Xiaomi Redmi 3

poruka: 2.089
|
čitano: 364.778
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
NeroX kaže...

Znam da ste to negdje objasnjavali nekome vamo na forumu i trebalo bi mi dosta dok nadjem a nemam vremena.

Redmi 3s danas dosao sealed i update je odmah stigao "MIUI 7.5 / Stable ( 7.5.9.0(MALCNDE)).

Browser, 80% aplikacija na kineskom.. Nekoristivo trenutno..

Procitao sam tu da je stigao taj Miui 8 na redmi 3s ali sa kojem se roma update-a.. Samo mi objasnite korake ako je moguce, potrosio sam pola zivota skontavajuci root i flashanje za moja zadnja dva moba, nemam vremena za ovaj..

Hvala stvarno

 

EDIT: Nasao sam nesto : http://en.miui.com/download-303.html Znaci Miui 8 je developer rom? Imaju koraci i sve.. To je to?

 Pošto imaš official ROM, probaj samo skinuti zadnji Global Stable/Global Developer ROM i preimenuj u update.zip i prebaci u internal storage.

Zatim pokreni Updater app i od tamo odi na tri točkine u gornjem desnom kutu i onda "Choose upgrade package" i odaberi taj update.zip.

Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI General Moderator
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3

Ne radi tako, probao ja na redmi 3s, na kraju uspio sa download modom i miflash beta i to tek od druge. Stavim linkove kasnije i sliku miflasha. Download mod ulazis tako da ugasis mob i drzis tipku + power i tamo odaberes download mod i onda spojis na komp i pokrenes flash u miflash beta.

 

MIflashBeta

 

Ja sam stavio folder images direkt u c

Uglavnom mora meta biti images

Znaci Miflashbeta pa odabrati images folder

Ugasiti mod pa upaliti sa power i + tipkom izabrati download mod

Prikljuciti mob na komp i stisnuti flash u MIflash beta

 

Nisam radio nikakav backup jer nisam nista na mobu radio prije. 

 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2016 7:53 (Patrick_cro).
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 3

Nemojte stavljati najnoviji MIUI 8 Global Developer BETA ROM 6.9.1. ljudi se žale na probleme.. Meni na Redmi 3S ne radi više Download mode tako da daljnjeg ne mogu flashati neku drugu verziju roma, vidjeti ćemo da li će to popraviti sljedeći petak kada stigne novi update..

 
2 0 hvala 3
11 godina
offline
Xiaomi Redmi 3

Hvala decki probat cu :)

Nema labavo...xDD
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 19:09 (NeroX).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Cromaki kaže...
NeroX kaže...

Znam da ste to negdje objasnjavali nekome vamo na forumu i trebalo bi mi dosta dok nadjem a nemam vremena.

Redmi 3s danas dosao sealed i update je odmah stigao "MIUI 7.5 / Stable ( 7.5.9.0(MALCNDE)).

Browser, 80% aplikacija na kineskom.. Nekoristivo trenutno..

Procitao sam tu da je stigao taj Miui 8 na redmi 3s ali sa kojem se roma update-a.. Samo mi objasnite korake ako je moguce, potrosio sam pola zivota skontavajuci root i flashanje za moja zadnja dva moba, nemam vremena za ovaj..

Hvala stvarno

 

EDIT: Nasao sam nesto : http://en.miui.com/download-303.html Znaci Miui 8 je developer rom? Imaju koraci i sve.. To je to?

 Pošto imaš official ROM, probaj samo skinuti zadnji Global Stable/Global Developer ROM i preimenuj u update.zip i prebaci u internal storage.

Zatim pokreni Updater app i od tamo odi na tri točkine u gornjem desnom kutu i onda "Choose upgrade package" i odaberi taj update.zip.

 Izbaci mi "Cant verify update"

Nema labavo...xDD
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Patrick_cro kaže...
Ne radi tako, probao ja na redmi 3s, na kraju uspio sa download modom i miflash beta i to tek od druge. Stavim linkove kasnije i sliku miflasha. Download mod ulazis tako da ugasis mob i drzis tipku + power i tamo odaberes download mod i onda spojis na komp i pokrenes flash u miflash beta.

 Bas cu sada to probat ali neznam kako backup napraviti.. Mi pc suite je to nudio ali nesupporta 3s..

Nema labavo...xDD
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 20:28 (NeroX).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Kakvi problemi... Meni na Redmi 3 nema problema... mada samo sam skuzia da mi priko noći ode 4-5 posto baterije... iša,vidit koji je razlog.. android na 23% cucla.... Mada ionako izvučem priko 8 sati SOTa... Sve drugo mi radi
Only God Can Judge Me
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Ljudi imam Xiaomi Redmi 3s, kupljen je sa multilanguage ROM-om, ali bez hrvatskog. Postoji li jednostavniji nacin za stavit hrvatski osim flashanja ROM-a itd..jer se u to ne kuzim. Ako ne, molim nekog da mi u detalje korak po korak napise kako se to tocno radi. Hvala!
 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Ico_Zg, pa kaj nemreš jednostavno iz updatera flashat stari rom ?
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3

Dobro, za sve ostale zbunite i nove koji su dobili redmi 3 sealed box kao ja a zele nesto na naskem a ne na kineskom korisiti evo tutorial koji radi.. Probao sam od đentlmena gore metode ali nisu davale rezultate.

 

http://en.miui.com/thread-327861-1-1.html  Kako redmi 3s flashati na developer stable rom sa miui 8 locked bootloader

 

ps. iz prve

Nema labavo...xDD
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2016 23:43 (NeroX).
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 3

Odlučio sam uzeti Redmi 3s.  (vjerojatno)

 

E sad me zanima, kupovina u HR i garancija. Gdje da kupim da najlakše mogu riješiti ako dođe do nekakvih problema?

 

EDIT: Kakvo je stanje sa software-om. Kakvo je stanje s updatovima? Google play store radi? 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2016 12:56 (ROFLOLMAO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
ROFLOLMAO kaže...

E sad me zanima, kupovina u HR i garancija. Gdje da kupim da najlakše mogu riješiti ako dođe do nekakvih problema?

 Neutrino ih ima za 1299,00kn i 24 mjeseca neutrino jamstvo njihov servis, to bi trebalo značiti u slučaju kvara ili nečega da sami rješavaju a ne da šalju u kinu pa čekaš. A najbolje ti je provjeriti s njima kako ide to jamstvo.

De gustibus non est disputandum.
14 godina
offline
Xiaomi Redmi 3

Možda nekom dobro dođe,ovo su mi odgovorili iz Neutrinomobile na upit o Redmi 3s:

 

"Poštovani,

uređaj ima HR meni, instalirana je trg. play, verzija ROM-a je 7.8.21.8 (malcnde)-miui global 7.8, za OTA update nemamo informaciju.

Lp,

Neutrinomobile "

Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Xiaomi Redmi 3

To ti nije official ROM.

Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI General Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3

Znam da nije..naručio sam svoj sa TopOne,napisao da želim da stave Official Global Rom..Vidjet ću kad stigne,što bude na njemu:-)

7 godina
neaktivan
offline
Redmi 3 PROMiflash/"Ping target failed"greška

Pozdrav ljudi,

 

imam Redmi 3 pro telefon i bezuspješno pokušavam na njemu zamjeniti lošu ROM verziju 7.9.2.0 s kojom je došao, i stalno mi se javlja greška opisana niže.

Znano je da se na spomenutoj verziji ne može otključati bootloader redovitim putem (ne da se otključati preko MiUnlock aplikacije iako sam dobio odobrenje).

 

Po informacijama sa neta išao sam se okušati sa zamjenom ROMa:

  1. uključio debbuging na telefonu
  2. instalirao ADBna laptop,
  3. instalirao zadnju verziju Miflash (2016.08.30.0) aplikacije uz potrebne Qualcom/SD drivere (uz isključenu verfikaciju drivera u Win10)
  4. stavio telefon u boot mode EDL iz command linea komandom "adb reboot edl" (probao sam i sa pritisanjem power + vol tipki) - doduše kod mene ne blinka nikakva crvena lampica u EDL modu
  5. Raspakirao nekoliko verzija fastboot verzija ROMa koje sam prethodno skinuo sa neta (gdje su komentari bili OK):

 

ido_xhdpi_global_images_V7.5.2.0.LAIMIDE_20160629.0000.25_5.1_global,

ido_xhdpi_images_V7.2.7.0.LHPCNDB_20160129.0000.14_5.1_cn,

ManhIT_ido_xhdpi_SpaceX_images_6.7.7_20160708.0000.25_5.1_locked

 

  1. Telefon se lijepo vidi u Miflash aplikaciji na COM portu 20 (vidi se i u device manageru na istom portu kako treba)
  2. Odaberem folder u kojem se nalazi ROM i pokrenem Flash (uz "clean all" opciju uključenu u Miflash, ali isto je koju god opciju da odaberem)
  3. pokrene se flešanje i onda svaki, al svaki put bez obzira koji ROM da odaberem stvar puca neposredno na početku i MiFlash ispisuje se "Ping target failed"greška (kojoj prethodi "ping target via firehose" komanda u MiFlashu)

 

Ne znam u čemu je ovdje porblem, gotovo nigdje nisam našao objašnjenje u čemu je problem tj. gdje griješim.

 

Molim ako mi netko možda može pomoći i objasniti što krivo radim.  

 

Inače na uređaj bih želio staviti službenu stabilnu verziju Globalne verzije ROMa da kasnije mogu nadograditi na MIUI8, ili barem na neku normalnu verziju bez kineskih aplikacija i iritirajućih bugova koje sada imam.

Ako netko zna gdje ju naći naći a da ju mogu instalirati na svoj telefon, bio bih zahvalan.

 

Hvala hvala

 

Thnx

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Cromaki kaže...

To ti nije official ROM.

 Ima koji načimn da se instalira official ROM ? 

 

Još kad vidim HR meni, odmah me glava počne boljeti.

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
12 godina
offline
Xiaomi Redmi 3

Naravno, imaš hrpu guideova na MIUI Forumu.

Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI General Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Cromaki kaže...

Naravno, imaš hrpu guideova na MIUI Forumu.

 Ok, sad malo previše pitam vjerojatno već, ali...

 

Ima neko iskustva s ovim konkretnim mobitelom i verzijom ROM-a??

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
La Roca kaže...

Znam da nije..naručio sam svoj sa TopOne,napisao da želim da stave Official Global Rom..Vidjet ću kad stigne,što bude na njemu:-)

 Ja baš razmišljam da ga isto naručim sa TopOne..  Jel ima kakvih problema sa carinom ili šta već kod narudžbe? 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3

Nije mi još stigao,ali koliko čitam puno forumaša je naručilo od tamo i nikakvih problema s carinom..samo naravno moraš odabrati dostavu DHL-om

Oni šalju prvo paket u Englesku,tamo valjda plate carinu i sve što treba i onda se šalje nama

7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 3

Obzirom da mi je ovo prvi post, za početak pozdrav svima i hvala svima trudu, čiji su mi postovi pomogli u razmišljanjima oko telefona. 

Red bi bio da i ja podijelim iskustvo, pa možda bude nekome od koristi.

 

Naručio sa Redmi 3 Pro za grossoshop-a, nažalost bez promo kod, jer sam tek dan, dva kasnije skužio da postoji, no dobro. 

Razloga odabira Grossoshopa je taj što primaju Paypal, na kojem imam sredstva u dolarima i što dostavnom opcijom SF Express nema plaćanja dažbina. Pisalo je 8-10 radnih dana za rok isporuke, a to je na kraju tako i bilo. Telefon je naručen 26.08. navečer (petak) i stigao je jutros DPD dostavnom službom, dakle načelno 6. radni dan, što je u okviru opisanoga. Supruga ga je preuzela, a ja još javim kad otvorim kakvo je pakiranje, te naravno stanje telefona. ukupna cijena sa shippingom je bila $178.85.

 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Zašto ne 3s ?
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
G0dfather kaže...
La Roca kaže...

Znam da nije..naručio sam svoj sa TopOne,napisao da želim da stave Official Global Rom..Vidjet ću kad stigne,što bude na njemu:-)

 Ja baš razmišljam da ga isto naručim sa TopOne..  Jel ima kakvih problema sa carinom ili šta već kod narudžbe? 

 Ja ga dobio u petak.. Uzmes sa top one, dhl dostava.. Bez carine bez pdv-a ti stigne na kucna vrata.. Ljudi imaju loša iskustva sa dhl-om ali neznam sta bih rekao, meni su uredu

Uzeo sam redmi 3s.. Sve ukupno 1100kn, tako nesto.. Došao doduše nakon mjesec dana jer nisu imali crnu boju na legeru ali inace dodje za oko 5-10 dana

To su moja iskustva

Nema labavo...xDD
11 godina
offline
Re: Redmi 3 PROMiflash/"Ping target failed"greška
Pahec kaže...

Pozdrav ljudi,

 

imam Redmi 3 pro telefon i bezuspješno pokušavam na njemu zamjeniti lošu ROM verziju 7.9.2.0 s kojom je došao, i stalno mi se javlja greška opisana niže.

Znano je da se na spomenutoj verziji ne može otključati bootloader redovitim putem (ne da se otključati preko MiUnlock aplikacije iako sam dobio odobrenje).

 

Po informacijama sa neta išao sam se okušati sa zamjenom ROMa:

  1. uključio debbuging na telefonu
  2. instalirao ADBna laptop,
  3. instalirao zadnju verziju Miflash (2016.08.30.0) aplikacije uz potrebne Qualcom/SD drivere (uz isključenu verfikaciju drivera u Win10)
  4. stavio telefon u boot mode EDL iz command linea komandom "adb reboot edl" (probao sam i sa pritisanjem power + vol tipki) - doduše kod mene ne blinka nikakva crvena lampica u EDL modu
  5. Raspakirao nekoliko verzija fastboot verzija ROMa koje sam prethodno skinuo sa neta (gdje su komentari bili OK):

 

ido_xhdpi_global_images_V7.5.2.0.LAIMIDE_20160629.0000.25_5.1_global,

ido_xhdpi_images_V7.2.7.0.LHPCNDB_20160129.0000.14_5.1_cn,

ManhIT_ido_xhdpi_SpaceX_images_6.7.7_20160708.0000.25_5.1_locked

 

  1. Telefon se lijepo vidi u Miflash aplikaciji na COM portu 20 (vidi se i u device manageru na istom portu kako treba)
  2. Odaberem folder u kojem se nalazi ROM i pokrenem Flash (uz "clean all" opciju uključenu u Miflash, ali isto je koju god opciju da odaberem)
  3. pokrene se flešanje i onda svaki, al svaki put bez obzira koji ROM da odaberem stvar puca neposredno na početku i MiFlash ispisuje se "Ping target failed"greška (kojoj prethodi "ping target via firehose" komanda u MiFlashu)

 

Ne znam u čemu je ovdje porblem, gotovo nigdje nisam našao objašnjenje u čemu je problem tj. gdje griješim.

 

Molim ako mi netko možda može pomoći i objasniti što krivo radim.  

 

Inače na uređaj bih želio staviti službenu stabilnu verziju Globalne verzije ROMa da kasnije mogu nadograditi na MIUI8, ili barem na neku normalnu verziju bez kineskih aplikacija i iritirajućih bugova koje sada imam.

Ako netko zna gdje ju naći naći a da ju mogu instalirati na svoj telefon, bio bih zahvalan.

 

Hvala hvala

 

Thnx

 Pogledaj si ovaj link.. Mozda nemas dobre drivere pošto na tutorialu moraš nesto oko drivera srediti prije flashanja.. I ja sam na mome redmi 3s sve pokusao nakraju je uspjelo ovo samo..

http://en.miui.com/thread-254606-1-1.html

Samo neznam da li je redmi 3 isto kao i redmi 3 pro, osim sto ima finger scanner.. Ali cpu je isti..

Nema labavo...xDD
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Ne znam ni sam, pregledao masu reviewa I odlucio se za 3 Pro.

Inace evo otvorio ga, sve cool, gore je MIUI 8, verzija 6.9.1 Global ROM. Ima I google apps, nista od kineskih, ali nisu mi ni one problem obzirom da ucim kineski. Takodjer, sve je na engleskom, sto je takodjer super, najezim se cim vidim menije na nasem, valjda profesionalna deformacija iz IT-a. :-)

Sve u svemu, na prvu loptu sam veoma zadovoljan I uslugom I telefonom, pa cemo vidjeti dalje.
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 3

Došao mi je Redmi 3S sa global developer romom, šta mislite da ga preflasham?

 

pero_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
peroko kaže...

Došao mi je Redmi 3S sa global developer romom, šta mislite da ga preflasham?

 

 Ja bi ti preporučio da ostaneš zbog weekly updateova. 

Ne vidim na šta bi bolje mogao preći...

Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI General Moderator
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 3

Ma probao sam flashati preko mi flasha ali baca mi error "flash tz error",

1. mora li bootloader bit otključan za flash sa developer na stable?

2. uređaj je u device manageru prepoznat kaod adb interface a ne kao Qualcomm 9008, jeli to problem? Treba li dodatno instalirati qualcom usb drivere?

 

Malo je štur xiaomi flash guide pa zato pitam

 

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2016 17:55 (peroko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Moze li se global instalirati preko china bez gubitka podataka?
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice