Spora instalacija virtualki na laptopu

poruka: 9
|
čitano: 2.157
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Spora instalacija virtualki na laptopu

Pozdrav.

 

Instalirao sam si win2k8 r2 na novom HP 4530s laptopu (i5 sa 8 giga rama), dignuo sam hyper-v rolu i pokušavam instalirati virtualke međutim instalacije su užasno spore i nije mi baš jasno zašto. Dakle, instalacija win2k8 r2 virtualke po procjeni traje skoro 3 sata, prekinuo sam instalaciju prije završetka. Procesor je uglavnom ispod 5% dok hard disk umire. Istinabog, hard je na 5400 ali u 64bit Sedmici, u vmwareu, instaliravam virtualnu 2k8 r2 u debelo ispod pola sata. Vrtim po 4 virtualna OS-a u (4x giga rama) u isto vrijeme i komp ne puca pod pritiskom. Međutim kada mi je host OS win2k8 R2 hard disk se jako muči i kod najobičnijeg kopiranja sa particije na particiju. Ista stvar mi se dešavala i na nešto slabijem stolnom računalu koje je imalo hard na 7200 (WD blue).

Ima li tko rješenje za ovakve stvari ili poslužiteljski sustavi radi ok samo na hardveru predviđenom za tako nešto?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Spora instalacija virtualki na laptopu

Nije baš odgovor na tvoje pitanje, ali u zadnje vrijeme sam i sâm primjetio jako čudno ponašanje baš WS2008R2 + Hyper-V kombinacije... Virtualni mrežni adapteri su počeli drop-ati pakete u radnom vremenskim intervalima i što god pokušao, pomoći nije bilo. Onda sam krenuo istraživati i saznao da ljudi imaju JAKO čudnih problema s Hyper-V-om na WS2008R2 OS-u. Microsoft je za dosta toga izdao hotfixeve, ali WTF u globalu? BTW, meni nije pomogao niti jedan od hotfixeva koji su vani. Tako da sam nakon tjedan dana sam morao priznati poraz i trajno preseliti te vritualke na rezervni WS2008 Hyper-V server, srušiti ovaj WS2008R2 i staviti "obični" WS2008. I otada sve radi najnormalnije (kao što bi i trebalo).

 

Izgleda da ako pogodiš neku kombinaciju hardvera / drivera + WS2008R2 + Hyper-V, počnu se događati čudne stvari... Možda da probaš testa radi (jer vidim da si se tek počeo igrati?) staviti WS2008 host i vidjeti kako će stvar ići tamo.

 

P.S.

Od ostalih stvari koje mi padaju na pamet... Driveri za HDD / HDD kontroler koje imaš u laptopu i Hyper-V na WS2008R2 kombinacija ne "vozi" najbolje? Čisto da te gurnem prema smjeru u kojem bi možda trebao gledati...

 

EDIT:

P.S.S.

Ono što je zanimljivo je to se ovaj server s WS2008R2 nije tako ponašao od samog početka, nego ga je neki update / driver / kombinacija "skršila"... Ne bi se nešto posebno čudio tome da nema hrpetina sličnih prijavljenih slučajeva po webu. Štoćereći, vjerojatno je Microsoft kriv. :\

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2012 0:00 (vlad0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spora instalacija virtualki na laptopu

za početak povuci sve aktualne drivere za stoje, pa sve OS update....pa onda kreni malo mjerit performase (vrlo zgodna vježba koja će ti prije ili kasnije trebat) s naglaskom na disk....pa nakon toga enejblaj hyper-v i potegni još jednom update i onda kreni opet mjerit perfomnse prije dodavanja virtualke i nakon dodavanja pa usporedi i ujedno vidi što najviše jaše po disku.....isto tako, jesi možda instalirao kakav AV (ako jesi i ako ti je neophodan onda provjeri što treba sve excludat u hyper-v okolini)

 

inače ja sam vrtio na puno slabijem laptopu win2k8r2 sa vhd-a i nekoliko virtualki koje su bile na usb disku i to je relativno normalno radilo tako da bi i kod tebe moralo barem jednako dobro radit

kod mene normalno radi.....
12 godina
offline
Re: Spora instalacija virtualki na laptopu
vlad0 kaže...

Nije baš odgovor na tvoje pitanje, ali u zadnje vrijeme sam i sâm primjetio jako čudno ponašanje baš WS2008R2 + Hyper-V kombinacije... Virtualni mrežni adapteri su počeli drop-ati pakete u radnom vremenskim intervalima i što god pokušao, pomoći nije bilo. Onda sam krenuo istraživati i saznao da ljudi imaju JAKO čudnih problema s Hyper-V-om na WS2008R2 OS-u. Microsoft je za dosta toga izdao hotfixeve, ali WTF u globalu? BTW, meni nije pomogao niti jedan od hotfixeva koji su vani. Tako da sam nakon tjedan dana sam morao priznati poraz i trajno preseliti te vritualke na rezervni WS2008 Hyper-V server, srušiti ovaj WS2008R2 i staviti "obični" WS2008. I otada sve radi najnormalnije (kao što bi i trebalo).

 

Izgleda da ako pogodiš neku kombinaciju hardvera / drivera + WS2008R2 + Hyper-V, počnu se događati čudne stvari... Možda da probaš testa radi (jer vidim da si se tek počeo igrati?) staviti WS2008 host i vidjeti kako će stvar ići tamo.

 

P.S.

Od ostalih stvari koje mi padaju na pamet... Driveri za HDD / HDD kontroler koje imaš u laptopu i Hyper-V na WS2008R2 kombinacija ne "vozi" najbolje? Čisto da te gurnem prema smjeru u kojem bi možda trebao gledati...

 

EDIT:

P.S.S.

Ono što je zanimljivo je to se ovaj server s WS2008R2 nije tako ponašao od samog početka, nego ga je neki update / driver / kombinacija "skršila"... Ne bi se nešto posebno čudio tome da nema hrpetina sličnih prijavljenih slučajeva po webu. Štoćereći, vjerojatno je Microsoft kriv. :\

 

Bok, vlad0.

 

Meni se također čini da treba pogoditi kombinaciju prvenstveno hardvera da bi stvar šljakala kada je host OS Win2k8 R2, a ne Sedmica. Ako se dobro sjećam windows server 2003 mi je također zapinjao kod najjobičnijeg kopiranja datoteka, na 3 različita kompa. Jednostavno se OS previše koncentrira na taj file copy tako da sve ostalo umire dok kopiraš nešto. Efekt je jako jako sličan situaciji kada se proc drži na 100% i ne popušta zbog virusa ili ne znam čega.

 

Sve mi se nekako čini da ću se držati vmwarea kad je virtualizacija u igri jer ja sam ovaj image za win2k8 r2 skinuo direktno sa msdn-a kao nekakav službeni final release od microsofta tako da sam 100% siguran da nemam nekog divljaka tweakanog za igrice. Želim reći da ću radije donijeti zaključak da hyper-v ne dela kak spada na hardveru "za po doma" i zadnjoj verziji OS-a, nego pokušavat' pogađati koja verzija s kojim updateovima radi normalno. Win2k8 ne bih uzimao ako stvarno ne moram jer mi R2 treba zbog potreba testiranja.

12 godina
offline
Re: Spora instalacija virtualki na laptopu
cekpi kaže...

za početak povuci sve aktualne drivere za stoje, pa sve OS update....pa onda kreni malo mjerit performase (vrlo zgodna vježba koja će ti prije ili kasnije trebat) s naglaskom na disk....pa nakon toga enejblaj hyper-v i potegni još jednom update i onda kreni opet mjerit perfomnse prije dodavanja virtualke i nakon dodavanja pa usporedi i ujedno vidi što najviše jaše po disku.....isto tako, jesi možda instalirao kakav AV (ako jesi i ako ti je neophodan onda provjeri što treba sve excludat u hyper-v okolini)

 

inače ja sam vrtio na puno slabijem laptopu win2k8r2 sa vhd-a i nekoliko virtualki koje su bile na usb disku i to je relativno normalno radilo tako da bi i kod tebe moralo barem jednako dobro radit

 

Bok i tebi. :)

 

Mmmmm nisam skidao apsolutno nikakve update-ove nakon instalacije Win2k8 R2. Instalirao sam si najnovije drivere za mrežnu karticu tek toliko da mogu virtualku bindati za nju i to je to, komp nije vidio insterneta. Nisam instaliravao AV.

Kad smo kod AV-a, kako čovjek može pobrati virus anyway? Da mi sad kažeš da odem na internet pobrati neki virus, brijem da to ne bi uspio. :)) Nisam AV instalirao već 15ak godina na svoje privatne mašine i nikakvih problema nemam, samo treba misliti. :))))

 

Što se tiče performansi, čak mislim da nije problem u samom Hyper-Vu već u host OS-u jer se muči sa kopiranjem datoteka i nakon friške instalacije samog host OS-a, dakle kada nije instalirana hyper-v rola.

 

Pozdravljam!

14 godina
neaktivan
offline
Spora instalacija virtualki na laptopu

čudno mi je sve to....probaj se još malo igrat sa diskom i načinima instalacije, kreiraj vhd od 40gb pa onda instaliraj u njega win2k8r2 i butaj s njega....čisto da vidiš kako će se ponašat....iskreno klijentski windowsi mogu i na tosteru radit (a ni serverske verzije nisu daleko od toga) tako da ti nema druge i isprobavat i kemijat

(pogledaj još dal ima kakvih fleševa za laptop, pred par mjeseci sam imao neakvog hp probuka zadnje generacije koji se vukao ko krepana mačka pri podizadnju dok mu nisam bios (uefi) digao na zadnju verziju)

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Spora instalacija virtualki na laptopu
cekpi kaže...

čudno mi je sve to....probaj se još malo igrat sa diskom i načinima instalacije, kreiraj vhd od 40gb pa onda instaliraj u njega win2k8r2 i butaj s njega....čisto da vidiš kako će se ponašat....iskreno klijentski windowsi mogu i na tosteru radit (a ni serverske verzije nisu daleko od toga) tako da ti nema druge i isprobavat i kemijat

(pogledaj još dal ima kakvih fleševa za laptop, pred par mjeseci sam imao neakvog hp probuka zadnje generacije koji se vukao ko krepana mačka pri podizadnju dok mu nisam bios (uefi) digao na zadnju verziju)

 

Flashao sam bios, probat ću se sutra malo poigrati sa tom vhd kemijom, čim si pronađem kakve upute.

Zahvaljujem.

14 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Spora instalacija virtualki na laptopu

Mmmmmmda.... ista stvar. :(

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice