Održavanje servera [windows server 2003 r2]

poruka: 59
|
čitano: 17.207
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Održavanje servera [windows server 2003 r2]

Da ponovim,

server nije nitko održavo godinama, i jako je spor, pošto su korisnici, remote desktopa ujedno bili administratori, učenici su na server nainstaliravali čuda, nakupili virusa i svega, sad su virusi riješeni donekle, i ovlasti maknute, znači nema instalacija i toga, no server se još uvjek ne ponaša najbolje, pa bi ga trebalo defregmentirat počistit nered što su virusi ostavili, od deinstaliranih programa, i tog, i trebalo bi u konačnici instalirat av, ja pucam na comodo av pa vi recite el ok, jer se pikazalo da nakon 2 tjedna rada server je opet navuko nekolicinu gamadi, znači oni što su surfali po razno raznom su navuki, pa bi sad trebalo imat i av koji če to usput i malo birsat, konta te?

 

 

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Održavanje servera [windows server 2003 r2]

Da li ti svi programi koji se koriste se mogu instalirati na normalni komp i tako instalirani zauzimaju manje od 300-400MB? Naravno pritom gledaš da budu instalirani bez svih nepotrebnih komponenata (tipa help i dokumentacija).

Logaros
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2010 1:30 (Logaros).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Održavanje servera [windows server 2003 r2]

Bilo bi najbolje pregazit cijeli server i sve dignut kako bog zapovijeda.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Održavanje servera [windows server 2003 r2]

1) Izvoditi defragmentaciju i nije tako dobro, posebno ako se radi o RAID polju diskova, tako da se nešto ne shebe, e onda nećeš ništa uspjeti povratiti

2) Kako registry za server nije isti kao ovaj klijentski, alati tipa ccleaner i sl, mogu i štetu napraviti

3) Stavljati Comodo na server također nije dobra opcija, Comodo je više Firewall i klijentski AV, tako da ti može zblokati neke servise, pa i remote desktop, ili AV napraviti probleme s servisima koji se vrte, ili pak toliko opteretiti CPU, da će 3 puta biti usporeniji.

 

Ko što tnakir reče, zgazi, nanovo digni, i eventualno stavi ClamAV kao anti-virus. Ja ga imam na 2 servera i radi bez frke. Doduše, nikad ništa ni nije našao. {#}

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Održavanje servera [windows server 2003 r2]

Mi imamo ClamAV na Win serverima cisto radi skeniranja mailova i skeniranja datoteka koje korisnici dizu preko FTP-a. Nasao je svasta :) Ljudi nisu ni svjesni koju gamad vuku po racunalima.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Održavanje servera [windows server 2003 r2]

isprobavao sam ja comodo ovaj paket sa firewallom i svim tim ..ono free je i to sve i odlicno radi svoj posao ali po meni nije za servera jer nije bas pametan...koliko god mu rekao da je nesto safe i to on i dalje po svom...uglavnom namucice te..a sto se tice protekcije tu je pa gotovo odlican...

a ne razumijem kakva konfiguracija servera? mislis domain kontroler? ako imas taj njegov cd ili bar serial od windowsa..srusi to sve i instaliraj ponovo...podesi ga kao domain kontrolor postavi restrikcije i to ti je sva prica...

hmmm...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Održavanje servera [windows server 2003 r2]
Zvjerkan kaže...

Da ponovim,

server nije nitko održavo godinama i jako je spor

u tom slučaju se gleda kaj prvo diže pri startapu, pa se otvara task manager (uz paljenje gotovo svih kolona) te se gleda kaj jaši po serveru i onda se sukladno tome stvari miču, na serverima nema neakvih prečica u obliku all in one alata

 

pošto su korisnici, remote desktopa ujedno bili administratori, učenici su na server nainstaliravali čuda, nakupili virusa i svega

to sve sve da rekonfigurirat i presložit

sad su virusi riješeni donekle

kak su donekle riječeni ili jesu ili nisu

i ovlasti maknute, znači nema instalacija i toga, no server se još uvjek ne ponaša najbolje

kaj to znači ne ponaša se najbolje???

pa bi ga trebalo defregmentirat počistit nered što su virusi ostavili, od deinstaliranih programa, i tog

to ili sam napravi ili ako je baš toliko server u banani onda ga nanovo dižeš

i trebalo bi u konačnici instalirat av

av na server - i da i ne (ovisi o tipu servera); isto tako s razlogom se svaki serverski av MORA platit

 ja pucam na comodo av pa vi recite el ok, jer se pikazalo da nakon 2 tjedna rada server je opet navuko nekolicinu gamadi, znači oni što su surfali po razno raznom su navuki, pa bi sad trebalo imat i av koji če to usput i malo birsat, konta te?

nhf al kontam da nisi baš dobro rekonfigurirao server

hint-ili stavi neki webfilter ili im blokiraj pristup internetu

 

 

 

kod mene normalno radi.....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Održavanje servera [windows server 2003 r2]

Ovako našo sam odnosno microsoft preporuča za server defragmentirat diskeeper, pa u probnoj verziji če valjda napravit nešto pametno, inače na server je windows 2003 r2 standard edition, i nema nekih stvar kao na enterprise edition, windowsi nisu tkolko u pre lošem stanju, rade dosta dobro, al ne dobro da svi mogu radit normanlno još su neke stvari usporene, kad koristimo mrežne aplikacije, prije je to radilo uredno,

 

onda po registarskoj bazi neču komap i čačkat s ničim onda da s diskeeper napravim defregmentaciju il ne?, i onda da nestavljam comodo, nego što vi preporučate cleam-av?

 

Edit:

 

Kolko sam shvatio vi ste shvatili da bi ja htjeo instalitalirat http://www.comodo.com/home/internet-security/free-internet-security.php to?

 

no ja sam mislio na samo ovo http://www.comodo.com/home/internet-security/antivirus.php

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2010 11:29 (Zvjerkan).
16 godina
protjeran
offline
Održavanje servera [windows server 2003 r2]

jesi probao viruse počistit sa AVG rescue Cd-om.

bootabilni antivirus sa mrežnom podrškom tako da se može i update napravit.

skeniraš i pobrišeš viruse prije nego što se i pokrenu i siguran si da ih nema.

ja probao, i odlično radi.

''how yes no''
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Održavanje servera [windows server 2003 r2]
mierda-del-torro kaže...

jesi probao viruse počistit sa AVG rescue Cd-om.

bootabilni antivirus sa mrežnom podrškom tako da se može i update napravit.

skeniraš i pobrišeš viruse prije nego što se i pokrenu i siguran si da ih nema.

ja probao, i odlično radi.

nisam al sam s hitmanom pro radi scan i počistio, no zna neko dali je doro ono gore što mislim?

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
14 godina
neaktivan
offline
Održavanje servera [windows server 2003 r2]

mže li mi netko pomoći napravio sam kod kuče takav server ko u sk sa svojim kompom, i sad mogu maximalno 2 klijena spojii nedozvoljavava da metnem više od 2 ili neograničeno? pa ako netko zna kako da dodam više remote desktop od 2 ?

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Održavanje servera [windows server 2003 r2]
Zvjerkan kaže...

mže li mi netko pomoći napravio sam kod kuče takav server ko u sk sa svojim kompom, i sad mogu maximalno 2 klijena spojii nedozvoljavava da metnem više od 2 ili neograničeno? pa ako netko zna kako da dodam više remote desktop od 2 ?

To mu je po defaultu, za više konekcija trebaš imati licence (Terminal server licensing). Pogledaj pod admin. tools.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Održavanje servera [windows server 2003 r2]
Perica kaže...
Zvjerkan kaže...

mže li mi netko pomoći napravio sam kod kuče takav server ko u sk sa svojim kompom, i sad mogu maximalno 2 klijena spojii nedozvoljavava da metnem više od 2 ili neograničeno? pa ako netko zna kako da dodam više remote desktop od 2 ?

To mu je po defaultu, za više konekcija trebaš imati licence (Terminal server licensing). Pogledaj pod admin. tools.

aha, al tamo nemrem pod terminal server licenc dodat ništ a ništ ni nema ...xD

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Održavanje servera [windows server 2003 r2]
Zvjerkan kaže...
Perica kaže...
Zvjerkan kaže...

mže li mi netko pomoći napravio sam kod kuče takav server ko u sk sa svojim kompom, i sad mogu maximalno 2 klijena spojii nedozvoljavava da metnem više od 2 ili neograničeno? pa ako netko zna kako da dodam više remote desktop od 2 ?

To mu je po defaultu, za više konekcija trebaš imati licence (Terminal server licensing). Pogledaj pod admin. tools.

aha, al tamo nemrem pod terminal server licenc dodat ništ a ništ ni nema ...xD

 http://technet.microsoft.com/hr-hr/library/cc706993(en-us,WS.10).aspx

 

http://technet.microsoft.com/hr-hr/library/cc783465(en-us,WS.10).aspx

 

http://www.microsoft.com/learning/en/us/book.aspx?ID=5431&locale=en-us

 

http://hjp.srce.hr/index.php?show=main

 

http://jthj.ffzg.hr/alati.htm

kod mene normalno radi.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2010 13:46 (cekpi).
14 godina
neaktivan
offline
Održavanje servera [windows server 2003 r2]

Hmm, pomoglo mi je al ja sam napravio malo nešto drugačioje, bio sam instaliro na server terminal server, komponentu i sad mi je dopustio kolko oču remote desktopa za usere,

 

 

odnosno ja sam to ovako kreiro,

 

kreiro sam 15 usera na serveru, i onda ima svima odobrio remote desktop, dali je to uredu što se tiče, korištenja tog jer smo se mi ipak odlučili na ponovnu instalaciju svega i kreiranje novog raid polja znači da sve diskove udružimo jer su sad 2 diska udružena a 2 zasebno pa nema mjesta na c disku,

 

sad ja neznam dali sam najbolje kreiro ove remote desktope, no još uvjek pod terminal server licens nema licence, al 50 njih se može spojit u remote ?

 

Dosad sam dosta nučio pa nebi trebalo bit problema kad stavimo novi os, još moram isporbat, ono s 2 mrežne, da jedna dovodi internet a druga odvodi na swich sve pa na te terminale s windows embededom.. :D

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Održavanje servera [windows server 2003 r2]
Zvjerkan kaže...

ono s 2 mrežne, da jedna dovodi internet a druga odvodi na swich sve pa na te terminale s windows embededom.. :D

ovo sa dvije mrežne pažljivo podesi, mislim na rutiranje prometa, jer ti se može dogoditi da ti klijenti ne mogu na internet (ako se krivo podesi dns i/ili dhcp).

14 godina
neaktivan
offline
RE: Održavanje servera [windows server 2003 r2]
sasa kaže...
Zvjerkan kaže...

ono s 2 mrežne, da jedna dovodi internet a druga odvodi na swich sve pa na te terminale s windows embededom.. :D

ovo sa dvije mrežne pažljivo podesi, mislim na rutiranje prometa, jer ti se može dogoditi da ti klijenti ne mogu na internet (ako se krivo podesi dns i/ili dhcp).

Onda bi bilo pametno prepisat sad kak je podešeno ip adrese, i tako podesit nanovo :D, e da pronjuško sam ovo s terminal licencom, imam 120 dana ako ne napravim tu licencu, no ja sad na kompu imam ilegalku windows servera, pa onda bi to u šk se lagano moglo napravit jer je tamo org? ili trebam na nešto posebno pazit?

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
15 godina
neaktivan
offline
Održavanje servera [windows server 2003 r2]

Prije 2 godine, nakon sličnih problema - konstantno padanje takvog servera i nemogućnost korištenja tankih klijenata i čekanje kingovog servisera konstantno maknuli terminal services iz uporabe. Na te kompjutore(tj. tanke klijente) smo stavili vrlo nlitean XP (normalan, ne embedded) i nainstalirali na to office 2003 (isključivo osnovne komponente za rad) dev-pas, dev-cpp i još neke programe za matematiku. Stavili smo limited usera sa mandatory profilom. Stvar dan danas funkcionira bez problema, zapravo je i brže nego kad je 15 ljudi radilo na serveru. 

Zato sam te i pitao kolko zauzimaju stvari koje koristiš(tanki klijent imaju 500MB flash disk), a vjerojatno se mogu instalirati klasično kad si spomenuo da se remoteom spajate na server. Razmisli o ovome jer ak ti istekne licenca ili nešto vezano s tim si u gabuli jer se terminal services posebno licencira kao što je već navedeno.

 

Ovo je samo prijedlog što možeš probat napraviti kao alternativu. Server smo iskoristili za domain controller i file server i još te tanke klijente vezali na domenu uz ostale kompove...

Logaros
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.11.2010 0:32 (Logaros).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Održavanje servera [windows server 2003 r2]
Logaros kaže...

Prije 2 godine, nakon sličnih problema - konstantno padanje takvog servera i nemogućnost korištenja tankih klijenata i čekanje kingovog servisera konstantno maknuli terminal services iz uporabe. Na te kompjutore(tj. tanke klijente) smo stavili vrlo nlitean XP (normalan, ne embedded) i nainstalirali na to office 2003 (isključivo osnovne komponente za rad) dev-pas, dev-cpp i još neke programe za matematiku. Stavili smo limited usera sa mandatory profilom. Stvar dan danas funkcionira bez problema, zapravo je i brže nego kad je 15 ljudi radilo na serveru. 

Zato sam te i pitao kolko zauzimaju stvari koje koristiš(tanki klijent imaju 500MB flash disk), a vjerojatno se mogu instalirati klasično kad si spomenuo da se remoteom spajate na server. Razmisli o ovome jer ak ti istekne licenca ili nešto vezano s tim si u gabuli jer se terminal services posebno licencira kao što je već navedeno.

 

Ovo je samo prijedlog što možeš probat napraviti kao alternativu. Server smo iskoristili za domain controller i file server i još te tanke klijente vezali na domenu uz ostale kompove...

Dobra ti je ideja, no nebi li se onda sporo palio, s olakšanim xp-om, nego s embededom, 

 

Ipak ja sam mislio ovo mi čemo to formatirat složit, jedino me ta licenca muči, al i nju ču riješit da nazovem MS, ili da neko kaže od vas šta s njom;

 

I onda imati na prijenosnom disku ili ili usb-u imati back-up cijelog diska, i čim se nešto sruši vratimo to nazad, i opet sve po starom, jer na serveru nema ničeg bitnog osim programa, office, codeblock, i tog, znači to ivoako i onako je uvjek isto kad se vrati backup,

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
15 godina
offline
RE: Održavanje servera [windows server 2003 r2]
Zvjerkan kaže...
Ipak ja sam mislio ovo mi čemo to formatirat složit, jedino me ta licenca muči, al i nju ču riješit da nazovem MS, ili da neko kaže od vas šta s njom;

 

gle, ako imaš instaliran server u školi teško da je ilegalan.

Znači neka ti tvoj profersor informatike sazna u tajništvu kako i od koga pod kojim uvjetima su dobili taj server (hardwer i softwer)

tek onda zovi microsoft na 0800 300 300 jer ako nazoveš MS a nemaš sve podatke uključujući legalni key odkantati će te samo tako.

uz eventalna kasnija natezanja sa BSA.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.11.2010 12:56 (Darky).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Održavanje servera [windows server 2003 r2]
Darky kaže...
Zvjerkan kaže...
Ipak ja sam mislio ovo mi čemo to formatirat složit, jedino me ta licenca muči, al i nju ču riješit da nazovem MS, ili da neko kaže od vas šta s njom;

 

gle, ako imaš instaliran server u školi teško da je ilegalan.

Znači neka ti tvoj profersor informatike sazna u tajništvu kako i od koga pod kojim uvjetima su dobili taj server (hardwer i softwer)

tek onda zovi microsoft na 0800 300 300 jer ako nazoveš MS a nemaš sve podatke uključujući legalni key odkantati će te samo tako.

uz eventalna kasnija natezanja sa BSA.

 

key i instalaciju imam, orgina, king je dao server, a na serveru piše još i carnet, i registriran je na ime škole, znači nebi trebo imat porblem oko registracije terimal licence, trebali se ona deaktivirat na sadašnjem os, kad instaliram novi da radi?

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Održavanje servera [windows server 2003 r2]
Zvjerkan kaže...
Logaros kaže...

...

Dobra ti je ideja, no nebi li se onda sporo palio, s olakšanim xp-om, nego s embededom, 

Naprotiv, ako se uračuna vrijeme potrebno da se klijent spoji na server, puno je brže s normalnim nliteanim windowsima (ovdje govorimo o jako nliteanim Windowsima).

Inače, ne vjerujem da će ti Microsoft dati licencu već ti MZOŠ ili King mora dati licencu(jer su ju oni i kupili). A ne vjerujem niti da će ti je oni dati. MZOŠ će te vjerojatno uputiti kingu, a King će reći da će doći njihov serviser ukoliko postoje problemi sa sustavom. Možeš eventualno vidjeti kako exportati licencu na ovom serveru ako ga još nisi formatirao. Ako jesi, e onda se snađi.

Logaros
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.11.2010 22:31 (Logaros).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Održavanje servera [windows server 2003 r2]
Logaros kaže...
Zvjerkan kaže...
Logaros kaže...

...

Dobra ti je ideja, no nebi li se onda sporo palio, s olakšanim xp-om, nego s embededom, 

Naprotiv, ako se uračuna vrijeme potrebno da se klijent spoji na server, puno je brže s normalnim nliteanim windowsima (ovdje govorimo o jako nliteanim Windowsima).

Inače, ne vjerujem da će ti Microsoft dati licencu već ti MZOŠ ili King mora dati licencu(jer su ju oni i kupili). A ne vjerujem niti da će ti je oni dati. MZOŠ će te vjerojatno uputiti kingu, a King će reći da će doći njihov serviser ukoliko postoje problemi sa sustavom. Možeš eventualno vidjeti kako exportati licencu na ovom serveru ako ga još nisi formatirao. Ako jesi, e onda se snađi.

gle nisam ga formatirao, no nije li licenciranje terminala, kad ja dodam tamo licencu i idem ju aktivirat, da on preko msovog servisa za aktivaciju online registrira licencu na određeno ime, preko key-a koji je unesen u instalaciju os-a?

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
14 godina
neaktivan
offline
Održavanje servera [windows server 2003 r2]

Ovako došlo je do izmjena... king ne održava jer je prošlo 3 godine... kijeve za windows server 2008 r2 imam skinuo sam, ali se bojim brisat stari koji je sad totalno u banani jer se je nešto smrdo...

 

Ako netko ima dobru volju napisati što bi trebo podesit na tom serveru, znam napravit terminal server, i one dns, dhcp, gluposti, no nikako mi ne želi pokrenut remote na samsung terminalu?

 

Pa ako netko može tko zna objasniti što se mora bodesit da bi oni radili? 

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Održavanje servera [windows server 2003 r2]
Zvjerkan kaže...

Ovako došlo je do izmjena... king ne održava jer je prošlo 3 godine... kijeve za windows server 2008 r2 imam skinuo sam, ali se bojim brisat stari koji je sad totalno u banani jer se je nešto smrdo...

 

Ako netko ima dobru volju napisati što bi trebo podesit na tom serveru, znam napravit terminal server, i one dns, dhcp, gluposti, no nikako mi ne želi pokrenut remote na samsung terminalu?

 

Pa ako netko može tko zna objasniti što se mora bodesit da bi oni radili? 

Nisan pratija... jel ti to u AD-u ili? DNS i DHCP ti netrebaju. Instaliraj W2008Srvr doma na neku virtualnu masinu pa vidi kako ide. Nema tu neke pameti velike. Bar osnovna instalacija. A dalje sve ovisi koje role zelis enableat na njemu. 

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Održavanje servera [windows server 2003 r2]
tnakir kaže...
Zvjerkan kaže...

Ovako došlo je do izmjena... king ne održava jer je prošlo 3 godine... kijeve za windows server 2008 r2 imam skinuo sam, ali se bojim brisat stari koji je sad totalno u banani jer se je nešto smrdo...

 

Ako netko ima dobru volju napisati što bi trebo podesit na tom serveru, znam napravit terminal server, i one dns, dhcp, gluposti, no nikako mi ne želi pokrenut remote na samsung terminalu?

 

Pa ako netko može tko zna objasniti što se mora bodesit da bi oni radili? 

Nisan pratija... jel ti to u AD-u ili? DNS i DHCP ti netrebaju. Instaliraj W2008Srvr doma na neku virtualnu masinu pa vidi kako ide. Nema tu neke pameti velike. Bar osnovna instalacija. A dalje sve ovisi koje role zelis enableat na njemu. 

Ma u tom i je fora, imam ja na laptopu server os.. i sve meni radi kod kuće, ali oni samsungovi terminali ne žele se konektirat u remote, jer mora biti točno postavljeno... jer je to nešto pGina... pa sam razmišljo kako mi je neko već predložio sve to obrisat i stavit nlitanu verziju xp-a i onda napravit server, s remote i to to?

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
15 godina
neaktivan
offline
Održavanje servera [windows server 2003 r2]

Više se ne sječam kako su to kod nas imali konfigurirano. Mislim da bi ti od rola treba terminal services, DHCP(ako ne misliš stavljat fiksne IPe), remote access&routing (ukoliko su ti TKi spojeni na switch, pa sa switcha u server pa onda drugi kabel iz druge mrezne iz servera u glavni switch ili router što već imaš za net). Oni koriste pginu, ne znam kako, ne znam zašto nisam se previše zanimao za to. A što se tiće nliteanog XPa o tome sam ti već poslao dosta opširni PM. 

Logaros
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Održavanje servera [windows server 2003 r2]
Logaros kaže...

Više se ne sječam kako su to kod nas imali konfigurirano. Mislim da bi ti od rola treba terminal services, DHCP(ako ne misliš stavljat fiksne IPe), remote access&routing (ukoliko su ti TKi spojeni na switch, pa sa switcha u server pa onda drugi kabel iz druge mrezne iz servera u glavni switch ili router što već imaš za net). Oni koriste pginu, ne znam kako, ne znam zašto nisam se previše zanimao za to. A što se tiće nliteanog XPa o tome sam ti već poslao dosta opširni PM. 

Netreba mu DHCP... vjerovatno cupa adrese sa rutera.

 

Sto se tice remote desktopa... trebao si samo proguglat: http://www.techotopia.com/index.php/Configuring_Windows_Server_2008_Remote_Desktop_Administration

 

Sto se tice samog servera, kolji ispocetka.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2011 22:26 (tnakir).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Održavanje servera [windows server 2003 r2]
tnakir kaže...
Logaros kaže...

Više se ne sječam kako su to kod nas imali konfigurirano. Mislim da bi ti od rola treba terminal services, DHCP(ako ne misliš stavljat fiksne IPe), remote access&routing (ukoliko su ti TKi spojeni na switch, pa sa switcha u server pa onda drugi kabel iz druge mrezne iz servera u glavni switch ili router što već imaš za net). Oni koriste pginu, ne znam kako, ne znam zašto nisam se previše zanimao za to. A što se tiće nliteanog XPa o tome sam ti već poslao dosta opširni PM. 

Netreba mu DHCP... vjerovatno cupa adrese sa rutera.

 

Sto se tice remote desktopa... trebao si samo proguglat: http://www.techotopia.com/index.php/Configuring_Windows_Server_2008_Remote_Desktop_Administration

 

Sto se tice samog servera, kolji ispocetka.

Ma eo ga.. remote č bit na serveru xp nlitan na terminalima i ko bog :D

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice