Windows 11 - općenito izdvojena tema

poruka: 806
|
čitano: 355.955
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Pretpostavljam da ti je taj PC spojen HDMI priključkom na TV. Uključi u opcijama tv-a za taj hdmi port opciju “prošireni ulaz. Zatim u “display” postavkama windowsa za taj monitor (LG TV) uključi HDR prikaz i podesi sve opcije koje se nude. Skini iz MS storea app za kalibraciju HDR signala, pokreni ga na tv-u i kalibriraj hdr prikaz kako te upute navode, a “jačinu” hdr-a podesi po volju.
To podešavanje će to tv koristiti kao profil boja na tv-u za hdr prikaz.
Spoji najkvalitetnijim hdmi kabelom, kako bi 3840x2160 dobio na 60hz. Ako je kabeli lošiji, TV će ti sam prebaciti na 30 hz, što nije baš najpogodniji refresh za 4K filmove. U tom slučaju prebaci refresh na 24hz, neka ga tv prepozna kao 24p.
Sada možeš koristiti bilo koji player za reprodukciju i imati ćeš HDR sliku (ako film to dozvoljava).
Preporučio bi ti MPC-HC ili MPC-BE player. Oba daju izbor podešavanja decodera prema želi. (Interni il vanjski).
Može i PotPlayer, ali je dosta kompliciran za podešavanje.
Za BS Player, ne znam jer ga godinama nisam koristio, još od onog vremena kad su s instalacijom isporučivali i malware.
Edit: Ponekad grafička kartica ne podržava strujanje HDR zapisa u 4K rezoluciji na 60hz, pa je najbolji izbor 24p
Za izbor video renderera na playeru ti preporučam MadVR. Jeste da malo postaje abandoware, ali je i dalje najbolji!
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2023 19:45 (BlackMoon).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Windows 11 - općenito

imao sam razgovor s bratićem u vezi iphonea i macbook. On mi je rekao da ne koristi lozinke na macbooku. Da samo mora doći s svojim iphoneom blizu i on će otključat macbook vjerojatno preko bluetooth. 

 

Pitanje, mogu li nešto takvo imat na Windows 11, može li on prepoznat da sam baš pred računalom a ne negdje 5 ili više metara dalje? 

 

možda ima veze i sa apple watchom koji koristi. nisam siguran što je tu pouzdanije. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2023 8:24 (T700).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Windows 11 - općenito

Pozdrav, ekipa!

 

Do jučer sam imao 22H2 - međuverzija OS-a 22631.2506. Navečer mi je napravljen update na 23H2, ali je međuverzija OS-a 22631.2506. ostala.

Nije mi jasno, da li je to kompletno ažuriranje za 23H2, ili se nadogradnja još mora dopuniti?

Primjer: AI Copilot ne mogu nigdje naći.

Slika priložena....

IP
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
JayCutler kaže...

Pozdrav, ekipa!

 

Do jučer sam imao 22H2 - međuverzija OS-a 22631.2506. Navečer mi je napravljen update na 23H2, ali je međuverzija OS-a 22631.2506. ostala.

Nije mi jasno, da li je to kompletno ažuriranje za 23H2, ili se nadogradnja još mora dopuniti?

Primjer: AI Copilot ne mogu nigdje naći.

Slika priložena....

 I meni je ta verzija

13 godina
offline
Windows 11 - općenito

Ekipa jučer zabunom kupio ključ za 11 Pro sa cdkeyoffer, cijena je bila 23,18$ pa evo ja prodajem za 20$

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2023 19:52 (Gale92).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Windows 11 - općenito

Znači, to je konačni update?

IP
7 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Gale92 kaže...
JayCutler kaže...

Pozdrav, ekipa!

 

Do jučer sam imao 22H2 - međuverzija OS-a 22631.2506. Navečer mi je napravljen update na 23H2, ali je međuverzija OS-a 22631.2506. ostala.

Nije mi jasno, da li je to kompletno ažuriranje za 23H2, ili se nadogradnja još mora dopuniti?

Primjer: AI Copilot ne mogu nigdje naći.

Slika priložena....

 I meni je ta verzija

 I meni.

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito

I kod mene.

 

Ovdje je Microsoftovo objašnjenje.

16 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
T700 kaže...

imao sam razgovor s bratićem u vezi iphonea i macbook. On mi je rekao da ne koristi lozinke na macbooku. Da samo mora doći s svojim iphoneom blizu i on će otključat macbook vjerojatno preko bluetooth. 

 

Pitanje, mogu li nešto takvo imat na Windows 11, može li on prepoznat da sam baš pred računalom a ne negdje 5 ili više metara dalje? 

 

možda ima veze i sa apple watchom koji koristi. nisam siguran što je tu pouzdanije. 

 

 Prouči si ovo.

14 godina
offline
Windows 11 - općenito

Trenutno sam na 22635.2483 Release Preview, uključio sam da napusti Insider kada izađe konačna 23H2. Jesam li trajno zaglavio na Insideru i hoću li morati ponovo instalirati Win11 da bi bio na aktualnom update kanalu?

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Mislim da nećeš, jer ako nisi instalirao ili nadogradio na nikakve DEV verzije, izlaskom iz Insider programa morao bi dobivati samo regularni update.
Ja sam zbog znatiželje jednom zaglavio na DEV verziji i morao sve reinstalirati. Na greškama se uči.
Inače, MS je sprčio tog Copilota da radi samo ako je aktivan Edge. Bez Edgea i njegovog dodatnog smeća koje sve skupa oduzme 2gb diska, ne funkcionira. Isprobao sam ga i uvjerio se da je to jedna nepotrebna glupost.
Kako patim od “čistog” računala riješio sam se nametljivog Edgea i njegovih komponenti jer mi uopće ne trebaju.
Malo je teško zauzdati mu ničim izazvan install, kad mu se prohtije, ali postoji način i za to.
Na žalost, sve više aplikacija počinje koristiti WebView engine da uopće mogu raditi, pa mislim da će mi vraćanje tih škovaca ipak jednog dana biti potrebno.
Evo npr. Zoom! Od UWP app došao je na klasičnu win32 aplikaciju i kod update-a jednostavno povuče WebView bez kojeg više ne radi😡.
Žalosno, jer sam fun uwp aplikacija.
Mislim da su jednostavnije za install, sigurnije i manje opterećuju registry bazu. Zgodna stvar je i auto-update istih, nešto slično kao na mobilnim platformama. Jedina mana im je što korisniku ostavljaju manje prostora za eventualnu intervenciju, ali što na mobitelima nije tako?
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Molim pomoć!

Dali je ovo jedini način za instalirati win 11: https://www.makeuseof.com/windows-11-set-up-without-internet-connection/

Novi lenovo ideapad 3, AMD ryzen 5, kupljen bez Windowsa i odmah problemi. Skinuo novu win 11 verziju u ponedjeljak. Instaliram i ćorak. Izgleda kao da nema drivera za wifi i ne mogu završiti instalaciju.
Oprostite ako je već netko sve objasnio na forumu ali hitno mi je. Pa molim da me barem uputite.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito

-odbiješ.. iz ponuđenog izabereš 'nemam internet'.. i ideš dalje, dok driver za wifi (kao i za chipset-kontroler diska) moraš imati prije, dok sve ostalo možeš kasnije preko interneta..

-na drugom računalu koje radi-ima internet skineš driver i staviš na install-stikić kao logično mjesto.. ili spojiš žicom dok to obavi automatika ako je instaliran driver za žičnu-lan karticu..

 

-ovisno o verziji win-installa, po regijama, uvjeti-eula.. treba imati 'pravu' winver-install, čisti-origigi radi, tj neke verzije ne dozvoljavaju nastavak bez interneta, dok 'naše' i 'prave' dozvoljavaju mada ms svaki put maštovito zavuče-sakrije opciju koja se tad pojavi..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Re: Windows 11 - općenito
ajimerej kaže...
Molim pomoć!

Dali je ovo jedini način za instalirati win 11: https://www.makeuseof.com/windows-11-set-up-without-internet-connection/

Novi lenovo ideapad 3, AMD ryzen 5, kupljen bez Windowsa i odmah problemi. Skinuo novu win 11 verziju u ponedjeljak. Instaliram i ćorak. Izgleda kao da nema drivera za wifi i ne mogu završiti instalaciju.
Oprostite ako je već netko sve objasnio na forumu ali hitno mi je. Pa molim da me barem uputite.

 Pa jel si probao "OOBE \BYPASSNRO" kako piše u uputama s linka koji si linkao? Meni to radi bez problema na najnovijem Win11 23H2.

6 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Da se ubuduće ne zezam s tim, šta kažete da kupim usbA to lan i time riješim buduće petljanje sa wi-fi problemima i driverima pri instalaciji windowsa ili linuxa?
6 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Nisam pokušao taj trik s konzolom, htio sam prvo čuti koji savjet od vas i dali ima šta bolje. Čitao sam o tom ali nekima nije pomoglo.
12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
JayCutler kaže...

Pozdrav, ekipa!

 

Do jučer sam imao 22H2 - međuverzija OS-a 22631.2506. Navečer mi je napravljen update na 23H2, ali je međuverzija OS-a 22631.2506. ostala.

Nije mi jasno, da li je to kompletno ažuriranje za 23H2, ili se nadogradnja još mora dopuniti?

Primjer: AI Copilot ne mogu nigdje naći.

Slika priložena....

 meni danas upate ,ali ovaj

6 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Kupio USBa to LAN adapter, povezao laptop na kabel, odmah završio instalaciju, OS se digao, napravio sam update i riješen problem.
Hvala na pomoći i savjetima 🖖
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
ajimerej kaže...
Da se ubuduće ne zezam s tim, šta kažete da kupim usbA to lan i time riješim buduće petljanje sa wi-fi problemima i driverima pri instalaciji windowsa ili linuxa?

 -može i to, kao i postojeća žičana-lan kartica, uz uvjet da os-installer ima odgovarajući driver, jer baš sve, svaki uređaj radi isključivo kroz driver, ima ili nema dirver.. (pri tome su nove serije, nove tehnologije problem jer možda nisu uključene u installer-driver-bazu, kao i neke prastare koje su možda odbačene kao legacy..).. kako god, moraš imati driver ako ga nema os-installer koji instaliraš i ako je to uvjet, komponenta koja je nužna za nastavak installa kao što je to chipset-kontroler mbo (za disk) ili kao što to može biti uvjet za internet.. ostali uvjeti za npr win su recimo ekran rezolucije barem 800x600 naviše čisto da bi mogao klikati next-menije.. mada računalo može raditi i bez ekrana, miša, tipkovnice.. no jasno je da bez miša ne možeš klikati itd.. dok generički driver za miša ima svaki installer i radi barem osnovno.

 

ajimerej kaže...
Nisam pokušao taj trik s konzolom, htio sam prvo čuti koji savjet od vas i dali ima šta bolje. Čitao sam o tom ali nekima nije pomoglo.

 -nekima nije pomoglo? tad ti neki imaju neki drugi problem.. tj juzeri online su kao čekić koji svaki problem vide kao čavao :) .. nešto je naprosto točno ili netočno, radi ili ne.. ne može nekima ne pomoći, odnosno logično može ako je nešto sasvim drugo problem dok uzrok problema juzer ne zna prepoznati i to je osnovni-zajednički problem početnika koji logično ne može imati iskustvo-znanje pa tako ni o riješavanju problema...

-pogotovo za ms-win, win11 gdje sam ms daje upute kako zaobići neka (umjetna) ograničenja, npr uvjet za sec.boot, uefi.. naravno da te upute sigurno rade, jer ms zna što radi.. dok je ovo naredba koja konkretno installeru kaže da to preskoči.. tj za neke upute ćeš slušati ms, za neke će lalkše-brže biti korištenjem rufusa i sl. .. rezultat je opet isti, tj pitanje što je problem-uzrok, što koji fix riješava i što juzer od tog pročita u nekom google odgovoru nekog juzera na neko pitanje-problem...

ajimerej kaže...
Kupio USBa to LAN adapter, povezao laptop na kabel, odmah završio instalaciju, OS se digao, napravio sam update i riješen problem.
Hvala na pomoći i savjetima 🖖

 -eto..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Što se tiče adaptera usb to lan, prodavač u HG spotu mi je rekao da za taj adapter ne treba driver, tj. da je žica "za internet" spojena direktno na usb, tako da bi svaki noviji laptop "morao" to podržavati. Sad dali čovjek (prodavač) zna ili bubeta.

A svakoko u kući sam imao problema sa Lan kabelom, pa mi svakako treba ponekad taj adapter da ispitam kabel (znaš ono spojiš uređaj na lan a ono ništa).
3 godine
offline
Re: Windows 11 - općenito
ajimerej kaže...
Kupio USBa to LAN adapter, povezao laptop na kabel, odmah završio instalaciju, OS se digao, napravio sam update i riješen problem.
Hvala na pomoći i savjetima 🖖

 Neznam zašto si išao trošiti vrijeme i novac za nešto što se dalo zaobići s jednom linijom koda u konzoli ali dobro onda.

15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
ajimerej kaže...
Što se tiče adaptera usb to lan, prodavač u HG spotu mi je rekao da za taj adapter ne treba driver, tj. da je žica "za internet" spojena direktno na usb, tako da bi svaki noviji laptop "morao" to podržavati. Sad dali čovjek (prodavač) zna ili bubeta.

A svakoko u kući sam imao problema sa Lan kabelom, pa mi svakako treba ponekad taj adapter da ispitam kabel (znaš ono spojiš uređaj na lan a ono ništa).

 -naravno da bubeta.. jer baš ništa ne radi bez drivera, dok je nešto sasvim drugo imaš li ti tj os-installer driver u svojoj-install bazi ili nemaš pa ga moraš dodati-ručno ... tj usb adapter može biti bilo što, miš, printer, zvučnik.. to je interni kontroler, u slučaju lan kartice to je mrežna kartica.. i naravno da mora imati driver no to se tad radi s popularnim-generičkim čipom koji će raditi outofbox na 99% tj postoji u bazi drivera osa, kao što postoji za npr miša-tipkovnicu.. tj sve ostalo ako nema, os-automatika povuče s interneta, naravno kvaka-22, mora imati internet a bez mreže ga nema.. pa se to za ostale drivere ne mora ni primijetiti npr za printer koji se samo pojavi kao uređaj nakon par minuta (dok automatika downloada i instalira).. tak da, trgovac blebeće, no istovremeno je to i točno tj dio koji je važan da je driver uključen u željeni os kao win10-11.. (kao i linux ili macos) i to u pravilu vidiš kao logo na kutiji uređaja kad kupuješ kao i dodatne kriterije pa za usb miša mora biti linux-kernel +2.6 i sl.

.kranji rezultat je da uređaj radi, kao što bi radio i sam laptop-čip-mrežna da win ima driver u svojoj bazi tj to je problem samo novih uređaja-serija na tržištu, dok starije +par godina već imaju uključene drivere i tad radi kao što radi usb adapter za ovaj slučaj..

 

BinaryJesus kaže...
ajimerej kaže...
Kupio USBa to LAN adapter, povezao laptop na kabel, odmah završio instalaciju, OS se digao, napravio sam update i riješen problem.
Hvala na pomoći i savjetima 🖖

 Neznam zašto si išao trošiti vrijeme i novac za nešto što se dalo zaobići s jednom linijom koda u konzoli ali dobro onda.

 -da, ali i dalje bi trebao driver-internet, drugo računalo ili nešto dok ne pribavi drivere.. tak da baypass mrežne ne pomaže, tj služi 'samo' kao zaobilazak umjetnog uvjeta ms-a za win10-11 kao sec.boot i sl. (kad traže interenet) kao i korištenje tog trika ili gašenje wlana kad umjesto online acca želiš koristiti local acc  a opcija se pojavi tek kad nemaš internet ... tj ovisi što se želi 'fixati', razlog korištenja.. moglo je bez dodatnog troška za kupnju adaptera no imati takav adapter je korisno za dobar dio korisnika, nek se nađe... :) i nije nešto skupo a može riješiti upravo probleme novih računala tj mreže dok se ne pokupe driveri pa i ja povremeno kupim nešto takvo, nek se nađe.. možda zatreba i sl. :)) ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Windows 11 - općenito

Naručio sam si novi komp koji će mi stići kroz par dana i sad me zanima gdje bih najpovoljnije i najlakše mogao uzeti Windows 11?

 

Logikom mi se čini da je uglavnom bilo najlakše skinuti besplatno sa MS stranice, pa uzeti povoljno ključ preko Ebaya/Amazona/Aliexpressa. Da li je još uvijek tako ili se nešto promijenilo?

Treba mi za osobnu upotrebu, znači nikakva firma.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
RaskoIjnikov kaže...

Naručio sam si novi komp koji će mi stići kroz par dana i sad me zanima gdje bih najpovoljnije i najlakše mogao uzeti Windows 11?

 

Logikom mi se čini da je uglavnom bilo najlakše skinuti besplatno sa MS stranice, pa uzeti povoljno ključ preko Ebaya/Amazona/Aliexpressa. Da li je još uvijek tako ili se nešto promijenilo?

Treba mi za osobnu upotrebu, znači nikakva firma.

 Ako je za osobnu onda možeš "onu" verziju. Nema smisla kupovati s tih stranica za 5€ jer MS ionako ne vidi ni centa od toga.

12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
  • On Windows 8.1/10/11, right-click on the Windows start menu and select PowerShell or Terminal (Not CMD).
  • Copy and paste the code below and press enter
    irm https://massgrave.dev/get | iex
  • You will see the activation options. Follow the on-screen instructions.
  • That’s all.
18 mjeseci
protjeran
offline
Windows 11 - općenito

Jel moguće utišati zvuk (muteati) točne određene aplikacije a da sve ostalo radi normalno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
DV sa PCa se koliko znam ne može dobiti nikako, a i sa ostalim zna bit problema, kabele i petljanja s njima neću ni spominjati.
Po meni najbolje da na PC inst neki media server ( plex ili serviio)
i tako završiš stvar.. sadržaje pokreće interni player tva i nemaš frke s formatima niti bilo čime. Tako je i kod mene, godinama;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 10:52 (error_666).
9 godina
offline
Windows 11 - općenito

Jel moguće da se ne može više drag n drop fajlove na adress bar u file exploreru??  Svakim danom me iznenade s nečim..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Qui-Gon-Jinn kaže...

Jel moguće utišati zvuk (muteati) točne određene aplikacije a da sve ostalo radi normalno?

Je, stisneš desni klik dolje desno na zvučnik i odabereš mixer ili odabereš dropdown menu nakon single left clicka na zvučnik i scrollaš do dna gdje je mixer također postavljen. Tamo ćeš imati sve aplikacije pa možeš muteati proizvoljno koju želiš ili smanjiti intenzitet glasnoće za svaku aplikaciju zasebno

 

https://photos.app.goo.gl/j5oVXJqWZfrFMSbc9

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2024 1:07 (kuleee).
3 godine
offline
Windows 11 - općenito

poz,da li se u firefox moze zakljucati tab always on top ,recimo sa yt a da u drugom tabu igram sah na lechess?

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice