Xiaomi Redmi 3

poruka: 2.089
|
čitano: 357.810
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 3

Pozdrav,

 

koristim redmi 3s godinu dana ( preporuku našao baš na ovoj temi) i zadovoljan sam mobitelom. Međutim u zadnje vrijeme mi aplikacije izbacuju grešku sa Google Play Service -om. Taj problem mogu rješiti instaliranjem niže verzije google play service ali to radi samo privremeno. 

 

Trenutno je na mobitelu zadnja verzija China Stable ROM-a. 

 

Zanima me hoće li se problem možda riješiti ako stavim Global verziju ROM-a. Ima li tko da je koristio obje verzije pa da može savjetovati je li dobra ideja stavljanje Global rom-a nakon godinu dana korištenja China rom-a.

 

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Bok, imam Redmi 3 pro godinu dana, sve je bilo do danas. Imam Global Stable 8.5.1.0 otkad je izasao i danas baterija poludila. Ujutro bila na 100%, oko 14h popodne pala na 20, napunio na 40ak% i evo sad je na 5%.
Ima li netko savjet, da vratim na prijasnju verziju? I da, baterija mi je bila najbolja na MIUI 7.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
ivrabec985 kaže...
Bok, imam Redmi 3 pro godinu dana, sve je bilo do danas. Imam Global Stable 8.5.1.0 otkad je izasao i danas baterija poludila. Ujutro bila na 100%, oko 14h popodne pala na 20, napunio na 40ak% i evo sad je na 5%.
Ima li netko savjet, da vratim na prijasnju verziju? I da, baterija mi je bila najbolja na MIUI 7.

Možeš probati factory reset. No kako i sam velis da ti je baterija bila najbolja na MIUI 7, vrati se na sedmicu.

Ja ti mogu reci za Redmi 3s Prime, i dalje na 7.5.9. sa baterijom jako zadovoljan i sve radi sto mi treba tako da nema razmišljanja prelazak na osmicu.

Također, sad ce ti uskoro i MIUI 9 pocet izbacivat.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Probao sam staviti MIUI 7, ali nije dao, javljalo gresku. Probao sam neki 8.1..., pa nije prepoznao SIM i aplikacije nije otvarao. Onda sam napravio factory reset, vratio backup i bilo je ok. Jos sam sredio aplikacije u pozadini i evo sve je ok, a baterija je odlicna.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 3

Do ludila me dovodi nemogućnost da nađem na Xiaomi Redmi 3S Prime, zadnji global ROM gdje se podešava iznos postotka na kojem javlja poruku "Connect charger". Default je na 15% a ja ga smrdao na 19% i ne znam ga vratiti. Ima li netko ideju gdje je taj setting, sve sam probao...

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.7.2017 21:15 (CTA).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi 3

sigurnost - baterija - automatizirani zadaci

MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 3

Nemam takav Menu.

Zapravo nema Security. Ima Battery and perfomance i nigdje tamo te postavke a ni drugdje....

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Standardno je 19% mislim - ja koristim xiaomi eu rom i pali mi na 19...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 3

Meni je bilo po defaultu na 15%, promijenio na 19%, instalirao zadnji global ROM i sada ne vidim nigdje gdje mogu podešavati te postavke... Na 19% mi je ipak pre rano upozorenje (ipak je 4.100 mAh baterija i ima još vremena do 15%)...

7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 3

Pozdrav,

jel se netko ovdje prebacivao sa China stable na global?  Plan mi je to napraviti pomoću fastboot-a. Moram li proći proces otključavanja bootloadera za to? Vidio sam da to može biti dosta komplicirano, te da može potrajati.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Pozdrav, imam Redmi Note 3 od prošle godine, u 2mj mi suprug kupio preko Gearbesta. Sad imam odjednom par problema. Ne rade mi navigacijske tipke, i imam problem sa zvučnikom/ mikrofonom, kad me zovu ja ih čujem, a oni mene ne. Čak mi nije dalo otvoriti Google trgovinu, ali onda je to suprug riješio( odjavio je mene s računa, pa prijavio svoj, i proradilo je. Stalno je pisao da upišem neki kod). Najveći problem su mi te navigacijske tipke. Možete li me uputiti kako da to probam riješiti, ili ako znate nekoga na području Zagreba, tko bi mi to mogao pomoći.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
@gedora00, ja sam Global nabacio sa MiFlash, traje par minuta. Unlock odradio standardno, minuta (ne treba podnositi ponovo zahtjev). Root standardno (prerada boot.img, onaj kitchen neki, isljuciti dm-verity...) , 10-ak minuta.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 3

Ok apply-at cu za unlock pa ću probat stavit global.  Za ovo sto si napisaoo pod root standardno nisam bas cuo al proucit cu sve jos jednom.

 

Hvala.

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Ima li netko iskustva s garancijom u hangar18? Naime, u papirima od redmi 3 kupljen u h18 piše 1g, a po zakonu bi to trebalo biti 2g
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 3

Imam problem s Redmi 3 Pro. Krepao je USB port (otkinule se iglice, ne želim o tome kako). Kupljen je novi, zamijenjeno i sada se neće upaliti. Kada ga spojim na kabel zavibrira, pojavi se logo Mi i ništa - crni ekran.
Probala sam uključiti preko Fastboot (vol - i Pow) i pojavi se ekran Fastboot, ali dalje opet ništa.
Isprobane i razne kombinacije stiskanja tipaka i dužine stiskanja.
I dalje ništa.

Kada ga spojim na komp, računalo ga prepozna kao Android, ali ne i vrstu uređaja.
Zatražila sam unlock bootloadera jer nisam sigurna da li je zaključan ili ne, ali treba sada to dočekati.

Ima li tko drugo rješenje?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 3

Kako Vam se cini Redmi 3 na MIUI 9, meni je dosta brzi a Vama....?

Xiaomi Redmi 3 (Developer 7.9.7 (MIUI9) ROM) MIUI 9 Serbian (Cyrillic) Translator
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi 3

Imamo problem s Xiaomijem Redmi 3S, koji baca negativno svjetlo na dani uređaj, proizvođača i daje efekt da Xiaomijeve mobitele ne bih više štapom dirao.

 

Redmi 3S je radio pristojno s Global ROM 8.1.1.0, možda pola godine. Prije toga je imao neki čudan Global ROM 7.5.8.0, kojem nije nikako prolazio automatski update na verziju 8. Tek je nakon vraćanja na tvorničke postavke iz druge uspjelo s updateom. I onda je taj 8.1.1.0 radio pristojno.

Osim onog dijela gdje ne dolaze push notifikacije za Whatsapp i slične aplikacije.

 

Onda je došao 8.2.x.0, koji je drastično usporio mobitel, pa bi se umjesto tipkovnice pojavio samo crni pravokutnik, pa bi se restartao bez razloga...

Onda je došao 8.5.3.0, koji je možda bio bolji. Napravio sam reset na tvorničke postavke, i isprva se činilo da je OK, no sad je opet spor, kod poziva brojeva se događa da promijeni listu zadnjih poziva nakon nekoliko sekundi, taman da pozoveš krivi broj, i možda još nešto.

 

Ako netko ima ovaj mobitel, pliz, recite koji sustav treba biti na njemu da bi to radilo dobro.

 

Ima 2 GB RAM-a i 16 GB internal storage i još 32 GB microSD karticu, te jedan SIM.

Otprilike se koristi godinu dana.

 

Sličnu sporost je iskazivao Samsung Galaxy S3, od kojega sam mislio da ništa ne može biti sporije.

 

Ako ovaj mobitel ima Snapdragon 430 unutra, a npr. Nokia 6 ima isti procesor, samo skoro pa stock Android, isplati li se Nokia 6 kao zamjena za isti mobitel? Je li Motorola G5 Plus s malo jačim Snapdragonom i čistim Androidom dostojna zamjena za ovo?

 

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
AnteM

Probaj instalirati na čisto, a ne upgrade. Ne mijenjam romove ali znam da je instalacija na čisto uvijek stabilnija, kako kod računala tako i kod mobitela. Te tvoje greške kod romova su tipične za nešto što nije dobro leglo, odnosno, nepravilno se zaljepilo, upgrade-alo.

Ima postupak na miui forumu, skine se rom od tamo pa slijedi upute. Čista instalacija bi u principu značilo da spališ sve što je bilo do tada na mobu i instaliraš na novo, preko fastboota
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3

Alvin:

 

Hvala na odgovoru. :)

 

Preko Fastboota bi značilo da moram tražit od Xiaomija da otključa uređaj, te rootanje mobitela, pa nisam fan toga.

 

U ovom slučaju sam koristio preporučeni postupak: update, pa onda reset na tvorničke postavke.

Kod 8.1.1.0 je to radilo odlično, a kod ovoga nije pomoglo. 

 

No, kad bolje razmislim, 8.5.3.0 je išao samo on the fly update (samo da skine razlike), ali ne i download cijelog ROM-a, pa možda je tu zec.

 

Probat ću kad stignem, pa javim je li to bolje radi...

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Probaj Xiaomitool
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Xiaomi Redmi 3

Ima tko kakav info jel planira Xiaomi napraviti MIUI 9 ali na Nougatu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Mislim da toga neće biti za njega Notea 3 itd...
14 godina
online
Re: Xiaomi Redmi 3
Zupy kaže...
Mislim da toga neće biti za njega Notea 3 itd...

 Nabijem ih...a niš ostal bum na LineageOS-u.

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Bolji ti je lineage os.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 3

koja stranica je najbolja/najpovoljnija za kupnju mobitela i što se tiče garancije, ako se nešto dogodi da ga se može vratit bez problema i to?

 

edit: ovo je bilo namijenjeno za drugu temu ali ok

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 21:51 (hrky_ri).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
hrky_ri kaže...

koja stranica je najbolja/najpovoljnija za kupnju mobitela i što se tiče garancije, ako se nešto dogodi da ga se može vratit bez problema i to?

 

edit: ovo je bilo namijenjeno za drugu temu ali ok

 Mozda Gearbest, Everbuying, AliExpress sada uskoro 11.11 ima veliki popust ...

Developer 7.11.2 (MIUI9) MIUI 9 Serbian (Cyrillic) Translator
15 godina
offline
Xiaomi Redmi 3

Nego vidim da mi je tema opet iskočila pa da vas pitam kako vas služi vaš Redmi 3 ako ga još koristite ?

Ja ga imam nekih godinu i po dana i radi fantastično. Trajnost baterije je još uvijek jako visoka.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
AmonZero kaže...

Nego vidim da mi je tema opet iskočila pa da vas pitam kako vas služi vaš Redmi 3 ako ga još koristite ?

Ja ga imam nekih godinu i po dana i radi fantastično. Trajnost baterije je još uvijek jako visoka.

 Odlicno jos sa MIUI 9 brze radi, samo problem je sto nema nadogradnje na noviju verziju androida kao i funkcija split screen ...

Developer 7.11.2 (MIUI9) MIUI 9 Serbian (Cyrillic) Translator
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3

A evo,  imam ga već preko godinu dana... Radi stvarno dobro, Baterija je ok isto.. Volio bih kad bi barem dobili u skorije vrijeme nadogradnju na Marsh (6.0).

Only God Can Judge Me
8 godina
offline
Xiaomi Redmi 3

Ekipa,

imam Xiaomi Redmi 3S i u zadnje vrijeme imam nekih problema s njime.

Kao prvo, bio je na servisu jer se baterija toliko napuhnula da je puknuo ekran pa sam mijenjao i ekran i bateriju. BTW imam jednu zamjensku bateriju viška (naručio dva puta jer nije došlo prvi puta pa onda stigle obje). Ako nekom treba nek se javi, dam povoljno.

Drugi problem je što se u zadnje vrijeme počeo gasiti sam od sebe. I to se tako zblesira da moram 10 sekundi držati power tipku da ga ponovno upalim.

Napravio sam i factory reset ali ništa. ROM je global, zadnja verzija.

Ima netko prijedlog, koji drugi dobar i pouzdan ROM da stavim. I kako da to najjednostavnije napravim (ne mislim se zezati sa rootanjem).

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice