobiti tako stare gume. Stalno kupujem kod furlana u sloveniji i nikad nisam imao sa tim problema. 

PSN:Tomislav025
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Valjda onda mjenjas gume svaku godinu jer voznja jednu sezonu znaci da je guma vec stara i spremna za baciti, neovisno o dubini šare.

 Ja nisam napisao da je guma stara godinu dana za baciti, već da neću kupiti gumu staru godinu dana i da mi se proda pod novo. Ali nemate vi sposobnost za to razumjeti pa izvlačite iz konteksta moje riječi i oblikujete si kako vam odgovara. Jad i bijeda.

No nemam se više namjere raspravljati i objašnjavati jer se neke stvari pojedincima ne mogu objasniti kad su prepametni. Samo vi uživajte u svojim čunga lunga gumama koje kupite 2 godine stare pod nove

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice