Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.726
|
čitano: 13.872.598
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Kakve veze ima gdje kupiš ulje, ak je brand name i ogovara onaj broj, kaj god označaval

 

Taman da ga u Linksu kupil..

 Pa nije baš sve bezveze...

 

Ulje koje kupiš uz kruh i mlijeko (konzum/kaufland/interšpar...) je najčešće reciklirano...

To znači da korištena-stara ulja koje servisi vrate u tvornicu, tvornica reciklira, tj obnovi njihova svojstva i ulje je ponovno spremno za upotrebu, ali takvo ulje nikada neće biti kvalitetno kao ono koje nije reciklirano, svejedno kojeg proizvođača gledao...

 

A bi li ti kupio novo ulje iz tvornice ili reciklirano koje je već netko imao u svom motoru?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 @MatijaZG 

Mogu ti gomilu razloga dati zašto ne ići mjenjat ulje u servis...

evo par:

-Najjednostavniji zahvat koji može bit, a spada ajmo reć pod servis... (znači i da živiš u zgradi, možeš ga bez problema obavit na parkingu zgrade...)

 

-kako je već navedeno, može se prišparat koja kuna na rukama mehaničara, njegovoj marži, čak i ulje birat, kako neki inzistiraju na nekom proizvođaču...

 

-tu su i gušti, veće je zadovoljstvo kada osobno nešto odradiš, nego da daš nekome, a osobno barem znaš što si i kako napravio...

 

-e sad ovisi i o kojem servisu se radi, osobno znam neke koji muljaju, ti dođeš, veliš keš nije problem, promjenite mi ulje i platiš im najbolje, najskuplje, (Motul npr) oni tebi uliju neko jeftinije istih karakteristika (npr lotos...) a naplate kao da su ti ulili skuplje, kako si i sam tražio i svi sretni i zadovoljni, a ti izigran...

 

-također znam da tako ljudi koji se ne kuže u aute, samo dođu i vele da trebaju zamjenu ulja, sve plate i to dosta, npr servis kupi pakiranje ulja od 5L, u motor od klijenta ide 4L i 1L ostane servisu, kako klijent ne traži natrag to ulje, jer nema ni pojma da je ostalo, i tako litra po litra i nakupi se ulja koje ostane servisu, pa servis susjedu ili nekome sa kime je dobar, zamjeni to ulje na crno ili po jeftinijoj cijeni...

 

-jedino ako nisi jedan od onih likova kojima je problem uprljati ruke... bedastoća... podsjeća me na lika od kojeg sam kupio oz felge, dofurao mi ih je u gepeku audia a3, došao on sa curom, felge su sa gumama bile, standardno zmazane od kočnica, ništa posebno, on rukavice navlači na ruke, a ja i njegova cura golim rukama trpamo kotače u moj gepek... ja još gledam, njegova cura je više muško nego on...

 

@gamer34

Što se tiće dizalice, to je hidraulična, definitivno bolja od mehaničke koju imaš u gepeku, ta u gepeku je za 10 puta dić auto i onda je upitno koliko će dalje izdržat...(ajmo reć za jednokratnu upotrebu...), a na hidrauličnu imaš i garanciju, pa ako šta zataji, uvijek ju možeš vratit...

 

Ako se podvlačiš pod auto, obavezno osigurat sa nečim pored dizalice, da ako popusti, da ne padne auto na pod, ja uvijek osiguram, bez obzira kojom dizalicom dizao, možeš stavit dva kotača jedan na drugom, panj neki ili tako nešto slićno...

 

Potpis na sve sto i napisao. 

Inace naravno da bi osigurao, klocne pod zadnje kotace, jack stand sa svake strane i dizalicu jos ostavit za svaki slucaj. Opreza nikad dosta. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2016 15:06 (gamer34).
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Zimske gume

 

11 Stavio
25 Nisam stavio
2 Niti ne namjeravam stavljati
Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam jedno vrijeme koristio rowe ulje, zadovoljava fiat, vw i druge standarde... evo cijena 5L 135Kn, to bi mi u servisu sigurno skuplje naplatili, a čemu plačat nešto šta doma obavim za 15min i još uštedim... ulje ko ulje, ništa posebno, ali nije loše, mjenjam svakih 10 000km, mogu reći da mi je ovo rowe bilo malo čišće kod izmjene, nego druga ulja koja sam imao, znači slabije gubi svoja svojstva i aditive, tj duže traje... sad sam na shellu, bila akcija, pa sam uzeo u jednoj trgovini...

 

Za rowe sam negdje pročitao/čuo, nemogu se sad sjetit di, ali švabi ih u njemačkoj kao prvu ugradnju u bmw/mercedes(nisam sad siguran koji) ugrađuju, nešto slično kao što je selenija prva ugradnja u alfu/fiat/lanciu...

 

Ako netko prati, vjerojatno je čuo za jp performance njemačku emisiju o autima, posjetili su tvornicu rowe, imaš šta gledati po toj tvornici...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2016 15:34 (1BIT).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

jp ima hebene projekte. r35 1000ks +. golf 4 1.9tdi diesel projekt. m4 550ks. r32 gtr. g7 gti 400ks dsg. m3 e36 v8 swap... pratim ga od pocetka. 

 

1bit imas jos simon motorsport te 5star performance (jp-ov bivši poslovni partner)

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Karlek_19 kaže...

Kakve veze ima gdje kupiš ulje, ak je brand name i ogovara onaj broj, kaj god označaval

 

Taman da ga u Linksu kupil..

 Pa nije baš sve bezveze...

 

Ulje koje kupiš uz kruh i mlijeko (konzum/kaufland/interšpar...) je najčešće reciklirano...

To znači da korištena-stara ulja koje servisi vrate u tvornicu, tvornica reciklira, tj obnovi njihova svojstva i ulje je ponovno spremno za upotrebu, ali takvo ulje nikada neće biti kvalitetno kao ono koje nije reciklirano, svejedno kojeg proizvođača gledao...

 

A bi li ti kupio novo ulje iz tvornice ili reciklirano koje je već netko imao u svom motoru?

 Evo ja kupujem ulje iz interspara, kupujem li ja reciklirani Shell HX4 15-40? 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Trošiš pare na Shell, kupi Inu Super 5 15W40 i vozi miško Kanta 10L je oko 180kn.

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jel imal neko problem sa strujom nakon izmjene akumulatora?

Nakon dobrih 7 godina u autu krepala mi je Vesna 45 Ah, u servisu mi metnuli Boshev S3 55 Ah (znaci malo jaci) da bi nakon 24 sata krepala oba kratka svjetla.Stražnje lampe, pozicija i duga svjetla rade, samo kratka ne.

Mislim to mi je malo sumnjivo s obzirom da mi zarulje dost dugo traju i ovu jednu sam mijenjal prosli tjedan, i sad odjednom u voznji obe krepaju istovremeno. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Omega progledala

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Upravo sam pomogao frajeru na sred ceste kojemu je na nekoj kanti od citroena puknula gas sajla na nekom benzincu... frajer je imao komad zice u autu koji je svezao na polugu gasa i kroz haubu i prozor ju je provukao ali mu je falilo malo da moze rukom potezat gas da dode kuci. Doletim do njega i tak u pricu i dao mu ja staru sajlu kvacila na kojoj mi je puknuo nosac za pedalu ( voza se samnom dugo ... )... i ode ciko sav sretan kuci, dodaje gas sa desnom rukom i ode on... ja pisam od smijeha, jbg treba se snac 

Pouka dana, treba u autu uvijek imati 2-3 metra tesarske zice i kakva klijesta... nikad ne znas... 

 

Da podijelim svoje iskustvo od prije par tjedana.. ujutro idem upalit auto i stisnem kuplug kad ono papucica propadne, psujem sta je kad ono puknuo nosac sajle za pedalu kvacila... i svezao ja to zicom za pedalu i tako se vozio tjedan dana dok na lager nije dosla orig sajla pa da uzmem posteno sta treba  ( ne znam jesam li to tu podijelio sa vama   )

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
 Evo ja kupujem ulje iz interspara, kupujem li ja reciklirani Shell HX4 15-40? 

 Za ova šta se stalno nude, nisam ziher, ali ona ulja koja se pojave na akciji/sniženju i u katalogu su 100% reciklirana...

 

BTW:

Ti ko stara baba kad pita koju pastu za zube da kupi...

Za taj jedan klimavi zub šta ima, sve su paste dobre...

Pa tako i tebi za duju, dobro je i baby ulje, nemaš se šta premišljat, što jeftinije, to bolje...

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

hyundai nakon 12500km...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

hyundai nakon 12500km...

 Da nije Alfin motor unutra? 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

i fiatova getriba...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

hyundai nakon 12500km...

 Ja sam neki dan na 6,6k gledal, pa je još žuto..

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

jebe se meni kaj je crno. al me hebe kaj ga pomalo cucla...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

jebe se meni kaj je crno. al me hebe kaj ga pomalo cucla...

To onaj novi SUV?

Inace i meni je toyota do 2. izmjene ulja pila lagano(30k), ali sad vise ne kad se je motor razradio, tako da nemas brige.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ja sam jedno vrijeme koristio rowe ulje, zadovoljava fiat, vw i druge standarde... evo cijena 5L 135Kn, to bi mi u servisu sigurno skuplje naplatili, a čemu plačat nešto šta doma obavim za 15min i još uštedim... ulje ko ulje, ništa posebno, ali nije loše, mjenjam svakih 10 000km, mogu reći da mi je ovo rowe bilo malo čišće kod izmjene, nego druga ulja koja sam imao, znači slabije gubi svoja svojstva i aditive, tj duže traje... sad sam na shellu, bila akcija, pa sam uzeo u jednoj trgovini...

 

Za rowe sam negdje pročitao/čuo, nemogu se sad sjetit di, ali švabi ih u njemačkoj kao prvu ugradnju u bmw/mercedes(nisam sad siguran koji) ugrađuju, nešto slično kao što je selenija prva ugradnja u alfu/fiat/lanciu...

 

Ako netko prati, vjerojatno je čuo za jp performance njemačku emisiju o autima, posjetili su tvornicu rowe, imaš šta gledati po toj tvornici...

 

 

 Čišće ulje kod izmjene je upravo znak da je ulje loše a ne dobro,ako je ulje crno prilikom izmjene znači da su aditivi odradili svoj posao,to crno je zapravo posljedica čišćenja motora koji aditivi odrađuju.

 

Boja ulja apsolutno ništa ne znači,"svojstva i aditive" ne možeš nikako otkrit jel izgubilo osim povećanom potrošnjom i temperaturom ulja.

 

Ja se nebi kockao kad za 20kn više možeš uzet Shell Helix Ultra koje je sasvim OK ulje za tu cijenu.

 

Naravno za normalan auto...meni helixa popije sigurno 1l na 1000km,dok titan race pro niti 1 dcl.

 

Sad ću baš nalit shell helix ultra čisto da mi očisti motor,nakon 1000km ga vadim van i stavljam titan race pro :) helix ima dobre aditive za čišćenje motora.

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nek netko malo vise informiran slozi anketu o uljima pa da bas vidimo sta se najvise toci.

Nesto tipa 

Castrol Edge

Shell

...

 

Ja znam za premalo proizvodaca da bi mogao to sloziti, a nazalost akneta nema mogucnost da svaki doda mogucnost.

Ja sam na castrolu

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

To onaj novi SUV?

Inace i meni je toyota do 2. izmjene ulja pila lagano(30k), ali sad vise ne kad se je motor razradio, tako da nemas brige.

 jep, 3mj star...

planiram to kupit, al ak nastavi tak srkat ulje nema sanse...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Thoroughbred kaže...

 Čišće ulje kod izmjene je upravo znak da je ulje loše a ne dobro,ako je ulje crno prilikom izmjene znači da su aditivi odradili svoj posao,to crno je zapravo posljedica čišćenja motora koji aditivi odrađuju.

 

Boja ulja apsolutno ništa ne znači,"svojstva i aditive" ne možeš nikako otkrit jel izgubilo osim povećanom potrošnjom i temperaturom ulja.

 

Ja se nebi kockao kad za 20kn više možeš uzet Shell Helix Ultra koje je sasvim OK ulje za tu cijenu.

 

Naravno za normalan auto...meni helixa popije sigurno 1l na 1000km,dok titan race pro niti 1 dcl.

 

Sad ću baš nalit shell helix ultra čisto da mi očisti motor,nakon 1000km ga vadim van i stavljam titan race pro :) helix ima dobre aditive za čišćenje motora.

 A kaj ja znam, meni ova najjeftinija skoro pa odma pocrne, a ova skuplja i tjekom izmjene još budu malo bistra... moguće i razlika u kvaliteti filtera...

Ja trenutno imam u motoru shell helix hx7 10W40,također sam primjetio da ga brže troši motor...

 

BTW:

On topic:

Odeš se jednom proguštat i počnu ti odma kočnice cvilit, došao doma, skunio kotač i imao sam šta propuhivat, kočnice prašnjave ko rudari...

Ovo mi je već drugi put, nakupi mi se te prašine, ta sitna zrnca mala pa mi cvile čeljusti...

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Koje ulje koristite? 

8 Castrol
1 Aral
2 Valvoline
1 Liqui Moly
4 Shell
1 Mannol
0 Ina
2 Lotos
6 Total
6 Mobil
Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Koje filtere koristite?

1 Mahle
3 Mann
3 Bosch
2 Purflux
8 OEM
0 UFI
0 Corteco
0 Hengst
Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Koje gorivo tocite? Dizel ftw 

3 Eurodizel
17 Eurodizel Class
14 Eurosuper 95
4 Eurosuper 100
2 Eurosuper 98
0 Ložak
0 Plavi
1 Jestivo
2 Plinara
Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Koje ulje koristite? 

 Seleniu... 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Phantom_RI kaže...
Fake_Alert kaže...

Koje ulje koristite? 

 Seleniu... 

 Ne stane vise proizvodaca 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja točim jestivo ulje u dizelaša kao gorivo... A onda usput natočim i tamo gdje ide ulje... Tak da u biti imam 2/1 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2016 19:20 (lllnuclearlll).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
lllnuclearlll kaže...

Ja točim jestivo ulje u dizelaša kao gorivo... A onda usput natočim i tamo gdje ide ulje... Tak da u biti imam 2/1 

 Ajd super, izgleda da imas 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

hehehehe

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kupio si danas drugu dvojku  1.6D 4 brzine, ide ko munja do 140 sam ga stisnuo, isao bi i vise, ali posto je dizel stari nisam htio da motoru ne naškodim. Generalka prije 3 godine bila, i limarija isto. 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice