Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.240.425
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

 

 

 Tako sam prije 3 godine sa Peugeot 106 prolazio na tehnickom sa 100 kg cementa.Majstor namjesti kocnice i rucnu,ja na tehnicki kad ono padnem.Drugi put 100 kg cementa i prolazi bez problema 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja si naručio danas 4 gume...

 

ljetne...

 

kozlić s zimskima samo obigrava oko "M+S" Rvat'na s zlorabljenim Audijima/Golfarama/BMW-ima iz Nemačku sa  "samo 150 iljada kilometri, keve mi"

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moja draga savica je prije 4 godine kostala oko 600kn, za nekih 150kn vise se vec mogla uzeti bolja guma. Ja sam ih dobio kao poklon uz auto i set celicnih+TPMS. Bio sam cuo kako su gume dobre pa sam pomislio ajd super, kada ono na mokrom zivo sranje. Po snijegu su odlicne ali snijega vidim svake prestupne.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 16:44 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Soldier977 kaže...
ivanzu kaže...

Sava HP2 205/55/R16, proizvodnja francuska. Po mokrom smece i bucna guma. Cijenom nije bila daleko od premiuma koji je dosta bolji kada sam ih dobio. 

 

cijena (čitaj 100KM=52€=370kn):

  1. Sava - 120 KM
  2. Goodyear Ultra Grip najjeftinija - 230 KM
  3. Michelin Alpin 6 - 330 KM
  4. Vredestien Wintrack Pro - 300 KM
  5. Continental ContiWinterContact TS 810 S -  310KM

itd.....

 

 

koja je to dimenzija?

205/55/R16 ?

cijene su bas divlje

 

 

cijene za moje 205/60/R16

 

Michelin Alpin 6 - 85 eura

LM005 - 75 eura

Continental TS850 - 78 eura

UG9+ - 75 eura

Sava HP2 - 62 euro

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 17:22 (nixass).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je dosta cesta dimenzija, cijene sada idu od 450-600kn.Prije je bila skuplja guma, sada se moze pronaci jeftinije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 17:11 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

To je dosta cesta dimenzija, cijene sada idu od 450-600kn.Prije je bila skuplja guma, sada se moze pronaci jeftinije.

 zato mi i cudno da michelinka kosta skoro 3x vise od save :D

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
Soldier977 kaže...
ivanzu kaže...

Sava HP2 205/55/R16, proizvodnja francuska. Po mokrom smece i bucna guma. Cijenom nije bila daleko od premiuma koji je dosta bolji kada sam ih dobio. 

 

cijena (čitaj 100KM=52€=370kn):

  1. Sava - 120 KM
  2. Goodyear Ultra Grip najjeftinija - 230 KM
  3. Michelin Alpin 6 - 330 KM
  4. Vredestien Wintrack Pro - 300 KM
  5. Continental ContiWinterContact TS 810 S -  310KM

itd.....

 

 

koja je to dimenzija?

205/55/R16 ?

cijene su bas divlje

 

 

cijene za moje 205/60/R16

 

Michelin Alpin 6 - 85 eura

LM005 - 75 eura

Continental TS850 - 78 eura

UG9+ - 75 eura

Sava HP2 - 62 euro

 ja sam pisao o mojim dimenzijama 225/50 R17 (post prije ovoga u cutatu) 

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma ne trebaju zimske gume, dobre su ove iz Peveca za 220kn komad, ne vozim Ferrarija... Sve šofer do šofera, pola jaši po kočnici, pola vozi 30 po sredini ceste jer ako imalo cimne volan eto ga na pločniku...

 

https://www.novilist.hr/novosti/hrvatska/kolaps-na-cestama-na-kopnu-na-rijeckom-podrucju-u-petak-nova-velika-promjena-vremena/

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

(da, cupra je baj baj)

 

lol riješil si se monovolumena?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kolaps, a palo par cm snijega.

Ne znam sto bi bilo da je palo 20-30cm, valjda smak svijeta.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Kolaps, a palo par cm snijega.

Ne znam sto bi bilo da je palo 20-30cm, valjda smak svijeta.

 Kolaps jer su isli prevozit izvanredan teret usred ovakvog vremena na A1, kolaps jer su kamione rasporedili posred ceste da cekaju i pustali ih po neociscenim cestama. Zato su kolapsi bili, jer su nase cestarske sluzbe bile spremne kao i uvijek, pa je stara cesta Ri-Zg bila neociscena do 13.

Samo u Hrvatskoj se zanemaruju meteo prognoze, nego se ide pun gas na A1, pa dok kud se dode.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
RuskeGTT kaže...

 nemoj se trudit, posto tu ima 99.8% zadrtih ljudi koji voze kao schumacher aute od 70ks, pa se cude kad bubnu nesto...

ponavljam, radim 100tkm godisnje brzo, nekome opasno, ali i pametno, nisam ni crticu napravio na sluzbenom, a kamo li neki manji/veci udes...ne pada mi napamet voziti brzo i u privatne svrhe (da, cupra je baj baj), em sta imam vec neku godinu da bi radio sranja, em sta mi dosta akcije na poslu...

 ti si zaboravio svoj stari megane?

zaboravio si spora-voznja videe sa leonom koje si kasnije brisao?

 To je iza mene i apsolutno me ne zanima vise

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

E63 630i 3.0 redni šestak 258ks - cijela zima na novim davanti gumama bez problema 245/40/19

W219 CLS 500 5.0 V8 306ks - cijela zima na rotalla gumama kojima je bila druga sezona 255/35/19

I evo sad E60 530D 3.0 redni šestak 272ks - Dosada skoro mjesec dana na Semperit gumama,druga sezona 225/55/16

 

Nikad nikakvih problema kroz sve zime, naveo sam ova 3 auta jer su jači. Prvio clio je imao sava eskimo i E46 320D redizajn je imao nokian zimulje.

Od ljetnih, clio ni nije ima ljetne nego cijelo vrijeme eskimo, E46 ljetne bridgestone, 630i nisam uzimao ljetne jer sam prodavao auto i tako i zamijenio na zimskim,cls nexen ljetne i bmw ima kumho & michelin ljetne

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 Kolaps jer su isli prevozit izvanredan teret usred ovakvog vremena na A1, kolaps jer su kamione rasporedili posred ceste da cekaju i pustali ih po neociscenim cestama. Zato su kolapsi bili, jer su nase cestarske sluzbe bile spremne kao i uvijek, pa je stara cesta Ri-Zg bila neociscena do 13.

Samo u Hrvatskoj se zanemaruju meteo prognoze, nego se ide pun gas na A1, pa dok kud se dode.

Sramota, kao da smo u 18. stoljecu.

Snijeg se najavljivao danima prije.

Nitko za nista ne odgovara u HR, zato nam tako i je.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
nixass kaže...
RuskeGTT kaže...

 nemoj se trudit, posto tu ima 99.8% zadrtih ljudi koji voze kao schumacher aute od 70ks, pa se cude kad bubnu nesto...

ponavljam, radim 100tkm godisnje brzo, nekome opasno, ali i pametno, nisam ni crticu napravio na sluzbenom, a kamo li neki manji/veci udes...ne pada mi napamet voziti brzo i u privatne svrhe (da, cupra je baj baj), em sta imam vec neku godinu da bi radio sranja, em sta mi dosta akcije na poslu...

 ti si zaboravio svoj stari megane?

zaboravio si spora-voznja videe sa leonom koje si kasnije brisao?

 To je iza mene i apsolutno me ne zanima vise

 Dijete te smirilo? Ili si dobro izletio negdje. Neke osobe čak ni takve stvari ne smire. 

It doesn’t take the most powerful nations on Earth to create the next global conflict, just the will of a single man.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...
ivanoile kaže...

 Kolaps jer su isli prevozit izvanredan teret usred ovakvog vremena na A1, kolaps jer su kamione rasporedili posred ceste da cekaju i pustali ih po neociscenim cestama. Zato su kolapsi bili, jer su nase cestarske sluzbe bile spremne kao i uvijek, pa je stara cesta Ri-Zg bila neociscena do 13.

Samo u Hrvatskoj se zanemaruju meteo prognoze, nego se ide pun gas na A1, pa dok kud se dode.

Sramota, kao da smo u 18. stoljecu.

Snijeg se najavljivao danima prije.

Nitko za nista ne odgovara u HR, zato nam tako i je.

 Kak ljud govore, zimi sve iznenadi snijeg a ljeti sve iznenadi suša. Tak ni ovi koji odrzavaju ceste nisu ocekivali snijeg u 12mj koji je bio i najavljen  Ali ovo je sramota... Autocesta izgleda kao ne znam sta, sva sreca pa nema magle i sudara (gdje ljudi stanu na cestu), inace da ima bio bi dar mar kao i ovo 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
3dfx kaže...

 

audi rs6 koji sam vozio 2 godine, bio je na njihovim zimskim gumama, R18 245/45 ako se dobro sjecam. ni sekunde nisam pomislio da ugrozavam druge ili sebe u prometu, svakako preporuka, bar sto se zimskih tice

 nemoj se trudit, posto tu ima 99.8% zadrtih ljudi koji voze kao schumacher aute od 70ks, pa se cude kad bubnu nesto...

 pa bubnu jer slušaju vaše savjete i stavljaju najjeftinije moguće gume, daj me nemojte zajebavati na autu od 200k kn pa naviše ideš štediti na gumama, ja na svojoj smrdljivoj a3ici koristim conti pc6 i zimske hankook

6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
loky4i4 kaže...

 pa bubnu jer slušaju vaše savjete i stavljaju najjeftinije moguće gume, daj me nemojte zajebavati na autu od 200k kn pa naviše ideš štediti na gumama, ja na svojoj smrdljivoj a3ici koristim conti pc6 i zimske hankook

razlog zasto su te gume bile gore 3 sezone nema veze sa stednjom, i nebitno je za raspravu.

 

bitno je da iz iskustva mogu potvrditi da su taurus zimske gume dobre i da nisu smece kao "kinezi". nisam rekao da su najkvalitetnije gume ikad napravljene.

 

uostalom tko sta radi sa svojim novcem niti je bitno za raspravu o gumama niti se tice ikoga, kao da ja idem tebi trubiti da se razbacujes novcima i preplacujes nesto sto ti ne treba, umjesto da stedis pa ne bi vozio smrdjivi A3 vec nesto bolje 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jeste, bolje da je otišao u banku žicat kredu pa spucat zadnju lipu na RS6 a onda ga vozit na taurus šlapama. 

Neke stvari jednostavno nejdu skupa. Poput te gore kombinacije. Jebo ga ja, eto sad spucaš 1,6 miljuna kuna na novi RS6 i onda odeš u pevec kupit taurus za 100kn po komadu umjesto da kupiš poštenu gumu premda je duplo skupa. Jer ak si spucao 1,6 miljuna kuna, onda ti 4 vs 8 hiljada ne predstavlja problem. 

Ista stvar je i s drugim primjerima. Spucat će likovi na tisuće i tisuće kuna na šampone, krpe, polir paste, zaštitnu kremu za p*čku materinu, al će kupit taurus gumu. 

Prije spomenuti frend, sa malo većom količinom auta na koje nejdu baš jeftine dimenzije vozi isključivo Dunlop zima, Michelin ljeto. Prije je bio i Dunlop ljeto na manjim autima. I nove idu svaku 2, eventualno 3ću sezonu. 

Znaš zašto? Zato jer je spucao toliku lovu na auto, onda mu nije problem dati još tih par tisuća da ima kvalitetnu opremu koja neće biti upitna, a samim time smanjuje i šansu za dodatnu štetu.

 

No odustajem od rasprave na tu temu jer nema smisla. Kupite si Taurus/Davanti/Nexen/slične pizdarije a razliku spucajte na poliranje i pranje. Ja ću rađe odabrati Michelin/Conti i neću polirati auto ako je to izbor.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
HardcoreRaver kaže...
RuskeGTT kaže...
nixass kaže...
RuskeGTT kaže...

 nemoj se trudit, posto tu ima 99.8% zadrtih ljudi koji voze kao schumacher aute od 70ks, pa se cude kad bubnu nesto...

ponavljam, radim 100tkm godisnje brzo, nekome opasno, ali i pametno, nisam ni crticu napravio na sluzbenom, a kamo li neki manji/veci udes...ne pada mi napamet voziti brzo i u privatne svrhe (da, cupra je baj baj), em sta imam vec neku godinu da bi radio sranja, em sta mi dosta akcije na poslu...

 ti si zaboravio svoj stari megane?

zaboravio si spora-voznja videe sa leonom koje si kasnije brisao?

 To je iza mene i apsolutno me ne zanima vise

 Dijete te smirilo? Ili si dobro izletio negdje. Neke osobe čak ni takve stvari ne smire. 

 a kakve osobe? ti to mene poznajes pa da mozes tvrditi da sam protuha koja nema sta drugo raditi u zivotu nego gaziti aute i sijati teror po cestama?

za tvoju info: ni dijete, ni izletavanje. ocito neznas citati, jer sam sve vec napisao malo gore...

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema mi goreg kad vidim tip top sređen auto i onda precitam cunga lunga na kotacima. znaci 225/40/r18 PC6 je bio 580kn komad. halooo

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Jeste, bolje da je otišao u banku žicat kredu pa spucat zadnju lipu na RS6 a onda ga vozit na taurus šlapama. 

Neke stvari jednostavno nejdu skupa. Poput te gore kombinacije. Jebo ga ja, eto sad spucaš 1,6 miljuna kuna na novi RS6 i onda odeš u pevec kupit taurus za 100kn po komadu umjesto da kupiš poštenu gumu premda je duplo skupa. Jer ak si spucao 1,6 miljuna kuna, onda ti 4 vs 8 hiljada ne predstavlja problem. 

Ista stvar je i s drugim primjerima. Spucat će likovi na tisuće i tisuće kuna na šampone, krpe, polir paste, zaštitnu kremu za p*čku materinu, al će kupit taurus gumu. 

Prije spomenuti frend, sa malo većom količinom auta na koje nejdu baš jeftine dimenzije vozi isključivo Dunlop zima, Michelin ljeto. Prije je bio i Dunlop ljeto na manjim autima. I nove idu svaku 2, eventualno 3ću sezonu. 

Znaš zašto? Zato jer je spucao toliku lovu na auto, onda mu nije problem dati još tih par tisuća da ima kvalitetnu opremu koja neće biti upitna, a samim time smanjuje i šansu za dodatnu štetu.

 

No odustajem od rasprave na tu temu jer nema smisla. Kupite si Taurus/Davanti/Nexen/slične pizdarije a razliku spucajte na poliranje i pranje. Ja ću rađe odabrati Michelin/Conti i neću polirati auto ako je to izbor.

 a jesi li ga ogranicen

znaci ti ides stavljati u kontekst rs6 od koliko 500ks i taurus, a ja govorim o mrtvoj laguni 120ks...ne mjesaj jabuke i kruske

dalje, boli me kurac za poliranje i neznam sta...lovu koju sam ustedio i krvavo zaradio dat cu na neke druge prioritetnije stvari u zivotu...a ne sve u auto kao nekad...

 

evo da vam srce bude na mjestu i da mozete dalje srat po meni, jucer sam se vozio po snijegu sa kombinacijom nexen zimska 2014 / taurus mrtva ljetna iza, u autu bez abs-a esp-a i sa elektricnom rucnom. bez pol grca prolazio na mjestima gdje drugi zapnu, pa cak i uzbrdica jedna od 15+ %, takticki, lagano, pametno...ne treba vise od toga...ali svejedno sad uzimam 4 normalne zimske, a abs i esp ce pocekat dok nadem pumpu abs-a

 

ajmo TD

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Nema mi goreg kad vidim tip top sređen auto i onda precitam cunga lunga na kotacima. znaci 225/40/r18 PC6 je bio 580kn komad. halooo

 i ti si ogranicen (ako se odnosis na mene) ne vozim na cupri fus gumu (tj vise ni ne vozim cupru), nego na mrtvoj laguni koja se jedva drzi u komadu...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 i ti si ogranicen (ako se odnosis na mene) ne vozim na cupri fus gumu (tj vise ni ne vozim cupru), nego na mrtvoj laguni koja se jedva drzi u komadu...

 ne odnosim se na tebe, vec opcenito...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
Lord_Marko kaže...

Nema mi goreg kad vidim tip top sređen auto i onda precitam cunga lunga na kotacima. znaci 225/40/r18 PC6 je bio 580kn komad. halooo

 i ti si ogranicen (ako se odnosis na mene) ne vozim na cupri fus gumu (tj vise ni ne vozim cupru), nego na mrtvoj laguni koja se jedva drzi u komadu...

 Kaj je s cuprom na kraju? Tu i tam sam vidio tvoje objave na seat klubu ali nisam znao da si je rijesio 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
RuskeGTT kaže...
Lord_Marko kaže...

Nema mi goreg kad vidim tip top sređen auto i onda precitam cunga lunga na kotacima. znaci 225/40/r18 PC6 je bio 580kn komad. halooo

 i ti si ogranicen (ako se odnosis na mene) ne vozim na cupri fus gumu (tj vise ni ne vozim cupru), nego na mrtvoj laguni koja se jedva drzi u komadu...

 Kaj je s cuprom na kraju? Tu i tam sam vidio tvoje objave na seat klubu ali nisam znao da si je rijesio 

 ide danas pa-pa

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Odustao covjek od VAG grupe, veli ne zeli mehi trpat u dzep.

A mozda mu se desila sreca, pa se uhvatilo, pa treba pripremat djecju sobicu,

kinderbet, krpice, pelene, kasine, igrackice, gugu gaga gigi gogo

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 11:36 (Čitatelj).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

rekao sam nije mi se dogodilo ni dijete ni sudar...

jednostavno zasicenje + dovoljno voznje svaki dan radi posla, tako da nemam gdje i sta tandrkavat nakon posla

auto za tocku a do b i mirna bosna. laguna uskoro ide i dolazi zamjena

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 a jesi li ga ogranicen

znaci ti ides stavljati u kontekst rs6 od koliko 500ks i taurus, a ja govorim o mrtvoj laguni 120ks...ne mjesaj jabuke i kruske

dalje, boli me kurac za poliranje i neznam sta...lovu koju sam ustedio i krvavo zaradio dat cu na neke druge prioritetnije stvari u zivotu...a ne sve u auto kao nekad...

Ja sam ograničen? Idem stavljat u kontekst upravo ono što je pisao ovdje neki lik i kojem si ti lijepo potvrdno odgovorio. Dakle nisam ja to izvukao iz dupeta.

Evo citat sa prije 2 stranice. 
No kao što rekoh, vozite što hoćete i trošite lovu kak hoćete. Meni nije problem svake 3-4 godine dati 600kn više po setu guma. Radi toga propast neću.

Samo ističem paradoks, voze se koje kakve "mrcine" i mrcine od auta na random smeću. 

 

RuskeGTT kaže...
3dfx kaže...

Taurus nisu "tamo neko kinesko smece", vec odlicne gume za pristupacnu cijenu.

 

inace madarska firma koju je preuzeo Michelin u devedesetima. vodeci proizvodac guma za poljoprivredne masine, kamione i autobuse.

 

relativno su novi na trzistu za putnicka vozila, cini mi se 2013. ili 2014. i sve proizvode u Michelin tvornicama u europi, imaju jednu i u srbiji, pa na gumama koje su u hrvatskoj cak i pise made in serbia .

 

gume su izuzetno dobre i vrlo prihvatljive za novcanik

 

audi rs6 koji sam vozio 2 godine, bio je na njihovim zimskim gumama, R18 245/45 ako se dobro sjecam. ni sekunde nisam pomislio da ugrozavam druge ili sebe u prometu, svakako preporuka, bar sto se zimskih tice

 

 nemoj se trudit, posto tu ima 99.8% zadrtih ljudi koji voze kao schumacher aute od 70ks, pa se cude kad bubnu nesto...

ponavljam, radim 100tkm godisnje brzo, nekome opasno, ali i pametno, nisam ni crticu napravio na sluzbenom, a kamo li neki manji/veci udes...ne pada mi napamet voziti brzo i u privatne svrhe (da, cupra je baj baj), em sta imam vec neku godinu da bi radio sranja, em sta mi dosta akcije na poslu...

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jel nokian smeće? pitam samo informativno. da se ne sramotim na proljeće kad me 1bit fotka a gume čungalunga. Prvih 10000 su prošle bez problema.

zimske su falabogu yokohama

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 12:07 (Ezio).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice