Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.178.659
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,trebao bih za sloveniju u petak a na autu su mi ljetne gume, jel pustaju preko grane ako imam lance u gepeku?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

dakle doblo taze nov, preuzeo ga danas sa 660km (prve km su radili kolege prosli tjedan) i otkljucam, povucem kvaku spreman udisati miris novog auta pomjesan sa smradom cigareta -.- i vrata se ne otvaraju, povlacim kvaku par puta, stiscem sve moguce tipke na daljinskom, kad ono shvatim da kvaku kad potegnes, u vecini slucajeva ostane u otvorenoj poziciji, tj ne vrati se na mjesto...odlicno...otisla kvaka/sajla/stagod

natovarim i jebem mamu sta je kratki a ne produzeni i sta nema prostora za papire/bocu/kemijske i sl., al ok...krecem, vozim po autocesti 100-110, prozor odskrinut 5cm i gledam kako lijepo plese...

pomalo pocnu zivci kuhat...koristim zimgavce i gledam dal imaju konfort funkciju - shvatim da nemaju...kasnije iz navike pipnem polugu i javi se konfort funkcija...gledam wtf? idem dalje istrazivati i shvatim da radi mozda u prosjeku 1x na 5 povlacenja poluge, i to lijevi zmigavac skoro nikad, a desni malo cesce...isfrustriran idem tankirati i naviknut da na partneru otkljucas i otvoris cep sa 1 rukom, al ne, ovdje moras drzat cep i okrenut kljuc u bravi, pa tek onda izvuc...retardacija, ali sam se sjetio da je tako i kod drugih fiata bilo...

vracam se s ture i uspjevam spustiti potrosnju u prvih 660km sa 8.5 na 6 nakon svojih 300km danas (ponistio sam nakon tankiranja)

ne moram nabrajati da sam X puta morao ulaziti preko suvozackih vratiju dok se nisam sjetio pustit na pola prozor otvoren (navika zatvaranja vrata pa i ako izadem na 10 sekundi jbg)

 

plus prije spomenut problem kad ga izbacis iz brzine na mjestu, pustis kuplung, auto zaturira 300-400 okretaja. i to ne uvijek. isto nema neke sprance po kojoj to radi...zivcira do bola

 

ugl da ne serem samo, pohvaljujem motor 1.6 mjt 105 koji prakticki nema turbo rupe (nakon toga laguna troma pun k) i povlaci jako solidno u bilo kojoj brzini sa 1500 (cak i u 6.) i mjenjac, dosta precizan i pogodenih omjera...

 

sve ostalo je govno tursko...

 

nemogu prezaliti svog ex partnera sa 262tkm :(

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 17:27 (RuskeGTT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znaci ima 660km i toliko problema? 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Pozdrav, da li netko zna koji je proces ako auto nije registriran, na probnim tablicama je jer ga moram dopeljati iz Varaždina u Zg (i koji je trošak probnih tablica), kako ja mogu platiti osiguranje prije tehničkog ako još nemam tablice, jer sam mislio uzeti preko kompare osiguranje? Hvala

 Za probne tablice trebaš vozačku i osobnu, prvo u osiguranje da ti naprave osiguranje za taj probni period, košta 65kn i vrijedi 5 dana iako tehnički imaš za 3 dana. Onda s tim papirima na tehnički po probne pločice, platiš 65kn i voziš 3 dana dok ne isteknu.

Osiguranje možeš platiti i ako nemaš tablice, samo je bitno da im kažeš za koji grad da prave policu pa se tablice naknadno upišu, ali ne znam možeš li tako preko kompare-a ili baš moraš u osiguranje.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
_Marko_93_S kaže...

Pozdrav,trebao bih za sloveniju u petak a na autu su mi ljetne gume, jel pustaju preko grane ako imam lance u gepeku?

 pa neće ti na granici ništa reći glede guma niti ih gledati, možeš ući i na ćelavim 

 

možeš imati 4 ljetne gume s minimum 3mm utora i lance u prtljažniku

 

 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Fiat je to, to je normalno

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
_Marko_93_S kaže...

Pozdrav,trebao bih za sloveniju u petak a na autu su mi ljetne gume, jel pustaju preko grane ako imam lance u gepeku?

 pa neće ti na granici ništa reći glede guma niti ih gledati, možeš ući i na ćelavim 

 

možeš imati 4 ljetne gume s minimum 3mm utora i lance u prtljažniku

 

 

 Čuo sam od nekih ljudi da su na lovenskoj granici zezali za gume.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vozio se sa prijateljom, a ima sava gume na autu. Zvizde pri voznji od 50-55 kmh, znaci nije samo kod mene. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 22:28 (ivanzu).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakva je zima komotno treba vratiti ljetne.

I moje alpinke huhte (od 70 do 90km/h) i dalje, no navikao sam se vec.

Jebiga kad je benzinac, pa cujes sve zive gluposti.

Da je traktor nebi pola toga cuo

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni se savine cuju jedino pri kretanju ili pri usporavanju (ali samo kad sam vec skoro stao), iznad toga nisam primjetio neku buku

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zvuci kao 660tkm

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Vozio se sa prijateljom, a ima sava gume na autu. Zvizde pri voznji od 50-55 kmh, znaci nije samo kod mene. 

 I kad mjenjas gume ?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

Zvuci kao 660tkm

 

To sam i ja mislio, jer 660km i ne radi kvaka, ne kazem da nije moguce,

jer se i meni desilo da na probnoj voznji otkinem kvaku (iznutra) na Fiat-u 500.

Al da rucica za signalizaciju ne radi kako treba, to moze biti samo od ishabanisti,

ili tvornicke greske, makar se taj dio nakon ugradnje testira.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

moje Bridgestone imaju neku rezonanciju izmedju 160-165kmh i tad fuckaju, prije toga ne cujem neku buku.

jel do dobre izolacije u autu, traktora pod haubom ili guma, ne znam

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 10:19 (nixass).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
ivanzu kaže...

Vozio se sa prijateljom, a ima sava gume na autu. Zvizde pri voznji od 50-55 kmh, znaci nije samo kod mene. 

 I kad mjenjas gume ?

 Sljedece sezone, vjerojatno neki bridgestone uzeti. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

a sta da kazem, navrtio ga na preko 1200km danas, prosjecna potrosnja ravno 6.0, ide skroz fino, povlaci stvarno iz podruma, sta prije partnera je trebalo zavrtit da ide, a ovo nema potrebe iznad 3000 vozit...pa cak i jos ranije saltat...dobro, jos je na razradivanju kod mene, bit ce tako jedno 5000km, dakle mozemo rec da za cca 3 tjedna ide punim gasom xD 

 

premontirao kinez radio iz partnera u doblo, zvucnici su 0 cista...u partneru je jos bilo nesto sitno dubine (dok u dokkeru su bas jebeno rokali), ovdje je kvaliteta zvuka uzas...al dobro, samo da nesto svira

 

i da...skoro zaboravih, danas neposredno prije okretanja 1000km pojavili su se cvrcci u suvozacevom dijelu kabine...nemogu jos odgonetnuti sta...ugl dok sam se ujutro vozio bez radia sam spizdio, na svakoj neravnini ili rupi cvrci...a sto se tice turiranja na mjestu kad ga izbacujem iz brzine, doznao od jednog mehota da je to normalno, neka kompenzacija kod saltanja, bo...ugl fino

 

i iznimno mi drago da nemam S/S <3

 

ugl do sad prosao 500km, a kazaljka tanka je izmedu 3/4 i 1/2...finjak, vidjet cemo kad se pocne gaziti malo vise ili kad se pocnu cesce voziti bacvetine...ili jednostavno kad bude sezona i kolone xD

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 17:42 (RuskeGTT).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 

 

a sto se tice turiranja na mjestu kad ga izbacujem iz brzine, doznao od jednog mehota da je to normalno, neka kompenzacija kod saltanja, bo...ugl fino

 

 

 Vjerovatno ja slicno imam kod sebe na Touranu. Kad ga ubacim u prvu i izbacim iz brzine on "zaturira" na nekih 1100 okretaja (mozda malo manje), isto tako ako ga pri voznji (bilo da je 2 kmh ili 200kmh) izbacim iz brzine on se ne vrati na normalne ler obrtaje nego drzi na ~1000 bas zbog saltanja...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
RuskeGTT kaže...

 

 

a sto se tice turiranja na mjestu kad ga izbacujem iz brzine, doznao od jednog mehota da je to normalno, neka kompenzacija kod saltanja, bo...ugl fino

 

 

 Vjerovatno ja slicno imam kod sebe na Touranu. Kad ga ubacim u prvu i izbacim iz brzine on "zaturira" na nekih 1100 okretaja (mozda malo manje), isto tako ako ga pri voznji (bilo da je 2 kmh ili 200kmh) izbacim iz brzine on se ne vrati na normalne ler obrtaje nego drzi na ~1000 bas zbog saltanja...

ja sam imao nekaj slicno na aurisu al samo dok je auto bio hladan, sam bi si davao "medjugas". iskreno pojma nemam jel to bilo normalno il ne, od prvoga dana mi je tak radio, s vremenom sam to ignorirao.

bmw pak to ima kad saltam iz 3. u 2., bez obzira na zagrijanost motora, al to vec ima smisla

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja pak imam interestantno pitanje u vezi rev matcha...

 

Znaci zadnjih par tjedana to cesto radim (jednostavno "refleksno") jer sam prije par godina citao da to produzuje vijek samoj getribi i sl. Jel to zapravo istina ? Poprilicno mi dobro ide (iako je teze napravit to u dizelasu ali meni solidno ide) i ak je to stvarno kak je onda bi se volio naviknut na to za vijeke vjekova 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne, i dalje steti sinkronima, stedi kvacilo i nosace ako je posteno izvedeno. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Ja pak imam interestantno pitanje u vezi rev matcha...

 

Znaci zadnjih par tjedana to cesto radim (jednostavno "refleksno") jer sam prije par godina citao da to produzuje vijek samoj getribi i sl. Jel to zapravo istina ? Poprilicno mi dobro ide (iako je teze napravit to u dizelasu ali meni solidno ide) i ak je to stvarno kak je onda bi se volio naviknut na to za vijeke vjekova 

 Rev match cuva motor ito samo u ekstremnim situacijama tipe iz 3 u 1, u gradskoj vožnji ja vjerujem da je zanemarivo, ako ne znaš pravilno raditi najviše ćeš ustedjeti i motor i getribu da ne radiš to. U realnom prometu ja osobno to koristim samo kada spuštam 2 ili više brzina dolje i prilikom pretjecanja.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
tomislavivic kaže...

 Rev match cuva motor ito samo u ekstremnim situacijama tipe iz 3 u 1, u gradskoj vožnji ja vjerujem da je zanemarivo, ako ne znaš pravilno raditi najviše ćeš ustedjeti i motor i getribu da ne radiš to. U realnom prometu ja osobno to koristim samo kada spuštam 2 ili više brzina dolje i prilikom pretjecanja.

 Bit je u tome sta to radim jako dobro (bar po onome sta sam gledao po ytu, iz prve sam uhvatio "ritam"). Ja ga najcesce koristim ak trebam upravo kao sto si rekao nekog prestic, to je vecinom iz 6 u 4 ili 3. Za ovo iz 3 u 1 nemam pojma, na pocetku mi je uvijek bila frka kad se sporo vozim, dal da ubacim u prvu ili 2, ak ubacim u drugu onda moram malo dodat vise gasa i "krenut" pod kvacilom da se ne trese sav i da se uopce ne ugasi. Neki govore da je jako lose ak se ubacuje u prvu ak se vozimo brze od 5-10 a neki pak ne pa nemam blage jer rev match pomaze u tome

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Manje stetis kada ubacis u prvu nego kada maltretiras DMF u drugoj, CDV ventil postoji da ublazi udarac samo ne znam napamet jel ima na 1.6TDI-u, "najagresivniji" CDV sam dozivio na BMW, Opelu i Golf 7 GTI. Treba tjedan dana da se naviknes jer trza kao ludo saltanje iz 2 u 3. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 21:47 (ivanzu).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Manje stetis kada ubacis u prvu nego kada maltretiras DMF u drugoj, CDV ventil postoji da ublazi udarac samo ne znamnnapamet jel ima na 1.6TDI-u, "najagresivniji" CDV sam dozivio na BMW, Opelu i Golf 7 GTI. Treba tjedan dana da se naviknes jer trza kao ludo saltanje iz 2 u 3. 

Super onda, vise ga necu mucit sa 2 brzinom . Ovaj trzaj, ja ga isto osjetim iz 2 u 3 ako ne doziram gas i kvacilo kak treba dok je u svim ostalim brzinama normala...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, onda ima. Ja sam navikao na to tako da rijetko trza ali fino nazivcira kada se dogodi. 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tak je nesto i kod mene, najvise i koristim medugas za prijelaz iz 3. u 2. brzinu.

Ajde iz 2. u 1. nije problem, ako bas hocu da upadne ko u putar stisnem brzo kvacilo dva puta prije saltanja u 1.

Mislim nije lose da se nauci tehnika, pogotovo bude korisno ako vozis neki krs sa neispravnom getribom.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Da, onda ima. Ja sam navikao na to tako da rijetko trza ali fino nazivcira kada se dogodi. 

 To mi se desavalo kad smo tek uzeli Tourana zbog jako tvrdog kvacila. Znaci predjes sa Cmaxa koji ima mekano kvacilo, na Tourana... Znaci ono neocekivao, kupis auto i prvi dozivljaj kad stisnes kvacilo je kao da ce ti se noga raspast kolko je tvrdo, i mislim da mi je trebalo dobrih tjedana dana da se naviknem na to, u ljetnim danima mi se nikad nije desilo da je iz 2 u 3 zatrzao, jedino dok su ovakve temperature i taman ono dok se ugrije...  

 

BORG za double clutching sam cuo i vidio na ytu ali jos nisam isprobao, morat cu kad tad jer vidim da je isto dobro ak se salta iz tipa 6 u 3 ili 4 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 22:47 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U Lidlu ce vam sljedeci tjedan biti pametni punjac akumulatora, kljuc za skidnje filtera ulja i pumpa za vadenje ulja. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 15:45 (ivanzu).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

U Lidlu ce vam sljedeci tjedan biti pametni punjac akumulatora, kljuc za skidnje filtera ulja i pumpa za vadenje ulja. 

 Ja sam si prosle godine uzeo isto pametni punjac akumulatora iz lidla, ali onaj malo veci (tj. ULG 17 A1 od Ultimate Speeda), odlicna stvarcica 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam uzeo sa banggooda punjac, moze puniti AMG i "oziviti" akumulator. Za 2h napunio akumulator na autu od prijatelja sa nekih 30%.

 

Ovaj:

https://m.banggood.com/Enusic-1224V-8A4A-Touch-Screen-Pulse-Repair-LCD-Battery-Charger-For-Car-Motorcycle-Lead-Acid-Battery-Agm-Gel-Wet-p-1525893.html?rmmds=search

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 17:51 (ivanzu).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice