Windows7/na XP (mode), glava me boli više danas...

poruka: 42
|
čitano: 9.522
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Windows7/na XP (mode), glava me boli više danas...

Ovako, da ispričam priču ispočetka.

 

Uzeo sam od jednog arhitekta jedan laptop HP DV7 3160em. On radi u ArchiCADu 9. Ima licenciran i tako. Na računalu su stigli predinstalirani Windows7. ArchiCAD 9 nije kompaktibilan s 7, pa sam mu ja rekao da ću preko vikenda instalirati XP mode i da će to biti ok. I tako, instaliram ja XP, pa ArchiCAD, sve prošlo odlično, ali kad pokrenem aplikaciju, kaže da "ArchiCAD cannot work on terminal server". Naravno,nemogu ni ugasiti terminal services u virtualnom XPu. Tako da sam sad u bezizlaznoj situaciji. Što da radim?

 

Da li da downgradeam na XP? Hoću li naći sve drivere? Di da uopće nađem drivere za SATA disk? Nemam u BIOSU opciju, disable native SATA...

 

Ludim, mislio sad ovo riješiti za 2 sata, a evo čitav dan... joj,joj...

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana
Mora biti opcija u biosu. Jedina opcija vezana za sata. Ima li xp drivets na zvanicnoj stranici? 99% da ces naci sve drivere. Siguran si da archicad ne radi na win 7? Skoro ssm stavljao samo ne znam koja je verzija.
:)
16 godina
offline
Windows7/na XP (mode), glava me boli više danas...

Jesi li slijedio upute sa ovih stranica?

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana
Smooth Operator kaže...

Ovako, da ispričam priču ispočetka.

 

Uzeo sam od jednog arhitekta jedan laptop HP DV7 3160em. On radi u ArchiCADu 9. Ima licenciran i tako. Na računalu su stigli predinstalirani Windows7. ArchiCAD 9 nije kompaktibilan s 7, pa sam mu ja rekao da ću preko vikenda instalirati XP mode i da će to biti ok. I tako, instaliram ja XP, pa ArchiCAD, sve prošlo odlično, ali kad pokrenem aplikaciju, kaže da "ArchiCAD cannot work on terminal server". Naravno,nemogu ni ugasiti terminal services u virtualnom XPu. Tako da sam sad u bezizlaznoj situaciji. Što da radim?

 

Da li da downgradeam na XP? Hoću li naći sve drivere? Di da uopće nađem drivere za SATA disk? Nemam u BIOSU opciju, disable native SATA...

 

Ludim, mislio sad ovo riješiti za 2 sata, a evo čitav dan... joj,joj...

 -instaliraj Archi u sedmicu (pokreni setup u compatibilityju.. vista ili xp), jer setup nemože prepoznati OS, nakon instalacije bi moralo raditi (možda ručno editirati ini il cgf ako ima... jer s ArchiCADom nemam puno dodira).

Drugo rješenje, instalacija XPa.. s čistim XP-CDom napravi nLitanu verziju za konkretan chipset (F6, mala brzina..). Ali prije provjeri i sve ostale drivere, nazive uređaja jer kasnije je veći problem dok su neprepoznati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Windows7/na XP (mode), glava me boli više danas...

@logic, 100%nema

@father dougal, naravno, googlo sam cijeli dan, ali nakon 5 različitih instalacija/deinstalacija sam odustao. Kaže da ključ (toeken) nije valjan.

@ihush, di da nađem drivere, lako ću slipstrimat.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana

-driveri? intel chipset, svaki driver za ICH7-8-9-10/R, predpostavljam i45P/ICH10R chipset. Možeš skinuti driver s intelovog ili bilo kojeg MBO sitea, traži pod DOS ili tzv. 'F6' driver.

Vidi koji je trenutno instaliran driver.

U nLite samo jedan (ne PnP) txt driver, ako ćeš korisititi SATA-AHCI (manje vjerojatno SATA-RAID).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?lc=en&dlc=hr&cc=hr&product=4126509&lang=hr&

 

Evo ovdje drivera.

Inace ako HP nema drivera stavis everest i trazis na stranicama proizvodjaca jer su manje vise standardne komponente unutra. Za SATA drivere si dobio odgovor. Ja jos nisam naisao na lap na koji se nije mogao staviti XP. Acer je tu najveci smrad dok HP recimo uredno daje drivere za svaki model.

 

I ta poruka koju ti archicad daje ne lici mi na poruku da os nije podrzan vec da prog nije original i da crack ne valja.

:)
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2010 18:49 (logic).
15 godina
neaktivan
offline
Windows7/na XP (mode), glava me boli više danas...

Hvala, ako bude još linkova, molim vas, postavite. Večeras je večer pokera. Do sutra. Hvala.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows7/na XP (mode), glava me boli više danas...
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana

Ovo sam radio na svom HP-u i uredno radi.

:)
15 godina
neaktivan
offline
Windows7/na XP (mode), glava me boli više danas...

Sve sam napravio i našao, radi, osim drivera za wireless, nemrem ga nikako naći.

 

Broadcom BCM43225 802.11b/g/n Wireless Network Adapter

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana
Smooth Operator kaže...

Sve sam napravio i našao, radi, osim drivera za wireless, nemrem ga nikako naći.

 

Broadcom BCM43225 802.11b/g/n Wireless Network Adapter

 Malo je glupo, al mozda si zaboravio probat preko windows update-a ? (nemoj rec da nemas ethernet karticu...)

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
15 godina
neaktivan
offline
Windows7/na XP (mode), glava me boli više danas...

Nothing found, sve sam drivere završio osim wireless. Sad sam na XPu.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana
Smooth Operator kaže...

Nothing found, sve sam drivere završio osim wireless. Sad sam na XPu.

 

Ne rade mi PP, a vidim da ti je hitno, pa evo link ovdje: http://bit.ly/aITcpC

 

Pošto je riječ o driverima, ne bi trebalo biti ništa nelegalno u ovom downloadu. Ako modovi misle da ipak je - brišite link, nema frke.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
16 godina
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana

Kakav ti je to siromasan arhitekt koji nema love da upgrejda softver star 6 godina? Nevinašce

 

Think locally, act globally...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana
SupremeCommander kaže...

Kakav ti je to siromasan arhitekt koji nema love da upgrejda softver star 6 godina? Nevinašce

 

Nije svačiji tata bogat kao tvoj.

 

Projekti rađeni u ArchiCAD 7 se ne mogu otvoriti s npr. 10, niti s 9 možeš projekte iz 10. Uglavnom, para ima, posebno za proizvođače softvera, koji gotovo da zahtijevaju da kupuješ svaku verziju.

 

Got it?

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
15 godina
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana
Smooth Operator kaže...

Sve sam napravio i našao, radi, osim drivera za wireless, nemrem ga nikako naći.

 

Broadcom BCM43225 802.11b/g/n Wireless Network Adapter

- provjeri verziju BIOSa (jer je neko vrijeme bio nekompatibilan s XP za LAN-WLAN)

- skini redom sve HPove drivere, neki mora raditi. Konkretnije nemogu napamet jer su im svi driveri pod 'brojevima'...

Pošto je kod tebe prepoznat uređaj QLB i BIOS nebi trebali biti problem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana
A jesi probao instalirati win xp, staviti driver genius, preko lan-a povezati na net, i skinuti sve pripadajuce drivere...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
Windows7/na XP (mode), glava me boli više danas...

Hey, instalirao sam XP, i dalje ne nalazim wireless. Lako mi je za drivere za 7.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana
mozes li mi opet napisati koji ti je wireless... oprosti ako si vec napisao...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana

To je druže wireless assistant, ne driver...

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana
Mene nitko nece slusati :) a dobro...

driver genius ili bilo koji drugi (malo modificiran jel) bi ti nasao drivere bez pol muke...

uzivaj...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
Windows7/na XP (mode), glava me boli više danas...

Ali nije besplatan? pp me...

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2010 14:58 (Smooth Operator).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana
PP poslan...

samo ustekaj u lan i nek nadje :)

i to ti je to... ako postoje driveri naci ce...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
Windows7/na XP (mode), glava me boli više danas...

Well, shit, Driver Genius jest našao drivere za wireless i kad sam ih skinuo, kaže da OS nije podržan...

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2010 15:13 (Smooth Operator).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana
jesi runnao na winxp-u...

daj da vidim kako se zove taj exe file...

ili je zip file...

uf...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
Windows7/na XP (mode), glava me boli više danas...

Naravno, na xpu, sp48591.exe

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows7/na XP (mode), glava me boli više dana
jep evo nakon kontroliranja... win xp drivera nema...

ima samo win7/vista za taj model...

zato ja volim atheroseve adaptere... imaju za sve...

jesi probao otici na windows update... mozda imaju genericke wireless drivere koji ce ti raditi...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice