Xiaomi Mi 6

poruka: 429
|
čitano: 122.536
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Pozdrav ljudi, evo nov sam na forumu, pa odma da pitam nešto. Kakva iskustva imate sa ovim modelom jer planiram u skoro vrijeme kupiti novi mobitel, a Mi 6 mi je među onima koji su pri vrhu liste. Dajte neke općenite stvari. Dosta me zanima kakva je kamera.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

ne treba palamuditi bzveze, cijena od 400ak dolara koliko sad kosta je top cijena za Mi6 i takav mobitel.

meni sve aplikacije rade i na rmn3 pro pa ne vidim zasto ne bi i na mi6.

 

gledao sam hrpu recenzija i usporedjivao fotke, cini se da je mi6 best buy definitivno. Ima prakticki iste performanse kao i s8 te op5, a kamera mu je generalno bolja od op5, pogotovo ako uzmemo u obzir da ima opticku stabilizaciju i bolje implementiran portrait mod.

Sad za neke detalje, da li je selfie video bolji kod op5 ili nije, vjerojatno da je, ali bitnije je puno toga drugog kod kamere. Gledao sam i usporedjivao uvecane fotke istih kadrova i ne vidim nikakvu razliku izmedju mi6 i s8 po kvaliteti slike i kolicini suma i detalja, pogotovo na boljem svjetlu.

 

Osim toga, OP5 je 100 dolara skuplji, dosta...a o s8 da i ne pricamo.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 18:45 (skyactive).
 
3 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

Mi 6 je pun pogodak za tu cijenu, tko kupi - neće požaliti.

 

Jedina stvar koja mene muči trenutno je samo 1/4 max exposure time za kameru (isto kao i na Mi MIX) a senzor bi trebao postiči daleko više. Recimo Mi 5 ima max 32 sec exposure time što je odlično za određene fotografije.

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6

To je čudno da, na Mi5 32 sekunde odlično rade, pravo je zadovoljstvo, samo da je senzor malo bolji...

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Cromaki kaže...

Mi 6 je pun pogodak za tu cijenu, tko kupi - neće požaliti.

 

Jedina stvar koja mene muči trenutno je samo 1/4 max exposure time za kameru (isto kao i na Mi MIX) a senzor bi trebao postiči daleko više. Recimo Mi 5 ima max 32 sec exposure time što je odlično za određene fotografije.

bubimir13 kaže...

To je čudno da, na Mi5 32 sekunde odlično rade, pravo je zadovoljstvo, samo da je senzor malo bolji...

 A samo promijeniti Camera software?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
CyberDemonVZ kaže...
Cromaki kaže...

Mi 6 je pun pogodak za tu cijenu, tko kupi - neće požaliti.

 

Jedina stvar koja mene muči trenutno je samo 1/4 max exposure time za kameru (isto kao i na Mi MIX) a senzor bi trebao postiči daleko više. Recimo Mi 5 ima max 32 sec exposure time što je odlično za određene fotografije.

bubimir13 kaže...

To je čudno da, na Mi5 32 sekunde odlično rade, pravo je zadovoljstvo, samo da je senzor malo bolji...

 A samo promijeniti Camera software?

 

Ima mislim Bacon camera, ali ako API ne podržava, a Xiaomi je svoj API zatvorio, neće ni Manual Camera ni Pro Shot aplikacije pomoći. Jednostavno ne vide te postavke.

7 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Recite mi samo za vas koji ste ga naručivali, priko koje stranice ste to riješili. Jer nisam baš iskusan ovakvim narudžbama, pa sumnjam u sve haha. Gledam na aliexpressu ga ima za 410 dolara što je stvarno mizerna cijena čini mi se. Stoji još no customs duty for the EU by DHL, pa me zanima jel to znači da neće bit nikakvih još dodatnih troškova? Koliko vidim po feedbacku ljudi su zadovoljni. Na honorbuyu za koji sam čua da je dobar je cijena veća za nekih 70 dolara, što nije malen iznos. Pomagajte dobri ljudi 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Pa ne mogu vjerovati da nema long exposure, to mi je super na mi5 bilo.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Znaci nisam jedini koji je primjetio mi global store

Koliko vidim po feedbacku definitivno vrijedi taj tax free sustav.I po cijeni shippinga mislim da koriste isti kanal koji je koristio i Top One.
Mislim da slobodno mozes naruciti i da ce sve proci ko po loju.
A sto se cijene tice,definitivno neces naci jeftinije
Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Znaci nisam jedini koji je primjetio mi global store

Koliko vidim po feedbacku definitivno vrijedi taj tax free sustav.I po cijeni shippinga mislim da koriste isti kanal koji je koristio i Top One.
Mislim da slobodno mozes naruciti i da ce sve proci ko po loju.
A sto se cijene tice,definitivno neces naci jeftinije
Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Da da, mi global store. Trenutno nisam pri nekim novcima, pa planiram krajem 8. ili u 9. kupiti, nadam se da cijena može ići samo na niže. 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Cromaki kaže...

Mi 6 je pun pogodak za tu cijenu, tko kupi - neće požaliti.

 

Jedina stvar koja mene muči trenutno je samo 1/4 max exposure time za kameru (isto kao i na Mi MIX) a senzor bi trebao postiči daleko više. Recimo Mi 5 ima max 32 sec exposure time što je odlično za određene fotografije.

 

Pokušaj sa Camera FV-5.

origin: mrxa
16 godina
offline
Xiaomi Mi 6
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Je naručivao itko s tog oppomarta u zadnje vrijeme? Prolazi bez dodatnih davanja ako odaberem ovaj EU expedited shipping ili je kocka?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Hexfire kaže...

Je naručivao itko s tog oppomarta u zadnje vrijeme? Prolazi bez dodatnih davanja ako odaberem ovaj EU expedited shipping ili je kocka?

 Customs Tax & VAT

As customs rules in various countries can frequently change, this can cause delays, and at times additional charges imposed by the receiving country. While we take all reasonable steps to comply with general world shipping standards, Oppomart may not know the details of additional customs taxes or duties, or if any specific item was prohibited or confiscated by the receiving country. It is recommended that you investigate the relevant local laws in your country.

 

Ovo je s njihove stranice tako da mislin da ne prolazi bez carine.

Kanter PROO
16 godina
offline
Xiaomi Mi 6

a odakle je oppomart? China? tj odakle im je skladiste?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Da, iz Kine šalju koliko sam skužio. Jbg, da ga mogu upiknuti za 400$ uzeo bih još jučer.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Zasto se kockati za 400usd, kad za 410 plus 25 postarine imate bez carine 100%

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
assassin.st kaže...

Zasto se kockati za 400usd, kad za 410 plus 25 postarine imate bez carine 100%

 Gdje?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Aliexpress

Mi global store
Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Mislim da je ovo trenutno najpovoljnija kombinacija za tax-free.

origin: mrxa
13 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Netko je komentirao da ni to preko DHL-a više nije 100% sigurno da prolazi preko carine. Ajd i tih 455$ nije toliko loše kad bih bio siguran da je onda to to.

 

A za ovaj Mi global store... ne znam da li sam slijep ili glup, ali ne vidim nigdje opciju kupnje. Samo promo stranica za Mi6, ali nigdje buy. Samo na dnu ima za batery packove i slušalice ta opcija. Šalje me automatski na "international" store, dal treba odabrati neki drugi iz menija na vrhu?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Da, to je bilo jedno vrijeme priča, ali sada šljaka opet dobro.

Preko Goldwaya je sigurno, barem prema svim iskustvima preko telekineze. Ilion koji je bio prije sa TopOne surađuje sa njima i preko njega je dobro kupovati tj. nakon kupovine javiti mu broj narudžbe kako bi to ubrzao.

 

Tamo ispadne uređaj oko 402eura sa tom DHL dostavom.

origin: mrxa
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.7.2017 9:17 (mrxa1).
13 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Je kupio netko, može par dojmova? Zanima me ova wide angle kamera, kakva je? Dal je to na istu foru ko LG G6 ili ima neke razlike? Zvuči mi baš korisno za fotke s planinarenja. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 6

380 usd cijeli aliexpress 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Gdje to, molio bih? Poredao od najjeftinijeg i najniza cijena 409,99$ 

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
assassin.st kaže...

Gdje to, molio bih? Poredao od najjeftinijeg i najniza cijena 409,99$ 

ucinilo mi se da san vidia usd i odma poletia napisat >.<

ma krivo san napisa... najjeftiniji sta san nasa je 365 eura. ne dolari, nego euri.

moja greska

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.7.2017 0:57 (jojo_surf).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
assassin.st kaže...
RePlaY kaže...
Deutsch kaže...

spustit ce se to na cca 370$ kroz 2 tjedna na goldwayu

 Imaš neku infromaciju ili ti to nagađaš?

Naravno da nagađa. Ali vidi se trend padanja cijene, to se mijenja ovisno o statusu i datumima flash saleova u Kini.

 

Sad je na akciji bio za 370$ na Aliju (neki drugi shop bez EU direct shippinga), ali je rasprodano u kratkom roku.

 

Što se tiče cijene na Goldwayu, očekujem pad do oko 400$ kroz koji tjedan, ispod toga teško, a da dođe do 370$, što je btw i maloprodajna cijena u Kini, ipak će trebati pričekati malo duže, po mom mišljenju. Pratim cijene tamo već preko mjesec dana, bio je prvotni pad s 450 -> 430 pa skok do 440 i sada pada opet ponovno. To je max. par dolara dnevno tako da se velike promjene u cijeni teško mogu očekivati.

 Pa dobro tako je i s Mi 5 u pocetku bilo pa sam ga u 1. mjesecu uzeo za 2000 kn s postarinom, evo sad se vec moze za 1600 uzet..ak tak bude i s ovim taman krajem godine se rijesim Mi 5 za 1500-1600 dodam malo i uzmem novi Mi 6

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.7.2017 8:19 (domac5).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
domac5 kaže...

 Pa dobro tako je i s Mi 5 u pocetku bilo pa sam ga u 1. mjesecu uzeo za 2000 kn s postarinom, evo sad se vec moze za 1600 uzet..ak tak bude i s ovim taman krajem godine se rijesim Mi 5 za 1500-1600 dodam malo i uzmem novi Mi 6

 

Aha, znaaaači ti si ga platio 2000 kn prije pola godine, trenutno je cca 1550 kn, a ti bi ga za još pola godine prodao za 1500 kn? Shvaćaš problem u ovome svemu?

origin: mrxa
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
mrxa1 kaže...
domac5 kaže...

 Pa dobro tako je i s Mi 5 u pocetku bilo pa sam ga u 1. mjesecu uzeo za 2000 kn s postarinom, evo sad se vec moze za 1600 uzet..ak tak bude i s ovim taman krajem godine se rijesim Mi 5 za 1500-1600 dodam malo i uzmem novi Mi 6

 

Aha, znaaaači ti si ga platio 2000 kn prije pola godine, trenutno je cca 1550 kn, a ti bi ga za još pola godine prodao za 1500 kn? Shvaćaš problem u ovome svemu?

 Stari moj znam ja dobro kolko je novi sad, ali pogledaj cijene na njuskalu..ajmo rec da ce past za jos 300 do kraja godine..ako stvarno ima budala koje daju tolke novce za polovnjake onda to treba iskoristit, stvarno ima ljudi kojima se neda jebat sa narucivanjem ili se boje toga

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice