Migracija AD 2003-2012

poruka: 12
|
čitano: 4.021
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Migracija AD 2003-2012

... pomoć, prijedlozi, hintovi (bilo što).

- potrebno je migrirati ws2003 SBS na 2012 foundation. Naravno 'frendovi' služe upravo tomu da za vikend upropaste vikend.

Možda netko zna oko samih verzija kao foundation, dali je tu neki problem. Po nabrojanim fičerima zadovoljava.

-essentials bi trebao biti podjednak, pronašao YT s konkretnim primjerom ali, naravno zapne.

sve prođe OK, do 15:15 (u primjeru) gdje on refresha drugi server ali meni drugi-novi ostaje prazan, za replikaciju. (do 15:30-15:50..)

Pošto stara pravila oko AD .. kad nešto zapne, ruši i kreni od nule, jer je jedan djelatnik već isprobavao novi server tj pokušao napraviti migraciju. Podigao je snovu testnu domenu i prčkao. Pošto s AD korak nazad ponekad nije moguć, mislim da deinstalacijom i ponovnom konfiguracijom (kao u primjeru), jednostavno ostaje nešto od prije. Pa sad, nije problem format c: .. ali možda netko ima ideju što bi drugo moglo biti uzrok, problem koj će ostait. To planiram sutra, pa da se psihofizički pripremim i naoružam toolsima.

Još važnije pošto je friška verzija i način licenciranja, možda netko zna za problem (dali uopće može) oko same verzije SBS na foundation. Pošto je u primjeru Essentials i sve ostalo je podjednako (ne koriste npr WSUS i sl. featurese koje ta ver. nema) pa bi trebalo proći. ... ili će na kraju morati nabaviti i novu standard licencu 2012.

 

Pa pucajte, svaka ideja je dobrodošla. Pogotovo hintovi za 2012, trebalo mi je vremena da shvatim gdje je dcpromo, tko zna što me još čeka.

Zahvaljujem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 22:19 (ihush).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Migracija AD 2003-2012

Kaj ti veli u logovima zakaj puca?

 

 

Koliko sam skužio editione Servera 2012, Essentials bi trebao biti zamjena za SBS. Prošvrljao sam malo internetom i nisam naišao na scenarij migracije SBS 2003 na 2012 Foundation. Brijem da mi je jasno zakaj nisi odabrao Essentials; oblak ftl.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Migracija AD 2003-2012

-Foundation je verzija kupljena sa serverom HP.. OEM. (nije moj izbor, nije moj job, nego frendovi koji traže pametnog frenda koji tek tad skuži koliko je glup kad potroši weekend..)

Staro pravilo: nova verzija, novi problemi. Treba pričekati neko vrijeme dok se problemi otkriju i pronađe rješenje, nije dobro biti 'prvi' ...

-u logovima ništa (jer ni nema pucanja, nema ni opcije replikacije kao preduvijeta transfera).

 

- Izgleda da je kroz GPO potrebno izbaciti kao što je u video primjeru na početku kreiranje usera i uklanjanje npr starta....

-ili neki update za 2003.

Još tražim, ali me posao ometa. {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
protjeran
offline
Migracija AD 2003-2012

Mene ne bi začudilo da se s Foundationom to niti ne može napraviti. Osim kaj ga nigdje ne spominju kao zamjenu za SBS, još je i OEM licenca, a uloga mu je kao nekakav pomoćni serverčić. Svakako javi razvoj situacije - s ovim edicijama se nikada nisam susretao; ovdje koristimo samo Standard i Enterprise.

 

 

BTW, jesi li probao snimati mrežni promet između servera?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Migracija AD 2003-2012
ihush kaže...

... pomoć, prijedlozi, hintovi (bilo što).

- potrebno je migrirati ws2003 SBS na 2012 foundation. Naravno 'frendovi' služe upravo tomu da za vikend upropaste vikend.

Možda netko zna oko samih verzija kao foundation, dali je tu neki problem. Po nabrojanim fičerima zadovoljava.

-essentials bi trebao biti podjednak, pronašao YT s konkretnim primjerom ali, naravno zapne.

sve prođe OK, do 15:15 (u primjeru) gdje on refresha drugi server ali meni drugi-novi ostaje prazan, za replikaciju. (do 15:30-15:50..)

Pošto stara pravila oko AD .. kad nešto zapne, ruši i kreni od nule, jer je jedan djelatnik već isprobavao novi server tj pokušao napraviti migraciju. Podigao je snovu testnu domenu i prčkao. Pošto s AD korak nazad ponekad nije moguć, mislim da deinstalacijom i ponovnom konfiguracijom (kao u primjeru), jednostavno ostaje nešto od prije. Pa sad, nije problem format c: .. ali možda netko ima ideju što bi drugo moglo biti uzrok, problem koj će ostait. To planiram sutra, pa da se psihofizički pripremim i naoružam toolsima.

Još važnije pošto je friška verzija i način licenciranja, možda netko zna za problem (dali uopće može) oko same verzije SBS na foundation. Pošto je u primjeru Essentials i sve ostalo je podjednako (ne koriste npr WSUS i sl. featurese koje ta ver. nema) pa bi trebalo proći. ... ili će na kraju morati nabaviti i novu standard licencu 2012.

 

Pa pucajte, svaka ideja je dobrodošla. Pogotovo hintovi za 2012, trebalo mi je vremena da shvatim gdje je dcpromo, tko zna što me još čeka.

Zahvaljujem.

kaj to nije nemoguća misija?

koliko ja znam Fundation je đžepno izdanje servera za vrlo male SOHO koje dođe preinstalirano kao OEM uz novi server od IBM-Lenovo/HP/Dell/Fujitscu itd.

sam fundation nema ništa od opreme i programske podrške koju ima SBS

i može ti stvarati probleme ako postoji domain kontroler u mreži pored njega

jedina prednost fundationa je kaj ima 15 licenci i kad ih potrošiš onda si na*ebo jer nove ne možeš više nadodati

 

uglavnom ako smatraš da ti je SBS overkill - instaliraj neki linux/BSD server - Trust me!

Fundation zaobići u što širem luku možeš

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2012 17:21 (Darky).
15 godina
offline
Re: Migracija AD 2003-2012
Darky kaže...
..

Fundation zaobići u što širem luku možeš

 

- nije moj izbor, zadovoljava malog korisnika..

 

epilog: -umjesto migracije, nova domena (lokalna). Na žganjce. Jedino što je ulupano dva dana slobodnog vremena uzalud (jer uvjek treba pokušati).

@ cekpi, nemoj reči, 'rekao sam ti..' {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Migracija AD 2003-2012

{#}.......da

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Migracija AD 2003-2012

Slijedi li sad kakav SharePoint Foundation? {#}

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Migracija AD 2003-2012

Kako završi na kraju? Dodaješ li i dan danas mašine u domenu? {#}

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Migracija AD 2003-2012

-friška domena. (bez migracije, piše u epilogu). {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Migracija AD 2003-2012
ihush kaže...
Darky kaže...
..

Fundation zaobići u što širem luku možeš

 

- nije moj izbor, zadovoljava malog korisnika..

 

epilog: -umjesto migracije, nova domena (lokalna). Na žganjce. Jedino što je ulupano dva dana slobodnog vremena uzalud (jer uvjek treba pokušati).

@ cekpi, nemoj reči, 'rekao sam ti..' {#}

 

Ja sam imao sličnu situaciju i baš sam se nadao da ću vidjeti kako si uspješno migrirao :(

 

Kod mene je bila situacija migracija sa Servera 2003 na SBS 2011 ... nije išlo, na kraju isto na žgance.

15 godina
offline
Migracija AD 2003-2012

ja sam i dalje stava da bi trebao zaobići fundation pod svaku cijenu

nemam ja ništa protiv MS serverskih strojeva, dapače volim win server, ali fundation je smeće

imao sam jedan susret sa njime prije par godina i dojam je da je to običan Win XP sa malo nabrijanim opcijama - nešto između win xp pro i win server

no zbog slinih ograničenja nije punokrvni server

nadalje zgadio mi se kad se u mreži počeo ponašati vrlo bahato (kao i SBS ali on bar ima karakter) a bez ikakvih referenci koje bi stajale uz njega

 

i ako gledam prvi post u ovoj temi prelaz sa SBS na fundation je prelaz sa konja na magarca {#}

moje iskustvo

  • SBS+ win server(standalone)+linux/unix serveri u mreži nikakvih problema
  • win server+linux/unix - nikakvih problema
  • fundation + bilo što = problema koliko želiš

tako da sad ako stranka treba print/share/mail server za SOHO a nema love za SBS ili Win server ja joj predlažem i slažem linux server - košta me puno manje živaca nego natezanje sa fundationom

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2012 14:53 (Darky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice