Windows 11 - problemi izdvojena tema

poruka: 774
|
čitano: 318.707
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
2 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
Posmatrač kaže...
 Nikad problema niti znam ikoga ko je imao problema zbog aktivatora.....

Počeo sam pratiti temu od ovoga posta .... 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
15 godina
online
Re: Windows 11 - problemi
Zaporožac kaže...
Posmatrač kaže...
 Nikad problema niti znam ikoga ko je imao problema zbog aktivatora.....

Počeo sam pratiti temu od ovoga posta .... 

 uzaludno...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 11 - problemi

Je... propustim dio i sad sam se pogubio, ovaj Zaporožac me sje... jer dvoje je ok, troje već je problem jer se ne zna ko koga.

 
3 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
6 godina
offline
Windows 11 - problemi

Ja isto iskreno ne vidim problem ako netko proda "svoj" ključ na "internetima" jer ne vidim razloga zašto nemožeš software prodavat kao rabljeni dok dooslovno sve drugo možeš. Sve to je pod uvjetom d  taj software sa tim ključom koristi samo jedna osoba od puta, ako je to ispunjeno ja iskreno ne vidim nikakav moralni problem, a bome nit zakonski. Isto tako kad nekom prodam svoj laptop sa windowsima sigurno nemože MS očekivat da će ta osoba morat kupit još jednu licencu zato šta je ona vezana na mene iz nekog razloga iako je ja više nikad nemogu koristit?

Tako da ja još nisam ni čuo ni pročitao da je MS ili bilo koja druga software firma ikoga gonila na sudu kao privatnu osobu jer je kupio/prodao SVOJ ključ (ne tvrdim da se nije dogodilo jer nemogu nikako znati za sve tužbe na cijelom svijetu). Ali opet ionako večina softwera danas po novom funkcionira na princip pretplate tako da zajebancije sa ikakavim ključevima po meni korz par godina ionako više neće ni bit.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.3.2023 19:27 (nikonja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
nikonja kaže...

Ja isto iskreno ne vidim problem ako netko proda "svoj" ključ na "internetima" jer ne vidim razloga zašto nemožeš software prodavat kao rabljeni dok dooslovno sve drugo možeš.

 

Pa Retail ključeve možeš prodavati ali moraš s ključem prodati i originalni račun kojim se dokazuje da je ključ legalan. OEM ključeve možeš prodavati samu u DE mislim zbog neke presude suda, ali opet moraš i s ključem priložiti originalni račun.

 

Zato ove sve priče o prodaji ključeva za 5 eura ne drže vodu jer ti nitko ne daje originalni račun s njima kojim se dokazuje prvo legalno vlasništvo.

14 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
BinaryJesus kaže...
nikonja kaže...

Ja isto iskreno ne vidim problem ako netko proda "svoj" ključ na "internetima" jer ne vidim razloga zašto nemožeš software prodavat kao rabljeni dok dooslovno sve drugo možeš.

 

Pa Retail ključeve možeš prodavati ali moraš s ključem prodati i originalni račun kojim se dokazuje da je ključ legalan. OEM ključeve možeš prodavati samu u DE mislim zbog neke presude suda, ali opet moraš i s ključem priložiti originalni račun.

 

Zato ove sve priče o prodaji ključeva za 5 eura ne drže vodu jer ti nitko ne daje originalni račun s njima kojim se dokazuje prvo legalno vlasništvo.

 hmmm... mi kupujemo Dellove s OEM Pro licencama, pa zgulimo tvorničku instalaciju i puknemo Enterprise instalaciju...

 

dakle po turi od 2-ak računala 100 ojra u džep... (račun imamo)... 

Ju je je? Je ju je!
15 godina
online
Re: Windows 11 - problemi
BinaryJesus kaže...
nikonja kaže...

Ja isto iskreno ne vidim problem ako netko proda "svoj" ključ na "internetima" jer ne vidim razloga zašto nemožeš software prodavat kao rabljeni dok dooslovno sve drugo možeš.

 

Pa Retail ključeve možeš prodavati ali moraš s ključem prodati i originalni račun kojim se dokazuje da je ključ legalan. OEM ključeve možeš prodavati samu u DE mislim zbog neke presude suda, ali opet moraš i s ključem priložiti originalni račun.

 

Zato ove sve priče o prodaji ključeva za 5 eura ne drže vodu jer ti nitko ne daje originalni račun s njima kojim se dokazuje prvo legalno vlasništvo.

 -ne, to nema veze s računom.. privatna osoba nikad ništa ne mora dokazivati računom, izlaskom iz trgovine ga može baciti (za razliku od firme koja mora knjižiti i čuvati arhivu, a to je tad stvar porezne, ne soft-licenci..).

-jednostavno, kupnjom keya se ne kupuje vlasništvo nad softwareom nego pravo korištenja, kao vozačka dozvola, tad ti ne možeš nekome dati svoju vozačku, ne vrijedi jer ti nisi ovlaštena osoba, odnosno samo ovlašteni distributeri imaju pravo dok su svi ostali pirati u slučaju distribucije (key nije distribucija softa pa po toj osnovi nema takvih kazni).

-nemačka-austrija su kao države s ms-om ugovorile uvjete, usa, kanada, australija.. mi-ostalo smo u emea3.. i svaka država ima svoj ugovor-uvjete, pa tako njemačka-austrija imaju tu klauzulu o prodaji (tj prijenosu vlasništva) oem licence uz računalo, mi nemamo, čitaj eula-u. .. no pošto smo sad eu i ono što možeš u jendoj državi tad možeš i u drugoj, pravno, možeš 'otići' u njemačku i kupiti-prodati, legalno.. pri tome ne moraš napraviti ni korak jer je sve online ..

-države koje imaju doktrinu prve-prodaje imaju takvo pravo-ugovore..

-tu se miješa svašta, npr oem-retal licence, .. isto je, tj razlika što se retali licneca smije prodavati u maloprodaji, oem ne, no prodaje se..  (nekad, više ne jer se sve promijenilo.. tj nije isto sad ili u doba xp-a, win7..).

-retail licenca je prenosiva s računala na računalo, ne s kupca na kupca.. no tko je vlasnik računala ms ne može znati niti ga zanima, tj za prodaju uopće nije bitno home-pro, oem-retail..

-tako po uvjetima ugovora, njemačke firme (razlika, to su firme, računi-knjiženje..) mogu prodati računalo + oem soft koji je kupljen s tim računalom, tj prenjeti vlasništvo na treću osobu i pravo korištenja, dok se ms-a ne tiče tko je vlasnik ni cijena u tom poslu.. a to zato jer imaju takve uvjete na nivou države s ms-om. .. firme imaju račune, male osobe ne.. ne miješati.

 

-kazne-tužbe.. nema ni jedan primjer privatne tužbe microsofta protiv privatne-fizičke osobe (mali, kranji osobni korisnik).

 

-legalnost prodaje? .. kupac, mali, fizička osoba, ne može znati ima li neki trgovac pravo-ugovor-dozvolu, ne može znati plaća li struju-vodu-poreze.. tj to zna država i oni koji potražuju, kao i ms-vlansik i predstavnik bsa pa oni tad kad to vide-znaju-žele nešto poduzmu.. mali kupac s tim jel neki trgovac legalan kao distributer ili ne nema ništa.. no postoji rizik, kao kod kupnje automobila.. ako si znao (i mogao znati).. tad u slučaju kupnje ukradenog vozila dobiješ kaznu kao suučesnik, naravno i pljenidba ukradenog što se vraća vlasniku, odnosno kupac ukradene robe mora izjaviti da nije znao, da je prevaren-zavaran i tad mu se samo oduzme (dok on može tužiti trgovca..). Naprosto kao s vozačkom i vlasništvom nad vozilom, vozačku važeću ne može dati korisnik-kupac nego ovlaštena institucija u ime vlansika kao i prijenos koji vlasničkih papira auta po broju šasije-registracije što mora biti službeni dokument, ne komad papira dvaju osoba.. dovoljno slično-jasno za razumjeti odnos licecnce-dozvole za korištenje i vlasništva nad nečim, kao soft ili automobil, ostale robe? Glazba, film, soft, ne postajemo vlansici nego konzumenti, korisnici, s pravom korištenja za osobne potrebe itd, ne za javno izvođenje, umnažanje-distribuciju itd i sl. i ne s pravom prijenosa vlasništva na teće osobe, jer nismo vlasnici da bi to uopće mogli kao pravo prenjeti.

 

-distribucija.. u slučaju torrenta, svaki kupac komercijalnog (time i zaštićenog, kažnjivog..) softwarea bi postao 'pirat' (distributer) ... i zato svi 'ovakvi' trgovci tj oni koji znaju pravo (oni drugi ne opstanu duže, osim tpb..) ne koriste torrent nego daju direkt-link, na recimo ms site-izvor.. i tad oni ne dobiju kaznu po osnovi neovlaštene distribucije kao ni kupac, tj jedini dio koji oni distribuiraju je key, za aktivaciju-licencu, sve ostalo je čisti ms-vlasnik, server za dl i aktivaciju, nema veze s državom, zakonom .. dok netko ne tuži, ne krši i sl. i ako netko nešto krši tad u tužbi-prijavi mora biti navedeno što, npr neovlaštena distribucija-priaterije, hack-crack, kršenje copyrihta itd. tad je kažnjivo po sili zakona, teže kazneno djelo, sve ostalo je stvar privatne tužbe i odnosa dvaju ravrnopravnih strana i naprosto nema takvih tužbi-primjera prema malim korisnicima (ima za one legendarne mp3, kad bakica plati milijunske odštete.. ne za soft, tj audio-vizualna industija, film-glazba su jači, prije u tom bizu-zaštiti zakonom, soft se priljepio-šlepa se.. uspjeli su dobiti to da imaju isti-sličan status tj po osnovi autorskog prava i coparighta)

 

-a što se smije ili ne smije.. što je recimo copyright, što je licenca.. što se plaća-kupuje kao vlasništvo a što ne...

-ovako, ne kupuje se vlansištvo nad soft nego pravo korištenja (dok je za glazbu-film konzumacija i tad za osobne, dok soft može biti i za komercijalne.. odnosno kad netko treba glazbu-film komercijalno tad plaća komercijalno-zamp.. npr prava za korištenje glazbe u filmu, imena likova, font, reklame.. sve to je tad biz-komercijala, ugovor i zamp koji se tad plaćaju za takvo pravo kao i za recimo pravo snimanje gradskih veduta što se plaća gradu kao turistička pristojba ili kao parking i sl. itd.. snimaš film a nisi platio gradu, tužba-kazna, pokupe ti sudski sav prihod od prodaje ulaznica, zato se u autorskom bizu nitko ne igra s autorskim pravom, nitko ne korisit cagere sata švicarske željeznice odnosno apple ga kupi-otkupi .. itd.)

 

-cijena ili kupnja.. uopće nema veze cijena, račun.. tj soft može biti i free, foss, freeware, shareware... to su tipovi licenci, kraće to je licenca, koju ima i besplatan soft, a tad je možda juzerima-čitateljima jasnija razlika vlasništva, prava korištenja i pravila koja su u srži tih zakona kao zaštita autorskog prava ili copyright. .. naprosto kao primjer program 7z i njegova licenca, on je free, može za osbno ali i komercijalno, može se koristiti za svašta, može se distribuirati, prodavati, .. jer to dozvoljava vlasnik u licenci, uz ogradu koja se odnosi na (konkurentni) RAR, koja postoji zbog rara, kao i uvjet, da se u svakoj distribuciji mora nalaziti ta licenca, ne može je treća strana promijeniti-ukinuti i sl. .. tj dovoljno da netko distribuira bez tog dijela-filea i tako je prekršio licence, ... tad nema pravo, tj nabrojeno je što se smije, sve ostalo ne.

 

-sad kad pročitate 7z-licencu, možete zaključiti-znati što je licenca, što je račun, što je copyright, što je zakon o zaštiti autorskog djela, vlasništva itd.. a tad i što trgovac-kupac smiju, što ne.

-recimo trgovac smije prodavati 7z, mada je free, licenca dozvoljava.. pa ako netko želi platiti-prodati, može.. no to nitko ne radi, jer bi tad plaćao porez kao komercijala pri čemu bi juzeri vjerovatno otkili da je soft free, odnosno kad se nešto plaća tad mora posotjati support, jamstvo-odgovornost, a to je trošak i nije primarni biz trgovca.. pa to ne rade mada bi teoretski i pravno mogli.

-zakon.. ne razlikuje a-b-c soft, ne razlikuje os, ms, win, 7z.. tj sve to je soft, kao i driver, bios, sve na računalu i sve ima svoj copyright, znak-oznaku, odnosno ima autora-vlasnika. Zakon tako nema ništa o tome da netko mora imati račun za kupnju licence.. ne mora, ne postoji.. tj nema veze s tim zakonom, nego ima sa sasvim drugim koji se odnosi na porez-poslovanje-računovodstvo i nema veze s soft-ind ili microsoftom-vlanikom neog firma-država dok mali kupac po zakonu, mora uzeti račun od trgovca i imati ga do izlaza iz trgovine, tj to je jedino mjesto gdje država-inspektor može nešto tražiti (zbog izdavanja računa, rada na crno, fiskalizacija i pdv..) nakon izlaska iz trgovine, kupac može baciti račun i nikad nikome ne mora dokazivati kupnju neke robe, dok je soft-film-glazba istovremeno roba i posebna roba, usluga, odnosno sve na tržištu je roba dok su stvari-usluge i nešto drugo, vlasništvo-pravo-odnosi kao i dodatni uvjeti po eula-i koji nisu stvar lokalnog-držvanog zakona nego naprosto ugovorni odnos dvaju strana i vrijedi ono što je ugovoreno. Kršenjem ugovornog odnosa se ne krši zakon nego odnos dvaju strana i to se riješava privatnom tužbom, dok se piraterija (hack-crack-distribucija..) riješavaju po sili kaznenog zakona po spoznaji nadležnih.

 

-npr falsificirana novčanica nije novčanica, nije valjana-važeća, kao bilo koji dugi lažnjak-fejk .. npr lažne torbice-nakit-cipele-ajfoni.. sva lažna roba se pljeni i uništava, svaki kupac ostaje bez lažnjaka pljenidbom a može biti i kažnjen ako je znao.. tj mora biti prevaren-zavaran da može to reći i ne biti kažnjen. U slučaju keya-licence.. ne postoji lažni-fejk-falsifikat key-licenca.. tj key ili radi ili ne, ili je važeći, validan i prođe autorizaciju-validaciju ili ne a to radi sam ms-vlasnik svojim serverima, tj ako server prihvati key tad je to ok, nema kršenja zakona ni po kojoj osnovi, ni po kojoj eula-i kao što vidimo da nema ni tužbi po toj-takvoj ili sličnoj osnovi. .. tj jedine tužbe-akcije koje vidimo za soft su povremene štibre ili privođenje 'hakrea' kojem napakiraju i pirateriju, ne prodaju keya-licenci, ne trgovine koje to prodaju, nego isključivo distribucija ili kršenje copyrighta tj nešto što je kažnjivo po kaznenom zakonu a to nije odnos kupca-korisnika i licence koja naprosto vrijedi ili ne a ms je jedini relevantan to prosuditi tj njegov server i ako key radi tad je to jedino što zakon može zaključiti.

 

-što bi bio recimo lažni key...? npr sad izmislimo nešto kao ASDF2-342HJ-QWE12-23232-TTRTQ izmišljen key, prodamo ga nekome za neki iznos ili poklonimo (cijena opet nije stvar zakona ni počinjenog djela, naprosto imamo pravo ili ne). Takav izmišljen-fejk key će netko platiti i biti prevaren jer key neće aktivirati željeni soft, uslugu-servis, steam-acc, ms-win-office, igru, adobe.. neće aktivirati soft, jer je nevažeći key, jer server za validaciju-aktivaciju odbija a to je stvar vlansika. Zakon s tim nema ništa, tj kad vlansik to primjeti, prijavi, tad će nadležni to riješiti tj trgovca eliminirati ako radi na sivo-crno, kazniti ako nema protupožarni aparat, istaknuto radno vrijeme itd.. dok u slučaju online-weba imamo problem, čisto fizički dostupnost, lokacija, nadležnost-jurisdikcija, unutar neke države ili eu-zajednice.. ili izvan.

-obrnuto, što ako taj gore natipkan key, čisto slučajno radi.. tj kao loto-šanse (i manje) postoji šansa da je key odgovarajući za neki soft, odnosno ne postoji original-fejk key, ne postoji jer to nije novčanica koju netko printa sa zaštitom, nije poštanska markica, nije fizička roba pa da može biti fejk-imitacija nego naprosto text, poruka, skup znakova.. nevažno koji font itd. Kaće, ne postoji lažni-originalni key, ne postoji račun za licencu, ne postoje ni kazne-tužbe po toj osnovi.. no sve se miješa, čak često namjerno, što obožava BSA.. jer tad su 'jači', tj lakše obavljaju posao zastrašivanja.

-mada svi istovremeno 'znamo' da ovakvi izvori keya nisu 'pravi', nisu legalni-ovlašteni.. no ekšli to nas se kao kupce-korisnike-konzumente ni ne tiče, tj to je stvar vlasnika i zakona-države, inspektora, kao što povemeno štibre pogase pirat-iptv stanice po italiji-mađarskoj-španjolskoj, kao što pokupe povremeno prostituciju, drogu.. pa ostatak godine nirvana mada se ista stvar globalno odvija svaki dan, ne jednom godišnje kad je u dnevniku prikaz akcije, a zakon ne kažnjava ovakve trgvoce .. jer nema osnove, da ima, da može, vlasnici bi to tražili, kao što traže za ilegalne tv kanale ili gucci torbice.. nema, nema slučaja na tv-u da je policija nešto takvo napravila dok ima za drogu, iptv, .. jer nema osnove, jer je 7z free i stvar je u licenci, tužbi, pravu, ne u računu, kao i uvjetima koje ms sklopi s državama kao emea3 ili njemačka-austrija koje imaju izuztak-dodatak pravo prodaje oem računala.. a isti zakon jednako štiti 7z i windows, tj copyright i licenca, kršiš-kazna, ne kršiš nema kazne-tužbe..

 

-korisnik (točnije nego reči kupac) takve licence-keya kojeg kupi za par eura u nekom online shopu je jednako legalan kao svaki drugi korisnik na svijetu, neovisno koliko je platio pravo korištenja jer može biti i free odnosno ako prekrši uvjete licence tad i za free dobije tužbu-kaznu kao za 7z ako ne ispuni uvjete licence i recimo izbaci rar ili čitavu licencu s navođenjem autora-vlasnika. Tad onaj tko to napravi nije kažnjen zbog ključa nego zbog kršenja licence tj zakona o autroskom pravu i copyrighta, nije kažnjen trgovac zbog utaje poreza tj može biti no tad to nema veze s kaznom za licencu itd itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Windows 11 - problemi

Zdravo

 

Imam problema sa screen flickeringom kada se mjenjaju pozadine na desktopu. Danas je stavljena friška instalacija Windowsa 11 i problem je od početka sa default driverima!

Default drivere sam deinstalirao sa DDU-om i stavio najnovije (Nvidia grafička), problem perzistira.

Primjetio sam da flicker nestane kada uopće nema drivera instaliranih na PC-u. Ne znam u čemu je problem, probao sam sve što savjetuju na netu i ništa ne pomaže.

Ima li tko kakvu soluciju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Point-X kaže...

Zdravo

 

Imam problema sa screen flickeringom kada se mjenjaju pozadine na desktopu. Danas je stavljena friška instalacija Windowsa 11 i problem je od početka sa default driverima!

Default drivere sam deinstalirao sa DDU-om i stavio najnovije (Nvidia grafička), problem perzistira.

Primjetio sam da flicker nestane kada uopće nema drivera instaliranih na PC-u. Ne znam u čemu je problem, probao sam sve što savjetuju na netu i ništa ne pomaže.

Ima li tko kakvu soluciju?

 

 

 

Provjeri da li je problem hardverski ili softverski: Pokušaj priključiti drugi monitor na comp i vidjeti ima li problem i dalje. Ako se problem nastavi s drugim monitorom, to bi mogao biti problem s grafičkom karticom. Ako se problem ne događa s drugim monitorom, to bi mogao biti problem s monitorom (ili kabelom ako si spojen na vanjski monitor )

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2023 15:13 (HOME123456).
15 godina
neaktivan
offline
Windows 11 - problemi

Grafička je nova, 2 tjedna. Primjetio sam kada stavim refresh rate sa 165 na 60 onda nema problema.

Nigdje drugdje nema problema sa grafičkom, igre ili što god.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Ovaj gore post o problemima s grafičkom kartom je debeli off topic.
morrisoN
 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Point-X kaže...

Grafička je nova, 2 tjedna. Primjetio sam kada stavim refresh rate sa 165 na 60 onda nema problema.

Nigdje drugdje nema problema sa grafičkom, igre ili što god.

 Upravo sam ti htio predložit da pokušaš sa drugim (nižim) refresh.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
Neću staviti na 60Hza kad imam 165hz i sve ostalo radi normalno osim tog djela.
Događa se na Windowsu 11 zato sam tu stavio.
5 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Point-X kaže...

Zdravo

 

Imam problema sa screen flickeringom kada se mjenjaju pozadine na desktopu. Danas je stavljena friška instalacija Windowsa 11 i problem je od početka sa default driverima!

Default drivere sam deinstalirao sa DDU-om i stavio najnovije (Nvidia grafička), problem perzistira.

Primjetio sam da flicker nestane kada uopće nema drivera instaliranih na PC-u. Ne znam u čemu je problem, probao sam sve što savjetuju na netu i ništa ne pomaže.

Ima li tko kakvu soluciju?

 Stari problem koji se vuce jos od win10. Jedino pomaze iskljucivanje animacija.

Bas jadno da nisu u stanju sloziti OS koji koliko toliko radi stabilno i normalno.

 

Edit:

+ jos ona glupost kada random win napravi neku glupu animaciju, flickering i pozatvara sve win aplikacije. I to je davno prijavljeno kao problem no ocito ce postati ''feature''.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2023 8:28 (john142).
4 godine
online
Re: Windows 11 - problemi
Point-X kaže...
Neću staviti na 60Hza kad imam 165hz i sve ostalo radi normalno osim tog djela.
Događa se na Windowsu 11 zato sam tu stavio.

 Onda stavi 144, 120, 90. Pa probaj.

5 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
john142 kaže...
Point-X kaže...

Zdravo

 

Imam problema sa screen flickeringom kada se mjenjaju pozadine na desktopu. Danas je stavljena friška instalacija Windowsa 11 i problem je od početka sa default driverima!

Default drivere sam deinstalirao sa DDU-om i stavio najnovije (Nvidia grafička), problem perzistira.

Primjetio sam da flicker nestane kada uopće nema drivera instaliranih na PC-u. Ne znam u čemu je problem, probao sam sve što savjetuju na netu i ništa ne pomaže.

Ima li tko kakvu soluciju?

 Stari problem koji se vuce jos od win10. Jedino pomaze iskljucivanje animacija.

Bas jadno da nisu u stanju sloziti OS koji koliko toliko radi stabilno i normalno.

 

Edit:

+ jos ona glupost kada random win napravi neku glupu animaciju, flickering i pozatvara sve win aplikacije. I to je davno prijavljeno kao problem no ocito ce postati ''feature''.

 Pa ako se samo vama desava onda mozda i nije do windowsa? Ja recimo to nikad nisam vidio i generalno nemam nikakvih problema sa win 11....

5 godina
offline
Windows 11 - problemi

Ne desava se samo nama. Pun je net prituzbi na te probleme. Ili recimo gospoda umjesto da poprave animaciju kod prebacivanja izmedju desktopa, oni ju maknu.

Kod promjene pozadine povremeno flickera, nekoliko promejna ima normalnu animaciju a onda jedna ne.

 
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Windows 11 - problemi

pozdrav, 

 

imam jedan problem, ovdje mi pise da mi appsi na C disku zauzimaju 330 GB ?! 

 

ali kada odem pogledati appse na C disku nigdje ne vidim toliko stvari da mi toliko zauzimaju. 

 

otisao sam na onaj diskcleaner i pocistio sta sam imao samo 5 GB

 

ne kontam gdje naci tih 330 GB lol 

 

 

 

 

Mount Everst aint got shit on me, becouse I am on top of the world.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

Vidi da nemaš onaj Windows.old folder sa podacima od stare instalacije, a možda imaš dosta podataka u nekom Temp folderu, %appdata% folderu, neku biblioteku fotografija iz Lightrooma i slično...

13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
_itsmoriarty kaže...

Disk Cleanup pokreni da traži sistemske fajlove i obriši sve što pokazuje da zauzima neki prostor.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 19:31 (Valentin17).
6 godina
offline
Windows 11 - problemi

rijesio sam problem, uradio sam backup s jednog mobitela pa mi je spremio na C disk ... 

 

 

Mount Everst aint got shit on me, becouse I am on top of the world.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
_itsmoriarty kaže...

rijesio sam problem, uradio sam backup s jednog mobitela pa mi je spremio na C disk ... 

 

 

 nda ti programi za mobitele redovno ne znaju za nijedan drugi disk osim sistemskog...

13 godina
offline
Windows 11 - problemi

Pozdrav, od danas sam novi u Windowsima 11.

Želim postaviti da mi kamera prepozna lice te da se tako otključa računalo. Radi se o modelu prijenosnika Acer Aspire 7 ali uvijek dobijem poruku "Windows nije prepoznao kameru". Dok recimo kad idem pod app Camera, nju mi normalno otvori i koristim je. Dali je netko imao sličan problem? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Gale92 kaže...

Pozdrav, od danas sam novi u Windowsima 11.

Želim postaviti da mi kamera prepozna lice te da se tako otključa računalo. Radi se o modelu prijenosnika Acer Aspire 7 ali uvijek dobijem poruku "Windows nije prepoznao kameru". Dok recimo kad idem pod app Camera, nju mi normalno otvori i koristim je. Dali je netko imao sličan problem? 

 taj model laptopa ti nema windows hello kompatibilnu kameru, samo običan webcam. za windows hello prijavu sa webcam treba imati i dodatne senzore kraj nje (ir senzori)

https://idzan.eu
13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
midzan21 kaže...

 taj model laptopa ti nema windows hello kompatibilnu kameru, samo običan webcam. za windows hello prijavu sa webcam treba imati i dodatne senzore kraj nje (ir senzori)

 hvala na pojašenjenju :)
hehe nije sad da mi je must have al bit će dobar i čitač otiska prsta :)

9 mjeseci
online
Windows 11 - problemi

valjda je prava tema... izludio me win11 prije par dana.

 

možda je netko imao sličan problem ili je već pisano. staviti ću to tu možda nekome uštedi vrijeme.

 

ako radite nadogradnju sa win10 na win11, a prije toga ste imali upaljen over provisioning za SSD doći će do problema. nakon nadogradnje Win11 će ubaciti novu recovery particiju prije OP particije i SSD software (kod mene je bio Samsung SSD i Samsung Magician) više neće prepoznavati OP particiju i javiti će da nije omogućena. ako je ponovno omogućite imati ćete dvije OP particije (između njih će biti Win11 recovery particija), a to je minimalno 20% diska baj-baj.

 

kada ugasite OP ukloniti će samo tu drugu OP particiju, a prva će i dalje biti tu "zaštićena" win11 recovery particijom. ludo.

 

jedina opcija je ugasiti OP kako bi se uklonila druga OP particija, zatim ručno preko diskpart i command prompta obrisati win11 recovery, pa onda opet u Samsung Magician ponovno ugasiti OP da se ukloni i prva OP particija (nakon što se obriše Win11 recovery particija Magician će prepoznati i prvu OP particiju). Ukoliko želite koristiti OP onda ovu prvu ne treba obrisati. Ja na kraju nisam uopće ponovno kreirao Win11 recovery particiju, ali ako želite nju treba kreirati dok ne postoji niti jedna OP particija i nakon toga omogućiti OP.

 

Kakav nered. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

ko je sad tu kriv, onaj ko je napiso softver koji OP particiju zna naći samo na početku ili onaj ko doda svoju recovery particiju onako kako ju je dodavao i prije postojanja tih ludih softvera... a ono, stvarno.

9 mjeseci
online
Re: Windows 11 - problemi
Gnjavator kaže...

ko je sad tu kriv, onaj ko je napiso softver koji OP particiju zna naći samo na početku ili onaj ko doda svoju recovery particiju onako kako ju je dodavao i prije postojanja tih ludih softvera... a ono, stvarno.

 microsoft, jer particiju nije moguće obrisati ili dodati prethodnoj niti preko administration toolsa. znači neovisno o Samsung Magician softwareu.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice