Xiaomi Mi 9

poruka: 1.022
|
čitano: 232.335
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Sad bi trebalo raditi ako adb vidi uređaj, zeznuo sam se, mislio sam na mi flash, kod njega je verzija 2019, čini se da imaš najnoviju verziju mi unlocka ipak.

Jel se pojavi koja poruka? Do kojeg koraka dođeš?

Čeka se obično 7 dana na mogućnost otključavanja od dana kad si probala prvi put otključati.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9

Neće pa neće. Kaže mi da nisam spojena. A i device manageru, ne bi trebali biti ovi uskličnici. ali ne znam kako to popraviti. Kada mob nije spojem, onda imaju samo ova tri sa sukličnikom, a kada spojim mob u fastbootu, onda se pojavi i četvrti, bez uskličnika. Čak sam i windowse updateala, misleći da će možda povući drivere.

Probala sam i stariju verziju Mi Flash Toola, neće nikako.

 

Jesi možda voljan se spojiti na moj laptop preko Team Viewera pa probati? Ili preko poziva, ako imaš vremana?

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
12 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Ljudi, kupio sam dodatke za Mi 9, previše čekao na kupnju samog mobitela i oni najavili Mi 10 :D

Uglavnom, imam viška lijepu maskicu za Mi 9.

Poklanjam nekome iz Vž tko je voljan doći po nju.

Poklonjeno.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2020 18:25 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Na ženinom Mi9 ne radi GPay. Pretpostavljam da je to jer je bootloader otključan pa Google drami. Postoji li mogućnost zaključavanja bl ili nešto s čim bi mogao prevariti Google da vidi BL kao zaključan? Mob nije rootan.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Pa zaključaj BL, ne znam zašto si ga otključavao ako nisi rootao.

Ugl moraš flashati stock firmware sa miflash i odabrati lock bootlader. napravi backup jer će ti se sve pobrisati.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Grga1984 kaže...

Pa zaključaj BL, ne znam zašto si ga otključavao ako nisi rootao.

Ugl moraš flashati stock firmware sa miflash i odabrati lock bootlader. napravi backup jer će ti se sve pobrisati.

 

Nisam ga ja ni otključavao, takvog sam dobio sa Goldwaya. Nemam šta zbrikat? Sa ovim stvarima sam debelo na Vi, zato i pitam.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2020 10:41 (tnakir).
13 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Nemaš brige ja sam radio to bar 20 puta ne raznim xiaomi telefonima.

i da ti pukne prijenos samo flashas ponovno firmware.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9

Pretpostavljam da su ga oni unlockali da bi flashali global rom. Ja mogu flashat global rom i usput zalockat bootloader?

Rvat katolik!
14 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Jesi siguran da je bl unloclan? Ne bi ga trebao dobiti unlockanog nikako, sumnjam da je.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
EZY-E kaže...

Jesi siguran da je bl unloclan? Ne bi ga trebao dobiti unlockanog nikako, sumnjam da je.

Da, unlockan je, provjerio sam pod developer tools i na boot screenu stoji ikona da je unlockan (to mi je odmah bilo čudno, zato sam i išao gleda u dev toolse).

 

Mob je stigao nov, kupljen u Goldwaya kao i ostalih deset-dvadeset komada koje sam tamo kupovao za sebe i frendove...

Rvat katolik!
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
tnakir kaže...
EZY-E kaže...

Jesi siguran da je bl unloclan? Ne bi ga trebao dobiti unlockanog nikako, sumnjam da je.

Da, unlockan je, provjerio sam pod developer tools i na boot screenu stoji ikona da je unlockan (to mi je odmah bilo čudno, zato sam i išao gleda u dev toolse).

 

Mob je stigao nov, kupljen u Goldwaya kao i ostalih deset-dvadeset komada koje sam tamo kupovao za sebe i frendove...

 Kakvi likovi, mislim super za nekoga tko hoće modificirati al za general public baš i ne.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
EZY-E kaže...
tnakir kaže...
EZY-E kaže...

Jesi siguran da je bl unloclan? Ne bi ga trebao dobiti unlockanog nikako, sumnjam da je.

Da, unlockan je, provjerio sam pod developer tools i na boot screenu stoji ikona da je unlockan (to mi je odmah bilo čudno, zato sam i išao gleda u dev toolse).

 

Mob je stigao nov, kupljen u Goldwaya kao i ostalih deset-dvadeset komada koje sam tamo kupovao za sebe i frendove...

 Kakvi likovi, mislim super za nekoga tko hoće modificirati al za general public baš i ne.

U principu kad god kupuješ mob koji ima napomenu Global ROM je za pretpostaviti da je to kineska verzija koju su trgovci otključali i stavili globalni ROM. Zato postoji Global ROM i Global (international) version.

13 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Ništa čudno i meni je slao Goldway sa otključanim bl.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Da, "global rom" verzije imaju otključan bootloader.

"Global version" nemaju.

 

Obično :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
mzopg kaže...

U principu kad god kupuješ mob koji ima napomenu Global ROM je za pretpostaviti da je to kineska verzija koju su trgovci otključali i stavili globalni ROM. Zato postoji Global ROM i Global (international) version.

 I dalje stoji ono da mogu flashat global rom i lockat bl, bez obzira što je kineska verzija moba, a da ne syebem nešto?

 

Negdi sam čita da je moguće zbrikat mob ako stavljam A na B umjesto A na A...

Rvat katolik!
13 godina
offline
Xiaomi Mi 9

ništa ne možeš zbrikati.

Ako ti ne prođe i dalje ćeš moći ući u fastboot i otklučati bootlader ili flashati rom.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
tnakir kaže...
mzopg kaže...

U principu kad god kupuješ mob koji ima napomenu Global ROM je za pretpostaviti da je to kineska verzija koju su trgovci otključali i stavili globalni ROM. Zato postoji Global ROM i Global (international) version.

 I dalje stoji ono da mogu flashat global rom i lockat bl, bez obzira što je kineska verzija moba, a da ne syebem nešto?

 

Negdi sam čita da je moguće zbrikat mob ako stavljam A na B umjesto A na A...

Možeš, ne bi trebalo biti nikakvih problema ako sve pravilno odradiš. S tim da ako ti je na njemu već Global ROM možeš ubaciti "novu" verziju preko system update-a pa odabereš file, pa zatim factory reset. Ili si mislio twrp - wipe i novi ROM? A možeš i preko MiFlasha, ako ide stock ROM.

13 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Čovjek želi zaključati BL, kako da onda flasha sa twrp?

Sve mora ići preko MiFlasha i odabrati zanju opciju u donjem desnom kutu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Ima li netko sa eu rom na mi9, zanima me SoT?

Trenutno sam na global EEa romu i baterija mi je na SoT od 4.30 do 6h, ovisno o korištenju?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
josipst kaže...

Ima li netko sa eu rom na mi9, zanima me SoT?

Trenutno sam na global EEa romu i baterija mi je na SoT od 4.30 do 6h, ovisno o korištenju?

 6h SOT je i meni a često prčkam po njemu iako ne igram igre itd. To je super za tu bateriju i taj ekran.

10 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Ma tako je, ne igram ni ja igre, al imam hrpu aplikacija, plus 2 3 dvojne aplikacije, 2 sim kartice, i ne stedim ga i sve je uključeno osim lokacije, ona po potrebi. Plus bt stalno uključen i uparen na gt watch.

Mislia sam samo ima li neke velike razlike na ovom i eu rom u trajanju baterije?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 12:39 (josipst).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
josipst kaže...

Ma tako je, ne igram ni ja igre, al imam hrpu aplikacija, plus 2 3 dvojne aplikacije, 2 sim kartice, i ne stedim ga i sve je uključeno osim lokacije, ona po potrebi. Plus bt stalno uključen i uparen na gt watch.

Mislia sam samo ima li neke velike razlike na ovom i eu rom u trajanju baterije?

 Dvije SIM kartice troše osjetno više baterije, ipak su dvije mreže, pogotovo ako jedna ima negdje slabiji signal. Nemam pojma jel EU rom troši manje baterije, neki kažu da troši manje a meni ne pada na pamet prtljati sa ROMom tim više jer sam mob kupio u HR i imam ovdje važeću garanciju. Pitanje je i jel taj EU rom ima svojih bugova i problema. Treba istražiti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 12:56 (gnomisa).
13 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Ne umanjujem kvalitetu mi9 ali telefon ispod 4000mah ne bi pozelio vise nikome, na mi9t ne moram razmisljat preko 10h sota kad god i sta god

6h sota imam na 50% baterije

 

Trenutno 40%, dan koristenja i cca 7,5h sota

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 13:03 (16OR).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9

Imao sam mi9t i sa eu rom i global rom, u rezimu sa dvije kartice i svim opisanim gore iz prethodnog posta, sot bi bio max 7.30 sati.

Al mi9 je puno fluidniji, kompaktniji, slike i video  bolje po meni nego na mi9t.

Al svak ima svoje mišljenje, prednosti i nedostatke.

 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
16OR kaže...

Ne umanjujem kvalitetu mi9 ali telefon ispod 4000mah ne bi pozelio vise nikome, na mi9t ne moram razmisljat preko 10h sota kad god i sta god

6h sota imam na 50% baterije

 

Trenutno 40%, dan koristenja i cca 7,5h sota

 

Kaj ti više od pola života provedeš blejeći u mob.

Daj si kupi TV.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Grga1984 kaže...
16OR kaže...

Ne umanjujem kvalitetu mi9 ali telefon ispod 4000mah ne bi pozelio vise nikome, na mi9t ne moram razmisljat preko 10h sota kad god i sta god

6h sota imam na 50% baterije

 

Trenutno 40%, dan koristenja i cca 7,5h sota

 

Kaj ti više od pola života provedeš blejeći u mob.

Daj si kupi TV.

 Baš to. Iako sam skužio recimo da mlađa ekipa doslovno visi cijeli dan na mobu. Njima treba baterija od bar 8000 mAh....

13 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Cuj matorih

 

Sta da vam kazem "blagodati" godisnjeg odmora + zima + rano se budim da ne ispadnem iz rutine :p

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 14:14 (16OR).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
16OR kaže...

Cuj matorih

 

Sta da vam kazem "blagodati" godisnjeg odmora + zima + rano se budim da ne ispadnem iz rutine :p

 

 

 

 

 

 PA ako si ovisnik o mobitelu onda gledaš na one koji imaju extra jake baterije a to su sad skoro svi noviji modeli....Iako mislim da ekipi kao što si ti nikakva baterija neće biti dovoljna pa onda fino punjač ili powerbank u džep i deri do zore.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 15:14 (gnomisa).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Grga1984 kaže...

Čovjek želi zaključati BL, kako da onda flasha sa twrp?

Sve mora ići preko MiFlasha i odabrati zanju opciju u donjem desnom kutu.

 Promaknuo mi je taj dio. U pravu si u tom slučaju ide samo stock ROM i miflash.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
gnomisa kaže...
16OR kaže...

Cuj matorih

 

Sta da vam kazem "blagodati" godisnjeg odmora + zima + rano se budim da ne ispadnem iz rutine :p

 

 

 

 

 

 PA ako si ovisnik o mobitelu onda gledaš na one koji imaju extra jake baterije a to su sad skoro svi noviji modeli....Iako mislim da ekipi kao što si ti nikakva baterija neće biti dovoljna pa onda fino punjač ili powerbank u džep i deri do zore.

Doktore o cem ti pricas?

 

Od price kako zapravo mi9 ima slabu bateriju u odnosu na ostalu xiaomi bracu dosli smo do toga da sam ja ovisnik o mobu i da mi treba powerbank? Ok :)

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice