Windows 7 - integracija service packa 1

poruka: 45
|
čitano: 25.675
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - integracija service packa 1

kaj je ovo ja sam skiniuo samo 960mb serveice pack 1 kliknuo instal i nakon 20 sec mi se ovo pokaze?

Kaj Dinamo?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1

- nedostaju sys.updateovi (prerequisted..), za instalaciju SPa, 99% povezano s cijenom OSa.

- po velićini je ovaj SP za 64bit OS kojeg vjerojatno imaš.

- normalan način je kroz update (ovo je tema za slipstream).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
ihush kaže...

- nedostaju sys.updateovi (prerequisted..), za instalaciju SPa, 99% povezano s cijenom OSa.

- po velićini je ovaj SP za 64bit OS kojeg vjerojatno imaš.

- normalan način je kroz update (ovo je tema za slipstream).

tnx cito sam po forumima nekim kad se to dogodilo ekipi pre komplicirano je to sve tak da sam odusto od instalacije pack 1 ... p.s kad sam iso na windows update isto mi baci taj eror kaj ces sugavi windows 

Kaj Dinamo?
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2011 13:48 (HC for Life).
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - integracija service packa 1

Zanima me kako uspješno odraditi integraciju drivera? Kako god ih probam ubaciti ne instaliraju se zajedno sa win7 ili poslije njih.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
GigaGirl kaže...

Zanima me kako uspješno odraditi integraciju drivera? Kako god ih probam ubaciti ne instaliraju se zajedno sa win7 ili poslije njih.

- poželjno je što manje mijenjati originalnu verziju. U pravilu samo chipset driver (SATA za AHCI ili RAID.. jedino je RAID zapravo potrebno).

Sve ostale stvari koje se integriraju previše vežu instalaciju za konkretno računalo i vremenski je neisplativo za korisnika. To rade proizvođači koji štancaju stotine računala. (vidi pod WAIK, potreban i server itd.)

- Kod XPa je bio problem što takva verzija nije mogla služiti za repair (diseblirano i bootu), za Seven nisam siguran.. ali pošto je u Sedmici vrlo lako dodati bilo koji driver za vrijeme instalacije recimo preko USBa (na XPu isključivo floppy-F6), to zapravo nije ni potrebno. Uz chipset ima smisla i mrežni driver, jer je potreban za spajanje interneta, nakon tog ionako povuče sve potrebno.

To je još konkretniji razlog da se ne petlja s integracijom u install-u, jer se svi ostali driveri povuku s neta.

- pa (skraćeno), drži čisti install i na USBu drivere za chipset i eventualno mrežu. Ostalo je nepotrebno kompliciranje (sasvim različito od XPa zbog diskete).

 

edit: integracija SPa ima više smisla, jer se štedi vrijeme i preskače (nepotrebno) updatanje u nekoliko dijelova i restartanje (prerequsted.. za SP).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2011 12:07 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - integracija service packa 1

Jel zna netko ime programa koji bi poskidao sve updateove automatski sa MS stranice pa da ih kasnije integriram u instalacijski DVD.

Davno sam to radio za XP ali sad se nemogu sjetit imena programa.

World Championships: 7, GP started: 284, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,501
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
F1-IVO kaže...

Jel zna netko ime programa koji bi poskidao sve updateove automatski sa MS stranice pa da ih kasnije integriram u instalacijski DVD.

Davno sam to radio za XP ali sad se nemogu sjetit imena programa.

To je bio Autopatcher, ali koliko vidim nemaju za WIN 7, samo za starije Windows-e (XP).

Sad sam pronašao OVO na Autopatcher-u, tako da po svemu pročitanom bi trebalo raditi i na WIN 7, pa ti možda pomogne.

 

Ja znam za Winfuture, samo se bojim da vrijedi za njemačke WIN 7, ne znam da li postoji za englesku verziju.

Možeš probati pa javiti da li je prošlo...

 

Linkovi za download:

WIN 7 32-bit sa uključenim SP1

WIN 7 64-bit sa uključenim SP1

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
F1-IVO kaže...

Jel zna netko ime programa koji bi poskidao sve updateove automatski sa MS stranice pa da ih kasnije integriram u instalacijski DVD.

Davno sam to radio za XP ali sad se nemogu sjetit imena programa.

  Autopatcher jos ne podrzava Windows 7, bar ne oficijalno ali to su resili sa skriptama ..sto iskreno, tebi ne menja nista

 

Sve zakrpe u .iso formatu >>   AutoPatcher 7 SP1 (x86) Hotfix Depot 

 

Pogledaj njihove forume

Max Headroom
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - integracija service packa 1

Ljudi imam problema s integracijom service packa u x64 bitni  instalacijski .iso Proces mi je došao na 100% i stoji tako ima više od pola sata... Čak ne mogu ni program zatvoriti.

Neznam u čemu bi mogao biti problem

 

EDIT: na drugoj slici mi je .exe od service packa... zašto ima ovakav izgled, dali treba ovako izgledati nakon urednog downloada?

Glavno je ne lažite samog sebe. Onaj ko laže samog sebe i svoju laž sluša, dolazi dotle da već nikakvu istinu ni u sebi ni oko sebe ne primećuje, i prema tome, ne poštuje ni sebe ni druge.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2011 21:51 (Bellatrix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1

Eh sad ,ko zna gdi bi sve mogao bit problem! Loš SP ,loš Windows ,loš PC {#} (just kidding)!!

 

Ako ne uspiješ ,skini untouched verziju s integriranim SP-om odavde - KLIK

 

Sam SP1 imaš ovdje - KLIK

 

Sorry kaj ti ne mogu više pomoći.

 

Da ,izgleda ti sasvim normalno.

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2011 22:24 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
kizo2703 kaže...

Eh sad ,ko zna gdi bi sve mogao bit problem! Loš SP ,loš Windows ,loš PC {#} (just kidding)!!

 

Ako ne uspiješ ,skini untouched verziju s integrirarnim SP-om odavde - KLIK

 

Sam SP1 imaš ovdje - KLIK

 

Sorry kaj ti ne mogu više pomoći.

 

Da ,izgleda ti sasvim normalno.

 

hmm... a neznam najradije bih sam sebi sklopio ovo u svoj untouched .iso   :)

 

Mislio sam da nije možda download service packa dobro završio pa da zbog toga ne može da uspije... inače ovo sam radio na laptopu na kojem je već instaliran x64 bit OS

 

znam da ne mogu to napraviti na desktop PC-u na kojem imam instaliran x86 win...

Glavno je ne lažite samog sebe. Onaj ko laže samog sebe i svoju laž sluša, dolazi dotle da već nikakvu istinu ni u sebi ni oko sebe ne primećuje, i prema tome, ne poštuje ni sebe ni druge.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
F1-IVO kaže...
miki150 kaže...

Radio sam copy-paste pitanja koje sam več postavio na temu za izradu Win 7 AIO diska. U instalaciju Windows 7 AIO, i kako?

Mislim da nije moguće u ovako pripremljeni AIO instalacijski disk integrirati oba service packa.

Potrebno je prvo zasebno integrirat u x86 i x64 verziju i zatim od njih napraviti ovaj AIO dvd.

 Da ali kad slipstreamam sp 1 u orginal disk install.wim u AIO mi je 4.46 gb, a ne 3.41.

13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - integracija service packa 1

E SVAKA TI ČAST ZA TUTORIJAL VALJA MI PROBAT OVO

DOSAD NIKAKO NISAM MOGO INST SP1 NADAM SE DA CE SAD USPJETI POŠTO MISLIM URADIT PREKO USB-A A TO DOSAD NISAM RADIO

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
hans_ba kaže...

E SVAKA TI ČAST ZA TUTORIJAL VALJA MI PROBAT OVO

DOSAD NIKAKO NISAM MOGO INST SP1 NADAM SE DA CE SAD USPJETI POŠTO MISLIM URADIT PREKO USB-A A TO DOSAD NISAM RADIO

Nije primjereno vikati po Forumu...

www.hrphotocontest.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1

izvinjavam se na "vikanju"

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice